استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

واش بتن

واش بتن
کفپوش واش بتن

کفپوش های سیمانی و موزاییک های واش بتن

واش بتن نوعی کفپوش بتنی است که هم برای فضای داخلی و هم برای فضای خارجی و محوطه سازی قابل استفاده است. بتن به عنوان پوشش کف پیشنهاد مناسبی است. پایداری بالایی دارد و امکان اجرای آن در مناطق مختلف آب و هوایی نیز وجود دارد. ایران نیز در این زمینه شرایط ویژه ای دارد. ایران یکی از مهم ترین تولیدکنندگان سیمان در جهان است. تولید کننده ای که بسیار بیش از ظرفیت مصرف خود و حتی در بسیاری از موارد تولید مازاد ظرفیت تجاری نیز دارد. به این ترتیب رو آوردن به کف پوش های بتنی دور از انتظار نیست. اما واقعیت این است که بتون ظاهر جالبی ندارد. رنگ خاکستری دلگیر و بی روح که از نظر زیبایی شناسی حرفی برای گفتن ندارد. نیاز به ایجاد ظاهری زیبا، پای واش بتن را به بحث ساخت و ساز باز کرده است.

موزاییک واش بتن
موزاییک واش بتن

موزاییک واش بتن در ابعاد و طرح های مختلفی تولید و عرضه می گردد. این صفحه بتونی پیش ساخته در میان کاربران با نام واش بتون شناخته می شود. واشبتن از مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما برخوردار است. صفحه را کار می گذارند و دقیقا همان طور که سنگ را صیقل می دهند، با فشار آب و ساب، این صفحه را نیز صیقلی و شفاف می کنند تا ظاهر کف بتنی شکیل و زیبا شود.

واش بتن چیست ؟

همان طور که پیشتر ذکر شد، واش بتون یک کفپوش از جنس بتون است. بتن یک مخلوط ۴ جزئی است شامل سیمان، آب، سنگدانه های ریزدانه و درشت دانه. در مورد موزاییک واش بتون سنگ رودخانه به مخلوط اضافه می شود و علاوه بر این افزودنی های دیگری مانند روان کننده ها و یا هر افزودنی که به استحکام آن بیفزاید در حین پرداخت به آن اضافه خواهد شد. به یاد داشته باشید هدف در پرداخت چنین کفپوش هایی بالا بردن هر چه بیشتر تراکم است و برای این هدف می توان از روش های متفاوتی نیز استفاده کرد.

به طور کلی برای ساختن واش بتن کف سه روش کلی وجود دارد. روشی که بتن درجا عمل آوری می شود، روشی که به حالت لرزشی یا ویبره عمل می شود و یا حالتی که فشار و پرس باعث ایجاد استحکام می شود. در ادامه با هر کدام از این سه روش آشنا خواهید شد.

لیست قیمت واش بتن
کفپوش واش بتون

روش های تولید واش بتن

مهم ترین هدف در تولید واش بتن ، بالا بردن استحکام و کاهش میزان شکنندگی در محصول است. برای این منظور میزان تخلخل باید کاهش یابد، بنابراین باید بتوانید حفرات میان ذره ها را کم کنید. شیوه هایی که برای تولید واش بتون به کار می رود نیز بر همین اساس تدوین شده است.

واش بتن درجا

اگر زیرسازی های کشورهای پیشرفته را نگاهی بیندازیم، این روش را زیاد مشاهده خواهیم کرد. روشی که نسبتا گران تمام می شود و در کشورهایی مانند ایران صرفه اقتصادی ندارد. نحوه اجرای واش بتن درجا بدین صورت است که محلی که قرار است کفپوش واش بتن نصب شود ابتدا زیرسازی شده، سپس لایه ای از مخلوط سیمان روی سطح پهن می شود. در ادامه سنگ دانه هایی که نقش زیبا کننده کفپوش را ایفا می کنند پیش از آنکه سیمان خودش را بگیرد اضافه می شود. سپس با ماشین آلات و ابزارهایی کار پرس انجام می شود. فشار ایجاد شده کفپوش را به استحکام مورد نیاز می رساند.

اجرای واش بتن
اجرای واش بتون

واش بتون پرسی

اگر همین فرآیند پرس در کارخانه انجام شود چند اتفاق خواهد افتاد. اول آنکه قیمت پایین می آید و دوم کیفیت واش بتن هم به مقدار خیلی زیادی پایین خواهد آمد. به این دلیل که توزیع یکنواخت سنگ ها داخل سیمان انجام نمی گیرد و دو لایه بودن باعث می شود مقاومت مورد نیاز حاصل نشود و در صورت بروز اختلاف دما ترک خوردگی و شکست محتمل است. روش های پرسی وجود دارد که با استفاده از سیمان پرتلند و روش های عمل آوری استاندارد مقاومت را تا اندازه قابل توجهی بالا می روند اما واقعیت این است که اگر صرفه اقتصادی مد نظر باشد معمولا کار ساخت به صورت پرس با این تجهیزات انجام نمی‎ گیرد.

واش بتن لرزشی

اگر جایی برای انتخاب وجود داشته باشد میان کفپوش بتونی ویبره ای واش بتون و نوع پرسی آن، مدل ویبره کیفیت بالاتری دارد. در این روش از روان کننده ها و چسب بتن و سایر افزودنی های بتون نیز استفاده می شود. مخلوطی از سیمان و مواد افزودنی روی یک قالب پهن شده و با استفاده از فرآیند ویبره، هوا از حفرات آن خارج می شود. خارج شدن هوا به معنای تحکیم مخلوط است. به مرور میزان تخلخل کاهش می یابد پس حفره های کمتری برای نفوذ رطوبت و تخریب آن وجود دارد. در نهایت سطح آن با واترجت و سایر ابزار ساب زده می شود و با ظاهری شکیل ارائه خواهد شد.

واش بتن چیست
تنوع طرح واش بتن کف

واش بتن آنتیک

این روش تولید موزاییک واش بتن ، جدیدتر از سایر روش ها است. انتخاب مواد اولیه برای تولید واش بتن آنتیک از حساسیت بالایی برخوردار است. در ساخت این محصول از سیمان، آب، سنگدانه، پودر میکرونیزه، پیگمنت های رنگی و سایر افزودنی ها استفاده می شود. استانداردهای لازم آن شامل ضریب سایش در برابر سیمان، جذب آب، مقاومت فشاری و رنگ یکنواخت می باشد.

موزاییک واش بتن پلیمری

برای ساخت چنین کفپوش هایی نیز از سیمان و ماسه استفاده می شود. برای آنکه امکان روان کنندگی اجزا برای پرداخت بهتر وجود داشته باشد، از روان کننده های پلیمری مانند رزین استفاده می کنند. برای بالا بردن قدرت انتخاب و رنگ بندی واش بتن ، رنگ دانه هایی استفاده می شود که نمونه های آن را می توانید در صنایع ساخت کاشی و سرامیک نیز مشاهده کنید. جزء بعدی آب است که به این ترکیبات اضافه می شود. بسته افزودنی های پلیمری که برای ساخت استفاده می شود؛ پس از عمل آوری، این محصول را در قالب های متنوعی خواهید دید. از نظر میزان مقاومت فشاری، انتظار ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع را باید داشته باشید و مقاومت کششی واش بتون نیز چیزی بین ۶۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

مقاومت سایشی آن از ۰.۴ گرم بر سانتی متر مربع کمتر است. چگالی یا همان دانسیته حدود ۲۲۰۰ و جذب آب کمتر از ۳ درصد، به طور کلی شرایط واش بتن پلیمری را نسبت به واش بتون سنتی بهتر کرده است. چند دلیل برای برتری موزاییک های واش بتن پلیمری وجود دارد. اضافه شدن مواد شیمیایی و افزودنی های بتن دست تولید کننده را برای بالا بردن میزان مقاومت محصول باز می گذارد. به طور مثال در مورد واش بتن پلیمری ، شرایط تحمیل یخبندان را نیز می توانید انتظار داشته باشید.

از نظر رنگ بندی، استفاده از مواد فوق روان کننده، امکان اضافه شدن رنگ دانه را می دهد و در غیر این صورت شما نمی توانید رنگ بندی متنوعی داشته باشید و باید به رنگ های طبیعی سنگدانه ها اکتفا کنید. بتنهای خود متراکم شونده مقاومت بالایی دارند و در صورتی که کنترل بیشتری روی فرآیند پرداخت وجود داشته باشد، استفاده از ملات باکیفیت تر امکان پذیر خواهد بود.

واشبتن
محوطه سازی با واش بتون

کیفیت موزاییک واش بتن

سنگدانه های مصرفی در ساخت آن باید در تمام قطعه و کل ضخامت واش بتون وجود داشته و به صورت مناسب پخش شده باشند. در تولید واش بتن باید از بتون با عیار استاندارد استفاده شود. در ساخت آن باید به میزان کافی از افزودنی های مخصوص و چسب بتن استفاده گردد. موزاییک واش بتون باید به صورت محکم و فشرده ساخته شود تا حباب هوایی در آن وجود نداشته باشد. در واقع موزاییک واشبتن در برش های عرضی و طولی نباید حباب هوا داشته باشد.

برای تعیین درجه کیفیت موزاییک واش بتن ، با یک چکش به وسط آن ضربه می زنند. شکسته شدن موزاییک با شدت ضربه کم و یا جدا شدن سنگدانه ها، نشان دهنده کیفیت پایین واش بتون می باشد. همچنین در صورتی که سنگدانه ها در تمام ضخامت موزاییک وجود نداشته باشند، کیفیت آن پایین است.

دوام بالا و قیمت پایین کفپوش واش بتون

شاید انتخاب بتن به عنوان پوشش کف گزینه اول در بسیاری از موارد نباشد. اما باید بدانید که کفپوش بتنی اگر درست اجرا شود یک عمر کار می کند و کوچکترین خدشه ای در ظاهر آن پیدا نخواهد شد. نمونه هایی از کفپوش واش بتن را می توانید در مناطق مرطوب پر باران پیدا کنید که بیش از ۱۵ سال است که بدون تغییر ظاهر همچنان کار می کنند.

 البته این در صورتی که است که شرایط پرداخت موزاییک واش بتن بر اساس استانداردهای سختگیرانه باشد. بنابراین شما می توانید در مناطق پر باران روی کفپوش واش بتون حساب کنید. در مناطق پر رفت و آمد نیز با توجه به بار ترافیک سنگین عملکرد قابل قبولی دارد. علاوه بر این ها، اصطکاک مناسبی به عنوان کف‎ پوش دارد و امکان بروز لغزش در آن کمتر است. از نظر هزینه نیز می توان گفت که قیمت واش بتن نسبتا ارزان تمام خواهد شد و از آن چشمگیرتر هزینه های نگهداری پایین و ماندگاری طولانی است که در بلند مدت هزینه ها را به طرز چشم گیری پایین می آورد.

قیمت واش بتن
تنوع رنگ واش بتون

سهولت در اجرا و وسعت رنگ

اگر ابزارهایی که به وسیله آن ها موزاییک واش بتن ساخته می شود را دیده باشید و با ابزارهای ساخت کفپوش مقایسه کنید متوجه خواهید شد که ابزار تولید آن بسیار ساده است. این سادگی در اجرا در هنگام کار گذاشتن این موزاییک ها نیز خود را نشان می دهد. در مورد رنگ آمیزی موزاییک ، دست شما برای انتخاب باز است. تاثیر سنگ دانه های استفاده شده درون موزاییک واش بتن ، برای رنگ آمیزی بسیار زیاد است و رنگ طبیعی سنگ ها در مقایسه با رنگ های مصنوعی جلوه ای منحصر به فرد و زیبا به آن می دهد. ایران نیز سرشار از معادن سنگ با رنگ های متنوع است که از این بابت وسعت بالایی از سفارشات مشتریان از رنگ ها و طرح های متنوع را پاسخ خواهد داد.

معایب واش بتن

در اغلب موارد اختلاف بالای دما می تواند بر کفپوش واش بتن تاثیر مخرب بگذارد. این تغییر دما اگر از روز به شب زیاد باشد احتمال ترک خوردگی موزاییک ها بالا می رود. به همین دلیل استفاده از آن به عنوان کفپوش برای مناطقی که دمای روز و شب آن ها تفاوت فاحش دارد، توصیه نمی شود. البته انواعی از موزاییک واش بتون را می توانید بیابید که با دریافت استانداردهای بالا و با استفاده شیوه های نوین در پرداخت اختلاف دمای قابل توجهی را می توانند تحمل کنند. یکی دیگر از مواردی که اغلب انواع واش بتن را تخریب می کند؛ بحث یخ زدگی است. به دلیل کاربرد سنگ دانه داخل ترکیب واشبتن ، یخ زدن می تواند به شدت دردسرساز باشد. به همین دلیل برای مناطق سردسیر استانداردهای تولید متفاوت است.

قیمت واش بتن

قیمت واش بتن به عوامل متعددی وابسته است. از مهم ترین عوامل، روش تولید آن می باشد. با تغییر کیفیت موزاییک واش بتن ، قیمت آن نیز تغییر می یابد. هر چه مصالح تولیدی از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، قیمت موزاییک واش بتن نیز بیشتر است. برای برآورد قیمت، باید ابعاد را نیز مدنظر قرار داد. در حال حاضر با تغییر قیمت متریال اولیه مورد نیاز برای ساخت واش بتن ، قیمت تمام شده تولید آن نیز متغیر بوده و ثابت نمی باشد.

واش بتون
ابعاد مختلف موزاییک واش بتون

خرید واش بتن

خرید کفپوش واش بتن با کیفیت بدون شک از نظر قیمت کاملا مقرون به صرفه است. در مقابل خرید موزاییک واش بتون بی کیفیت عملا دور ریختن پول است. نکته ای که هنگام خرید موزاییک واش بتن باید در نظر داشته باشید، خرید از مراکز و کارخانجات معتبر است. از آنجایی که تجهیزات پیچیده ای برای تولید این کفپوش نیاز نیست و یا کارگاه ساده نیز امکان تولید می دهد، وسعت فروش واش بتن بی کیفیت در بازار بسیار زیاد است. معمولا ابعادی که در بازار موجود است ۴۰×۴۰، ۳۰×۳۰، ۵۰×۵۰ و ۳۰×۶۰ سانتی متر بوده و رنگ بندی نیز ترکیباتی است از رنگ سفید و مشکی و قرمز و آجری. با توجه به تولید بالای سیمان در ایران و وجود سنگ دانه هایی با طیف رنگی متنوع، سرمایه گذاری در بخش تولید واش بتن با کیفیت به عنوان کفپوش ، توجیه اقتصادی خواهد داشت.

برای مطالعه بیشتر:

مجری بتن سخت

بتونیر – میکسر بتن

بتن مسلح

آزمایش بتن

بتن ریزی

بتن الیافی

پمپ بتن

بتن اکسپوز

بتن رنگی

بتن سخت

بتن مگر

فوم بتن

اجرای سازه بتنی

بتن و فرآورده های بتنی

اسپیسر بتن سپر دفاعی میلگردها

آزمایش مقاومت بتن سخت شده

زودگیر کننده بتن

تست غیر مخرب بتن

آزمایش ­های سنجش بتن تازه

دیوار پیش ساخته بتنی

ضد یخ بتن

کندگیر کننده بتن

واتراستاپ بتن

قیمت بتن

روان کننده بتن

قالب بتن

افزودنی بتن – قیمت و انواع

بتن آماده

خرید بتن آماده

خرید بتن آماده در کرج

خرید بتن آماده در تهران

میکروسیلیس

۴۴ نظر

 1. استفاده از واش بتن در کف پوشها علاوه بر بالا بردن کیفیت زیبای خاصی به آن میده

 2. سلام ، برای ساختن واش بتن کف سه روش کلی وجود دارد روشی که بتن درجا عمل آوری می شود، روشی که به حالت لرزشی یا ویبره عمل می شود و یا روشی که با فشار و پرس ساخته می شود ؛ واش بتن ساخته شده با هر کدوم از این روش ها چه ویژگی هایی داره و برای چه کاری استفاده میشه؟

 3. موزائیک های واش بتن رو با سیمان روی سطح کار می‌کنند یا ملات اون فرق می کنه و اینکه فاصله بین موزائیک ها با چی پر میشه؟

 4. موزائیک های واش بتن خیلی خوب هستند به چند دلیل مختلف ، این موزائیک ها رنگ بندی بالایی دارند و میتونید طبق سلیقه تون هر رنگی رو که خواستید انتخاب و اجرا کنید ، واش بتن مقاومت خیلی بیشتری نسبت به بقیه متریال های سازنده موزائیک داره و استحکام بالای اون بهش امتیاز فوق العاده ای میده چون واقعا طول عمر کفپوش رو بالا میبره ، از این موزائیک های واش بتن در قسمت های مختلف ساختمان مخصوصا پارکینگ و حیاط و راه پله ها استفاده کنید و لذتش رو ببرید.

 5. استفادە ازموزاییک واش بتن رو در چە مواردی پیشنهاد میدین ؟

  • دوام بالای موزاییک واش بتن باعث می شود در محوطه‌های عمومی و فضاهای باز امکان استفاده داشته باشد. حیاط ساختمان، روف گاردن، محوطه باغ ، پارک و بوستان، کف ساختمان های تجاری و آموزشی و کف محوطه های مسکونی امکان استفاده خواهد داشت.

 6. سلام موزائیک های واش بتن رو میشه برای سرویس بهداشتی استفاده کرد چون در سرویس های بهداشتی بیشتر از شوینده هایی مثل سفید کننده و جرم گیر و… استفاده میشه رنگ سرامیک مخصوصا سرامیک های رنگی خیلی زود میره و الان که می خوام سرامیک ها رو عوض کنیم دیگه سرامیک جایگزینش نکنیم و دنبال یه جایگزین بهتر بودم که هم زیبا باشه و هم مدت زمان بیشتری رنگ و ظاهر اولیه رو حفظ کنه احساس میکنم واش بتن رنگی مناسب باشه!

 7. ایا از واش بتن میشه برای نما هم‌استفاده کرد یا فقط برای کف هستن

 8. سلام موزاییک های واش بتن چه کاربری دارن؟؟

  • از موزاییک واش بتن می توان برای ساخت پیاده رو ، کف حیاط ، کف بام یا روف گاردن ، موزاییک استخری و کف فضاهای عمومی مانند پارک و بوستان و پارکینگ و معابر عمومی استفاده کرد. حتی از واش بتن به عنوان نمای ساختمان و دیوار حائل نیز استفاده می کنند.

 9. بنظر میرسه ظرافت واش بتن از موزاییک خیلی بیشتره . ممنون از معرفی این محصول

 10. خیلی ممنون از سایت معتبر عمران مدرن

 11. واش بتن مگر به موزاییک های بزرگ نمیگن؟

 12. سلام، شما فروش واش بتن هم دارید؟ از کجا می تونم تهیه کنم؟

 13. ممنون از مطلب خوبتون، کدوم نوع واش بتن از مقاومت و کیفیت بالاتری برخورداره؟

  • سپاس از توجه شما.
   به طور کلی واش بتن ویبره ، پرسی و واش بتن های آنتیک کیفیت بالایی دارند. انتخاب هر کدام به شرایط پروژه وابسته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان عمران مدرن به شماره زیر تماس بگیرید:

   ۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵‌‌‍

 14. از واش بتن برای چه مکان هایی میشه استفاده کرد؟

  • به طور کلی از واش بتن برای فضاهای باز که در معرض تنش دائم رطوبتی و فشاری قرار دارند مانند معابر ، پارک و بوستان ، محوطه استخر ، محوطه حیاط و ورودی ساختمان ها و فضاهای تجاری و تفریحی می توان استفاده کرد.

 15. سلام قیمت واش بتن لرزشی برای هر متر مربع چقدره؟

 16. اکبر ده بالایی

  کفپوش واش بتن‌ و یا موزاییک واش بتن رو چجوری میشه تهیه کرد؟(البته با قیمت مناسب)

 17. سلام، از کجا میتونم کفپوش واش بتن با کیفیت بالا تهیه کنم؟

 18. کسی واش بتن پلیمری میدونه کجا میتونم قیمت بگیرم؟

 19. بهینه سازان تبریز

  در کیفیت و مقاومت واش بتن شک نکنید اونقدر خوب و مناسبه که برای کف پارک ها با این همه تردد واش بتن استفاده میشه…

 20. با سلام
  به عنوان ارائه دهنده این کالا باعث افتخارمون خواهد بود همکاری با شما

  موفق باشید

 21. سلام
  ببینم برای یه حیاط ۵ در ۶ چقدر در میاد ؟

 22. برای خرید واش بتن چه شرکتی رو پیشنهاد میکنید ؟ که از لحاظ قیمت و کیفیت خوب باشه

 23. چقدرر انواع مختلف داریم واش بتن واسه منی که تو این کار هستم هم جالب بود

 24. سلام، واش بتن های سفید مشکی متر مربع چند در میاد؟ ممنون، سایز پنحاه در پنحاه میخام واش بتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت