آسانسور

آسانسور

دسته بندی

نصب آسانسور

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

استعلام قیمت آسانسور با توجه به جنس و ابعاد کابین، برند و توان موتور، تعداد توقف، نوع آسانسور و ... انجام می شود. از میان انواع کابین، کابین های ام دی اف منجر به خرید آسانسور ارزان قیمت تری می گردند. لیست قیمت آسانسور بازه بسیار گسترده ای دارد. به منظور دریافت مشاوره، استعلام لیست قیمت اسانسور و خرید می توانید با کارشناسان عمران مدرن در ارتباط باشید.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
lift_banner

نصب آسانسور مسافربر

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۰۹
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

استعلام قیمت آسانسور

استعلام قیمت آسانسور برای سازندگان ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آسانسور از تجهیزات کاربردی است که به دلیل ساخت آپارتمان ها و مجتمع های مرتفع، با استقبال زیادی همراه شده است. به طوری که عدم نصب و راه اندازی آن در ساختمان های چند طبقه، به دلیل سختی رفت و آمد می تواند از ارزش ساختمان بکاهد. قیمت روز پک کامل آسانسور ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۷ و ۸ نفره به عوامل مختلفی از قبیل نوع موتور، پکیج کابین و درب آن وابسته است. با این حال توصیه می شود پیش از تعیین قیمت پک کامل اسانسور ، تعداد طبقات (۳ ، ۴ و...) و ظرفیت پکیج مورد نیاز برای جابه جایی ساکنین در نظر گرفته شود. در بسیاری از موارد با خرید آسانسور های دو و یا سه نفره در بهترین قیمت آسانسور ۱۴۰۳ نیاز یک ساختمان برآورده می شود.

استعلام قیمت اسانسور به دلیل نوسانات قیمتی بالا و عدم آگاهی از پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت آن، برای بسیاری از افراد مشکل است. در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار بر روی لیست قیمت آسانسور مانند اندازه کابین، نوع موتور، تعداد توقف ها، تابلو فرمان و نصب آن پرداخته شده است.

 

قیمت آسانسور
آسانسور

 

بهترین زمان استعلام قیمت آسانسور

استعلام صحیح لیست قیمت آسانسور برای سازندگان اهمیت بسیاری داشته و به دلیل نوسانات قیمتی فراوان اجزای آسانسور، استعلام قیمت نسبت به گذشته بسیار دشوار شده است. با این حال شناختن اجزای اصلی آسانسور و عوامل تاثیرگذار روی قیمت آن سبب ساده تر شدن استعلام قیمت اسانسور خواهد شد. سازندگان برای آگاهی صحیح از قیمت آسانسورها نیاز به استعلام آنلاین قیمت آسانسور دارند. اگر استعلام قیمت مربوط به گذشته باشد، ممکن است به دلیل تغییرات قیمتی دچار ضرر و زیان مالی فراوانی شوید.

برای جلوگیری از تاثیر نوسانات قیمتی بر روی کنترل هزینه های خود، بهتر است تا استعلام قیمت آسانسور را به زمان نصب آسانسور موکول نمایید. همچنین اگر پیش از تصمیم به اجرای آسانسور، نسبت به استعلام آنلاین قیمت آسانسور اقدام می کنید، حتما مدت زمان اعتبار قیمت آسانسور را از استعلام دهنده درخواست کنید.

 

عوامل موثر بر استعلام آنلاین قیمت آسانسور

همانطور که بیان شد، قیمت اسانسور به قیمت اجزای اصلی آن بستگی دارد و برای استعلام قیمت آسانسور و یا خرید پکیج آسانسور، آگاهی از این اجزا و تاثیر آن بر روی قیمت ، بسیار مفید است. این اجزا موثر بر قیمت آسانسور شامل موارد زیر هستند.

 

استعلام قیمت آسانسور و کابین

ابعاد، گنجایش و جنس کابین استفاده شده بر روی لیست قیمت آسانسور تاثیر دارد. در هنگام استعلام قیمت آسانسور ، حتما به جنس کابین توجه داشته باشید. هر چقدر ابعاد کابین آسانسور بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر ابعاد مناسب کابین آسانسور را ندانید، ممکن است هزینه خریداری و نصب آسانسور شما افزایش یابد. بطور معمول اندازه کابین با توجه به گنجایش آن با در نظر گرفتن میانگین وزنی ۷۵ کیلوگرم برای هر مسافر تعیین می شود. در لیست زیر می توانید ابعاد مناسب آسانسور بر اساس گنجایش آن را مشاهده نمایید.

 • طول ۱۰۰، عرض ۹۰ و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر برای کابین آسانسور با ظرفیت ۴ نفره
 • طول ۱۰۰، عرض ۱۱۰ و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر برای کابین آسانسور با ظرفیت ۵ نفر
 • طول ۱۱۰، عرض ۱۱۰ و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر برای کابین اسانسور با ظرفیت ۶ نفر
 • طول ۱۴۰، عرض ۱۱۰ و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر برای کابین اسانسور با ظرفیت ۸ نفر
 • طول ۲۱۰، عرض ۱۱۰ و ارتفاع ۲۲۰ سانتی متر برای کابین آسانسور با ظرفیت ۱۳ نفر

دقت داشته باشید که با افزایش اندازه کابین، عرض و عمق چاه آسانسور نیز افزایش پیدا کرده و از این منظر نیز باعث افزایش قیمت آسانسور می گردد.

جنس کابین، یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار بر روی استعلام آنلاین قیمت آسانسور است. معمولا جنس کابین از ام دی اف استیل، تمام استیل و یا شیشه می باشد. کابین های ام دی اف، بطور معمول کمترین قیمت و سپس کابین های ام دی اف استیل، استیل و شیشه ای بیشترین قیمت آسانسور را موجب می شوند.

 

استعلام آنلاین قیمت آسانسور
انواع کابین آسانسور

 

استعلام آنلاین قیمت آسانسور و موتور آن

موتور آسانسور، قلب آن بوده و می توان آن را به عوان اصلی ترین بخش و موثرترین عامل بر قیمت آسانسور معرفی کرد. زمانی که نسبت به استعلام قیمت آسانسور اقدام می کنید، حتما به نوع موتور و برند آن توجه داشته باشید. اغلب موتورهای آسانسور موجود در ایران، ساخت ایتالیا، آلمان و ایران هستند و توجه داشته باشید که قیمت موتورهای وارداتی بالاتر از موتورهای ایرانی است. به طور معمول استفاده از موتور آلمانی باعث افزایش قیمت آسانسور می گردد، البته باید توجه داشت کیفیت آن نیز بالاتر است.

یکی دیگر از فاکتورهای موثر در قیمت موتور و در نتیجه قیمت آسانسور ، گیربکسی و یا گیرلس بودن موتور است. موتورهای گیربکسی راندمان پایینی در حدود ۵۰ درصد دارند، درحالی که موتورهای گیرلس یا بدون دنده دارای راندمانی در حدود ۹۵ درصد می باشند. این موضوع سبب شده تا موتورهای آسانسور گیرلس، مصرف برق کمتری از موتورهای آسانسور گیربکسی داشته باشند. همچنین نگهداری و تعمیرات موتورهای گیرلس ساده تر و کم هزینه تر می باشد.

 

استعلام قیمت اسانسور و انواع درب آن

درب آسانسور یکی از اجزای آسانسور است که به صورت مستقیم روی جلوه و زیبایی و قیمت آسانسور تاثیر می گذارد. درهای آسانسور بطور معمول به ۳ دسته درب لولایی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک طبقه بندی می شوند. درب های لولایی جزو ارزان قیمت ترین درب ها بوده و پس از آن، درب های نیمه اتوماتیک و درب های اتوماتیک قرار دارند. درب های اتوماتیک به دلیل زیبایی و ایجاد سهولت بیشتر در استفاده از آسانسور، بیشتر مورد پسند قرار می گیرد. در زمان استعلام قیمت آسانسور ، به درب آن توجه داشته باشید و قیمت درب آن را نیز به صورت جداگانه از فروشنده بپرسید.

 

استعلام قیمت آسانسور
درب اتوماتیک آسانسور

 

تابلو فرمان و استعلام آنلاین قیمت آسانسور

تابلو فرمان آسانسور از مدارها و قطعات الکترونیکی فراوانی ساخته شده است تا تمامی فرمان های آسانسور را به شکلی دقیق و سریع، پردازش کند. از آنجایی که کنترل حرکت آسانسور و پایش وضعیت های مختلف، به صورت کامل برعهده تابلو فرمان است، برای نصب آسانسور بایستی حتما از تابلو فرمان های مناسب استفاده شود. قیمت تابلو فرمان آسانسور دارای نوسان بسیار بالایی بوده و به همین دلیل بر روی استعلام قیمت آسانسور تاثیر عمده ای دارد. قیمت تابلو فرمان به مواردی چون برند تابلو، نوع تابلو، نوع درایو، توان و لوازم جانبی آن مانند جعبه ریویزیون، یو پی اس و باتری بستگی دارد.

 

استعلام آنلاین قیمت آسانسور

برای دقت بیشتر در استعلام قیمت آسانسور باید در رابطه با سایر قطعات آسانسور نیز اطلاعاتی هرچند سطحی داشته باشید. مواردی چون داکت ها، سیم بکسل، تراول کابل و ریل آسانسور، با اینکه نسبت به سایر اجزای آسانسور قیمت پایینی دارند، بر روی هزینه تمام شده آسانسور تاثیر زیادی خواهند گذاشت.

ریل های آسانسور معمولا ساخت کشور ایتالیا، ترکیه و چین هستند. ریل های ایتالیایی بالاترین قیمت و ریل های ترکیه و چینی، پایین ترین قیمت را دارند. تراول کابل ها نیز جزو قطعات حساس آسانسور بشمار می آیند که وظیفه ایجاد ارتباط بین کابین و تابلو فرمان آسانسور را برعهده دارند. تراول کابل های معمول موجود در ایران ساخت کشور جمهوری چک، ترکیه و ایران هستند. یکی دیگر از قطعات بسیار مهم و حساس آسانسور ها، سیم بکسل می باشد که باید بر اساس وزن نهایی کابین به همراه مسافران و نوع موتور انتخاب شود. سیم بکسل های مورد استفاده در آسانسور بطور معمول نمره ۶، ۸ و یا ۱۰ هستند. در زمان استعلام آنلاین قیمت آسانسور به این موارد دقت داشته باشید.

 

استعلام قیمت نصب آسانسور

هزینه نصب آسانسور یکی از فاکتور های مهم در استعلام قیمت آسانسور است که در اغلب مواقع توسط سازندگان نادیده گرفته می شود. هزینه نصب آسانسور به فاکتورهای زیادی ازجمله نوع آسانسور، اندازه کابین، محل نصب و تعداد طبقات بستگی دارد. آسانسورهای فاقد شفت، هزینه نصب پایین تری داشته و در مدت زمان کمتری اجرا می شوند. در مقابل، آسانسورهایی که دارای شفت بوده و به اتاق ماشین نیاز دارند، زمان و هزینه نصب بالاتری دارند.

تعداد طبقات ساختمان و اندازه کابین نیز به صورت مستقیم بر هزینه نصب آسانسور تاثیر دارند. به همین دلیل در زمان استعلام قیمت اسانسور ، حتما باید تعداد طبقات ساختمان را در نظر داشته باشید. هر چه طول پیمایش بالاتر باشد، به تجهیزات قوی تری نیاز بوده و از این رو قیمت آسانسور افزایش می یابد.

 

استعلام قیمت اسانسور
فرآیند نصب آسانسور

 

استعلام قیمت آسانسور بر مبنای تعداد طبقات

بسیاری از قطعات آسانسور با توجه به تعداد طبقات مشخص و تعیین وضعیت می شوند. شاید تعداد طبقات ساختمان در نگاه اول تاثیر زیادی بر روی لیست قیمت اسانسور نداشته باشد. اما لازم است بدانید که با افزایش تعداد طبقات، مقدار براکت ها، طول سیم بکسل، طول تراول کابل، تعداد درب ها، تعداد پنل های خارجی، تعداد و لوازم مورد نیاز ریل ها افزایش پیدا می کنند. این موارد در کنار هزینه نصب آسانسور باعث می شود تا هنگام استعلام قیمت آسانسور شاهد افزایش قیمت زیادی به ازای هر طبقه اضافه تر باشید.

 

استعلام آنلاین قیمت آسانسور
درب و کابین آسانسور

 

قیمت آسانسور بر اساس ظرفیت

قیمت پک کامل اسانسور تحت تأثیر عوامل زیادی است که یکی از مهم ترین آن ها پکیج موتور است. در حال حاضر با توجه به تغییر لحظه ای قیمت ها، بهترین قیمت روز آسانسور ۱۴۰۳ بر اساس قطعات و تجهیزات مورد استفاده در ساخت آن تغییر می کند. علاوه بر آن لازم به ذکر است که ظرفیت آسانسور از  ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۷ و ۸ نفره متغیر است که این در ساختمان های چند طبقه (۳ ، ۴ و ...) بسیار می تواند در قیمت نهایی آسانسور تأثیر گذارد. قیمت نصب آسانسور بر اساس ظرفیت آن و محل نصب آن مشخص می شود. چرا که تمامی مراحل نصب متناسب با آن انجام می گیرد. در ادامه قیمت انواع اسانسور و عوامل مؤثر بر آن مورد بررسی قرار می گیرد.

 

چک لیست قطعات جهت استعلام قیمت آسانسور

جهت دقیق تر نمودن استعلام قیمت آسانسور به صورت جزئی، چک لیست قطعات اصلی آسانسور را در نظر داشته باشید. هرچند اگر برای استعلام آنلاین قیمت آسانسور ، پکیج اسانسور را مد نظر قرار می دهید، نیازی به چک لیست زیر نخواهید داشت.

 • کابین آسانسور
 • موتور آسانسور
 • درب آسانسور
 • جعبه فرمان آسانسور
 • ریل آسانسور
 • سیم بکسل
 • تراول کابل
 • فلکه هرز گرد
 • گاورنر و اشکی
 • داکت
 • کرپی
 • بافر
 • تابلو برق
 • روغندان
 • قفل درب
 • چراغ آسانسور
 • میکروسوئیچ اورلود
 • پنل کابین آسانسور
 • پنل طبقات آسانسور
 • وزنه تعادل آسانسور
 • تلفن
 • کفشک

 

استعلام قیمت آسانسور
پنل کابین آسانسور

 

علل تفاوت در استعلام قیمت اسانسور

اگر تا به حال اقدام به استعلام قیمت آسانسور کرده باشید، حتما متوجه تفاوت های بالایی در قیمت ها شده اید. دلیل اصلی تفاوت در استعلام آنلاین قیمت آسانسور ، به خصوص در پکیج آسانسور، تفاوت در نوع و کیفیت اجزای آن می باشد. همچنین مواردی چون محاسبه یا عدم محاسبه هزینه نصب آسانسور نیز می تواند دلیل اختلاف در قیمت های اعلام شده باشد.

برای استعلام دقیق قیمت آسانسور ، بهتر است تا استعلام قیمت آسانسور را به یک منبع، محدود نکرده و از منابع مختلف استفاده نمایید. همچنین استعلام قیمت اجزای اصلی آسانسور مانند موتور، درب، کابین و ...، به صورت جداگانه می تواند دقت استعلام قیمت آسانسور را افزایش دهد.

 

نکات استعلام قیمت آسانسور

آسانسور ها دارای قطعات و اجزای مختلفی هستند که اغلب آن ها وارداتی بوده و دارای نوسانات قیمتی بالایی هستند. این نوسانات قیمتی سبب شده تا استعلام قیمت اسانسور به امری دشوار تبدیل شود. برای جلوگیری از تحمل زیان به دلیل نوسانات قیمت، بهتر است تا استعلام قیمت آسانسور را به زمان اجرای آسانسور موکول کنید و از برنامه ریزی بر مبنای نرخ های قدیمی، اجتناب نمایید.

اگر به دنبال تخمینی دقیق تر از لیست قیمت اسانسور با ویژگی های مورد نظر خود هستید، یک چک لیست از اجزای اصلی آسانسور تهیه کرده و هزینه هر کدام از آن ها را استعلام کنید و یا پس از استعلام قیمت پکیج اسانسور ، لیست قیمتی هر یک از اجزای آسانسور و هزینه نصب را به صورت جداگانه از استعلام دهنده، درخواست کنید.

 

قیمت آسانسور 

آسانسور در مدل های مختلف مسافربری، باربری و ماشین بری قابل خریداری است و پیش از استعلام قیمت آسانسور باید نوع آسانسور درخواستی خود را اعلام نمایید. در هر یک از موارد ظرفیت اسانسور و همچنین اندازه پکیج کامل کابین و درب ها از موارد بسیار تعیین کننده در قیمت آسانسور می باشد. قیمت نصب انواع آسانسور برای ساختمان های دو ، سه ، چهار و … طبقه بر اساس سایز و ظرفیت آن مشخص می شود. بهترین قیمت آسانسور ۱۴۰۳ در صورت خرید متناسب با نیاز حاصل می شود.

 

قیمت آسانسور
آسانسور تک نفره

 

آسانسور ارزان

آسانسور ارزان و در عین حال با کیفیت بالا، از چالش هایی است که بسیاری از خریداران با آن مواجه هستند. در سال‌ های اخیر، قیمت آسانسور به شکل بی سابقه ای افزایش پیدا کرده است. خرید آسانسور ارزان قیمت ، برای ساختمان های قدیمی و یا نوساز می تواند تا حدودی موجب صرفه جویی در هزینه ها شود.

موتور اسانسور یکی از اقلام بسیار گران قیمت آسانسور است. موتورهای ایرانی جزو ارزان ترین موتورهای اسانسوری هستند. برای خرید آسانسور ارزان قیمت می توانید از موتورهای ایرانی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که قیمت آسانسور ارزان نباید بر روی کیفیت آن تاثیر منفی داشته باشد. یک آسانسور ارزان قیمت مناسب باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • سر و صدای کمی ایجاد کند.
 • در ظرفیت های سبک از برق تک فاز استفاده کند.
 • آسانسور ارزان قیمت حرکت نرم و روانی داشته باشد.
 • فاقد شفت بوده و به چاهک نیازی نداشته باشد.
 • نگهداری و تعمیرات آن کم هزینه باشد.
 • استهلاک پایینی داشته و عمر مفید بالایی داشته باشد.
 • فضای کمی از خانه و یا ساختمان را اشغال کند.
 • ایمنی بالایی داشته باشد و در برابر سقوط از سرنشینان محافظت کند.

 

آسانسور ارزان قیمت با خرید کابین ساده

کابین، یکی از اقلام پر هزینه آسانسور می باشد که تنها بر روی زیبایی آن تاثیر دارد. بطور معمول کابین های ام دی اف، ارزان ترین قیمت و کابین های شیشه ای گران ترین قیمت را دارند. برای خرید آسانسور ارزان قیمت می توانید از کابین های ام دی اف استفاده کنید.

 

قیمت آسانسور ارزان با کابین کوچک

افزایش اندازه کابین به صورت مستقیم بر روی افزایش قیمت اسانسور تاثیر می گذارد. با افزایش اندازه کابین آسانسور، قیمت و وزن کابین بیشتر شده و فضای مورد نیاز اسانسور نیز افزایش پیدا می کند. افزایش وزن کابین سبب می شود که به موتور قوی تری نیاز باشد و تمامی این موارد منجر به افزایش لیست قیمت اسانسور می شود. بنابراین برای خرید آسانسور ارزان قیمت باید تا حد ممکن از انتخاب کابین بزرگ اجتناب نمایید.

 

خرید آسانسور ارزان با انتخاب درب لولایی

درب های لولایی جزو ارزان قیمت ترین درب های آسانسور هستند و پس از آن، درب های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک بیشترین قیمت آسانسور را سبب می شوند. استفاده از درب لولایی برای اسانسور به کاهش قیمت آسانسور ارزان کمک می کند.

 

لیست قیمت آسانسور دو نفره

آسانسور دو نفره یکی از بهترین راه حل ها برای جابه جایی راحت افراد در ساختمان های قدیمی چندطبقه است. در ساختمان های قدیمی با توجه به نبودن فضای کافی برای نصب و همچنین مشکلات مربوط به رضایت همسایگان نصب آسانسور 2نفره در قیمت مناسب راهکاری مناسب است. لیست قیمت آسانسور ۲ نفره در مقایسه با سایر نمونه ها بسیار مناسب است. دلیل ارزان تر بودن لیست قیمت آسانسور دو نفره ، این است که برای راه اندازی موتورهای خیلی قوی نیاز ندارد. ضمن اینکه کوچکتر بودن کابین نیز باعث کاهش لیست قیمت آسانسور دو نفره می گردد.

لیست قیمت آسانسور دو نفره می تواند مالکان ساختمان های قدیمی را به اجرای آسانسور ترغیب نماید. ارزشی که این عمل به ملک می افزاید بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای لیست قیمت آسانسور دو نفره پرداخته می شود.

 

لیست قیمت آسانسور دو نفره
آسانسور دو نفره

 

لیست قیمت اسانسور سه نفره

استفاده از آسانسور ۳ نفره در ساختمان های ۳ و یا ۴ طبقه به دلیل قیمت و همچنین اندازه مناسب آن بسیار رایج است. با این حال با توجه به کوچک بودن کابین توصیه می شود که در صورت بزرگ بودن واحدها و زیاد بودن رفت و آمد در ساختمان، با وجود قیمت مناسب، پکیج کامل اسانسور های سه نفره خریداری نشوند.

 

قیمت آسانسور 4 نفره

آسانسور 4 نفره رایج ترین نمونه مورد استفاده در ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری است که در قیمت های مناسب قابل اجرا است. با این حال با توجه به بزرگ شدن کابین و همچنین کاربرد آسانسور 4 نفره در ساختمان های مرتفع تر، قدرت موتور و قیمت آسانسور بسیار اهمیت می یابد. به طور معمول قدرت موتور برای این آسانسور حدود ۵.۵ کیلووات در نظر گرفته می شود. قیمت روز پک کامل اسانسور چهار نفره متناسب با نوع کابین ، تعداد ریل ، تعداد درب ، متراژ ریل ها و سیم بکسل ها متغیر است. آسانسور چهار نفره در ساختمان های چند طبقه (3 ، 4 و …) با متراژ محدود بسیار کاربرد دارد.

 

قیمت آسانسور 4 نفره
آسانسور 4 نفره 

 

قیمت آسانسور 5 نفره 

آسانسورهای ۵ نفره با تعداد ۵ تا ۷ توقف قابل سفارش است. با این حال با توجه به وزن متغیر کابین و ظرفیت کابین، لیست قیمت آسانسور ۵ نفره ثابت نیست. آسانسور های ۵ نفره برای جابه جایی بار و همچنین تجهیزات سنگین نیز قابل استفاده هستند. به طوری که با توجه به اندازه کابین و همچنین قدرت موتور برای جابه جایی وزن مشخص، مقدار بار قابل حمل تعیین می شود.

 

قیمت آسانسور 6 نفره 

آسانسور ۶ نفره بر اساس نوع کاربری، موقعیت مکانی سازه و حجم ترافیک در قیمت های مختلف برای ساختمان های چند طبقه (3، 4 و ...) قابل خریداری است. علاوه بر آن با توجه به ظرفیت بالا، این نوع آسانسورها در ساختمان های مسکونی در مقایسه با ساختمان های اداری و تجاری کاربرد بیشتری دارد. چرا که در ساختمان های اداری و تجاری حجم بالای رفت و آمد ها مشکل ساز خواهد بود. موتور یکی از اعضای بسیار تعیین کننده در قیمت پک کامل اسانسور است که در دو نوع گیربکسی و گیرلسی قابل خریداری است. هر یک از این موتورها متناسب با حجم ترافیک ساختمان و همچنین وزن و ابعاد کابین برای آسانسورهای ۶ نفره قابل استفاده هستند. لازم به ذکر است که نصب اسانسور ۶نفره در ساختمان های مختلف با قیمت مناسب مستلزم داشتن چاله در ابعاد ۱۶۰*۱۶۰ می باشد.

 

قیمت آسانسور 6 نفره
قیمت آسانسور 6 نفره

 

هزینه آسانسور در آپارتمان

هزینه آسانسور در آپارتمان تنها به هزینه نصب آسانسور در آپارتمان منتهی نمی شود، بلکه شامل هزینه های سرویس ماهیانه و نگهداری و تعمیرات اسانسور نیز می شود. مالکان ساختمان های دارای آسانسور و یا ساختمان هایی که قصد نصب آسانسور را دارند، باید تمامی هزینه های آن را در نظر گرفته و نسبت به آن، دید مناسبی داشته باشند.

 

انواع هزینه آسانسور در آپارتمان

هزینه آسانسور در آپارتمان را می توان به هزینه خرید، نصب و سرویس اسانسور طبقه بندی کرد. با اینکه هزینه خرید و نصب اسانسور جزو هزینه های اصلی اسانسور در آپارتمان به شمار می رود، نباید از هزینه های جاری اسانسور مانند سرویس دوره ای آن غافل شد. در صورت غفلت مدیریت ساختمان از سرویس آسانسور، احتمال خرابی و سوء عملکرد آسانسور افزایش یافته و می تواند هزینه فراوانی را برای ساختمان ایجاد نماید.

 

هزینه نصب آسانسور در آپارتمان و سرویس و نگهداری آن

هزینه نصب آسانسور در آپارتمان به نوع آسانسور، تعداد طبقات و اندازه کابین بستگی دارد. کنترل این هزینه به اندازه هزینه خرید آسانسور، ساده نبوده و در حالت کلی نمی توان آن را کاهش داد. با این حال استفاده از کابین کوچک و کاهش تعداد توقف آسانسور می تواند هزینه نصب آسانسور در آپارتمان را کاهش دهد.

در ساختمان های ساخته شده، تقسیم هزینه نصب آسانسور در آپارتمان به صورت توافقی بین مالکین انجام شده و بطور معمول، واحد های مستقر در طبقات پایین، در خصوص پرداخت قیمت آسانسور هزینه کمتری را نسبت به واحد های بالا پرداخت می کنند.

هزینه سرویس و نگهداري اسانسور در اغلب ساختمان ها روی هزینه شارژ ساختمان محاسبه شده و یا تحت عنوان شارژ آسانسور از واحد ها دریافت می شود. این هزینه به شکل یکسان بین واحد ها تقسیم می شود مگر اینکه واحد ها در مورد روش تقسیم هزینه سرویس آسانسور با یکدیگر به توافق رسیده باشند.

 

بهترین شرکت های آسانسور سازی در تهران

شرکت های مختلفی به عنوان سازنده آسانسور در تهران فعالیت می کنند که هر یک متناسب با طرح ها، متریال و همچنین ظرفیت، قیمت های مختلفی را برای خرید و فروش تابلو برق ارائه می کنند. خدمات آسانسور در تهران شامل اجرای چاهک ، ریل کشی و کابل کشی و همچنین بتن ریزی پیش از نصب بتن می باشد که توسط شرکت های مختلف سازنده نیز انجام می شود. فروش آسانسور در تهران بر اساس ظرفیت مورد نیاز کابین در طرح های مختلف انجام می شود. در این بین بهترین شرکت ها آسانسور سازی در تهران بر اساس رضایت مشتری ها، بهترین قیمت ۱۴۰۳ و خدمات پس از فروش مشخص می شوند. فروش اسانسور در تهران علاوه بر ظرفیت به کیفیت متریال مورد استفاده نیز بستگی دارد.

 

قیمت پکیج کامل اسانسور

قیمت پکیج کامل اسانسور به پارامترهای متعددی وابسته است. از جمله این موارد می توان به نوع آسانسور، برند و نوع موتور، جنس و ابعاد و تزئینات کابین، تعداد توقف و نوع درب کابین اشاره کرد. علاوه بر این، قیمت پک کامل اسانسور به نوع ریل، تابلو فرمان آسانسور، شستی کابین و طبقات، جنس و متراژ سیم بکسل وابسته است. به منظور استعلام قیمت کامل آسانسور می توانید با کارشناسان عمران مدرن در ارتباط باشید.

 

قیمت پک کامل اسانسور و نوع آن

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پک کامل اسانسور ، نوع آن است. آسانسورها به انواع کششی، هیدرولیکی، پنوماتیکی، کابلی و … تقسیم بندی می شوند که از این میان آسانسورهای کششی و هیدرولیکی پرکاربردترین انواع می باشند. از بین این دو نوع، قیمت کامل آسانسور هیدرولیکی کمتر از آسانسور کششی است. علاوه بر این، اجرای آسانسور هیدرولیکی و تامین قطعات آن آسان تر است.

انواع آسانسورهای کششی به دو دسته گیرلس و گیربکسی تقسیم بندی می شوند. قیمت پکیج کامل اسانسور گیربکسی کمتر از گیرلس است. به منظور کاهش هزینه ها می توان از موتورهای گیربکسی استفاده نمود.


قیمت کامل آسانسور و تابلو فرمان

تابلو فرمان وسیله ای است که دستورات لازم برای عملکرد قطعات آسانسور از آن ارسال می گردد. از جمله کاربردهای آن می توان به اعمال دستورات حرکت و توقف و همین طور باز و بسته شدن درب ها اشاره کرد. تابلو فرمان یکی از عوامل موثر بر قیمت کامل آسانسور می باشد. قیمت این قطعه از آسانسور به نوع، برند، نوع درایو آن و … وابسته است. نوع تابلو فرمان به نوع موتور آسانسور بستگی دارد. علاوه بر این، تابلوفرمان ها به دو نوع تک سرعته و دوسرعته نیز تقسیم بندی می شوند که قیمت پک کامل اسانسور با تابلو فرمان تک سرعته بیشتر است. بنابراین در استعلام قیمت پکیج کامل اسانسور باید این موضوع را نیز مدنظر قرار داد.

 

قیمت پکیج کامل آسانسور و نوع درب

درب آسانسور به دو نوع درب کابین و درب طبقات دسته بندی می گردد. درب اسانسور همواره از نوع اتوماتیک می باشد. اما درب طبقات می تواند به صورت اتوماتیک یا دستی باز و بسته شود. چنانچه هر دو درب کابین و طبقه اتوماتیک باشند، به آن درب اتوماتیک و چنانچه درب طبقه لولایی و درب کابین اتوماتیک باشد، به آن نیمه اتوماتیک گفته می شود. بر این اساس قیمت پک کامل اسانسور متفاوت است. استفاده از درب های تمام اتوماتیک موجب افزایش قیمت کامل آسانسور می گردد. جنس، نحوه باز و بسته شدن درب ها و ابعاد آن نیز، تعیین کننده قیمت پکیج کامل اسانسور می باشد.

 

قیمت پک کامل اسانسور و کابین

کابین ها از نظر جنس و ابعاد و ظرفیت دارای انواع مختلفی می باشند. کابین های شیشه ای، ام دی اف، استیل، ام دی اف – استیل از انواع آن می باشند. به طور معمول ارزان ترین قیمت متعلق به کابین های ام دی اف بوده و کابین های شیشه ای بالاترین قیمت را دارند. ابعاد و ظرفیت کابین نیز بر روی قیمت پک کامل اسانسور تاثیرگذار است. هر چه ابعاد بزرگتر و ظرفیت بیشتر باشد، قیمت کامل آسانسور نیز افزایش می یابد. علاوه بر موارد ذکر شده، در برآورد قیمت پکیج کامل اسانسور باید نوع تزئینات به کار رفته در کابین را نیز مدنظر قرار داد.

 

قیمت کامل آسانسور و نوع ریل

از مهم ترین بخش های نصب اسانسور ، اجرای ریل های آن می باشد. ریل های موجود در بازار ایران غالبا شامل برندهای داخلی، چینی، ایتالیایی و ریل های ساخت ترکیه می باشند. از این میان معمولا ریل های ایتالیایی از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و قیمت بیشتری دارند. بنابراین برند و کیفیت ریل هم تعیین کننده قیمت پکیج کامل اسانسور می باشد.

 

قیمت پکیج کامل اسانسور و اثر شستی

قیمت پک کامل اسانسور به نوع شستی مورد استفاده در اجرا و نصب آسانسور نیز وابسته است. شستی یا شاسی یا پنل احضار در طبقات و در داخل کابین مورد استفاده می گیرند. شستی ها می توانند به صورت دکمه ای، لمسی، با اثر انگشت و … باشند. از این میان شستی های دکمه ای موجب کاهش قیمت پکیج کامل اسانسور می شوند. همچنین جنس بدنه شستی ها نیز با هم متفاوت است. از انواع آن می توان به استیل، شیشه ای، پلاستیکی و یا تلفیقی از آنها اشاره کرد. بنابراین نوع صفحه نمایش، تعداد دکمه، کیفیت و جنس از عوامل موثر بر قیمت شستی و قیمت کامل آسانسور می باشند. لازم به ذکر است که معمولا قیمت شستی طبقات از قیمت شستی کابین کمتر است.

 


 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۵ از ۵ - از مجموع ۱۵ رای

نظرات کاربران

مهران عامر

نصب آسانسور مسافربر به چند روش انجام میشه و مناسب ترین روش نصب آسانسور مسافربر چه روشی هستش؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما