کفشک آسانسور

کفشک آسانسور

دسته بندی

قطعات آسانسور

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

lift_banner

کفشک آسانسور

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

کفشک آسانسور

یکی از قطعات مهم آسانسور، کفشک آسانسور است. اهمیت وجود این قطعه در حرکت نرم و روان کابین و وزنه تعادل آن آشکار می شود. کفشک آسانسور در بالا و پایین کابین و وزنه تعادل نصب می شود. نقش این قطعه به عنوان هدایت کننده کابین و وزنه تعادل در امتداد ریل راهنمای آسانسور است

 

 

 

کفشک آسانسور

کفشک کابین آسانسور

 

انواع کفشک آسانسور

بهترین کفشک آسانسور ، کفشکی است که باعث کاهش آلودگی صوتی و هم چنین به حداقل رساندن اصطکاک و سایش با ریل آسانسور هنگام حرکت کابین آسانسور و وزنه تعادل شود، هم چنین یک کفشک خوب ارتعاشات و لرزش های ناشی از عبور از انحرافات و نا هموری های موجود بر روی ریل آسانسور را به کابین و یا وزنه آن انتقال نمی دهد. کفشک  آسانسور را در کل می توان به دو نوع کفشک لغزشی و کفشک غلطکی تقسیم کرد.

کفشک لغزشی

در کفشک آسانسور لغزشی از تفلون، پلاستیک یا پی‌وی‌سی قابل تعویض به عنوان لنت استفاده می‌شود. برای سرعت تا ۱ متر بر ثانیه از کفشک لغزشی قابل تنظیم برای کابین و نوع ثابت برای قاب وزنه استفاده می شود. کفشک لغزشی آسانسور ، نیاز به مراقبت بیشتری دارد چرا که این نوع برای سرعت کم و متوسط ساخته شده است و حتما باید ریل های آسانسور روغنکاری شده باشد تا اصطکاک و سایش به حداقل ترین حالت ممکن برسد و لغزش بهتر صورت بگیرد. چرا که لنت کفشک لغزشی آسانسور ، مهم ترین بخشی است که باید به آن توجه کرد. بایستی کفشک لغزشی را با دقت نصب و تنظیم کرد تا به درستی عملکرد داشته باشد.

 

 

 

قیمت کفشک آسانسور

کفشک لغزشی آسانسور

 

کفشک غلطکی

در ساخت کفشک غلطکی آسانسور از بدنه فلزی محکم استفاده شده است و مواد تشکیل دهنده رولر های کفشک غلطکی کابین آسانسور از جنس پلی اورتان ساخته شده است. غلطک ها بر روی این بدنه فلزی قرار گرفته است و پشت هر غلطک فنرهای جلو برنده ای وجود دارد که وظیفه چسباندن غلطک ها به سه طرف ریل کابین را بر عهده دارند .

کفشک غلطکی آسانسور سوار شده بر کابین، بر روی ریل های خشک حرکت می کند و یک محفظه فلزی روی رول ها از غلطک محافظت می کند هم چنین نکاتی که برای این کفشک غلطکی مد نظر است این است که تعداد چرخش رول ها برای کابین آسانسور بیش از 450 دور در دقیقه بالا نرود و برای قاب وزنه تعادل کابین 950 دور چرخش در نظر گرفته می شود. استفاده از کفشک غلطکی کابین آسانسور ، برای آسانسور هایی مناسب و طراحی شده است که آسانسور دارای سرعت زیاد است چرا که این نوع کفشک آسانسور باعث حرکت نرم کابین شده و صرفه جویی در مصرف انرژی آسانسور را به دنبال دارد.

 

 

 

کفشک غلطکی آسانسور

کفشک غلطکی کابین آسانسور

 

طریقه نصب کفشک آسانسور

برای این که کفشک آسانسور ویژگی مفید خود را بطور صحیح و با دقت حفظ کند، باید در هر دوره از سرویس آسانسور فنر کفشک به صورت دقیق توسط سرویسکار تنظیم شود. با تنظیم کردن فنر این تجهیز، فشار بالا سبب به وجود آمدن اصطکاک بالا و فشار بر موتور آسانسور نمی شود ، و فشار پایین باعث انتقال لرزش و ارتعاشات به وجود آمده به کابین آسانسور نمی شود. پیچ تنظیم کفشک آسانسور ، هم باید به درستی تنظیم شود چون این پیچ ریگلاژ فاصله بین لنت و بدنه کفشک قرار دارد ، کاهش یا افزایش طول عمر کفشک توسط همین پیچ تنظیم صورت می گیرد .

هم چنین اگر کفشک آسانسور ، از مرغوبیت و جنس درجه یک تشکیل نشده باشد ، پیچ تنظیم هم توانایی تنظیم طول کفشک را نخواهد داشت. در این صورت شاهد آسیب های احتمالی که عرض کردیم می شود و همچنین باعث بهم خوردن تنظیمات سیستم آسانسور می شود. مخصوصا بر روی درب های آسانسور تاثیر می گذارد و ممکن است خرابی آسانسور را به دنبال داشته باشد . هم چنین با کاهش یا افزایش فاصله لنت و کفشک ، رو به رو خواهیم شد.

 

 

 

انواع کفشک آسانسور

کفشک غلطکی در انواع اسانسور

 

سرویس و نگه داری کفشک آسانسور

کفشک آسانسور دارای یک فنر می‌باشد که در هنگام نصب آن باید این فنر تنظیم شود. در صورتی که فنر بیش از حد محکم شود باعث ایجاد اصطکاک در حرکت آسانسور و در نتیجه فشار بر روی موتور آسانسور می‌شود. در عوض اگر فنر بیش از حد اندازه آزاد و رها باشد، ارتعاشات و لرزش‌های محل اتصال ریل‌ها به کابین وارد خواهد شدعلاوه بر آن معیوب شدن لنت کفشک‌ها باعث ایجاد ارتعاش در حرکت آسانسور و از بین رفتن تنظیمات درب‌ آسانسور می‌شود. در کفشک لغزشی آسانسور علاوه بر فنر، جنس لنت و همچنین فاصله آن با بدنه‌ی اصلی کفشک نیز بسیار اهمیت دارد. بنابراین یکی از مراحل سرویس و نگهداری آسانسور، بررسی کفشک‌های آسانسور و تنظیم نمودن فنر آن است هم‌چنین سرویس آسانسور و روغن کاری مداوم ریل و تمیز بودن سطح ریل‌ها باعث افزایش طول عمر مفید کفشک‌های آسانسور می‌شود.

 

قیمت کفشک آسانسور

قیمت کفشک آسانسور به نوع آن غلطکی و یا لغزشی وابسته است. علاوه بر آن وابسته به برند و کشور سازنده این قیمت ها متغیر هستند. قیمت کفشک غلطکی آسانسور بستگی به نوع کفشک مورد استفاده برای انواع ریل t5 ، t9 ، t16  و سرعت 1/6 و 2 و 3 متر بر ثانیه دارد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما