آسانسور خورشیدی

آسانسور خورشیدی

دسته بندی

نصب آسانسور

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

خرید آسانسور خورشیدی با توجه به کارایی بالا و مصرف انرژی کم تر نسبت به آسانسور های معمول، هزینه قابل توجهی را متحمل نمی سازد. از طرفی با توجه به نوع موتور در آسانسور خورشیدی ، هزینه های نگهداری آن نیز به نسبت آسانسور های معمول کم تر می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

نصب آسانسور خورشیدی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

آسانسور خورشیدی

آسانسور خورشیدی به گونه ای طراحی شده است که منبع انرژی آن از خورشید و با استفاده از پنل های خورشیدی در ترکیب با موتور های ولتاژ پایین تامین می شود. به طوری که نصب آسانسور خورشیدی می تواند موجب افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی گردد. بحران انرژی و افزایش روز افزون قیمت حامل های انرژی ، از طرفی سهم ۲ تا ۱۰ درصدی آسانسور در مصرف انرژی ساختمان موجب شده است، تلاش ها جهت بهینه کردن مصرف انرژی آسانسور رو به افزایش باشد.

آسانسور خورشیدی
آسانسور خورشیدی

اگر چه پیش از نصب و اجرای آسانسور خورشیدی ، بالابر خورشیدی در آپارتمان های دوبلکس یا خانه های کوچک مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و تولید آسانسور خورشیدی ، محدودیت طبقات و وزن کابین در حال کاهش است. به طوری که اولین اسانسور خورشیدی در سال ۲۰۱۱ و در نمایشگاه بین المللی تسالونیکی توسط شرکت یونانی Mezolift طراحی و نصب گردید. اولین آسانسور خورشیدی در ایران نیز در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در ساختمان مرکزی شرکت اطلس نصب گردید.

 

نصب آسانسور خورشیدی

جهت نصب آسانسور خورشیدی لازم است نصب ضربه گیر ها، آهن کشی چاهک آسانسور ، نصب ریل و شاسی ها، سیم کشی آسانسور ، ساخت و نصب قفل های درب آسانسور ، نصب درب کابین و نصب شاسی داخل کابین در دستور کار قرار گیرد.

 

نصب آسانسور خورشیدی
نصب آسانسور خورشیدی

در گام بعدی از نصب آسانسور خورشیدی ، موتور آسانسور و پنل های خورشیدی نصب می گردند. استفاده از پنل های خورشیدی جهت تامین برق آسانسور ، نیازمند موتور های با ولتاژ پایین است که موتور های گیرلس ولتاژ پایین با قابلیت اتصال به برق تک فاز ۲۲۰ ولت خانگی ، این امکان را فراهم نموده اند. ذخیره انرژی در موتور های ولتاژ پایین نسبت به موتور های ولتاژ بالا با سهولت بیش تری همراه بوده و موجب شده است که از پرداخت هزینه ‌های اضافی ناشی از تامین برق ۳۸۰ ولت سه ‌فاز جلوگیری شود. به طوری که با کنترل جریان و ولتاژ این نوع از موتور ها، می توان انرژی را در یک باتری ذخیره نمود. از این انرژی ذخیره شده نیز می توان جهت تامین برق آسانسور در ترکیب با جریان خانگی استفاده شود.

 به عبارتی با نصب آسانسور خورشیدی می توان برق شهری را به برق پشتیبان آسانسور تبدیل نموده تا در زمان قطع برق، فعالیت آسانسور ادامه یابد. بنابراین برخلاف سیستم ژنراتور که قیمت بالا، فضای مورد نیاز، آلودگی صوتی و مشکلات تامین سوخت ، از محدودیت های استفاده از آن است، به کارگیری باتری آسانسور که دائما در حال تخلیه و تغذیه می باشد، ضمن این که به فضای قابل توجهی نیاز ندارد، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می نماید.

 

پنل آسانسور خورشیدی
پنل آسانسور خورشیدی

مزایای آسانسور خورشیدی

  • کاهش مصرف انرژی با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر
  • عدم نیاز به خنک کننده یا فن الکتریکی
  • کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری به سبب نبودن سیستم گیربکس
  •  حرکت نرم و بدون صدا
  • ایمنی بالا
  • قابلیت اجرا بدون موتورخانه
  • قابلیت استفاده در هنگام قطع برق شهری
  •  کاهش هزینه‌ اولیه و فضای موردنیاز به سبب حذف ژنراتور

 

قیمت آسانسور خورشیدی

از آن جایی که عمدتا آسانسور ها دارای سیستم نجات اضطراری می باشند، به طوری که چند ثانیه پس از قطع برق شبکه ، برق اضطراری وارد مدار شده و کابین به نزدیک ترین طبقه هدایت می گردد، در آسانسور خورشیدی ، سیستم پک باتری با کارایی بالاتر و بدون وقفه، وظیفه سیستم نجات اضطراری را نیز بر عهده می گیرد.

 

مکانیزم آسانسور خورشیدی
مکانیزم آسانسور خورشیدی

 

بنابراین خرید آسانسور خورشیدی با توجه به کارایی بالا و مصرف انرژی کم تر نسبت به آسانسور های معمول، هزینه قابل توجهی را متحمل نمی سازد. از طرفی با توجه به نوع موتور در آسانسور خورشیدی ، هزینه های نگهداری آن نیز به نسبت آسانسور های معمول کم تر می باشد. همچنین اسانسور خورشیدی به سبب حذف سیستم ژنراتور ، هزینه‌ های ناشی از خرید ژنراتور و تامین فضای نصب آن را در پی ندارد. از طرفی ذخیره انرژی در موتور های ولتاژ پایین نسبت به موتور های ولتاژ بالا موجب شده است که از پرداخت هزینه ‌های اضافی ناشی از تامین برق ۳۸۰ ولت سه ‌فاز جلوگیری شود.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

فرهاد سپهوندی

چه عواملی تاثیر گذار روی هزینه نصب آسانسور خورشیدی هستند؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما