هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی بیمارستان

دسته بندی
هوشمند سازی ساختمان
تعداد ارائه دهنده ها
۱۳ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
هزینه هوشمند سازی بیمارستان پس مشخص شدن قابلیت ها متناسب با حجم پروژه مشخص می شود. اندازه بیمارستان ، بودجه و امکانات مورد نظر (سیستم سرمایش و گرمایش، نورپردای، سیستم صوتی و...) از عوامل بسیار تاثیرگذار در تعیین نوع و تعداد تجهیزات لازم برای هوشمند سازی است.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

هوشمند سازی بیمارستان

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۹۱

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۵

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۵

location

شیراز

phone

******۰۷۱۳۶

۵

location

شیراز

phone

******۰۹۱۷۱

۳

location

رشت

phone

******۰۹۲۱۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

هوشمند سازی بیمارستان

استفاده از سیستم های هوشمند، نقش مؤثری در بهبود فرآیند تشخیص و درمان بیماری های مختلف دارد. هوشمند سازی ساختمان بی تردید یکی از راهکارهای موثر در رفاه حال بیماران و پرسنل است. در واقع بیمارستان هوشمند به دلیل داشتن تجهیزات پیشرفته درک بهتری نسبت به شرایط بیماران دارد. در نتیجه می تواند تا حد زیادی به پرسنل در رسیدگی به آن ها کمک کند.

 

بیمارستان هوشمند


بیمارستان هوشمند

 

هزینه هوشمند سازی بیمارستان

امروزه، بیمارستان هوشمند به دلیل پیشرفت تجهیزات بهداشتی و درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اندازه بیمارستان و بودجه مورد نظر از عوامل بسیار تاثیرگذار در تعیین نوع و تعداد تجهیزات است. بنابراین هزینه هوشمند سازی بیمارستان پس مشخص شدن قابلیت ها و تجهیزات مورد نیاز متناسب با حجم پروژه مشخص می شود.

امکانات بیمارستان هوشمند

هوشمند سازی بیمارستان می تواند در بخش های مختلفی از قبیل روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل تردد، کنترل هوشمند و غیره انجام شود. در ادامه بخش های مختلف یک بیمارستان هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است.

هوشمند سازی بیمارستان و ارتقا مراقبت از بیمار 

با توجه به نقش حیاتی خطای انسانی در حوزه بهداشتی و درمان، هوشمندسازی بیمارستان علاوه بر رفاه بیماران، باعث بهبود و ارتقای شاخص های سلامت جامعه نیز می شود. یک بیمارستان هوشمند مجهز به سیستم های کنترل از راه دور ، سنسورهای متصل در بستر اینترنت و سایر ابزارهای هوشمند می باشد. با استفاده از این تجهیزات در هوشمند سازی بیمارستان خدماتی از قبیل ثبت و نگه داری اطلاعات بیماران، اعلام درخواست های بیمار، کنترل وضعیت و حالت تخت، روشنایی، تهویه و سیستم های تهویه مطبوع، پرده و غیره ارائه داده می شود. در واقع زیر نظر داشتن بیماران در طول 24 ساعت با استفاده از اطلاعات لحظه به لحظه بیماران صورت می گیرد. در این حالت ضرورت حضور پزشک در بیمارستان هوشمند برای بسیاری از موارد کاهش می یابد.

 

هوشمند سازی بیمارستان


استفاده از سابقه بیماران در بیمارستان هوشمند

 

انواع خاصی از سیستم های بیمارستان هوشمند دارای قابلیت تصمیم گیری بر اساس اطلاعات و سوابق بالینی بیمار هستند. این امکان با استفاده از پردازش داده خود بیمار و بیماران قبلی انجام می شود تا در زمان های اضطراری، به تصمیم گیری پزشک سرعت ببخشند. از طرفی استفاده از تگ های RFID برای پایش بیماران و داروهای مصرفی آن ها می تواند راهکار مناسبی برای کاهش خطاهای انسانی در تشخیص و معالجه آن ها در هوشمند سازی بیمارستان باشد.

هوشمند سازی بیمارستان و امکانات اتاق عمل 

تجهیزات موجود در اتاق عمل بسیار حساس بوده و لازم است تا در شرایط استاندارد عمل کنند. بنابراین پایداری و عملکرد صحیح سیستم اتاق عمل برای نتیجه بخش بودن، از اهمیت بالایی برخوردار است. هوشمندسازی اتاق عمل بیمارستان باعث کاهش نرخ خطای انسانی و تضمین کیفیت شرایط مطلوب می شود. قابلیت های اتاق عمل بیمارستان هوشمند عبارت است از:

  • کنترل هوشمند شرایط محیطی(دما، فشار، رطوبت، میزان گازها و اشعه ها و ...)
  • کنترل تجهیزات و دستگاه های اتاق عمل
  • مدیریت زمان، اخطارها، هشدارها و غیره
  • کنترل هوشمند شرایط بیمار و همکاری در اتخاذ تصمیمات متناسب با علایم حیاتی

هوشمند سازی ساختمان بیمارستان  

استفاده انواع قابلیت های هوشمند سازی ساختمان یک بیمارستان مانند استفاده از سیستم روشنایی، سیستم تهویه، سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی و غیره بهره وری بیمارستان را تا حد زیادی افزایش می دهد. در ساختمان های مختلف، انرژی الکتریکی به روش های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که روشنایی، بخش قابل ملاحظه ای از آن است. بر این اساس سیستم روشنایی هوشمند به منظور کاهش مصرف انرژی و هزینه ها از طریق حذف نوردهی اضافی و مصرف غیرضروری، موجب افزایش رفاه و آسایش بیماران و پرسنل در هوشمند سازی بیمارستان می شود. 

 

بيمارستان هوشمند


کنترل هوشمند اتاق بیمار

 

علاوه بر آن استفاده از سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش هوشمند باعث می شود تا کنترل دما هوای بخش های مختلف بیمارستان هوشمند ، به صورت کاربردی و متناسب با نیاز انجام شود. برای این کار می توان انواع سنسورها ، ترموستات های هوشمند ، قفل های دیجیتال و کلیدهای لمسی در نقاط مختلف بیمارستان نصب شوند. نصب انواع سیستم های کنترل تردد باعث افزایش امنیت پرسنل و بیماران در فضای بیمارستان می شود.

هوشمند سازی بیمارستان و ثبت نوبت 

ثبت نوبت و ویزیت به موقع توسط پزشک، همواره یکی دغدغه های اساسی بیماران در زمان مراجعه به بیمارستان ها بوده است. با هوشمند سازی سیستم ثبت نوبت بیمارستان می توان نه تنها خطاهای انسانی بلکه مدت زمان معطلی بیماران را برای تعیین وقت ویزیت و پرداخت هزینه آن به حداقل رساند. علاوه بر آن در چنین حالتی نیاز به نیروی انسانی تا حد زیادی در مکان های درمانی کاهش می یابد.

کنترل هوشمند موتورخانه

سیستم صوتی هوشمند خانگی

کنترل از راه دور وسایل برقی

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی بیسیم

هوشمند سازی آپارتمان

هوشمند سازی ویلا

طراحی خانه هوشمند

هوشمند سازی بیمارستان در تهران

هوشمند سازی بیمارستان در تهران، هوشمند سازی بیمارستان در تهران - آفتاب، هوشمند سازی بیمارستان در تهران - بومهن، هوشمند سازی بیمارستان در تهران - پردیس، هوشمند سازی بیمارستان در تهران - کن، هوشمند سازی بیمارستان در اسلام شهر، هوشمند سازی بیمارستان در اسلام شهر - چهاردانگه، هوشمند سازی بیمارستان در پاکدشت، هوشمند سازی بیمارستان در پاکدشت - شریف آباد، هوشمند سازی بیمارستان در دماوند، هوشمند سازی بیمارستان در دماوند - رودهن، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم - بوستان، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم - پرند، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم - صالح آباد، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم - گلستان، هوشمند سازی بیمارستان در رباط کریم - نصیرآباد، هوشمند سازی بیمارستان در ری، هوشمند سازی بیمارستان در ری - حسن آباد، هوشمند سازی بیمارستان در ری - خاوران، هوشمند سازی بیمارستان در ری - کهریزک، هوشمند سازی بیمارستان در شهریار، هوشمند سازی بیمارستان در شهریار - اندیشه، هوشمند سازی بیمارستان در فيروزکوه، هوشمند سازی بیمارستان در فيروزکوه - ارجمند، هوشمند سازی بیمارستان در قدس، هوشمند سازی بیمارستان در لواسان، هوشمند سازی بیمارستان در لواسان - فشم، هوشمند سازی بیمارستان در ملارد، هوشمند سازی بیمارستان در ملارد - صفا دشت، هوشمند سازی بیمارستان در ورامین، هوشمند سازی بیمارستان در ورامین - پیشوا، هوشمند سازی بیمارستان در ورامین - جوادآباد، هوشمند سازی بیمارستان در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

جافر ملکی

سلام آیا بیمارستانی هست که هوشمند سازی جرا شده باشد

عمران مدرن

سلام بله بیمارستان های زیادی در ایران از این سیستم استفاده می کنند.

مختار دارای

سلام هوشمند سازی بیمارستان چه تجهیزاتی را شامل میشود؟

هوشنگ

هوشمند سازی بیمارستان در ایران انجام شده است؟

عمران مدرن

سلام دوست عزیز بله.

قلی زاده

هوشمند سازی بیمارستان شامل چه مواردی است ؟

عمران مدرن

سیستم تهویه، روشنایی و کنترل تردد. سیستم های نظارت وضعیت حیاتی بیمار هم قابل استفاده هستن.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما