سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند

دسته بندی
هوشمند سازی ساختمان
تعداد ارائه دهنده ها
۴۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت سیستم روشنایی هوشمند به نوع تجهیزات به کار رفته در سیم کشی ساختمان ، ترجیح مشتری، تعداد سرخط های روشنایی وکاربری نورپردازی در فضا بستگی دارد. کنترل هوشمند روشنایی با استفاده از تجهیزات مختلف از قبیل ریموت کنترل ها، کلید های لمسی هوشمند و پنل لمسی انجام می شود.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

اجرای سیستم روشنایی هوشمند

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۹۱

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۶

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۲

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

۳

location

شیراز

phone

******۰۷۱۳۶

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند به منظور کاهش مصرف انرژی و هزینه ها از طریق حذف نوردهی اضافی، مصرف غیر ضروری، افزایش سطح رفاه و آسایش ساکنین و زیبایی طراحی نورپردازی مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختمان ها انرژی الکتریکی به روش های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که روشنایی ، سهم قابل ملاحظه ای از آن را دارد.  با کنترل سیستم روشنایی هوشمند در خانه و ساختمان ،  انواع تجهیزات و مصرف آن ها از فاصله دور در مناسب ترین قیمت قابل مدیریت هستند. باید در نظر داشت که بستر کنترل هوشمند سیستم روشنایی در خانه و ساختمان معمولاً بر پایه اینترنت اشیا و یا ارتباط مخابراتی امکان پذیر است. سیستم روشنایی هوشمند در انواع مختلفی اجرا می شود که طراحی آن برای کاربردهای خاصی صورت می گیرد. کنترل سیستم هوشمند روشنایی معمولا متناسب با محل و کاربرد آن انجام می شود. به طوری که در فضاهای مسکونی که شرط روشنایی حضور فرد است. کافی است که از سنسورهای حضور، دستی کلیدها و پریزهای هوشمند استفاده شود. این در حالی است که در سالن ها و فضاهای شلوغ نورپردازی هوشمند انتخاب مناسب تری است.

قیمت سیستم روشنایی هوشمند

کنترل هوشمند سیستم روشنایی از جدیدترین امکانات خانه و ساختمان هوشمند است که توسط انواع مختلف تجهیزات قابل پیاده سازی می باشد. قیمت سیستم روشنایی هوشمند به نوع تجهیزات به کار رفته در سیم کشی ساختمان ، ترجیح مشتری و همچنین کاربری فضا بستگی دارد. علاوه بر آن با توجه به بروز مشکلات احتمالی لازم است تا این کار توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

خرید سیستم روشنایی هوشمند
سیستم روشنایی هوشمند خانگی

 

کاربرد سیستم روشنایی هوشمند

یکی از اصلی ترین کاربردهای سیستم روشنایی هوشمند ، بالا بردن بازدهی مصرف برق ساختمان است. علاوه بر مقدار و هزینه مصرف در مبحث روشنایی، شدت و رنگ نور تاثیر نیز تاثیر به سزایی بر کارآیی افراد دارد. بنابراین با استفاده از قابلیت های موجود به واسطه تجهیزات هوشمند نصب شده می توان مقدار نوردهی را متناسب با شرایط فضا در قیمت مناسبی تنظیم نمود.

 

نورپردازی هوشمند
کنترل سیستم روشنایی هوشمند با استفاده از ریموت کنترل 

 

علاوه بر آن اجرای سیستم روشنایی هوشمند می تواند به زیباسازی فضای خانه کمک شایانی کند. کنترل هوشمند روشنایی با استفاده از تکنولوژی و قابلیت های سیستم هوشمند امکان کنترل تجهیزات روشنایی در صورت عدم حضور در محل مورد نظر را فراهم می سازد. استفاده از این سیستم در مکان های پرتردد و شلوغ کاربرد بیشتری دارد. در بسیاری از موارد فراموشی ناشی از قطع روشنایی موجب مصرف انرژی زیادی می شود و کنترل هوشمند روشنایی ساختمان بسیار در کاهش مصرف تأثیرگذار است.

 

سیستم روشنایی هوشمند و روش اجرا 

برای سیستم روشنایی هوشمند نیازی به تخریب و بازسازی ساختمان نمی باشد. چرا که می توان از سیم کشی قبلی ساختمان و یا سیم کشی روکار استفاده شود. برای انجام این کار به زمان زیادی نیاز نیست. با این حال ممکن است در ساختمان های قدیمی به دلیل کهنه بودن تجهیزات به کار رفته، مشکلاتی از قبیل اختلال در زیرساخت و عدم پشتیبانی رخ دهد. همچنین برای استفاده از نور طبیعی روز از سنسور های تشخیص میزان شدت نور در محیط داخلی ساختمان و در مجاورت پنجره ها برای کنترل هوشمند سیستم روشنایی استفاده می شود. سنسور های تشخیص شدت نور با ارزیابی مداوم میزان روشنایی و مقایسه آن با نور محیط، امکان استفاده از حداکثر میزان نور محیط جهت روشنایی خانه هوشمند را فراهم می کنند، که این خود علارغم استاندارد نمودن میزان نور برای فعالیت های روزانه مانند مطالعه، تماشای فیلم و … می تواند در کاهش هزینه های مصرف انرژی نیز موثر باشد. 

سیستم هوشمندروشنایی
استفاده از سیستم نورپردازی هوشمند برای تنظیم نور

 

نورپردازی هوشمند ساختمان

امکانات موجود در اجرای سیستم روشنایی هوشمند خانه کاملا به کاربرد، نیاز مصرف کننده و قیمت تجهیزات وابسته است. به طوری که در صورت تغییر کاربری، تغییر و یا ارتقای قابلیت های نورپردازی هوشمند ، ممکن است. در ادامه قابلیت های مختلف سیستم هوشمند روشنایی مورد بررسی قرار گرفته است.

تنظیم سیستم روشنایی هوشمند

امکان کنترل و تنظیم روشنایی از ویژگی های بارز یک سیستم روشنایی هوشمند عالی است. این قابلیت هم به صورت دستی با استفاده از کلیدهای دیمر و هم اتوماتیک قابل پیاده سازی و استفاده می باشد. می ‌توان با تعریف سناریو یا تم‌ های مختلف روشنایی از طریق لمس آیکون‌ ها بر روی صفحه نمایش، تلفن هوشمند و یا دستورات صوتی، تغییرات لازم در سیستم روشنایی هوشمند اعمال شود.

 

 

روشنایی هوشمند
کنترل هوشمند سطح و رنگ روشنایی با استفاده از تلفن همراه

 

برنامه ریزی سیستم روشنایی هوشمند

امکان تعریف و کنترل سناریوهای مختلف مهمانی، خصوصی و غیره، در بازه های زمانی مختلف، سبب تمایز سیستم روشنایی هوشمند از سیستم های پیشین شده است. استفاده از این قابلیت در اجزای نورپردازی هوشمند، می تواند تاثیر شایانی در مقدار مصرف برق و هزینه های ناشی از آن داشته باشد.

کنترل از راه دور سیستم روشنایی هوشمند

با سیستم روشنایی هوشمند امکان کنترل از راه دور تجهیزات خانه فراهم می شود که تا حد زیادی نگرانی های ناشی از عدم کنترل مستقیم آن ها را از بین می برد. وجود این قابلیت باعث می شود تا بهره گیری از سایر قابلیت ها نیز راحت تر باشد. این کار با استفاده از اینترنت، اس ام اس و یا حتی تماس از روی گوشی، ریموت و غیره انجام می شود که ارتباط کاربری سیستم روشنایی هوشمند خانه یا ساختمان را تا حد زیادی آسان می کند.

سیستم روشنایی هوشمند و ارتقاء 

امروزه سرعت پیشرفت تکنولوژی باعث شده که حتی در زمان تولید جدیدترین تجهیزات نیز قابلیت ارتقا به چند نسل فناوری بعدی نیز وجود داشته باشد. علاوه بر آن اجرای سیستم روشنایی هوشمند به گونه ای انجام می شود که در آینده امکان تجهیز کردن بخش های جدید نیز وجود داشته باشد. بنابراین در صورت نیاز به هوشمند سازی نورپردازی سایر بخش های فضای ساختمان این امکان فراهم شده است.

 

اجرای سیستم روشنایی هوشمند
استفاده از ریموت کنترل در اجرای نورپردازی هوشمند

 

نورپردازی هوشمند و تشخیص نور طبیعی روز 

عملکرد سیستم روشنایی هوشمند در تشخیص نور طبیعی روز بدین گونه است که با تشخیص وجود نور طبیعی و اندازه گیری میزان آن، شدت نور لامپ های داخلی در سطحی کنترل می گردد که بخشی از نور مورد نیاز محیط، توسط نور طبیعی، تامین گردد. عملکرد سیستم نورپردازی هوشمند در شرایط جوی پایدار بسیار مناسب است اما در شرایط جوی ناپایدار که شدت روشنایی طبیعی مکررا تغییر می کند، می تواند منجر به تغییرات سریع شدت نور داخلی گردد که باعث کاهش عمر لامپ ها و نارضایتی ساکنین ساختمان می گردد. البته می توان در فصول و یا ماه هایی با شرایط جوی ناپایدار، از طریق برنامه ریزی زمانی، تعیین باند و محدوده تغییرات با کنترل هوشمند سیستم روشنایی خانه یا ساختمان این مشکل را برطرف نمود.

نورپردازی هوشمند و تشخیص حضور 

سنسور تشخیص حضور یکی از سیستم های پر کاربرد در کنترل هوشمند روشنایی ساختمان و خانه با قیمت مناسب می باشد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که ورود کاربران به محیط را از طریق سنسور حضور نصب شده، تشخیص می دهد و سیستم نورپردازی هوشمند را فعال می نماید. به طوری مادامی که کاربران در محل حضور دارند، نورپردازی هوشمند فعال و به کار خود ادامه می دهد. همچنین استفاده از سنسور تشخیص حضور (حرکتی) در سیستم کنترل هوشمند روشنایی ساختمان موجب صرف جویی قابل توجه در مصرف انرژی می شود.


 

قیمت سیستم روشنایی هوشمند
سنسور حرکتی در اجرای روشنایی هوشمند

کنترل هوشمند موتورخانه

سیستم صوتی هوشمند خانگی

کنترل از راه دور وسایل برقی

سیستم آبیاری هوشمند

هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی بیسیم

هوشمند سازی آپارتمان

هوشمند سازی ویلا

طراحی خانه هوشمند
 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ساسان حبیبی

سلام در مطالب می‌توان خواند که عملکرد سیستم تشخیص نور طبیعی روز بدین گونه است که با تشخیص وجود نور طبیعی و اندازه گیری میزان آن، شدت نور لامپ های داخلی در سطحی کنترل می گردد که بخشی از نور مورد نیاز محیط، توسط نور طبیعی، تامین گردد ، خب در اینصورت که مصرف برق با وجود این سیستم خیلی زیاد می شود چون حتی اگر نود محیط کم باشد ممکن است برای کارهایی مثل مطالعه اذیت کند اما در مواردی مثل تلویزیون دیدن کافی است و خب اين سیستم نور را کم تشخیص داده و بر شدت روشنایی می افزاید.

احمدی

سیستم روشنایی هوشمند صوتی داریم؟ که مثلا با گفتن چراغ ها خاموش چراغ ها خاموش شود

غلامی

سیستم روشنایی هوشمند صوتی چگونه کا میکند؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما