هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی خانه

دسته بندی
هوشمند سازی ساختمان
تعداد ارائه دهنده ها
۲۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
پکیج هوشمند سازی خانه و منزل از راهکارهای ارزان بهبود سطح رفاه بوده که در قیمت های متنوع خریداری می شود. از طرفی روش هوشمند کردن خانه و منازل مسکونی نوساز نسبت به ساختمان قدیمی متفاوت است. هزینه اجرا و پیاده سازی خانه هوشمند طبق متراژ، نوع و قیمت تجهیزات تعیین می شود.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

هوشمند سازی خانه

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۷

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۴

location

اصفهان

phone

******۰۲۱۲۸

۴

location

اصفهان

phone

******۰۹۹۱۲

۵

location

تبریز

phone

******۰۴۱۳۵

۴

location

تبریز

phone

******۰۴۱۳۶

۴

location

تبریز

phone

******۰۴۱۳۳

۵

location

تبریز

phone

******۰۹۱۴۹

۴

location

تبریز

phone

******۰۷۱۳۶

۵

location

شیراز

phone

******۰۹۱۷۱

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

۵

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۴

۴

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۴

۳

location

رشت

phone

******۰۱۳۳۳

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی خانه به دلیل امکان هماهنگی با آخرین تکنولوژی های روز و قابلیت های آن در انواع منازل مسکونی ، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از تکنولوژی ‌های جدید در محیط خانه علاوه بر زیبایی، فاکتور راحتی و سرعت را نیز در انجام امور فراهم می‌کند. تجهیزات هوشمند سازی منزل این امکان را به ساکنین خانه می دهند تا در سریع ترین زمان ممکن تنظیمات دمای خانه ، روشنایی، سیستم های صوتی و تصویری و غیره را از راه دور با گوشی موبایل و یا با جذاب ترین رابط های کاربری مانند تاچ پنل ها اعمال کنند. در نصب پکیج هوشمند سازی خانه و منزل از اجزای متنوع با قیمت های مختلف استقاده می شود که تأثیر به سزایی در هزینه نهایی دارند. وسایل هوشمند سازی خانه به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده عمل می کنند. هماهنگی و محدوده عملکرد این دستگاه ها در هوشمند کردن خانه متناسب با پروتکل مورد استفاده برای کنترل و قابلیت های مورد نظر کارفرما، متغیر است. همواره این سوال برای مخاطبان وجود دارد که چگونه می توان یک خانه هوشمند ارزان با بیشترین امکانات رفاهی ممکن را داشت. داشتن آسایش و رفاه بیشتر همواره دغدغه انسان ها برای یک زندگی بهتر بوده است. در ادامه قابلیت های مختلف برای هوشمند سازی منازل مسکونی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

هوشمند سازی خانه
کنترل از راه دور وسایل با نصب خانه هوشمند

هزینه هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی خانه و منزل از جدیدترین راهکارها برای بهبود سطح رفاه افراد و کاهش مصرف انرژی منازل مسکونی است که در قیمت های متنوع انجام می شود. با این حال با توجه به تنوع و وجود تولیدکنندگان مختلف داخلی و خارجی، پیاده سازی آن به روش های متفاوت و توسط متخصصین انجام می شود. از طرفی روش هوشمند کردن یک خانه در حال ساخت نسبت به ساختمان چند سال ساخت بسیار متفاوت خواهد بود. بنابراین هزینه هوشمند سازی خانه و منزل براساس متراژ آن، نوع و قیمت تجهیزات مورد نظر ساکنین منازل و موقعیت ساخت آن تعیین می شود. همچنین می توان گفت که قیمت خانه هوشمند ایرانی در مقایسه با نمونه های خارجی تقریبا یک سوم بوده و پیاده سازی آن به نسبت ارزان تر است. 

انواع خانه هوشمند

به منظور کنترل یک خانه هوشمند با موبایل لازم است تجهیزات مختلفی در کنار هم قرار بگیرند و با هم هماهنگ شوند. در یک خانه هوشمند ارزان مسکونی هدف بر آن است تا وسایل منزل با بیشترین بازدهی و حداقل هزینه انتخاب شوند. بنابراین لازم است تا عوامل مؤثر در تعیین قیمت آن ها بررسی شوند.

خانه هوشمند بیسیم

نوع دیگر مربوط به پروتکل های بیسیم بوده که در حال حاضر نه تنها در ایران بلکه در سطح بین الملل به عنوان پکیج هوشمند سازی خانه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. اساس کار این پروتکل ها امواج رادیویی ماند خانه هوشمند (z wave) و یا اینترنت ( هوشمند سازی بیسیم ) ، بدون نیاز به هیچگونه سیم کشی، می باشد. در نتیجه بدون نیاز به ذره ای تغییر در سیم کشی ساختمان و یا نیاز به سیم کشی اضافه خانه هوشمند بیسیم ارزان پیاده سازی می شود. از مزایای سیستم خانه هوشمند می توان به قیمت مناسب و هزینه نصب بسیار کم آن نسبت به حالت دیگر اشاره کرد. در حال حاضر بسیاری از برندهای ایرانی مطرح پیشرفت چشم گیری در زمینه خانه هوشمند داشته اند. بنابراین همین موضوع باعث شده که برندهای ایرانی انتخاب خوبی برای داشتن یک خانه هوشمند ارزان باشد.

انواع خانه هوشمند
سیستم خانه ی هوشمند

سیم کشی خانه هوشمند

سیم کشی هوشمند خانه ، انتخاب مناسبی برای داشتن یک خانه هوشمند ارزان نیست. چرا که در وحله اول تجهیزات مورد استفاده در این پکیج هوشمند سازی خانه اکثرا وارداتی هستند و قیمت بالایی دارند. در وحله دوم دستمزد نصاب و پیاده سازی آن است که حدود ۵ تا ۱۰ درصد قیمت تجهیزات بوده باعث بالا رفتن هزینه خانه ی هوشمند می شود. با این حال در سال های اخیر خانه های هوشمند ایرانی پیشرفت چشمگیری داشته اند و از مزایای زیادی برخوردارند. به طوری که توانسته اند جا پای خود را در بین برندهای مطرح باز کنند. بنابراین می توان با خرید یک خانه هوشمند ارزان ایرانی و یا چینی با پروتکل سیم کشی منزل ، حجم زیادی از هزینه ها را کاهش داد. با وجود نیاز به سیم کشی امکان کنترل هوشمند خانه با موبایل از طریق نرم افزار وجود دارد.

پکیج هوشمند سازی خانه

با هوشمندسازی خانه و  منزل امکان بهره برداری از قابلیت های مختلف مانند سیستم روشنایی ، گرمایش و سرمایش هوشمند، سیستم امنیتی و کنترل هوشمند وسایل برقی در مناسب ترین قیمت ها وجود دارد. راحتی، آسایش و افزایش بازدهی ساختمان منازل مسکونی ساده ترین مزایای ناشی از نصب پکیج هوشمند سازی خانه هستند.

سیستم صوتی در هوشمند سازی منازل
سیستم صوتی در هوشمند سازی منازل

هوشمند سازی وسایل خانه  

در هوشمند سازی خانه نگرانی از خاموش یا روشن بودن تجهیزات برقی منزل حداقل شده است. چرا که انواع تجهیزات مختلف کنترلی خانههوشمند با قابلیت اتصال به اینترنت، امکان کنترل از راه دور وسایل برقی منازل مسکونی را از داخل و خارج خانه فراهم می کنند. نصب انواع پریزها و ماژول های هوشمند به دلیل داشتن قابلیت کنترل از راه دور، در زمینه هوشمند کردن خانه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ماژول های کنترلی معمولاً در داخل تابلو برق و یا پشت پریز نصب می شوند. در حالی که پریزهای هوشمند قابل جابه جایی بوده و روی پریزهای معمولی نصب می شوند. حداکثر جریان قابل تحمل در پریزهای مختلف، از ۱۰ تا ۲۰ آمپر متغیر است و متناسب با تجهیز مورد نظر در هوشمندسازی خانه و منازل مسکونی قابل انتخاب می باشد.

هوشمند سازی سیستم گرمایش و سرمایش خانه 

سیستم سرمایش و گرمایش از تجهیزات اصلی برای تنظیم دما در پکیج هوشمند سازی خانه هستند. سیستم گرمایش می تواند فن کوئل، گرمایش از کف، شوفاژ و یا رادیاتور باشد که معمولاً براساس ترجیح و بودجه ساکنین مشخص می شود. کولرهای آبی، فن کوئل و یا اسپلیت نیز می توانند به عنوان سیستم سرمایشی در هوشمندسازی خانه و منازل مسکونی انتخاب شوند. سیستم های سرمایش و گرمایش با استفاده از انواع سنسورها، ترموستات و کلیدهای هوشمند هماهنگ می شوند. این دستگاه ها امکان کنترل از راه دور سیستم سرمایش و گرمایش را در هوشمندسازی خانه و منزل  با اتصال به اینترنت و یا از طریق ریموت کنترل با پرداخت حداقل هزینه فراهم می کنند.

سیستم صوتی هوشمند منازل

سیستم صوتی هوشمند به لوکس شدن فضای منازل در هوشمند سازی خانه بسیار کمک می کند. به طوری که متناسب با مناسبت های مختلف با کیفیت بالا، موسیقی مورد نظر به راحتی در بخش های مختلف منزل هوشمند پخش می شود. در بسیاری از موارد افراد نگران شخصی سازی فضای خود در سیستم صوتی خانه هوشمند هستند. در این حالت می توان گفت که با هوشمند سازی سیستم صوتی منازل مسکونی ، در هر فضا امکان پخش افراد متناسب با سلیقه آن ها وجود دارد.

هوشمند کردن خانه و روشنایی  

سیستم روشنایی بخش مهمی از مصرف برق در ساختمان را به خود اختصاص می دهد که با پکیج هوشمند سازی خانه و منازل مسکونی نه تنها میزان مصرف مدیریت می شود، بلکه امکان استفاده از قابلیت هایی از قبیل کنترل از راه دور، تنظیم شدت و رنگ نور و همچنین تعریف سناریو برای موقعیت های مختلف وجود دارد. هوشمند سازی سیستم روشنایی خانه با استفاده از تجهیزاتی از قبیل انواع کلیدهای لمسی، ماژول های دیمر، ماژول RGB و غیره انجام می شود.

 

هزینه هوشمند سازی خانه
هوشمند کردن سیستم های مختلف در خانه

 

هوشمند سازی سیستم امنیتی خانه

با استفاده سیستم های یکپارچه نصب شده در فضای خانه هوشمند امکان هماهنگی بین اجزای مختلف سیستم امنیت ساختمان مانند دوربین های مدار بسته، سیستم دزدگیر خانه، درب های اتوماتیک، سنسور حرکتی غیره در قیمت مناسب وجود دارد. 

 

هوشمند سازی منزل
رابط کاربری تلفن همراه در هوشمند سازی خانه

 

سیستم هوشمند سازی خانه

برای هوشمندسازی خانه و منازل مسکونی لازم است تا بخش های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفته و هماهنگ شوند. در ادامه قسمت های مختلف پکیج هوشمند سازی خانه مورد بررسی قرار می گیرد.

هوشمند سازی خانه و تاچ پنل

تمامی اجزای به کار رفته در پکیج هوشمند سازی خانه توسط کنترل کننده مرکزی منزل به هم متصل شده و فرمان های اجرایی از طریق کنترل کننده به آن ها ارسال می شود. لازم به ذکر است که این سیستم دارای حافظه بوده و عملکرد تمامی اجزا در آن ثبت می شود. کنترل کننده مرکزی - تاچ پنل می تواند متناسب با نیاز کاربر هماهنگ کننده اجزای مختلف سیستم ، پردازش کننده اطلاعات و همچنین رابط سیستم با کاربر باشد. در واقع تاچ پنل اطلاعات مورد نیاز را از سنسورها دریافت و پردازش می کند. این در حالی است که در انواع خاصی از آن تاچ پنل تنها برای نمایش تجهیزات و نه کنترل آن ها کاربرد دارد. سپس بر اساس شاخص های تعریف شده و مقایسه آن ها با اطلاعات موجود، دستور مورد نظر را صادر می کند. تاچ پنل درگاه ارتباطی کاربر با سیستم هوشمندسازی خانه و منزل  است که با استفاده از قابلیت های مختلفی مانند اتصال به اینترنت و موبایل از طریق انواع نرم افزارهای متنوع، کنترل خانه را ممکن می سازد. 

قیمت کنترل کننده های مرکزی هوشمند سازی خانه در مقایسه با سایر تجهیزات به نسبت بالا بوده به همین دلیل استفاده از آن متناسب با بودجه صورت می گیرد. بنابراین برای پیاده سازی یک خانه هوشمند ارزان ، لازم است تا بررسی شود که وجود تاچ پنل ضرورتی دارد یا نه. در بسیاری از موارد با وجود تاکید کارفرما در پیاده سازی خانه هوشمند ارزان ، اصرار وی برای نصب حتمی تاچ پنل ، باعث بالا رفتن هزینه هوشمند سازی منزل می شود. در این حالت پیشنهاد می شود که حدالامکان از نمایشگرهای قابل هماهنگی با سایر تجهیزات هوشمند ساختمان استفاده شود. تا در عین بهره وری از مزایای آن، هزینه مربوط به خرید کنترل کننده مرکزی سیستم خانه هوشمند حذف گردد.

 

هوشمند سازی منازل مسکونی
تاچ پنل کنترل دما و روشنایی در هوشمندسازی خانه

 

اجرای خانه هوشمند و سنسورها

سنسور، ابزاری برای شناسایی پارامترهای محیط اطراف مانند دما، رطوبت و غیره است که از تجهیزات جدایی ناپذیر در پکیج هوشمند سازی خانه و منازل مسکونی می باشد. چرا که اکثر عملگرهای هوشمند کردن خانه نتایج به دست آمده از سنسورهای نصب شده در محل را دریافت و پردازش می کنند. 

اجرای خانه هوشمند و عملگرها

عملگرها از دستگاه های هوشمند سازی خانه و منازل مسکونی هستند که وظیفه آن ها اجرای فرمان های سیستم کنترل است. اساس کار عملگرها، براساس سیگنال های کنترلی می باشد. سیگنال کنترلی می تواند در انواع مختلف الکتریکی (ولتاژ و جریان) و یا مکانیکی برای هوشمند کردن خانه و منزل صادر شود. در پکیج هوشمند سازی خانه عملگرهای مختلف منزل شامل رله ها و دیمرها هستند که با استفاده از رابط های مختلف فرمان های مرکز کنترل را روی سرخط تجهیزات اجرا می کنند. 

پروتکل های هوشمند کردن خانه

دستگاه های مختلف خانه با هوشمند سازی از طریق رابط های کاربری مانند ریموت ها ، کلیدهای لمسی، ترموستات های هوشمند و غیره، از طریق زیر ساخت های اینترنتی، سیم کشی و رادیویی به کنترل کننده مرکزی منزل متصل می شوند. بنابراین متناسب با نوع پروتکل مورد استفاده در پکیج هوشمند سازی خانه رابط های کاربری متنوع در قیمت های مختلف قابل انتخاب هستند.

 

هوشمند سازی منزل
کنترل وسایل برقی در هوشمند سازی

مزایای هوشمند سازی منازل مسکونی

  • مصرف بهینه انرژی.
  • کاهش هزینه های ناشی از مصرف بی رویه برق و گاز با هوشمند سازی منزل.
  • افزایش رفاه ساکنین.
  • بهبود امنیت ساختمان و پیش گیری از وقوع اتفاقات ناگوار.
  • افزایش زیبایی و لوکس شدن فضای خانه با استفاده از به روزترین تجهیزات هوشمندسازی منازل مسکونی.
  • کنترل هوشمند وسایل برقی ساختمان در سریع ترین زمان ممکن با صرف کم ترین انرژی.
  • تنوع بالای محصولات و امکان پیاده سازی هوشمند سازی منازل مسکونی با بودجه های مختلف.
  • پیاده سازی در انواع ساختمان ها نوساز و در حال استفاده.
  • سهولت نصب و راه اندازی پکیج هوشمند سازی خانه.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

شایان سلامت

میزان حساسیت سنسور های استفاده شده در هوشمند سازی خانه چقدر است و برای همواره کارکرد دقیق و به موقع این سنسور ها هر چند وقت یکبار باید چک بشن!!

عمران مدرن

سلام هر سنسور برد مخصوص به خودش را دارد و با توجه به فضای مورد نیاز باید از تعداد کافی سنسور استفاده شود که حساسیت کافی داشته باشند.

اصغر حسن زاده

امنیت این سیتسم ها بالاست؟احتمال هک شدن و اختلال در این سیتسم ها چقدر است؟

محمد

تجهیزات هوشمندسازی از بیرون خونه هم دسترسی دارن؟

undefined undefined

هزینه هوشمند سازی کامل خونه چقدره؟

عمران مدرن

سلام با توجه به نوسان قیمت ها برای استعلام قیمت با شماره 02177896625 تماس بگیرید.

ساحل سکوت

هزینه هوشمند سازی کامل خونه چقدره؟

عمران مدرن

سلام با توجه به نوسان قیمت ها برای استعلام قیمت با شماره 02177896625 تماس بگیرید.

حامد جعفرزاده

شما فقط با برندهای ایرانی هوشمند سازی انجام میدین ؟

عمران مدرن

سلام با توجه به بودجه شما با هر برندی هوشمند سازی قابل اجرا می باشد.

شریفه مسلمی

من با هوشمند سازی خانه آشنایی داشتم اما فکر نمیکردم اینقدر آپشن های مختلف هم داشته باشه خیلی جالب بود👌🏻👌🏻👌🏻

عمران مدرن

سپاس از توجه شما

کیمیا مشاهیری

ممنون بابت مطلب مفیدتون. ممنون میشم اطلاعات دقیق تری از قیمت هوشمند سازی خانه بذارید.

عمران مدرن

سلام به زودی اطلاعات کاملتری در اختیار شما خواهیم گذاشت.

سیما صالحی

میشه فقط پریزای خونه رو هوشمند کرد؟ هزینش چقدره حدودا؟ خونه ۱۰۰ متری مثلا

اکبری

هوشمند سازی خانه را در چه عواملی میتوان پیاده کرد مثلا خاموش و روش کردن چراغ ها سیستم گرمایش و سرمایش و ...

احمد سنوات

سلام وقتتون بخیر، لازم دونستم بابت راهنمایی مفیدتون ازتون تشکر کنم. خیلی از شرکت ها قیمتای عجیب غریبی بهم گفته بودن ولی مشاور شما یه قطعه رو بهم معرفی کرد که نیازی به اون همه هزینه نبود.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما