شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت شیشه هوشمند بر اساس متراژ، نوع برچسب و یا طلق مورد استفاده متغیر است. همچنین طرح شیشه هوشمند از دیگر مواردی است که در قیمت نهایی آن تأثیر به سزایی دارد. طرح ها مختلف متناسب با کاربرد آن ها در محل برای انواع ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی کاربرد دارند.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

نصب آینه و شیشه هوشمند

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۵۷
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

شیشه هوشمند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکان بهره برداری از انواع شیشه هوشمند با قابلیت های متنوع در مکان های مختلف اداری، تجاری و مسکونی فراهم شده است. شیشه های هوشمند در مقابل محرک های خارجی حساس بوده و قابلیت تنظیم حساسیت در برابر میزان نور تابیده را دارند. با فشار دادن یک کلید، شفافیت آن به حالت مات تبدیل می شود. خرید و یا فروش شیشه هوشمند برای کاربردهایی از قبیل حمام های شیشه ای، اتاق کنفرانس و پارتیشن های اداری بسیار پرطرفدار است. به طور کلی  شيشه هوشمند در دو نوع فعال و منفعل نصب و اجرا می شود. قیمت شیشه هوشمند بر اساس جنس طلق و مدل آن ( الکتروکرومیک ، مات و ساده )  مشخص می شود.

عملکرد شيشه هوشمند فعال بر اساس یک جریان الکتریکی در پاسخ به نیاز کاربر می باشد. به طوری که تمامی تغییرات طلق آن شامل تغییر رنگ و شفافیت متناسب با فرمان صادر شده از طریق ریموت کنترل اعمال می شود. در حالی که عملکرد شیشه هوشمند منفعل وابسته به عوامل محیطی مانند گرما، شدت نور و غیره بوده و بر اساس آن تغییر می کند. 

 

قیمت شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند در انواع ساختمان ها کاربرد دارند که عوامل مختلفی از جمله کاربرد، نوع و طرح آن ها در خرید و قیمت نهایی آن ها تأثیرگذار است. علاوه بر آن بسته به نوع ساختمان و کاربرد شیشه، مدل و جنس آن متغیر است. با این حال باید توجه داشت که قیمت شیشه هوشمند متناسب با هر یک از عوامل مذکور متغیر خواهد بود. بنابراین در زمان خرید و یا فروش شیشه هوشمند ، توجه به ظرفیت محیط نصب و همچنین کاربرد آن در فضا، بسیار اهمیت دارد.

 

شیشه هوشمند
کاربرد شيشه هوشمند در حمام

 

انواع شیشه هوشمند 

نوع عملکرد شيشه هوشمند متناسب با نوع برچسب های نصب شده روی سطح آن ها می باشد. به طوری که نوعی از این برچسب ها بر اساس تحریک الکتریکی اعمال شده به آن ها عمل می کنند. در حالی که نوع دیگری از آن ها به عوامل محیطی حساس می باشند. بنابراین خرید و یا فروش شیشه هوشمند متناسب با نیاز کاربر در قیمت ها و طرح ها متنوع انجام می شود. این نوع شیشه قابل استفاده در اتاق های کنفرانس ، پارتیشن ها ، تخته وایت برد و غیره می باشند. در ادامه انواع قابلیت های شيّشه های هوشمند مورد بررسی قرار گرفته است.

شیشه هوشمند الکتروکرومیک

شیشه های الکتروکرومیک یکی از مدل های بسیار رایج شيشه های هوشمند هستند که رنگ آن ها متناسب با شرایط مورد نظر کاربر قابل تغییر است. اساس عملکرد این شیشه ها تغییر و تنظیم ولتاژ تغذیه است. از مزایای این نوع شیشه ها می توان به استفاده بهینه از نور و گرمای خورشید اشاره کرد. از آن جا که طلق شیشه های هوشمند الکتروکرومیک در انواع داخلی و خارجی قابل تهیه است، به نسبت دارای قیمت مناسب تری هستند.

 

شیشه هوشمند الکتروکرومیک
شیشه هوشمند الکتروکرومیک

 

شیشه هوشمند مات

در شیشه های هوشمند از انواع تکنولوژی ها مانند SPR ، LC ، الکتروکرومیک، ترموکرومیک و فتوکرومیک برای تنظیم شدت نور عبوری استفاده می شود. عملکرد شیشه های SPR، LC و الکتروکرومیک براساس جریان الکتریکی می باشد. در حالی که در شيشه های هوشمند منفعل مانند ترموکرومیک و فتوکرومیک ، عملکرد بر اساس مقدار گرمای ناشی از تابش خورشید و دمای محیط می باشد.

شيشه هوشمند خود تمیز شونده

شيشه هوشمند خود تمیزشونده به دلیل داشتن یک پوشش بیرونی نازک دی اکسید تیتانیوم، همواره تمیز هستند و در انواع ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی کاربرد دارند.

 

نصب شیشه هوشمند
کاربرد شیشه هوشمند مات در فضای اداری

مزایای شيشه هوشمند 

متناسب با کاربرد در فضا خرید و فروش شیشه های هوشمند با قابلیت ها و مزایای متنوعی صورت می گیرد که در  ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

دوام بالا

شيشه هوشمند به دلیل حساسیت زیاد در برابر ضربه و حرارت دارای کیفیت و دوام بالاتری نسبت به شیشه های معمولی است. خرید و فروش شیشه های هوشمند الکتروکرومیک بیشتر برای فضای داخلی و نمای ساختمان انجام می شود. این عمر موجب شده تا استفاده از شیشه های گسترده در نمای ساختمان رایج شود. بنابراین نه تنها نمای ظاهری ساختمان بیشتر زیبا تر می شود؛ بلکه جلوه بصری بیشتری نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد. 

شیشه هوشمند و کنترل از راه دور

در نصب شیشه هوشمند فعال از رسیورها و ریموت های خاص برای کنترل از راه دور آن ها استفاده می شود. هدف از کنترل آن ها، تنظیم شدت و مقدار تابش نور در شرایط مختلف آب و هوایی می باشد. این قابلیت موجب راحتی و سادگی بهره برداری از این شیشه ها است.

شیشه مات شونده
پارتیشن مات هوشمند

کاهش مصرف انرژی

با نصب شيشه های هوشمند مقدار تابش نور در فضاهای مختلف ساختمان قابل کنترل است. بر همین اساس با تنظیم نور شیشه ها و مقدار شفافیت آن ها می توان از گرمای خورشید به صورت بهینه ومناسب استفاده کرد. علاوه بر آن استفاده از نور در ساعت مختلف روز، مزیت دیگری است که با خرید شیشه هوشمند حاصل می شود.

نصب شيشه هوشمند

برای نصب شيشه هوشمند همانند سایر سیستم های شيشه ای به چارچوب و فریم نیاز است. عملکرد سیستم شیشه هوشمند به جریان برق وابسته است و به سیم کشی خاص خود نیاز دارد چرا که با برق شهری کار نمی کند. بنابراین برق ۲۲۰ ولت شهری به برق ۴۸ یا ۶۰ ولت تبدیل می شود. پس از نصب شيشه هوشمند و اتصال آن به اینورترهای مخصوص در مسیر مدار یک ریموت و رسیور برای کنترل آن نصب می شود. 

خرید شیشه هوشمند

فروش شیشه هوشمند در نمایندگی های مختلف متناسب با نیاز خریداران و در طرح های متنوع صورت می گیرد. آن چه که در زمان خرید و فروش شیشه هوشمند اهمیت دارد توجه به کاربرد آن در فضا، نیاز خریدار و بودجه مورد نظر است. چرا که در بعضی موارد صرف هزینه بالا برای خرید شيشه های هوشمند به دلیل عدم توجه به ظرفیت محیط، نتیجه مطلوبی ندارد.

 

کنترل هوشمند موتورخانه

سیستم صوتی هوشمند خانگی

کنترل از راه دور وسایل برقی

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی بیسیم

هوشمند سازی آپارتمان

هوشمند سازی ویلا

طراحی خانه هوشمند

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حمید ریاضی

نصب پارتیشن مات شونده رو کدوم شرکت انجام میده؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما