استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۵۷
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

کرکره برقی

کرکره برقی
کرکره اتوماتیک

کرکره برقی یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین درب های اتوماتیک است که از طریق چرخش عمودی خود به دور یک محور لوله ای، ورود و خروج را ممکن می سازد. یک ویژگی اصلی درب کرکره ای برقی که آن را از سایر درب ها متمایز می نماید، این است که این نوع درب ها به حداقل فضای عرضی نیاز دارند. همچنین نصب و استفاده از کرکره برقی به دلیل کاهش زمان باز و بسته شدن به عنوان یکی از گزینه های مطلوب در ساختمان های مسکونی، اداری، کارخانه ها و محیط های صنعتی به شمار می رود.

انواع کرکره برقی

انواع کرکره برقی را می توان بر اساس مکان مورد استفاد آن ها دسته بندی کرد. به طور کلی کرکره برقی در مکان هایی چون فروشگاه ها، پارکینگ ساختمان ها و کارگاه ها کاربرد دارد که در ادامه بررسی می شود.

درب کرکره ای
درب کرکره ای

کرکره برقی فروشگاهی

کرکره برقی فروشگاه در درجه اول لازم است از امنیت بالا و در درجه بعدی از زیبایی برخوردار باشد. بنابراین تیغه های سنگین با جنس مقاوم برای ایجاد امنیت در برابر وقوع سرقت، در فروشگاه ها کاربرد زیادی دارد. با این حال متناسب با ترجیح مشتری استفاده از انواع موتورهای ساید، توبلار و سانترال رایج است. با استفاده از تیغه های پلی کربنات می توان ظاهری زیبا به ورودی فروشگاه بخشیده شود. با این حال تیغه های گالوانیزه و آلومینیومی در رنگ های مختلف نیز می توانند انتخاب های مناسبی باشند. هماهنگی کرکره با انواع دزدگیرها، قفل های اتوماتیک و ریموت های کنترل از راه دور می تواند امنیت را تا حد زیادی افزایش دهد.

درب کرکره ای برقی پارکینگ

 

درب کرکره ای برقی پارکینگ

کرکره برقی پارکینگ

با توجه به تردد بالا در ساختمان ها، لازم است تا موتوری که در کرکره برقی استفاده می شود، قابلیت تحمل حجم تردد ها را داشته باشد. به عنوان مثال برای یک ساختمان ۴ طبقه موتور ساید تحمل رفت و آمدهای ممکن را دارد. کم صدا بودن از دیگر دغدغه های مربوط به انتخاب نوع کرکره برقی پارکینگ است که می توان برای این امر از کرکره های آلومینیوم قوس دار کم صدا استفاده شود. همچنین از لایه های پلاستیکی نرم نیز می توان به عنوان غضروف در بین تیغه ها استفاده شود که نه تنها از ایجاد صدا جلوگیری می کند بلکه مانع استهلاک کرکره برقی نیز می شود. با این حال جدای از جنس تیغه ها و نوع موتور ، نصب و راه اندازی صحیح نیز از عوامل بسیار مهم است.

کرکره برقی پارکینگ

 

کرکره برقی پارکینگ

کرکره برقی صنعتی

در انبارها، کارگاه ها و کارخانه ها استفاده از کرکره برقی صنعتی بسیار رایج است. با توجه به بزرگ بودن عرض درب و فضای ورودی، موتور کرکره برقی صنعتی لازم است بسیار قوی باشد. برای جلوگیری از بروز حوادثی مانند آتش سوزی و حفظ کالاهای در حال نگه داری معمولاً جنس این نوع کرکره ها از نوع ضد اشتعال است.

اجزای اصلی کرکره برقی

درب کرکره ای اتوماتیک که به سبب هزینه و طول عمر مناسب آن با استقبال زیادی همراه شده است، دارای اجزای مختلفی است که موتور و تیغه آن از اصلی ترین تجهیزات آن می باشند.

کرکره اتوماتیک

 

کرکره اتوماتیک

موتور کرکره برقی

موتور یکی از مهم ترین اجزای کرکره برقی می باشد. عملکرد موتور کرکره برقی به گونه ای است که با به چرخش در آوردن شفت، باعث حرکت رول تیغه ها به سمت بالا و پایین می شود. به طور عمده موتور توبلار و ساید که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند، کاربر زیادی در ساخت کرکره برقی دارند. در ادامه انواع موتور و مکانیزم عملکرد آن ها شرح داده می شود.

موتور توبلار در کرکره ای برقی

موتور توبلار به دلیل قدرت پایین برای کرکره برقی های سبک و کوچک تا وزن ۱۴۰ کیلوگرم، کاربرد دارد. میزان تردد مجاز این نوع کرکره برقی در مقایسه با موتور ساید محدود است. در صورت خرابی، احتمال نیاز به تعویض موتور بالا است. چرا که این موتورها قابل تعمیر نبوده و فاقد سیستم جلوگیری از سقوط کرکره است. با این حال این نوع کرکره نسبت به سایر مدل ها ارزان قیمت تر است.

موتور کرکره برقی

 

موتور کرکره برقی

موتور سانترال در کرکره ای برقی

موتور سانترال برای درب هایی با وزن و میزان رفت و آمد متوسط، مناسب است. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره برقی ، موتور سانترال را بهترین گزینه برای تبدیل درب های قدیمی به کرکره های اتوماتیک ساخته است. با این حال نصب این موتور نسبت به انواع دیگر دشوار تر بوده و به تعمیر و نگه داری بیشتری نیاز دارد. چرا که دارای قطعات جانبی زیادی است که تعمیر و نگه داری آن ها نیز کم هزینه نمی باشد. با توجه به شرایط گفته شده استفاده از موتور سانترال کرکره برقی تا حدودی منسوخ شده است.

پنجره برقی کرکره ای

 

پنجره برقی کرکره ای

موتور ساید در کرکره ای برقی

موتور ساید ، قوی ترین نوع موتور کرکره برقی است که برای کرکره های سنگین تا وزن ۱۵۰۰کیلوگرم، کاربرد دارد. به همین سبب این نوع از کرکره برقی اغلب در پارکینگ های پرتردد، کارخانه ها، سوله ها و فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. این موتورها بر خلاف موتور توبلار فضای زیادی را اشغال می کند. با این حال سرعت موتور ساید برای باز و بسته کردن درب پایین تر می باشد. همچنین تعمیر و سرویس این موتورها راحت تر بوده و بدون دستکاری سایر تجهیزات ممکن است.

قیمت موتور کرکره برقی

 

موتور ساید درب برقی کرکره ای

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی مجموعه ای از نوارهای نسبتا باریک است که کنار هم تشکیل یک صفحه یکپارچه می دهند. تیغه از اصلی ترین اجزای سازنده درب برقی کرکره ای می باشد که لازم است در انتخاب آن توجه ویژه ای داشت. به عبارتی برای این کار لازم است به وزن، مساحت ورودی درب ، مدل موتور و میزان تردد دقت شود.

کرکره پنجره

 

کرکره پنجره

فرایند تولید تیغه کرکره برقی نیز در عملکرد مناسب آن بسیار حائز اهمیت است. به طوری که تیغه های اکسترود نسبت به تیغه های تهیه شده در کارگاه ریخته گری عملکرد بهتری دارند. چراکه فشاری که پرس اکستروژن به مواد مذاب وارد می کند موجب افزایش دوام تیغه می گردد. علاوه بر آن رنگ تیغه کرکره برقی نیز در طول عمر آن موثر است. بنابراین لازم است رنگی برای تیغه انتخاب شود که در مقابل سرما، گرما، برف، باران و آفتاب مقاوم باشد و تغییر رنگ ندهد.

تیغه کرکره برقی

 

تیغه کرکره برقی

انواع تیغه

انواع مختلف تیغه کرکره برقی بر اساس جنس آن ها دسته بندی می شوند. چرا که این امر تاثیر به سزایی در تعیین قیمت نهایی کرکره برقی دارد. به طور کلی جنس آلومینیوم، ورق گالوانیزه و پلی کربنات از انواع پر کاربرد آن است که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

در کرکره ای

 

در کرکره ای
تیغه پلی کربنات

تیغه پلی کربنات یا شفاف، از جنس شیشه می باشد. با توجه به مقاومت بالای آن ها استفاده از این نوع کرکره برقی عمدتا در اماکنی با امنیت بالا مانند بانک ها، صرافی ها و … رایج است. چرا که لازم است در هنگام بسته بودن درب نیز، محیط داخلی مشخص باشد. این تیغه دارای طرح ها و رنگ های مختلفی بوده که ضد خش و اشتعال نیز است. بنابراین قیمت آن نسبت به سایر مدل ها بالاتر می باشد

تیغه کرکره برقی

 

تیغه کرکره برقی پلی کربنات (شیشه ای)
تیغه آلومینیومی

کرکره برقی آلومینیومی دارای مقاومت بالایی در برابر خش بوده که برای استفاده در اماکن پرتردد مانند سوله ها، مغازه ها و اماکن صنعتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایت تیغه بسیار سبک بوده، اما به دلیل تو خالی بودن کاربرد زیادی در ساختمان های مسکونی ندارد. سبک بودن باعث شده که طول عمر این نوع کرکره برقی در مقایسه با سایرمدل ها بالاتر باشد. با توجه به ضد خش بودن این نوع تیغه، در آب و هوای بسیار مرطوب و یا بسیار خشک نیز قابل استفاده است.

کرکره برقی دست دوم

 

کرکره برقی خانه

برای کاهش هزینه ساخت کرکره گاها این تیغه ها را از آلومینیوم ضایعاتی می سازند. استفاده از این نوع تیغه ها پس از مدتی موجب تولید صدا حین باز و بسته شدن و در نهایت جدا شدن آن ها از هم می شود.

تیغه گالوانیزه

تیغه های گالوانیزه دارای استحکام بالاتری نیسبت به انواع آلومینیومی هستند. کیفیت این تیغه کرکره برقی به نوع ساخت و رنگ مورد استفاده در آن ها بستگی دارد. چرا که در مقابل خش حساس بوده و در صورت ایجاد خش روی آن ها امکان زنگ زدن وجود دارد.

کرکره برقی مغازه

 

کرکره برقی مغازه

مزایای کرکره برقی

 • کرکره برقی با نیروی الکتریکی کنترل می شود. لذا یکی از مهم ترین ویژگی های درب اتوماتیک کرکره ای سهولت در باز و بسته کردن آن با استفاده از یک ریموت کنترل و یا کلید مرکزی است.
 • درب اتوماتیک کرکره ای در انواع رنگ ها و طرح ها، متناسب با آب و هوا و نمای ساختمان اجرا می گردد. به عبارتی کرکره برقی با توجه به تنوع آن دارای محدودیت کم تری برای استفاده است.
 • درب اتوماتیک کرکره ای از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و قطعات آن به راحتی قابل تعویض و تعمیر است. بنابراین تعمیر کرکره برقی بر خلاف نوع معمولی با سهولت بیش تری همراه است.
 • کاهش آلودگی صوتی در حین باز و بسته شدن درب ، از دیگر مزایای کرکره های برقی به نسبت درب های کرکره ای قدیمی می باشد.
درب کرکره ای

 

درب کرکره ای

قیمت کرکره برقی

کرکره برقی از سری تجهیزاتی است که کاربرد و محل نصب آن تاثیر زیادی در تعیین قیمت نهایی آن دارد. با توجه به این که انواع موتورها برای استفاده با انواع تیغه ها مناسب نیستند، لازم است تا پیش از خرید متناسب با محا نصب عرض در، نوع تیغه مشخص شود. سپس بر اساس وزن تیغه و میزان تردد در آن محل نوع موتور مشخص می شود. قیمت موتور کرکره برقی یکی از فاکتورهای مهم در خرید است.

برای مطالعه بیشتر:

قیمت کرکره برقی

درب اتوماتیک

نصب انواع درب اتوماتیک

ساخت درب و پنجره

انواع دوربین مدار بسته

خرید جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.55 ( 7 نظر)

۱۵ نظر

 1. کرکرە برقی رو میشە در ابعاد دلخواە سفارش داد یا استاندارد خاصی داره ؟

 2. سلام
  کرکره برقی دیگه ته تکنولوژی مربوط به درب کشوره مشکل آنچنانی نداره خیلیم تر و تمیز و خوبه
  اما دو ماهه هر روز دو سه ساعت جلودر می شینیم تا برق بیاد بتونیم در مغازه رو باز کنیم??
  اگر نصب می کنید یه منبع برق اضطراری هم داشته باشید براش.

 3. مولود هاشم زاده

  پنجره برقی کرکره ای همون کرکره برقی منتها در سایز کوچیک طراحی شده یا نه متفاوته؟و رنگ بندی هم داره برای سفارش با کجا تماس بگیرم؟

 4. کرکره برقی جزو معدود چیزاییه که مدرن نشده و همون حالت قدیمیشو نگه داشته، بنظرم باید یه تجدید نظری توی طراحیش بشه، شما جایی رو نمیشناسید کرکره برقی مدرن بفروشن یا بسازن؟

 5. کرکره برقی در گذر ایام تحولات زیادی داشته

 6. تشکر از اطلاعات جامعتون، خیلی منو کمک کرد و هدایت کرد در مسیر خرید کردن

 7. کرکره برقی سقفی برای پارکینگ هم دارید

 8. سلام لطفا شرکتی که کرکره برقی نصب کنه معرفی کنید تشکر

 9. قیمت کرکره برقی و هزینه نصبش چقدر تموم میشه برای مغازه با دهانه ۵ متری