اندود کاری

اندود کاری

دسته بندی
بنایی
تعداد ارائه دهنده ها
۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

related-0گچ کاری و گچ بریrelated-1سنگ‌کاریrelated-2دیوارچینی

اندود کاری

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۵

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اندود کاری

اندود کاری از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. استفاده از نیروهای متخصص برای اندود کاری، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت عمران مدرن ، حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در این زمینه را به شما کاربران گرامی معرفی می نماید. شما عزیزان می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران اندود کاری تماس گرفته و یا اینکه معرفی آنها را به عمران مدرن بسپارید.

شرکت عمران مدرن با توجه به محل و شرایط پروژه، نزدیک ترین و در عین حال حرفه ای ترین پیمانکار را به شما معرفی می نماید تا به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت، پروژه شما اجرا گردد. با توجه به فضای رقابتی بین پیمانکاران، کمترین هزینه اندود کاری با بهترین کیفیت، به شما پیشنهاد می شود.

 

اندود کاری
اندود کاری

 

اندود کاری چیست

اندود کاری به عنوان پوسته محافظ عمل کرده و در آخرین مراحل ساختمان سازی اجرا می شود. در این روش سطح یا نمای ساختمان با مصالح مناسب پوشانده می شود. اندودکاری موجب تسطیح سطح ناهموار، محافظت از دیوار در برابر نفوذ رطوبت و سایر عواملی که موجب فرسودگی دیوار می شود، جلوگیری از اسکان حشرات در دیوار و سقف و آماده کردن سطح برای نقاشی می گردد. بنابراین هدف از اندود کاری این است که ساختمان در برابر عوامل جوی محافظت شده و عمر مفید آن افزایش یابد. از دیگر اهداف این عملیات، عایق کردن نسبی ساختمان در برابر صدا و حرارت است.

اندودکاری به دو مرحله اجرای آستر و رویه تقسیم بندی می شود. در مرحله آستر، به تنظیم شیب و صاف کردن سطوح پرداخته می شود. قشر رویه نیز به عنوان سطح نهایی اجرا می گردد. برای اجرای آستر نیاز به شمشه گیری و کروم بندی می باشد. پس از آن به اندود کاری سطح می پردازند.

 

اندود کاری
اندود کاری سقف

 

ملات اندودکاری

ملات اندود کاری مخلوطی از چند ماده مختلف است. یک یا چند چسباننده، پرکننده، آب و گاهی مواد افزودنی از جمله اجزای تشکیل دهنده ملات اندودکاری می باشند.

از جمله ملات هایی که از گذشته برای اندودکاری مورد استفاده قرار می گرفته است، ملات کاهگل می باشد. کاهگل عایق خوبی برای حرارت و صدا است. ملات گل از مخلوط کردن خاک و آب به دست می آید که برای پیشگیری از ترک خوردن یا گسترش ترک ها، به آن کاه می افزایند. این ملات برای اندود ساختمان های گلی، زیرسازی اندود گچی و آب بندی بام ساختمان ها به کار می رود.

ملات گچ و خاک نیز از دیگر ملات های اندودکاری است که برای آستر اندودکاری های داخل ساختمان کاربرد دارد. ملات اندود کاری لیکا به دو صورت سفید و خاکستری با دانه بندی درشت و ریز در بازار عرضه می گردد. از جمله مزیت های ملات آماده لیکا این است که در محیط های بسیار گرم دچار ترک انقباضی نمی شود. این نوع ملات پس از ترکیب با مقدار مشخص آب و آماده سازی، به دو روش سنتی و یا پاششی قابل اجرا می باشد.

آهک هیدراته هیدرولیکی عمدتا در اندود کاری (لایه آستر و اندود زبره) کاربرد دارد و به دو دسته آهک هیدراته هیدرولیکی با کلسیم بالا و آهک هیدراته هیدرولیکی با منیزیم بالا تقسیم بندی می شود. کاربرد آهک هیدراته معمولی و ویژه در اندودکاری سیمانی ، تهیه ملات و ماده افزودنی بتن است.

ملات آهک و گچ از افزودن دو قسمت آهک شکفته به یک قسمت وزنی گچ بدست آمده و در مناطق مرطوب برای اندود کاری استفاده می شود. سطح زیرین اندود آهک یا آهک و گچ حتما باید خشک باشد. اندود ماسه سیمان با آهک برای بیشتر سطوح مناسب است. با قفل و بست می توان از میزان انقباض خشک شدن کاست. این اندود برای محیط های مرطوب نیز مناسب است.

 

اندودکاری
اندود کاری دیوار

 

ملات گچ و پرلیت جاذب صوتی مناسب و عایق حرارتی خوبی است. این اندود خطر گسترش آتش را کاهش می دهد و در هنگام آتش سوزی، به سبب عایق بودن، در کاهش نفوذ حرارت به اسکلت فولادی و بتنی ساختمان موثر است.

مشخصات اندودهای گچی آماده و اندودهای گچی ساختمانی ویژه به شرح زیر است:

 

جدول ۱- اندودهای گچی آماده و مشخصات آنها بر اساس کاربرد

نشانه شناسایی

نوع اندود

مشخصات بر اساس کاربرد

گ - ۱

اندود گچ ساختمانی

حداقل ۵۰ درصد گچ ساختمانی دارای افزودنی و سنگدانه معمولی

گ - ۲

اندود ساختمانی پایه گچی

حداقل ۵۰ درصد گچ ساختمانی دارای افزودنی و سنگدانه معمولی

گ - ۳

اندود گچ ساختمانی - آهک

مخلوط گچ – آهک ساختمانی (مطابق ترکیبات اندودهای گچی گ – ۱ و گ – ۲ و با حداقل ۵ درصد آهک ساختمانی، دارای افزودنی و سنگدانه)

گ - ۴

اندود گچ ساختمانی سبک وزن

حداقل ۵۰ درصد گچ ساختمانی دارای افزودنی و سبک دانه

گ - ۵

اندود ساختمانی پایه گچی سبک وزن

حداکثر ۵۰ درصد گچ ساختمانی دارای افزودنی و سبک دانه

گ - ۶

اندود گچ ساختمانی - آهک

مخلوط گچ – آهک ساختمانی سبک وزن (مطابق ترکیبات اندودهای گچی گ – ۴ و گ – ۵ و با حداقل ۵ درصد آهک ساختمانی، دارای افزودنی و سبک دانه)

گ - ۷

اندود گچ ساختمانی برای اندود کاری با سختی سطحی اصلاح شده

اندود گچ ساختمانی با سختی سطحی بالا (مانند گچ مورد استفاده در پوشش های سطوح بتنی)

 

جدول ۲- اندودهای گچی ساختمانی ویژه و مشخصات آنها بر اساس کاربرد

نشانه شناسایی

نوع اندود

مشخصات بر اساس کاربرد

گا - ۱

اندود گچی برای تولید قطعات گچی الیاف دار

برای چسباندن و تولید قطعات گچی الیاف دار

گا - ۲

اندود گچی برای آجر کاری

مورد استفاده در آجر چینی دیوارهای غیر باربر، جداگرها و سقف ها

گا - ۳

اندود گچی آکوستیکی

برای جذب صدا

گا - ۴

اندود گچی عایق حرارتی

برای اهداف عایق حرارتی

گا - ۵

اندود گچی محافظ آتش

برای محافظت در برابر آتش

گا - ۶

اندود گچی لایه نازک

برای اندود کاری لایه نازک (مانند اندود پرداخت)

 

هزینه اندود کاری

هزینه اندود کاری به مرحله اجرای آن وابسته است. هزینه اجرای لایه آستر با رویه متفاوت است. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت اندودکاری ، نوع ملات مورد استفاده در اجرای آن می باشد. در برآورد هزینه ها باید دستمزد استادکار را نیز مدنظر قرار داد. متراژ کار عامل دیگر تاثیرگذار بر هزینه اندود کاری می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

مبین قاسملو

استفاده از ملات های اندود کاری بستگی به نوع دیوار داره یا میتونین برای یک دیوار انواع اندود کاری رو اجرا کنیم

رضا شریعت

چرا نوع ملات مورد استفاده روی قیمت اندودکاری ، تاثیر میذاره مساحت اجرای کار بهتر نیست ملاک باشه تا اینکه نوع ملات اندودکاری ملاک باشه؟

میرلطیفی

اندود کاری همانند گچ کاری است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما