طراحی اتوماسیون صنعتی

طراحی اتوماسیون صنعتی

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

به دلیل حجم بالای پروژه ها و قیمت بالای تجهیزات صنعتی تعیین هزینه طراحی اتوماسیون صنعتی به عوامل مختلفی از جمله نوع کارخانه و تجهیزات، متراژ محل و غیره بستگی دارد. علاوه بر آن با توجه به حساسیت بسیار بالا، طراحی اتوماسیون برق صنعتی به دقت زیادی نیاز دارد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

طراحی اتوماسیون صنعتی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۵۷
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

طراحی اتوماسیون صنعتی

 از طراحی اتوماسیون صنعتی در خط تولید برای به کارگیری حداقل نیروی انسانی نیز استفاده شود. اتوماسیون در لغت به معنای خودکار بودن می باشد. اتوماسیون صنعتی جهت مدیریت فرآیندها و ماشین آلات مختلف در صنعت کاربرد دارد. در واقع این کنترل توسط نرم افزارها، کامپیوترها، تکنولوژی های ارتباطی و سیستم های هوشمند انجام می شود.

 

اتوماسیون صنعتی
طراحی سیستم اتوماسیون صنعتی

هزینه طراحی اتوماسیون صنعتی

امروزه اتوماسیون صنعتی برق به دلیل داشتن مزایای بیشمار یکی از روش های کارآمد در کنترل و تکمیل فرآیند تولید بسیاری از محصولات است. به دلیل حجم بالای پروژه ها و قیمت بالای تجهیزات صنعتی تعیین هزینه طراحی اتوماسیون صنعتی به عوامل مختلفی از جمله نوع کارخانه و تجهیزات، متراژ محل و غیره بستگی دارد. علاوه بر آن با توجه به حساسیت بسیار بالای طراحی اتوماسیون برق صنعتی لازم است تا این کار توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

طراحی انواع اتوماسیون صنعتی

سیستم اتوماسیون صنعتی بر اساس سطح انعطاف پذیری و هماهنگی آن با سایر اجزای صنعتی در چهار دسته اتوماسیون ثابت، قابل برنامه ریزی ، انعطاف پذیر و یکپارچه طبقه بندی می شود که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

طراحی اتوماسیون صنعتی ثابت

این نوع سیستم برای تولیدات با حجم بالا توسط دستگاه های مخصوص کاربرد دارد. در واقع می توان گفت که تجهیزات در طراحی اتوماسیون صنعتی ثابت دارای روندی تکراری هستند که معمولاً چنین چیزی در تولیدات انبوه و سیستم های دائمی کاربرد دارد. این سیستم در کارخانه تولید نوار نقاله، خطوط انتقال و فرآیندهای تقطیر کاربرد دارد.

طراحی اتوماسیون صنعتی قابل برنامه ریزی

طراحی اتوماسیون صنعتی قابل برنامه ریزی ، امکان تغییر در پیکربندی و توالی عملکرد دستگاه ها را در تولید کلاس خاصی از محصولات، با استفاده از انواع تجهیزات الکترونیکی فراهم می کند. در این سیستم می توان تغییرات لازم در روند تولید حجم زیادی از محصولات مانند کاغذ را ایجاد نمود.

 

اتوماسیون صنعتی
سیستم های کنترلی در اتوماسیون صنعتی

طراحی اتوماسیون صنعتی انعطاف پذیر

در طراحی اتوماسیون انعطاف پذیر تغییرات به سرعت از طریق دستوراتی در قالب کد، از سوی اپراتور انسانی، قابل اجرا هستند. این نوع اتوماسیون صنعتی به تولیدکنندگان امکان تولید چندین محصول با محدوده های مختلف را می دهد.

طراحی اتوماسیون صنعتی یکپارچه

این نوع اتوماسیون جهت کنترل خودکار تمام تجهیزات کارخانه برای داشتن فرآیندی یکپارچه و هماهنگ کاربرد دارد. طراحی اتوماسیون صنعتی یکپارچه به گونه ای است که عملکرد هر یک از اجزا پس از بررسی، تجزیه و تحلیل اطلاعات تعیین می شود.

 

طراحی اتوماسیون صنعتی
تابلوهای کنترلی در طراحی اتوماسیون صنعتی

تجهیزات اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی از کنار هم قرار گرفتن حجم زیادی از تجهیزات الکتریکی و کنترلی شامل می شود. این تجهیزات عبارتند از سنسورها، سیستم PLC ، HMI - رابط ماشین و انسان و سیستم ارتباطات که در ادامه بررسی می شوند.

سنسورها

سنسور اطلاعات مربوط به تغییرات در بخش های مختلف یک کارخانه، انبار و یا هر مکان صنعتی بزرگ را ثبت و ضبط می کند. این اطلاعات شامل داده های دما ، فشار ، سرعت و جریان هوای محیط هستند که به سیگنال های الکتریکی و یا نوری تبدیل شده و به کامپیوترهای صنعتی و یا PLC ارسال می شوند. سیگنال مورد نظر به عملگرهای مربوط مانند ترموستات هوشمند و یا پنل کنترلی ارسال شده و تغییرات مورد نیاز لحاظ می شود.

PLC

کنترل کننده های قابل برنامه ریزی (PLC) قابلیت برنامه ریزی برای انجام عملکردهای کنترلی مختلف را دارند. ورودی PLC می تواند سیگنال های الکتریکی و یا نوری باشد که از طریق هسته مرکزی پردازش شده و دستورات نهایی به صورت سیگنال های آنالوگ و یا دیجیتال به عملگرها ارسال می شوند. PLC از نظر تعداد ورودی حافظه و نوع برنامه نویسی در اندازه های مختلف وجود دارد.

 

 

 

پی ال سی

تابلو PLC در طراحی اتوماسیون صنعتی

 رابط ماشین و انسان (HMI)

در سیستم HMI از تجهیزاتی مانند صفحه های هوشمند، پنل ها و نمایشگرها برای نشان دادن اطلاعات به کاربر و اعمال تنظیمات لازم استفاده می شود. همچنین این سیستم هشدارهای لازم را از طریق آلارم، اس ام اس و غیره به کاربران اطلاع می دهد.

طراحی سیستم ارتباطی اتوماسیون صنعتی

طراحی اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق دارای سلسله مراتب مخصوصی می باشد که از سه سطح کارخانه، میدانی و کنترلی تشکیل شده است. سطح کارخانه مربوط به سطوح بالای نظارتی می باشد. در حالی که سطح میدانی شامل پایین ترین سطح تجهیزات یعنی سنسورها و عملگرها است. سطح کنترلی شامل تجهیزات کنترلی از قبیل PLC، CNC و غیره می باشد. ارتباط اجزای مختلف سیستم می تواند توسط اینترنت سیم بلوتوث و غیره برقرار شود.

مزایای طراحی اتوماسیون صنعتی

استفاده از نیروی انسانی در بسیاری از فرایندهای تولید و کنترل با دقت پایین و همچنین محدودیت هایی در استفاده از دانش و فناوری روز دنیا همراه است. بنابراین استفاده از اتوماسیون صنعتی دارای مزایای زیر می باشد:

·       امکان کنترل از راه دور تجهیزات

·       تکرار فرآیندهای مختلف

·       افزایش سرعت تولید

·       افزایش دقت و در نتیجه کیفیت تولید

·       کاهش هزینه ها

·       کاهش پسماندها و هدر رفت انرژی

هزینه طراحی اتوماسیون صنعتی
طراحی اتوماسیون تجهیزات مختلف در مکان های صنعتی

کنترل هوشمند موتورخانه

سیستم صوتی هوشمند خانگی

کنترل از راه دور وسایل برقی

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی بیسیم

هوشمند سازی آپارتمان

هوشمند سازی ویلا

طراحی خانه هوشمند

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حسن محمدی

سلام هزینه طراحی اتوماسیون صنعتی برق چقدره ؟!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما