تست اسکن میلگرد بتن

تست اسکن میلگرد بتن

دسته بندی
تست بتن
تعداد ارائه دهنده ها
۲۶ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

تست اسکن میلگرد بتن

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۰

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۵

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

کرج

******۰۲۶۳۴

۵

location

مشهد

******۰۹۱۵۳

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۲

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۲

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

تست اسکن میلگرد بتن

تست اسکن میلگرد بتن یک تست بتن غیر مخرب است که جهت ارزیابی شبکه میلگردهای به کار رفته در سازه ، مورد استفاده قرار می گیرد. 

استفاده از تست اسکن میلگرد بتن این امکان را فراهم می سازد که موقعیت و ضخامت میلگرد ها در انواع مختلفی از سازه های بتنی نظیر فونداسیون ، ستون ، دیوار ، تیر ، دال و ... را معین نمود اما لازم است توجه شود که اسکنر میلگرد بتن در موقعیت یابی و اسکن آرماتور ، دارای محدودیت هایی نیز می باشد. عمده محدودیت های اسکنر میلگرد بتن که بر روی قیمت دستگاه نیز موثر است شامل عمق اسکن میلگرد و خطای ناشی از تراکم شبکه میلگرد است.

 

تست اسکن میلگرد بتن
تست اسکن میلگرد بتن

 

لازم به ذکر است که در گذشته و پیش از ظهور دستگاه اسکن آرماتور بتن جهت تشخیص و بررسی میلگرد های فلزی درون سازه ای که بتن ریزی آن به پایان رسیده است، به ناچار از عملیات تخریب بتن و سونداژ استفاده می گردید که علاوه بر ایجاد ترک در بخش های مجاور ناحیه سونداژ ، آسیب زیادی نیز به سازه وارد می نمود. همچنین پس از اتمام پروسه مغزه برداری نیز با بهره گیری از خمیرها و ملات های مخصوص بازسازی قسمت های صدمه دیده سطوح بتنی ترمیم می گردید.

تخریب بتن و سونداژ آن معایب بسیاری دارد که یکی از مهم ترین آن ها محدودیت در تکرار این آزمایش می باشد چراکه هربار انجام تخریب و سونداژ بتن مقداری آسیب به آن بخش سازه وارد می کند.

اکنون دستگاه های اسکن آرماتور امکان تکرار آزمایش به دفعات نامحدود بدون وارد کردن آسیب به سازه را در اختیار کارشناسان قرار می دهد. به عبارتی در صورت عدم اطمینان از نتیجه یا در برخی موارد برای تطابق آرماتور بندی اجرا شده با آنچه در نقشه موجود است، بدون هیچگونه محدودیتی می توان به اطلاعات مورد نیاز بدون آسیب به ساز و انجام آزماش مخرب دسترسی پیدا نمود.

انجام تست اسکن آرماتور بتن می تواند به شیوه های مختلفی صورت پذیرد که با توجه به تفاوت در هزینه ها و تجهیزات مورد نیاز هر یک از این روش ها، انتخاب روش بهینه برای انجام این آزمایش بتن منوط به دانش کافی نسبت به هر یک از این روش ها است.

 

قیمت تست اسکن میلگرد بتن

از آن جایی که اسکنر میلگرد بتن نیز بر حسب نوع و قدرت ارسال سیگنال و به طبع قیمت آن می تواند میلگردها را در اعماق مختلفی نمایش دهد، لذا قیمت تست اسکن میلگرد بتن به مقدار قابل توجهی به قیمت اسکنر میلگرد بتن وابسته است.

 

دستگاه اسکن میلگرد بتن

دستگاه اسکن آرماتور بتن از دو قسمت پراب اسکنر و نمایشگر تشکیل شده است. همچنین کارکرد دستگاه های اسکن میلگرد بر اساس اصل جریان آشفته یا القاء پالس مغناطیسی استوار می باشد.

 

اسکنر میلگرد بتن
اسکنر میلگرد بتن

 

تمام دستگاه های اسکن میلگرد با توجه به میزان پوشش ، نوع چیدمان میلگردها در المان بتنی ، حداقل فاصله آرماتور ها، سایز میلگرد ها و ... دارای محدودیت هایی هستند که در استفاده و تفسیر نتایج لازم است مد نظر قرار گیرند.

لازم به ذکر است که در حین استفاده از دستگاه اسکن آرماتور جهت برقراری سهولت در حرکت تراولر دستگاه بر روی سطوح ، لازم است سطح بتن را با دقت پاکسازی نمود به طوری که سطوح مربوطه عاری از هرگونه مواد اضافی ساختمانی باشد.

هنگامی که تراولر به همراه پراپ بر روی سطح بتن حرکت می کند، با ایجاد القاء مغناطیسی حکم یک حلقه مغناطیسی را داشته و با ایجاد میدان مغناطیسی جریان الکتریکی را به دستگاه ارسال می کند. به طوری که در هنگام نزدیک شدن پراپ به یک میلگرد ، به دلیل این که میلگرد مورد نظر شار مغناطیسی و یا خطوط القایی را قطع می کند، همچنین به دلیل تغییر در میزان جریان الکتریکی ارسالی به دستگاه اسکن آرماتور ، موقعیت آرماتور را نسبت به خود تشخیص می دهد.

به طور کلی دستگاه اسکن آرماتور به جهت تشخیص میلگرد های طولی و عرضی بکار رفته در ستون ها و تیر ها، میلگرد های تقویتی وسط دهانه تیر ها، شبکه میلگرد های بکار رفته در دیوار های برشی و نیز شبکه میلگرد های بکار رفته در دال بتنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اسکن میلگرد
اسکن آرماتور بتن

 

نتایج تست اسکن میلگرد بتن

در صورت بهره گیری از تست اسکن میلگرد بتن می توان اطلاعات ذیل دست پیدا نمود.

  • تعداد میلگرد های استفاده شده
  • ضخامت و نوع میلگرد استفاده شده
  • چگونگی پوشش بتنی و قطر این پوشش
  • مشخص نمودن نقاط ضعف و مشکلات زیر ساختی از قبیل روزنه ها و لایه لایه شدن ها

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ایوب رازی

امکان اجرای تست اسکن میلگرد بتن بر روی بتن های قدیمی هم وجود داره ؟

پویان طاهری

سلام از نتایج تست اسکن میلگرد بتن چه مواردی برداشت میشه و برای چه بخشی از ساخت و ساز مهمه این موارد؟

توانایی

تست اسکن میلگرد بتن هر چند سال یکبار باید انجام شود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما