بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی

دسته بندی

بالابر

بازه قیمت

از ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

بالابر ساختمانی

دسته بندی
بالابر
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بالابر ساختمانی


عمران مدرن (مرکزی)
location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

بالابر ساختمانی


قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


قیمت بالابر ساختمانی

قیمت بالابر ساختمانی به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل تک فاز یا سه فاز بودن بالابر است. همان طور که پیشتر نیز بیان گردید، قیمت بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از بالابر ساختمانی تک فاز است. قیمت بالابر سه فاز خود وابسته به ظرفیت، برند و … می باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع بالابر ساختمانی ظرفیت آن می باشد. به طور کلی قیمت بالابر ساختمانی کوچک کمتر از بالابر مصالح با ظرفیت بالاتر است. به عبارت دیگر با افزایش ظرفیت بالابر به تبع به قدرت موتور، ابعاد و استحکام بیشتری نیاز بوده و قیمت بالابر مصالح ساختمانی افزایش می یابد. به طور مثال قیمت بالابر 500 کیلویی به طور قابل توجهی بیش از قیمت بالابر 250 کیلویی است. ارزان ترین بالابر ساختمانی موجود در بازار را می‌توان در میان قیمت بالابر ساختمانی کوچک یافت. قیمت بالابر تک فاز 250 کیلویی با توجه به وزن کمتری که تحمل خواهد کرد پایین تر از انواع بالابر سه فاز است.

 

بالابر ساختمانی
 بالابر ساختمان

 

نوع سیم بکسل و متراژ آن نیز بر قیمت دستگاه بالابر ساختمانی تاثیرگذار است. با تغییر ویژگی های سیم بکسل همچون جنس و نوع بافت و متراژ، قیمت آن تغییر کرده و درنتیجه قیمت بالابر مصالح ساختمانی نیز تغییر می کند. در برآورد قیمت دستگاه بالابر ساختمانی باید نوع کلید بالابر را نیز مدنظر قرار داد. به طور معمول قیمت کلید بیسیم بالابر بیشتر از نوع اهرمی آن است. قیمت پایه بالابر ساختمانی در کنار اجزای مهم تری مانند الکتروموتور ، سیم و شاسی و ... تاثیر مستقیم بر قیمت روز بالابر ساختمانی دارد. قیمت پایه بالابر ساختمانی به ضخامت و استقامت آن وابسته است. جنس پایه باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان دچار شکست نشود یا امکان خم شدن وجود نداشته باشد.

برند موتور و کشور سازنده آن نیز بر قیمت انواع بالابر ساختمانی موثر است. قیمت بالابر برقی ساختمانی از برندهای ایرانی از بسیاری از برندهای چینی کمتر و کیفیت آن ها بهتر است. قیمت روز بالابر ساختمانی به صورت مدام نوسان داشته و خصوصا در مورد بالابرهای خارجی این نوسان چشم گیر است. افزایش قیمت بالابر ساختمانی در سال 1400 برای برندهای خارجی بیشتر به چشم می آید. نو یا دست دوم بودن بالابر تعیین کننده قیمت خرید آن است. قیمت بالابر ساختمانی دست دوم کمتر از قیمت بالابر ساختمانی نو است. باید توجه داشت که خرید بالابر ساختمانی دست دوم از فروشگاه ها و یا سایت های معتبر فروش بالابر ساختمانی صورت پذیرد. زیرا سالم بودن اجزای مختلف بالابر بسیار حائز اهمیت است. با توجه به موارد ذکر شده، بالابر ساختمانی قیمت های متفاوتی دارد. برای سفارش بالابر مصالح ساختمانی باید کیفیت نسبت به قیمت بالابر در اولویت قرار گیرد.

 

بالابر ساختمانی تک فاز
 پایه بالابر های ساختمانی

 

بالابر ساختمانی (مصالح)

بالابر ساختمانی از مهم ترین تجهیزاتی که در اجرای سازه برای جابه جایی و انتقال مصالح به ارتفاعات و طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. بالابر ساختمان را با عناوینی همچون بالابر مصالح ، وینچ ساختمانی ، مصالح بر یا بالابر مصالح ساختمانی نیز می شناسند. خرید بالابر ساختمانی در ظرفیت های مختلف امکان پذیر بوده و با توجه به نوع و حجم پروژه باید اقدام به خرید بهترین بالابر ساختمانی نمود. بدون استفاده از بالابر مصالح کار ساخت و ساز طولانی تر شده و در پی آن هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت.

 

بالابر ساختمان

 

خرید بالابر ساختمانی

در خرید بالابر ساختمانی باید مواردی همچون قدرت بالابر مصالح ، ظرفیت دستگاه، ایمنی و نوع کاربرد مصالح بر را مدنظر قرار داد. نکته اصلی خريد بالابر ساختمانی ، کیفیت الکتروموتور آن است. برند موتوژن و الکو را می توان بهترین بالابر ساختمانی در میان انواع تولید شده در ایران دانست. باید با توجه به حجم پروژه و وزن مصالحی که باید جابه جا شود، اقدام به خريد بالابر ساختمانی نمود. به طور مثال برای برخی پروژه ها خرید بالابر ساختمانی تک فاز مناسب بوده و خرید بالابر ساختمانی سه فاز لزومی ندارد. خطر خرید بالابر های ساختمانی که ظرفیت پایین تری نسبت به مقدار مورد نیاز دارند این است که امکان لنگر انداختن و واژگون شدن آنها وجود دارد. تولید کننده بالابر ساختمانی باید در گام اول ایمنی، کیفیت و کارایی قطعات بالابر را تضمین کند. هنگام خرید بالابر ساختمانی باید در مورد ایمنی ترمز و کلید بالابر از کارشناس سوال کنید. با خرید بهترین بالابر ساختمانی می توان در هزینه ها صرفه جویی نمود.

بالابرهای ساختمانی لوازم جانبی بسیاری دارند که برخی به همراه دستگاه و برخی جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال، باکت بالابر معمولا به صورت جداگانه تهیه می شود. پیشنهاد متخصصان این است که برای کاهش زمان اجرای پروژه از دو باکت استفاده کنید تا زمانی که یک باکت بالا می رود، دیگری در پایین توسط کارگر پر شود.

 

بورس بالابر ساختمانی

 

عمران مدرن با توجه به نوع و حوزه فعالیت، تبدیل به بورس بالابر ساختمانی شده است. به این صورت که سازندگان محترم بدون نیاز به مراجعه حضوری به صورت پراکنده به بورس بالابر ساختمانی و یا تک تک وبسایت های اینترنتی، می توانند به صورت یکجا و با تنوع بالا، قیمت و ظرفیت بالابرهای مصالح را در این وبسایت مشاهده نمایند. ضمنا سازندگان در شهرهای گوناگون نمی توانند به بورس بالابرهای ساختمانی سایر شهرها دسترسی داشته باشند، اما امکان مشاهده تمامی فروشندگان در وبسایت عمران مدرن فراهم گشته است. با توجه به تغییراتی که این روزها در فضا کسب و کار پدید آمده، می توان به جای صرف وقت و هزینه برای مراجعه، به صورت اینترنتی اقدام به خرید بالابر مصالح نمود. انواع بالابرها به همراه جزئیات فنی دستگاه ها به صورت آنلاین در اختیار خریدران قرار می گیرد. کافیست با کارشناسان عمران مدرن در تماس باشید تا مشاوره لازم برای خريد بالابر ساختمانی از میان انواع بالابرها به شما داده شود. سفارش بالابر را به صورت غیرحضوری ثبت کنید و دستگاه را در محل تحویل بگیرید.

 

فروش بالابر ساختمانی

فروش بالابر ساختمانی در انواع، ظرفیت و برندهای مختلفی انجام می شود. در ایران بالابرهای ایرانی، چینی و اروپایی به فروش می رسند. طی سال های اخیر فروش بالابر ساختمانی اروپایی با محدودیت هایی رو به رو شده است. برندهای چینی بخش اعظمی از بازار فروش بالابر ساختمانی را به خود اختصاص داده اند. کارخانه فروش بالابر ساختمانی تبریز از قطب های مهم تامین قطعات در ایران است. یکی از قدیمی ترین برندهای بالابر، بالابر ساختمانی موتوژن می باشد. قیمت فروش بالابر ساختمانی موتوژن بصرفه بوده و کیفیت آن بیشتر از بسیاری دیگر از انواع بالابرهای چینی است. از دیگر برندهای معروف بالابر، می توان به بالابر ساختمانی الکو اشاره کرد.

 

قیمت بالابر تک فاز
 بالابر تک فاز

 

بالابر ساختمانی دست دوم

کاهش هزینه های ساخت و ساز این روزها با تامین تجهیزات ساختمانی دست دوم امکان پذیر است. در صورتی که برای پروژه های محدودی نیاز به بالابر وجود داشته باشد، می توان روی خرید بالابر ساختمانی دست دوم حساب کرد. البته انتخاب بالابر دست دوم کار ساده ای نیست. در گام اول باید از فروشگاه های مصالح و تجهیزات ساختمانی معتبر اقدام کنید. فروش بالابر ساختمانی دست دوم در مراکز متفرقه به صورت خصوصی با وسعت زیادی انجام می شود. پیشنهاد می شود انواع دست دوم بالابر را از مراکز معتبر تهیه کنید. شرکت هایی که اقدام به کرایه بالابر ساختمانی می کنند اغلب کارشناسانی برای سنجش میزان کیفیت دستگاه در اختیار دارند. ممکن است برخی قطعات را به صورت نو تهیه کنید و بخش دیگری را دست دوم تهیه کنید. به طور مثال ممکن است بالابر مشکل گیربکس داشته باشد و تنها با تعویض گیربکس کار شما راه بیفتد. به این ترتیب با پرداخت قیمت اجاره بالابر ساختمانی و تعویض برخی قطعات در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

 

انواع بالابر ساختمانی

انواع بالابر ساختمانی از نظر ظرفیت انتقال بار با یکدیگر متفاوت هستند. بالابر ساختمانی 250 کیلویی ، 350 کیلویی، 500 کیلویی، 750 کیلویی و 1 تنی از پرکاربردترین انواع بالابر ساختمانی می باشند. این بالابرها به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی انواع بالابر ساختمانی پرداخته شده است.

 

بالابر ساختمانی تک فاز

در بالابر ساختمانی تک فاز برای تامین نیروی مورد نیاز جهت جابه جایی مصالح، از یک الکتروموتور تک فاز تا توان سه اسب بخار استفاده می شود. این نوع از بالابر مصالح ، با برق 220 ولت شهری قابل استفاده است. از این رو عمده کاربرد آن در ساخت و سازهای شهری است. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز کمتر از بالابر ساختمانی سه فاز است. البته با بررسی لیست قیمت بالابر ساختمانی تک فاز مشاهده می گردد که قیمت ها بر اساس نوع موتور، گیربکس، برند و ... تغییر می یابد.

 

قیمت بالابر سه فاز

 

ظرفیت حمل بار آن نیز کمتر است. به طوری که بالابر ساختمانی تک فاز ظرفیت انتقال بار تا حدود 300 کیلوگرم را دارا است. البته ظرفیت حمل بار آن به برند بالابر مصالح نیز وابسته است. به صورتی که برخی از برندهای بالابر ساختمانی تک فاز ظرفیت انتقال بار 200 تا 250 کیلویی را دارا می باشند. به دلیل پایین تر بودن قیمت بالابر ساختمانی تک فاز ، استفاده از برق ضعیف تر و قابل استفاده بودن در مکان های مختلف، این نوع بالابر مصالح از جمله پرمصرف ترین بالابرهای ساختمانی است.

سیم بکسل مورد استفاده در بالابر ساختمانی تک فاز ، عمدتا از سایز 8 می باشد. طول سیم بکسل نیز غالبا 20 متر است. این نوع از مصالح بر، جزو بالابر ساختمانی کوچک محسوب می شود.

 

بالابر ساختمانی سه فاز

بالابر ساختمانی سه فاز نیازمند برق سه فاز 380 ولت می باشد. ظرفیت و توان بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از نوع تک فاز بوده و برای جابه جایی مصالح با وزن بیشتر از 300 کیلوگرم می توان از آن استفاده کرد. عمده کاربرد این دسته از انواع بالابر ساختمانی در فضای صنعتی می باشد.

در بالابر ساختمانی سه فاز از سیم بکسل های فولادی با سایز بزرگتر استفاده می شود. بدین منظور می توان از سیم بکسل سایز 10 نتاب استفاده کرد. در این نوع از بالابر مصالح از گیربکس قوی تری استفاده می گردد. برای ساخت آن باید از پایه های مستحکم تر و با قدرت بیشتر استفاده کرد. ابعاد بالابر ساختمانی سه فاز بزرگتر است. ابعاد بالابر ساختمانی در گام اول بر اساس پایه آن تعیین می شود. ابعاد پایه بزرگ دارای عرض پایین 140 سانت و عرض بالای 65 سانت است. ارتفاع 220 سانت نیز برای بالابر در نظر گرفته می شود. برای پایه های کوچکتر عرض پایین 100 سانت است، عرض بالا 60 سانت و ارتفاع نیز 110 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

 

قیمت بالابر ساختمانی
بالابر سه فاز

 

تامین برق این نوع از بالابرها بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که کارگاه مجهز به موتور برق سه فاز باشد می توان از انواع بالابر ساختمانی سه فاز استفاده کرد. در غیر این صورت باید مجوزهای بهره برداری از تجهیزات سه فاز در محیط کارگاهی اخذ گردد.

 

قطعات بالابر ساختمانی

اجزای بالابر مصالح شامل الکتروموتور، باکت، گیربکس، سیم بکسل، پایه، قلاب، وینچ (قرقره) و ... می باشد. شناخت قطعات بالابر ساختمانی گام اول خریدی مطمئن است. فاکتور اصلی در مشخصات فنی بالابر ساختمانی معمولا وزنی است که موتور بالابر ساختمانی باید تحمل کند. موتور بالابر ساختمانی تک فاز تحمل وزن بالای 300 کیلوگرم را ندارد. قیمت موتور بالابر بر اساس ظرفیت آن تعیین می شود. بعلاوه قیمت سیم بکسل بالابر قیمت باکت بالابر ساختمانی و قرقره بالابر و خصوصا قیمت گیربکس بالابر مستقیما از ظرفیت موتور و وزنی که قرار است جابجا کند تاثیر میگیرد. هزینه سایر قطعات شامل قرقره بالابر ساختمانی ، وینچ بالابر ساختمانی و سبد بالابر ساختمانی نیز بر اساس قیمت دینام بالابر محاسبه می شود. هزینه ی قطعاتی که برای کارایی و ایمنی دستگاه به آن اضافه می شوند سرعت اجرای کار را بهبود داده و هزینه نیروی کار را کاهش میدهد. قيمت ريموت كنترل بالابر و قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی هزینه هایی است که در نهایت به سود پروژه و ایمنی کارگران تمام می شود. در ادامه این مقاله بر انواع قیمت گیربکس بالابر ساختمانی و مهم‌ترین آن یعنی قیمت گیربکس vf86 مروری خواهیم داشت. قیمت گیربکس بالابر را بررسی می کنیم و اطلاعاتی درباره نوع روغن گیربکس بالابر ساختمانی ارائه می کنیم.

سیم بکسل و ابعاد سبد مصالح وابسته به میزان باری است که قرار است حمل شود. متریال به کار رفته در این قطعات مستقیما به کارایی و ایمنی دستگاه مرتبط است. برترین موتورهای جهان و مقاوم‌ترین سیم‌ بکسل ها اگر روی پایه‌ یا شاسی ناایمن قرار گیرد، نه تنها کارایی لازم را ندارد بلکه احتمال واژگونی دستگاه و ایجاد خرابی بالاست. نصب قطعات بالابر نیز باید به دقت انجام شود.

 

مشخصات فنی قطعات بالابر ساختمانی

هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی نیاز است تا برآورد دقیق از میزان با و مسافت انتقال بار در ارتفاع داشته باشید. در صورتی که وزن مصالح بیش از 400 کیلوگرم است، بالابر سه فاز استفاده می‌شود و باید تجهیزات ایمنی مانند ترمز نیز به کار رود تا از حوادث احتمالی حین کار کاسته شود.

 

قطعات بالابر مصالح

قطعات بالابر ساختمانی در درجه اول به جنس موتور وابسته است. موتورهای ایتالیایی که در ایران به کار می رود معمولا قیمت بالاتری دارد. برند موتوژن ایرانی و موتور بالابر تبریز از نظر کیفیت با مدل های چینی برابری می کند و حتی در مواردی کارایی بالاتری دارد اما از نظر قیمت موتور بالابر ایرانی معمولا ارزان تر از نمونه چینی است. قیمت سیم بکسل و پایه مستقیما به متریال ساخت وابسته است.

 

مشخصات فنی بالابر ساختمانی

در این مقاله به صورت مجزا مشخصات مشخصات فنی بالابر ساختمانی شامل: موتور، مشخصات دینام، ابعاد و متریال سیم بکسل و قرقره ، پایه و استانداردهای مربوط به آن و همچنین تجهیزات ایمنی مانند ترمز و تجهیزات جدید مانند ریموت کنترل مرور خواهد شد.

 

الکتروموتور بالابر

الکتروموتورهای بالابر، نیروی الکتریکی را به نیروی دورانی تبدیل می کنند. در واقع الکتروموتورها تامین کننده نیروی محرک بالابر می باشند. این جز از بالابر مصالح ، در انواع تک فاز و سه فاز تولید می شوند. انتخاب الکتروموتور مناسب وابسته به عواملی همچون ارتفاع انتقال بار و ظرفیت حمل بالابر می باشد. قيمت موتور بالابر ساختمانی خود وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن است. قطعات بالابر ساختمانی متصل به موتور اغلب عملکرد آن را کنترل می کنند. بالابر ایمن دارای قطعه ای با نام ترمز است که استاندارد ایمنی دستگاه را بالا می برد. دستگاه های جدید دارای ریموت کنترل است که نیاز به نیروی کار متخصص با استفاده از آن کاهش پیدا می کند.

 

قیمت بالابر ساختمانی
الکتروموتور بالابر مصالح

 

قیمت موتور بالابر

موتور از قطعات بالابر ساختمانی است که وظیفه تامین نیروی الکتریکی لازم برای انتقال بار را بر عهده دارد. توان های متفاوتی دارد و دسته بندی اصلی آن، تک فاز و سه فاز است. الکتروموتور نیروی محرکه جابجایی مصالح را برعهده دارد. به طور کلی الکتروموتور 1500 دور در دقیقه قدرت دارد. برندهای الکتروموتورهای چینی ، موتوژن ، الکتروژن ، الکو و برندهای اروپایی در بازار موجود است.

 

موتور بالابر ساختمانی تک فاز

موتور بالابر ساختمانی تک فاز و 2 اسب و سه اسب بخار کار می کند. به طور کلی وزن 250 کیلوگرم را برای بالابر سه فاز در نظر می گیرند. باید توجه داشت در مورد بالابر ساختمانی که وزن را به صورت عمودی منتقل می کند، یک بالابر 250 کیلوگرم معمولا وزن های بالاتری را نیز تا ارتفاع متوسط بالا می برد. سایر قطعات بالابر ساختمانی نیز بر اساس میزان وزن و ارتفاعی که مصالح بالا میرود تعیین می شوند.

 

گیربکس بالابر ساختمانی

گیربکس ها انتقال دهنده دور از الکتروموتور می باشند. در بالابرهای ساختمانی از گیربکس های تیپ حلزونی استفاده می شود. بالابرهای ساختمانی مجهز به گیربکس هایی با قدرت قفل شوندگی خودکار هستند. منظور از قفل شوندگی خودکار این است که به هنگام خاموشی ناگهانی بالابر ، گیربکس قفل شده و از حرکت بالابر و سقوط بار به سمت پایین جلوگیری می کند. باید توجه نمود که مخزن داخل گیربکس همواره دارای واسکازین باشد.

 

بالابر ساختمانی
گیربکس بالابر

 

گیربکس بالابر ساختمانی

گیربکس بالابر از قطعات بالابر ساختمانی مهم است که سرعت تولید شده توسط الکتروموتور را به قدرت لازم برای انتقال بار تبدیل میکند. گشتاور خروجی از الکتروموتور به وسیله کوپل مستقیم یا پولی تسمه وارد گیربکس می شود. گیربکس vf86 یکی از پر کاربرد ترین گیبرکس های مورد استفاده در بالابر است.

گیربکس بالابر مصالح

گیربکس وظیفه دارد از سرعت بکاهد و به میزان قدرت اضافه کند. قدرت تولید شده را به درام یا قرقره منتقل خواهد کرد. برندهای برتر گیربکس شامل گیربکس شاکرین ، گیربکس سهند ، گیربکس روانکار و گیربکس های اروپایی در بازار موجود است. معمولا در بالابر ساختمانی از گیربکس حلزونی برای انتقال بار استفاده می شود. نسبت تبدیل گیربکس ها حدود 1 به 48 تا 1 به 56 است. قطعات بالابر ساختمانی امکان جابجایی بار را تا میزان یک تن فراهم می آورد.گیربکس حلزونی مناسب بابر ساختمانی در بازار ایران از برندهای زیر است:

 • بهکار
 • روانکار
 • سهند
 • کاردان

خرید گیربکس بالابر

گیربکس انتقال دهنده دور الکتروموتور است. گیربکس های حلزونی به صورتی عمل می کنند که به هنگام از کار افتادن موتور قفل شده و از برگشت بار جلوگیری می کنند. گیربکس ها دارای انواع مختلفی می باشند که بر این اساس قيمت بالابر ساختماني نیز متفاوت است.

نکات مهم سفارش گیربکس از قطعات بالابر ساختمانی به شرح زیر است:

سیم بکسل مورد نیاز برای بالابر مصالح

7 لا تابیده شماره 8 گالوانیزه ضد زنگ یکی از انواع سیم بکسل مناسب بالابر است. سیم بکسل می تواند تابیده یا نتابیده باشد. بعلاوه گالوانیزه ضد زنگ یا سیاه نیز در بازار موجود است.

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی معمولا بر اساس برند سازنده و ظرفیت آن تعیین می شود. نوع گیربکس مناسب بالابر حلزونی است. از میان انواع گیربکس حلزونی بالابر، پوسه چدنی و آلومینیومی قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. بعلاوه ضریب تبدیل گیربکس ها معمولا بر قیمت موثر است. هر مدل گیربکس بر اساس ضریب تبدیل و سایز برای توان خاصی از الکتروموتور کاربرد دارد.

عنوان ضریب تبدیل گیربکس حلزونی می شناسند در واقع نسبت چرخش موتور به گیربکس است. به طور مثال برای الکتروموتورهای 1.5 تا 3 اسب بخار از گیربکس 1 به 48 استفاده می شود. یعنی به ازای هر 48 دور چرخش موتور خروجی گیربکس در نهایت یک دور است.

 

کالسکه و قرقره بالابر

کالسکه قسمتی از بالابر است که قرقره، موتور و گیربکس را در خود جای داده است. قرقره، جمع کننده سیم بکسل بالابر ساختمانی است. قرقره باید از متریال با کیفیت ساخته شود. زیرا تمامی وزن بار در حال حمل و جابه جایی متوجه این بخش از بالابر مصالح می باشد.

قرقره بالابر را با عنوان وینچ نیز می شناسند. قرقره بالابر ساختمانی باید پاسخگوی طول سیم بکسل بوده و بتوانند به طور کامل آن را دور خود جمع کنند. در غیر این صورت امکان خروج سیم بکسل از قرقره وجود دارد. در این صورت سیم بکسل خارج شده از قرقره به دور شفت گیربکس می پیچد و به آن آسیب می رساند.

 

قیمت بالابر ساختمانی
 وینچ بالابر

 

قرقره بالابر ساختمانی

قرقره بالابر ساختمانی با نام دوک یا درام نیز شناخته می شود. قرقره دارای لوله های آهنی است که دارای دو عدد پولی (فولی) است. این قطعه متصل به شفت خروجی گیربکس است. باز و بسته شدن سیم بکسل به وسیله پولی کنترل می شود. زمانی که متراژ سیم بکسل تغییر می کند اندازه درام یا قرقره تغییر خواهد کرد.

 

قرقره بالابر

قرقره جمع کننده سیم بکسل است. به قرقره وینچ نیز گفته می شود. موتور و گیربکس در قسمت قرقره بالابر قرار دارند. این بخش از بالابر ساختمانی به وسیله میله آهنی و فولی، در اتصال با خروجی گیربکس است.در هنگام سفارش بالابر ساختمانی باید توجه داشت که قرقره دستگاه به صورتی باشد که بتواند سیم بکسل را به اندازه کافی بپیچاند. در غیر این صورت سیم بکسل از قرقره خارج شده و دور شفت گیربکس می پیچد و به آن آسیب می رساند. یکی دیگر از موارد مهم در سفارش بالابر ساختمانی نو یا کارکرده، توجه به سلامت قلاب آن است. نوع قلاب باید متناسب با ظرفیت بالابر باشد. سیم بکسل باید متناسب با وزن بالابر بوده و از کیفیت و مقاومت مناسبی برخوردار باشد.

 

ترمز بالابر ساختمان

ترمز از قطعات بالابر ساختمانی الکترومکانیکی است. ترمز را به انتهای الکتروموتور وصل می کنند. اگر الکتروموتور خاموش باشد یا برق رفته باشد، لنت هایی که در این ترمز به کار رفته است شفت الکتروموتور را به حالت ثابت نگه خواهد داشت. این قطعه خصوصا زمانی که حین جابجایی بار برق قطع شود کاربرد خواهد داشت.

 

دینام بالابر ساختمانی

دینام بالابر ساختمانی یا همان الکتروموتور قلب قطعات بالابر ساختمانی است. دینام در دو دسته تک فاز و سه فاز به فروش می رسد. نمونه های ایرانی و چینی و اروپایی آن در ایران موجود است. دینام قطعه ای است که باعث چرخش گیربکس می شود. انواع سه فاز آن ابعاد بزرگتری نیز دارد و قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

قیمت دینام بالابر تک فاز

دینام بر اساس ظرفیت از 2 تا 10 اسب بخار در بازار موجود است. بیشتر برندهای دینام موجود در بازار ایران از نوع دینام بالابر چینی ، دینام بالابر ایرانی و دینام بالابر اسلونی است که معمولا قطعات بالابر برندهای ایرانی هزینه پایین تری دارد.

 

سیم بکسل بالابر ساختمانی

سیم بکسل بالابر از جنس طناب فولادی است. این طناب ها از تابانیدن تعدادی رشته فلزی به دور یک هسته مفتولی ساخته می شوند. مغزی سیم بکسل قسمتی است که سیم ها و رشته ها به دور آن پیچیده می شود. جنس هسته سیم بکسل می تواند از فیبرهای طبیعی، مصنوعی و یا فولادی باشد. هر چقدر که رشته های مارپیچ دور مغزی از سیم های قطورتری ساخته شوند، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند.

سیم های فلزی سیم بکسل رشته های منفردی هستند که از مواد فلزی ساخته می شوند. برای ساختن این قسمت از سیم بکسل بالابر ، از فولاد، آهن، فولاد ضد زنگ و ... استفاده می شود. در طول ساخت سیم بکسل ، آن را روغن کاری می کنند. این کار موجب کاهش اصطکاک سیم ها و رشته ها بر روی هم می شود. علاوه بر این از زنگ زدگی و هوازدگی سیم ها و رشته های سیم بکسل جلوگیری می کند.

 

خرید بالابر ساختمانی
سیم بکسل بالابر

 

سیم بکسل ها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر قطر، ضریب انبساط، انعطاف پذیری و ... با یکدیگر متفاوت هستند. بالابرهای ساختمانی غالبا دارای سیم بکسلی به طول 20 متر می باشند. اما بر اساس سفارش و نیاز مشتری در طول های بیشتر قابل تولید هستند. سیم بکسل باید متناسب با وزن بالابر بوده و از کیفیت و مقاومت مناسبی برخوردار باشد.

حالت های مختلف بافت سیم بکسل شامل بافت سیل، بافت وارینگتون، بافت فیلر و بافت استاندارد می باشد. قیمت سیم بکسل بالابر ساختمانی وابسته به عواملی همچون جنس، نوع بافت، برند و طول آن است.

 

قیمت سیم بکسل بالابر

سیم بکسل دارای انواع متفاوتی است. سایز این سیم بکسل ها نیز متفاوت است. بالا رفتن سایز سیم بکسل توانایی انتقال بار را افزایش میدهد. انواع سیم بکسل بالابر شامل سیم بکسل نتاب و سیم بکسل فولادی است. سایز سیم بکسل 6 الی 10 است.عامل دیگر موثر بر سفارش و نصب بالابر ساختمانی ، انتخاب نوع موتور آن است. موتور بالابر ساختمانی در انواع دو اسب بخار، سه اسب بخار و ... مورد استفاده قرار می گیرد. نوع وینچ و طول سیم بکسل نیز باید در نظر گرفته شود. طول استاندارد سیم بکسل، 20 متر است. اما برخی از بالابرها دارای وینچ های بزرگتر و سیم بکسل هایی با طول بیشتر هستند.

 

قیمت سیم بکسل بالابر مصالح

سیم بکسل طنابی است فلزی که در قطرهای مختلف تولید می گردد. ضریب انبساط و انعطاف پذیری سیم بکسل ها با یکدیگر متفاوت است که با توجه به نیاز پروژه انتخاب می شوند. قیمت سیم بکسل بالابر وابسته به عواملی همچون جنس، نوع بافت و برند سازنده می باشد.

 

باکت بالابر

باکت بالابر وسیله ای است که مصالحی همچون شن، ماسه، آجر و ... در آن قرار گرفته و جابه جا می شوند. ورق مورد استفاده در ساخت باکت باید از مقاومت کافی برخوردار باشد تا زیر بار مصالح دچار تغییر شکل نشود. باکت بالابر در ظرفیت های مختلفی ساخته می شود. سایز استاندارد آنها معمولا به اندازه یک فرغون و حدود 22 لیتر می باشد.

باکت ها معمولا به صورت قیفی شکل ساخته شده و در انتهای آن دریچه ای درب دار تعبیه شده است. دریچه انتهای باکت موجب تخلیه راحت تر و سریع تر مصالح می گردد. در واقع از این جزء برای حمل و انتقال مصالح فله ای استفاده می شود.

 

فروش بالابر ساختمانی دست دوم
 باکت بالابر

 

باکت بالابر ساختمانی

باکت حمل مصالح وظیفه بالابردن و پایین آوردن مصالح را بر عهده دارند. برای مقایسه قیمت قطعات بالابر باید به این نکته توجه کنید که فاکتور اصلی موثر بر قیمت، ظرفیت بالابر است. قیمت قطعات بالابر 300 کیلویی در مقایسه با قیمت قطعات بالابر 500 کیلویی تقریبا نصف است. قیمت قطعات بالابر 750 کیلویی هم دو برابر بالابر 500 کیلویی است. این تفاوت قیمت بین بالابر 750 کیلوی تا یک تُنی تا حدودی کمتر است. در واقع باکت بالابر ساختمانی که برای تحمل 750 کیلوگرم نیاز است تفاوت چندانی با وزن یک تُن نخواهد داشت.

 

سبد مصالح بالابر ساختمانی

استراکچر یا ساختار اصلی بالابر شاسی یا همان بدنه از اصلی ترین قطعات بالابر ساختمانی است از پایه و ریل و ناودانی ساخته شده است. روی بالابر بسته به میزان قدرت موتور و توان آن سپر قرار دارد. سبد یا کالسکه بالابر نیز بخش دیگری از استراکچر بالابر را تشکیل می دهد. جنس اصلی بالابر از آهن و فولاد است و باید از متریال با کیفیت ساخته شود تا توانایی انتقال بار را داشته باشد.

 

سبد بالابر ساختمانی

برای جابجایی مصالح فضایی لازم است که انواع و اقسام مصالح در آن جا شود. سبد بالابر ساختمانی با ظاهر هندسی متفاوت که امکان جابجای مصالح با ابعاد و شرایط کوناگون را ایجاد کند. موتور وینچی داخل سبد قرار دارد و باعث حرکت آن می شود. ترمز اضطراری کنار موتور وینجی قرار دارد. ترمز روی سبد مانع از سقوط آن خواهد شد. سبدهای ایمن امکان جابجایی مصالح ساختمانی را با کمترین هزینه ایجاد می کند. قطعات بالابر ساختمانی باید از نظر میزان تحمل بار با هم هماهنگی لازم را داشته باشند.

 

کلید بالابر ساختمانی

کلید بالابر با توجه به تک فاز و سه فاز بودن بالابر متفاوت است. این جزء از مهم ترین بخش های بالابر مصالح است که وظیفه حرکت رو به بالا، حرکت رو به پایین و خاموش و روشن کردن دستگاه را بر عهده دارد. جنس بدنه کلید بالابر ساختمانی از نوع پلاستیکی است. استفاده از متریال رسانا در ساخت پوسته کلید، ایمنی بالابر را کاهش داده و خطر برق گرفتگی و اتصالی در حین انجام کار وجود دارد. کلید بالابر به دو نوع اهرمی و بیسیم دسته بندی می شود.

کلید اهرمی بالابر دارای سه حالت کارکرد است که موجب خاموش شدن، چپگرد و یا راست گرد شدن موتور می گردد. زمانی که اهرم به سمت بالا برده شود، بالابر به سمت بالا حرکت کرده و موتور چپگرد است. با حرکت دادن اهرم به سمت پایین بالابر به سمت پایین حرکت کرده و موتور راستگرد است. در صورتی که اهرم در حالت وسط قرار گیرد، بالابر خاموش می شود.

 

کلید بیسیم بالابر مصالح

کلیدهای بیسیم نمونه مدرن کلیدهای بالابر ساختمانی می باشند که دارای یک ریموت کنترل می باشند. از جمله مزایای استفاده از آن می توان به کاهش تعداد اپراتورهای مورد نیاز برای حمل بار، بالا رفتن ایمنی، قابلیت استفاده از ریموت کنترل در هر شرایط و افزایش سرعت در کار اشاره کرد. قابلیت برد این کلیدها در حدود 40 متر است.

 

خرید بالابر ساختمانی
 کلید اهرمی بالابر

 

خرید قطعات بالابر

سه فاکتور اصلی در مورد انتخاب بالابر ساختمانی وجود دارد. فاکتور اول وزن مصالحی است که قرار است جابجا شود. وزن مصالح تا 350 کیلوگرم نیاز به موتور سه فاز ندارد و بالای این وزن تا یک تُن نیاز به موتور سه فاز دارد. برای جابجایی بالای یک تُن باید به فکر سایر بالابرها بود.

 

اجزای بالابر ساختمانی

علاوه بر وزن مصالح که مستقیما بر قیمت قطعات بالابر ساختمانی تاثیرگذار است، فاکتور دوم ارتفاع است. بالا رفتن ارتفاع باعث می شود که نیاز شما به دستگاه های قدرتمند تر افزایش پیدا کند. شاید بتوان برای بار 400 در ارتفاع سه طبقه همچنان روی بالابر 300 کیلویی حساب کرد اما اگر قرار باشد تا ارتفاع بالاتری منتقل شود باید به فکر بالابرهای مطمئن تر بود.

 

مشخصات کالسکه بالابر

کاسه بالابر از قطعات بالابر ساختمانی تاثیرگذار بر عملکرد نهایی است که انواع زیر در بازارهای ایران موجود است:

 • نبشی
 • پروفیلی
 • پروفیلی سایز بزرگ

مشخصات پایه های شاسی بالابر

پایه شاسی یکی از قطعات بالابر ساختمانی مهم در زمینه تامین ایمنی دستگاه است. انواع زیر در بازار موجود است:

 • لوله 6 گازی به ضخامت 2 میلیمتر لوله 5 گازی به ضخامت 2 میلیمتر
 • لوله 6 گازی به ضخامت 2.5 میلیمتر لوله 5 گازی به ضخامت 2.5 میلیمتر

مشخصات ریل شاسی بالابر

 • طول 3 متر و وزن 27 کیلوگرم طرح: ناودانی
 • طول 3 متر و وزن 30 کیلوگرم طرح: ناودانی

جنس بدنه گیربکس

 • تمام آلومینیوم
 • تمام چدنی
 • ترکیبی (چدن و آلومینیوم)

 

قیمت قطعات بالابر ساختمانی

بررسی قیمت قطعات بالابر ساختمانی جزئیات متنوعی را شامل می شود. بعضی از قطعات از بالابر مجزا است. به طور مثال شما باکت مصالح را باید به صورت جداگانه خریداری کنید. قیمت باکت بر اساس آهن به کار رفته در آن تعیین می شود که به وزن مصالح بستگی دارد. الکتروموتور یا دینام نیز بر اساس ظرفیت و برند قیمت گذاری می شود. گیربکس مناسب دینام های گوناگون متنوع است. سایز گیربکس و ضریب تبدیل آن قیمت گیربکس بالابر را تعیین می کند. جنس سیم بکسل و متریال مورد استفاده در شاسی بر قیمت نهایی موثر است.

 

قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی

نصب کلید بیسیم بالابر ساختمانی بسیار ساده است. اگر قرار باشد روی بالابر تک فاز نصب شود باید کلید ثابت را باز کنید و کلید جدید را جایگزین کنید. برای راه اندازی موتور بالابر ساختمانی باید سیستم ایمنی بالایی داشته باشد. حرکت موتور بالابر ساختمانی به صورت چپ گرد و راست گرد است و مستمر انجام می شود. کلید مخصوص بالابر نیازهای حرکتی بالابر را تامین میکند. طراحی آن بسیار ساده است. با تغییر فاز موقعیت حرکت موتور نیز تغییر می کند. قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی معمولا ثابت است و تنوع بالایی ندارد.

 

قیمت ریموت بالابر ساختمانی

برای کاهش زمان انتقال مصالح و همچنین بالا بردن ایمنی ، استفاده از قیمت ریموت بالابر ساختمانی ضروری است. قیمت ریموت کنترل بالابر ساختمانی نسبت به کارایی و سودی که دارد چندان به چشم نمی آید. نیازی نیست یک نیروی کار کنار دستگاه بایسد و آن را خاموش روش کند. نکته دیگر اینکه بالابرها در ارتفاع گذاشته می شوند و شرایط ساختمان در حال ساخت به نحوی است که ایستادن کارگر در ارتفاع را مخاطره آمیز می کند. استفاده از ریموت به ایمنی کارگران ساختمانی کمک خواهد کرد.

 

قيمت ريموت كنترل بالابر

ریموت یکی از قطعات بالابر ساختمانی مهم است که به صورت هوشمند طراحی شده و از راه دور فرمان پذیر است. در این کلید از یک سیستم کنترل از راه دور استفاده شده است رله اتصال قدرت موتور الکتریکی را کنترل کند. برد این ریموت 40 متر است. نصب ریموت بر بالابر ساختمانی کمک می کند با نیروی کار کمتری پروژه را پیش برد و همچنین ایمنی کار با دستگاه تضمین می شود.

 

قیمت دینام بالابر

دینام در میان قطعات بالابر ساختمانی بالابر یکی از اصلی ترین هاست. بیشتر دینام بالابر مصالح ساختمانی موجود در بازار ایران 1400 دور است. البته دینام بالابر 3000 دور نیز در بازار موجود است. نکته خرید دینام بالابر استارت آن است. خصوصا در مورد دینام تک فاز باید در نظر داشت که الکتروموتور انتخابی استارت قوی تری داشته باشد. برند نیز بر قیمت دینام بالابر ساختمانی موثر است. آنکه در بازار موجود است شامل:

 • دینام بالابر چینی
 • دینام بالابر کایجیلی
 • دینام بالابر الکو آسیا
 • دینام بالابر الکو (اسلوونی)
 • دینام بالابر الکتروموتور موتوژن
 • دینام بارلی
 • دینام تاپ ایتال

 

قیمت باکت بالابر

قیمت باکت بالابر مصالح ( پاکت بالابر مصالح) بر اساس میزان وزنی که قرار است حمل کند و متریال ساخت تعیین می شود. خرید باکت مناسب بالابر تک فاز و سه فاز بر اساس میزان بار انتخاب می شود. قیمت باکت بالابر ساختمانی بر اساس میزان ورق آهنی تعیین می شود که در آن به کار رفته است. ورق های یک میلیمتر و یک و نیم میلیمتر مناسب ساخت باکت های 50 و 60 سانت است. باکت بالابر 500 کیلویی و برای بالابر های سه فاز، از باکت 70 سانت انتخاب می شود. ورق این باکت ها دو و نیم میل است و قیمت آن بالاتر است. دقت داشته باشید که از باکت بالابر 500 کیلویی برای بالابر 250 کیلویی استفاده نکنید زیرا وزن خود باکت به قطعات بالابر ساختمانی ضعیف تر صدمه می زند.

 

خرید باکت بالابر مصالح

یکی از نکاتی که هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی باید به آن توجه داشت آن است که باکت قطعه ای کاملا مجزا از بالابر است و باید به صورت جداگانه خریداری شود. البته بسیاری از فروشندگان بالابر برای آنکه جنس خود را بفروشند باکت مصالح را به همراه بالابر عرضه می کنند. شما می توانید باکت را بر اساس نیاز خود به صورت جداگانه خریداری کنید.

نکته دیگری که حین خرید سبد بالابر مصالح ساختمانی باید در نظر داشته باشید آن است که معمولا نیاز به 2 عدد باکت خواهید داشت. در واقع زمانی که باکت اول در حال حرکت به سمت طبقات بالا است، باکت دوم پایین در حال پُر شدن است که به این ترتیب زمان کمتری تلف می شود.

 

تعمیر قطعات بالابر مصالح

تعمیر و نگهداری قطعات بالابر ساختمانی مواردی مانند تابلوبرق ، تعویض به موقع واسکازین ، بازدید از گیربکس توسط نیروی متخصص ، بازدید از سیم بکسل و بررسی دقیق عملکرد آن و همچنین اقدامات احتیاطی در زمینه نوسانات برق که به الکتروموتور لطمه میزند باید انجام شود.

 

نگهداری از بالابر مصالح

جلوگیری از ضربه و تخریب قطعات بالابر ساختمانی ، محافظت در برابر رطوبت و باران و برق که ممکن است موجب تخریب و خردگی و زنگ زدگی شود. نکته مهم دیگر توجه به بارگیری مجاز است که در مورد هر دستگاهی مقادیر استاندارد اعلام می شود. در نقاط گیریس خور نیز بهتر است گیریس کاری مداوم انجام شود.

 

روغن بالابر ساختمانی

روغنکاری گیربکس بالابر ساختمانی از مواردی است که طول عمر دستگاه را تا حد زیادی افزایش میدهد و عملکرد آن را بهبود خواهد داد. کارهایی که برای تعمیر و نگهداری بالابر باید انجام شود شامل بازدید دوره ای از سیم بکسل و موتور توسط افراد متخصص است. کابل برق و اتصالات و قطعات بالابر نیز باید به صورت دوره ای بررسی شود. گیربکس دستگاه به صورت دوره ای چک شده و با واسکازین پر می شود. روانکاری یا روغن کاری گیربکس از کارهای مهم تعمیر و نگهداری است که استانداردهای مشخصی نیز در مورد روغن بالابر ساختمانی وجود دارد.

 

روغن بالابر ساختمانی
روغنکاری بالابر مصالح

 

روغن گیربکس بالابر ساختمانی

یاتاقان و بلبرینگ و به صورت مداوم دچار اصطکاک می شوند و نیاز به روغن کاری در این قطعات وجود دارد. معمولا از روغن موتور والوالین و گریس برای این کار استفاده می شود. گریس ماده جامد یا نیمه جامد است. در صورتی که دمای کار زیاد باشد می توان برای گریس کاری الکتروموتور اقدام کرد. گریس علاوه بر آنکه میزان اصطکاک را کاهش میدهد این قطعات را در برابر زنگ زدگی و ضربات ناگهانی مصون می دارد. فروش روغن گیربکس بالابر ساختمانی بر اساس نوع گیربکس و دفترچه راهنمای آن انجام می شود.

نوع روغن گیربکس بالابر ساختمانی

نوع روغن گیربکس بالابر ساختمانی در کاتالوگ گیربکس ذکر شده است. معمولا هر گیربکس ، اطلاعات لازم در مورد نوع روغن بالابر ساختمانی مناسب و ویسکوزیته آن مشخص شده است. نوع روغن بالابر ساختمانی باید لزجت و غلظت مناسب را داشته باشد. غلظت گریس معمولا به 4 نوع تقسیم می شوند که از صفر تا سه نام گذاری شدند و هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارد. روغن گیربکس بالابر ساختمانی باید توانایی تحمل بالا را نیز داشته باشد. محدوده دمایی که می تواند تحمل کند از 80 تا 150 است. دمای بالابر به ازای هر 15 درجه ؛ عمر گریس را نصف می کند. توان تحمل بار زیاد، مقابله با خوردگی، خاصیت سیالیت و سازگار با دستگاه خواصی است که روغن بالابر ساختمانی باید داشته باشد.

 

قیمت بالابر ساختمانی نو

بدون شک قیمت بالابر ساختمانی نو بیش تر است اما ریسک کمتری دارد. با توجه به مستهلک شدن بسیاری از قطعات داخلی بالابر، معمولا نیاز به تعویض قطعات حتی در صورت سفارش بالابر کم کارکرد نیز وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قصد اجرای پروژه های متوسط و بزرگ را دارید، ریسک سفارش بالابر ساختمانی کارکرده را نکنید. حتی با وجود اینکه قیمت بالابر ساختمانی نو بیشتر است اما در نهایت با توجه به کاهش هزینه های تعمیرات و بالا بودن ایمنی دستگاه، از نظر اقتصادی به صرفه است.  

 

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم در گام اول بر اساس موتور آن تعیین می شود. موتورهایی که توانایی تحمل بار 750 تا 1 تن را داشته باشند گران قیمت هستند و تجهیزات آنها هم طبیعتا گران است. چدنی یا آلومینیومی بودن پوسه گیربکس نیز قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولا قیمت نوع چدنی گران تر است و البته دوام آن نیز بیشتر است. جزئیاتی مانند جنس شاسی و باکت و سیم بکسل نیز در نهایت بر قیمت بالابر ساختمانی دست دوم موثر است. قیمت بالابر مصالح ساختمانی دست دوم بر اساس کیفیت قطعات اصلی و میزان کارکرد دستگاه و همچنین کارایی دستگاه تعیین می شود. برای مصالح بیش از 300 کیلو باید از بالابر ساختمانی با موتور سه فاز استفاده کرد.

 

خرید بالابر ساختمان

 

بالابر ساختمان

بالابر ساختمانی سرعت و ایمنی اجرای پروژه های ساختماني را بهتر کرده است. نصب بالابر مصالح ساختمانی امکان جابجایی مصالح را در طبقات مختلف خواهد داد. بالابرهای ساختمانی معمولا حداکثر تا ظرفیت یک تُن بار مصالح را جابجا می کنند و بسته به ظرفیت الکتروموتور و مقدار و توان سیم بکسل ، بار را به راحتی منتقل می کنند. در جدیدترین مدل های دستگاه بالابر ساختمانی امکان کنترل از راه دور فراهم شده است. به این ترتیب دیگر نیازی نیست کارگر کنار بالابر ایستاده باشد و از طبقات پایین و تنها با زدن یک دکمه بار مورد نظر منتقل می شود. در صورتی که از بالابر مصالح برای بار بیش از 500 تن استفاده شود، وجود ترمز بر روی آن الزامی خواهد بود و نیاز است از بالابر ساختمانی سه فاز استفاده کنید. به طور کلی ترمز بالابرهای ساختمانی ایمنی کار را افزایش می دهد. پایه بالابر ساختمانی توانایی تحمل بار سنگین را خواهد داشت. ابعاد بالابر ساختمانی بر اساس میزان وزنی که قرار است جابجا کند تعیین می شود. نام دیگر بالابر ساختمانی را با نام بالابر مصالح یا آسانسور مصالح نیز می شناسند. آنچه با نام وینچ ساختمانی (WINCH) شناخته می شود دارای درام با چرخش افقی و طناب است که سیستمی قدیمی محسوب می شود.

 

دستگاه بالابر ساختمانی 

دستگاه بالابر ساختمانی بر مبنای دو اصل مهم عمل می کند. وزنی که باید منتقل شود و مسافتی که این بار سنگین باید حمل شود در نهایت ساختار دستگاه را شکل خواد داد. بنابراین ظرفیت دستگاه تنها معطوف به مقدار وزن مصالحی که جابجا می‎کند نیست بلکه ارتفاع جابجایی مصالح نیز در این خصوص اهمیت پیدا می کند.

میزان ارتفاعی که مصالح ساختمانی امکان جابجایی پیدا می کنند مستقیما به ظرفیت قرقره وابسته است. نوع قرقره و ظرفیت آن نشان خواهد داد که امکان جابجایی مصالح تا چه ارتفاعی ممکن است. ظرفیت قرقره در واقع حداکثر طول کابل فولادی است. این کابل توانایی جمع شدن دارد و مقدار آن تعیین خواهد کرد که مصالح تا چه ارتفاعی بالا می رود. بنابراین حتی اگر قدرتمندترین بالابرهای موجود در بازار را هم داشته باشید اما طول کابل قرقره به میزان کافی نباشد، در نهایت نمی توانید مصالح را تا ارتفاع مورد نظرتان جابجا کنید.

 

خرید بالابر ساختمان
دستگاه بالابر ساختمانی

 

انواع بالابر ساختمان

یکی دیگر تفاوت های انواع بالابر ساختمان مربوط به سرعت انتقال بار است. معمولا بالابرهای موجود در بازار سرعتی حدود 20 متر در دقیقه دارند. اگر ساختماني طبقات متوسط داشته باشد مشکلی از بابت سرعت به وجود نمی آید اما اگر تعداد طبقات بالاتر باشد به احتمال زیاد چنین سرعتی باعث خواهد شد که زمان طولانی از پروژه تلف شود و بهتر است از بالابرهای ساختمانی با سرعت بالاتر استفاده شود.

 

کیفیت بالابر ساختمان

قطعات و برند کیفیت دستگاه بالابر ساختمانی متفاوت است. خصوصا کیفیت پایه و شاسی اهمیت بالایی دارد. جنس موتور نیز در کارایی بالابر تاثیر بسزایی دارد. برندهای ایرانی قابل رقابت با برندهای چینی هستند و در بسیاری از موارد استانداردهای بالاتری دارند.

سیم پیچ درون موتور کارایی و کیفیت آن را تعیین خواهد کرد. اگر از سیم پیچ مسی استفاده شود؛ جریان برق کمتری مصرف خواهد شد که روی هزینه های انرژی تاثیرگذار است. بعلاوه سیم پیچ مسی دوام دستگاه را بهبود خواهد داد.

گیربکس با کیفیت فشار وارد شده به موتور را کاهش می دهد و طول عمر موتور بهبود پیدا می کند. یکی از ویژگی های بسیار مهم گیربکس زمان قطع برق خواهد بود. گیربکس باعث می‎شود بار هنگام قطع برق حرکت نداشته باشد. انواع گیربکس بالابر ساختمانی معمولا محدود به نوع حلزونی خواهد شد.

 

خرید بالابر ساختمانی

 

وینچ ساختمانی

وظیفه وینچ ساختمانی کشیدن بار است. ترکیبی است از طناب و یک درام که به صورت افقی چرخش دارد. قدمت سیستم وینچ به سال های دور باز می گردد به زمانی که هنوز برق اختراع نشده بود. میزان بار، سطح و میزان مسافت حرکت در انتخاب وینچ ساختمانی مناسب موثر است. برای جابجایی بار 300 کیلوگرمی باید از وینچ 450 کیلوگرمی استفاده کرد. به طور کلی باید برای اندازه گیری ظرفیت وینچ ساختمانی مناسب، بار را در عدد 1.5 ضرب کرد. در بالابر ساختمانی بخشی که موتور و گیربکس و قرقره در آن جای گرفته است را با نام وینچ بالابر می شناسند.

 

نام دیگر بالابر ساختمانی

بالابر مصالح ، بالابر کارگاهی یا گاهی حتی آسانسور مصالح نام دیگر بالابر ساختمانی است. بالابرهای ساختمانی امکان جابجایی بار سنگین را به صورت عمودی فراهم می کنند. این دستگاه به کمک یک الکتروموتور و مستحکم کردن پایه ها امکان جابجایی مصالح را فراهم خواهد کرد.

 

بالابر مصالح ساختمانی

بالابر مصالح ساختمانی دارای اجزای متنوعی است. جزء اول الکتروموتور است که بر اساس بار زیر 350 کیلوگرم معمولا از موتور تک فاز و برای بیش از این بار از الکتروموتور سه فاز استفاده می کنند. علاوه بر موتور، یک جعبه نگهدارنده وجود دارد که بار در آن قرار می گیرد. گیربکس امکان کنترل سرعت و دور موتور را خواهد داد. قطعه بعدی سیم بکسل بار یا طناب هایی قوی از جنس فولاد است. پایه ها و لوله های متنوعی وجود دارد که برای قرارگیری بالابر مصالح ساختمانی روی سطح زمین مناسب است. ریل مخصوصی برای نصب جعبه نگهدارنده وجود دارد که به صورت قطعه جداگانه نیز به فروش می رسد. وینچ یا قرقره مکانیزم بالا و پایین کردن بار را تسهیل می کند و کرپی و باکت برای حمل انواع سیمان و شن به کار می آید. دستگاه های پیشرفته بالابر مصالح ساختمانی از ریموت هایی بهره می‎برند که امکان انتقال بار از راه دور را فراهم می آورد.

 

بالابر مصالح ساختمانی
بالابر مصالح ساختمانی

 

بالابر مصالح

برای انتخاب بالابر ساختمانی باید به چند سوال جواب دهید. بر اساس پروژه بالابر مصالح را تا چه ارتفاعی بالا می برد؟ وزنی که بالابر مصالح ساختماني باید تحمل کند چقدر است؟ با در نظر داشتن حداکثر ارتفاع سازه می توان بالابر مورد نیاز را بر اساس محدودیت های بودجه تهیه کرد. در مورد بالابر مصالح میتوان به تفاوت قيمت برندهای الکتروموتور اشاره کرد. به طور مثال کیفیت دستگاه بالابر ساختمانی با الکتروموتور موتوژن با الکتروموتور برند زیمنس و الکو تفاوت دارد. معمولا برندهای چینی قیمت های پایین تری دارند و اجناس متفرقه نیز در میان برندهای چینی بیشتر به چشم می خورد.

 

ابعاد بالابر ساختمانی

ابعاد بالابر ساختمانی در گام اول بر اساس پایه آن تعیین می شود. ابعاد پایه بزرگ دارای عرض پایین 140 سانت و عرض بالای 65 سانت است. ارتفاع 220 سانت نیز برای بالابر در نظر گرفته می شود. برای پایه های کوچکتر عرض پایین 100 سانت است و عرض بالا 60 سانت. ارتفاع نیز 110 سانتی متر در نظر گرفته می شود. ابعاد پایه بالابر ساختمانی و ریل آن در بالابر 250 و 500 یکسان است. تفاوت بالابر های ساختمانی 250 و 500 در گیربکس و الکتروموتور است و جعبه بالابر مصالح که باید بتواند وزن بیشتری را در خود جای دهد.

بدنه بالابر مصالح

شاسی در بالابر ساختمانی بر اساس ظرفیت دستگاه طراحی شده است. بالا رفتن ظرفیت دستگاه باعث بزرگتر شدن ابعاد شاسی می شود. بعلاوه نیاز است که تمامی بست ها و اتصالات توانایی تحمل بار سنگین را داشته باشد. شاسی با ابعاد استاندارد ایمنی دستگاه را تا حد زیادی بالا می بردد. با توجه به مصرف متریال فلزی در ساخت شاسی، هزینه ای که بابت ساخت یک شاسی قدرتمند صرف می شود قابل توجه است. اگر برای کاهش قیمت بالابر از این هزینه کاسته شود ایمنی دستگاه به خطر می افتد.

 

قیمت بالابر مصالح

 

بالابر های ساختمانی

اولین قدم در بررسی کیفیت بالابر های ساختمانی به ساختار موتور آن باز می گردد. الکتروموتور دارای سیم پیج تمام مس است و دو خازن خشک در آن به کار رفته است و آمپر مناسبی دارد. آلیاژی که گیربکس بالابر ساختمانی از آن ساخته شده است باید متریال با کیفیتی باشد. ریل و پایه سنگین و مقاومی داشته باشد. بهتر است سیم بکسل نتاب باشد و سیم هماهنگ با وزن مصالح انتخاب شود.

 

پایه بالابر ساختمانی

پایه بالابر ساختمانی یکی از اجزای مهم دستگاه حمل مصالح است. وظیفه پایه ایجاد فضایی امن برای مستقر شدن بالابر مصالح است به نحوی که از سقوط یا لیزر خوردن جلوگیری شود. دستگاه بالابر ساختمانی قرار است حدود بار 500 کیلوگرم را در فاصله ای خلاف جهت جاذبه زمین جابجا کند. چنین جابجایی فشار بسیار زیادی به دستگاه وارد خواهد کرد. اگر دستگاه در جای خود مستحکم نباشد، تمام این بار به همراه خود بالابر جدا شده و خطرآفرین است. دو پایه بزرگ و دو پایه کوچک وظیفه مستحکم نگه داشتن دستگاه را بر عهده دارند. کرپی و پیچ ها کمک می کند که ریل روی پایه محکم شود.

 

انواع بالابر سه فاز

بالابر های ساختمانی فاز بر اساس ظرفیت انتقال بار به 4 دسته کلی تقسیم می شود.

بالابرهای ساختمانی 350 کیلویی سه فاز از یک موتور سه اسب بخار تشکیل شده است و گیربکس 86، سیم بکسل آن نمره 8 و ابعاد باکت معمولی آن 50 در 50 است. 

بالابر ساختمان 500 کیلویی از موتور 5.5 اسب بخار ساخته شده است و سایز گیربکس آن 110 است. نمره سیم بکسل مورد استفاده برای جابجایی بار نیم تُنی 10 است.

بالابر 750 کیلویی باید موتور 7.5 اسب بخار داشته باشد. گیربکس آن سایز 130 است و بسته به نوع سیم بکسل که نتاب یا معمولی است باید نمره 10 یا 12 برای سیم بکسل در نظر گرفت.

یکی از قوی ترین بالابر های مصالح ساختمان توانایی جابجایی حدود یک تن بار را خواهد داشت. این دستگاه 10 اسب بخار است و گیربکس سایز 150 یا 185 دارد. سیم بکسل و باکت بر اساس میزان باری که منتقل می شود باید توانایی بالایی در تحمل بار را داشته باشد.

 

قیمت بالابر ساختمانی

 

تفاوت بالابر سه فاز و تک فاز

بالابر سه فاز برای تحمل بار بیش از 350 کیلوگرم به کار می رود. البته این به معنای نیست که موتور سه فاز از موتور تک فاز قدرت بیشتری دارد. عملکرد موتورهای سه فاز باعث می شود که برای جابجایی بار بیشتر از نظر مصرف برق به صرفه باشد. بنابراین موتورهای سه فاز در مقایسه با موتور تک فاز با ظرفیت مشابه مصرف برق کمتری خواهد داشت.

بالابرهای ساختمانی ایمن

نکته مهم نصب بالابرهای ساختمانی است که باید با دقت و رعایت استانداردها انجام شود. مهم ترین خطری که بالابر را تهدید می کند، امکان واژگونی است. بهتر است پایه بالابر ساختمانی به تیر ساختمان جوش داده شود. برای بالابر بالای 500 کیلو گرم نیز نصب ترمز الزامی است.

 

قیمت بالابر مصالح

قیمت بالابر 500 کیلویی به طور قابل توجهی بیش از قیمت بالابر 250 کیلویی است. قیمت دستگاه بالابر ساختمانی علاوه بر وزن، بر اساس برند ، تک فاز یا سه فاز و کیفیت قطعات تعیین می شود. قیمت پایه بالابر ساختمانی در کنار اجزای مهم‌تری مانند الکتروموتور ، سیم و شاسی و ... تاثیر مستقیم بر قیمت روز بالابر ساختمانی دارد. برای سفارش بالابر مصالح ساختمانی قیمت را به تنهایی ملاک قرار ندهید و کیفیت را بیشتر مد نظر داشته باشید. اگر محدودیت بودجه دارید و توان پرداخت قیمت بالابر ساختمانی نو را ندارید، با احتیاط به سراغ انواع کارکرده بروید. قیمت بالابر ساختمانی کوچک زیر 250 کیلو معمولا کم است. به طور مثال قیمت انواع بالابر ساختمانی از میان انواع برقی و ویچ رنج پایین تری است. قیمت بالابر برقی ساختمانی از برندهای ایرانی از بسیاری از برندهای چینی کمتر و کیفیت آن ها بهتر است. همچنین قیمت بالابر سه فاز و قیمت بالابر تک فاز و کارکردشان تفاوت دارند.اگر نگاهی به لیست قیمت بالابر ساختمانی سه فاز بیندازیم خواهیم دید که بیش تر از قیمت بالابر ساختمانی تک فاز است.در ادامه بر قیمت بالابر مصالح ساختمانی از زوایای مختلف مروری خواهیم داشت.

 

 

قیمت بالابر ساختمانی با توجه به ظرفیت باربری آن متفاوت است. بالابرهای ساختمانی با ظرفیت بیشتر قیمت بیشتری نیز دارند. دلیل این امر این است که با افزایش ظرفیت اسمی بالابر، نیاز به الکتروموتور قوی تر و اتصالات مستحکم تری بوده و ابعاد دستگاه نیز افزایش می یابد. نوع وینچ از نظر تک فاز یا سه فاز بودن نیز بر قيمت بالابر ساختمانی تاثیرگذار خواهد بود.

بالابر ساختمانی یا همان وینچ برقی از تجهیزاتی است که در ساختمان سازی به منظور جابجایی و انتقال مصالح به طبقات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از تجهیزات ساختمانی در ظرفیت های مختلف و غالبا به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

عامل دیگر موثر بر قیمت بالابر ساختمانی نو و یا کارکرده بودن آن است. قيمت بالابر ساختماني کارکرده ارزان تر از قيمت بالابر ساختماني نو است. با توجه به نیاز پروژه می توان اقدام به تهیه هر یک از انواع بالابرهای ساختمانی نمود. از دیگر عواملی که در برآورد هزینه ها مدنظر قرار می گیرد، نوع گیربکس و کیفیت شاسی است. با افزایش ابعاد و کیفیت ساخت شاسی، قیمت تمام شده بالابر نیز افزایش می یابد.

 

خرید بالابر ساختمانی

 

قیمت بالابر مصالح دست دوم

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم در گام اول بر اساس موتور آن تعیین می شود. موتورهایی که توانایی تحمل بار 750 تا 1 تن را داشته باشند گران قیمت هستند و تجهیزات آن ها هم طبیعتا گران است. گیربکس هایی که مناسب بار 750 تن باشد را باید از بین گیربکس هایی با نسبت تبدیل بالاتر جستجو کرد و البته چدنی یا آلومینیومی بودن پوسه گیربکس نیز قیمت را تحت تاثیر قرار میدهد. معمولا قیمت چدنی گران تر است و البته دوام آن نیز بیشتر است. جزئیاتی مانند جنس شاسی و باکت و سیم بکسل نیز در نهایت بر قیمت بالابر ساختمانی دست دوم موثر است.

قیمت بالابر مصالح ساختمانی دست دوم بر اساس کیفیت قطعات اصلی و میزان کارکرد دستگاه و همچنین کارایی دستگاه تعیین می شود. به طور کلی شما در بازار بالابر های ساختمانی با بالابرهای 250 کیلویی، 500 کیلویی، 750 کیلویی و 1000 کیلو یا یک تُن طرف هستید که قیمت های آن به صورت جهشی بالا می رود. برای مصالح بیش از 300 کیلو باید به سراغ موتورهای سه فاز بروید. موتورهای سه فاز دست شما را برای استفاده از قدرت بالاتر باز می گذارند.

 

مشخصات و قیمت بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی که به آن مصالح بر نیز گفته می شود از اجزایی همچون پایه، ریل، وینچ ، سیم بکسل، الکتروموتور، باکس و گیربکس تشکیل می شود. یک بالابر ساختمانی ایمن باید دارای ویژگی هایی همچون پایه های مستحکم، دندانه گیربکس ساخته شده از بهترین آلیاژ و همچنین سیم بکسل متناسب با وزن آن، باشد. الکتروموتور مورد استفاده در آن باید دارای سیم پیچی مسی باشد.

قیمت موتور بالابر ساختمانی

الکتروموتور نیروی الکتریکی را به نیروی دورانی تبدیل می کند. دارای دو نوع تک فاز و سه فاز بوده که با توجه به وزن بالابر و ارتفاع ساختمان انتخاب می شود. نوع الکتروموتور از موثرترین عوامل تعیین کننده قیمت بالابر ساختمانی است. قيمت موتور بالابر ساختماني خود وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن می باشد.

 

قیمت بالابر ساختمان
موتور بالابر

 

قیمت انواع بالابر ساختمانی

مهم‎ترین دسته بندی انواع بالابر ساختمانی مربوط به ظرفیت باربری است. 5 ظرفیت باربری در بازار موجود است. ظرفیت 250 و 350 که موتورهای تک فاز پاسخ گوی میزان باربری آن خواهد بود. بالابرهای 500 و 750 و 1000 کیلوگرمی نیز در بازار موجود است که از الکتروموتور سه فاز برای جابجایی مصالح استفاده می کند. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید قیمت انواع بالابر ساختمانی بر اساس موتور تک فاز و سه فاز تفاوت چشم گیری دارد. علاوه بر این برند دستگاه و میزان وزنی که قرار است جابجا کند و جنس شاسی بر هزینه ها موثر است.

 

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

بالابر ساختمانی تک فاز از یک الکتروموتور تک فاز تا توان سه اسب بخار بهره می برد. بالابر ساختمانی تک فاز قابل استفاده با برق شهری بوده و قابلیت جابجایی مصالح تا 300 کیلوگرم را دارد. این نوع از بالابر ساختمانی برای ساخت و ساز در مناطق شهری بسیار مناسب است. به دلیل پایین تر بودن قیمت بالابر ساختمانی تک فاز ، استفاده از برق ضعیف تر و قابل استفاده بودن در مکان های مختلف، از جمله پرمصرف ترین بالابرهای ساختماني است. الگوی طراحی و انتخاب قطعات بالابر ساختمانی بر اساس ظرفیت آن تعیین می شود. بر همین اساس تجهیزات به کار رفته، مباحث ایمنی و قیمت بالابر تک فاز ، تفاوت معنا داری پیدا می کند. قیمت نهایی به کیفیت قطعات اصلی بالابر ساختمانی وابسته است. این قطعات عبارتند از:

 • وزن شاسی یا بدنه
 • الکتروموتور
 • گیربکس
 • کلید کنترل موتور
 • طول و کیفیت سیم بکسل

لازم به ذکر است که امکان تهیه بالابر ساختمانی تک فاز به صورت دست دوم نیز وجود دارد. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز دست دوم کمتر از نو آن است.

 

قیمت بالابر ساختمانی سه فاز

بالابرهای ساختمانی سه فاز نیاز به برق فشار قوی (سه فاز) دارند. این نوع از بالابر نسبت به نوع تک فاز قدرت بیشتری داشته و می توان مصالح سنگین تری را با آن جابجا نمود. غالبا قيمت بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از نوع تک فاز آن است. این نوع بالابر باید از گیربکس قوی برخوردار باشد. بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر در فضاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت بالابر ساختمان

برای سفارش و نصب بالابر ساختمانی در ابتدا باید ظرفیت مورد نیاز را تعیین کرد. برای پروژه های کوچک نیاز به بالابرهای با ظرفیت کمتر بوده و سفارش و نصب بالابر ساختمانی با ظرفیت بالا تنها موجب صرف هزینه های اضافی می گردد. به طور کلی قيمت بالابر ساختمانی کوچک ارزان تر بوده و با افزایش ظرفیت بالابر، قيمت آن نیز افزایش می یابد. همچنین باید با توجه به نوع منطقه و امکان تامین برق سه فاز یا تک فاز ، نوع بالابر را انتخاب کرد.

 

قیمت بالابر ساختمانی سه فاز

 

بالابر ساختمانی قیمت

بالابر ساختمانی قیمت های متفاوتی دارد. این تفاوت قیمت از عوامل متعددی نشئت می‌گیرد. قدرت یا توان موتور را می‌توان یکی از عوامل موثر بر قیمت بالابر ساختمان دانست؛ که معمولا چیزی بین 2 تا 10 اسب بخار توان موتور است. هر چه قدرت موتور بالاتر باشد قيمت بالابر ساختماني نیز بیشتر است. نکته دیگر تک فاز یا سه فاز بودن الکتروموتور است که بر هزینه نهایی موثر است. سرعت یا تعداد دوران موتور نیز محدوده ای بین 1400 تا 3000 دور است که هر کدام از این المان‌ها در نهایت هزینه سفارش و نصب بالابر ساختمانی را تحت تاثر قرار خواهد داد.

 

قیمت بالابر 500 کیلویی

اگر قصد حمل مصالحی بیش از 400 کیلوگرم داشته باشید، دیگر نمی‌توان روی بالابر تک فاز حساب کرد. قدرت موتور تک فاز بالابر توانایی حمل بیش از 400 کیلو را ندارد. قیمت بالابر 500 کیلویی به طرز قابل ملاحضه‌ای از قیمت بالابر 350 کیلویی بیشتر است. نمونه های بالابر بیش از 500 نیاز به موتور سه فاز دارند. البته انتخاب موتور سه فاز تنها به دلیل میزان وزن مصالح نیست بلکه ممکن است نیاز باشد تا بالابر ارتفاع بیشتری را منتقل کند که در این صورت حتی بار 250 کیلوگرمی نیز به موتور سه فاز نیاز خواهد داشت تا ظرفیت جابجایی بار ساختمانی تا 500 کیلوگرم را داشته باشد.

 

قیمت پایه بالابر ساختمانی

قیمت پایه بالابر ساختمانی به ضخامت و استقامت آن وابسته است. کیفیت متریال مورد استفاده در پایه اهمیت بالایی دارد و متریال بی کیفیت پایه‌ای ناایمن خواهد ساخت. جنس پایه باید به گونه‌ای باشد که به هیچ عنوان دچار شکست نشود یا امکان خم شدن وجود نداشته باشد و ضریب اطمینان بالایی برای آن باید در نظر گرفت.

یکی از ویژگی‌های مثبت پایه بالابر ساختمانی؛ ابعاد و اندازه‌های منعطف برندهای مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد که انواع پایه را برای دستگاه‌هایی با برندهای متفاوت استفاده کنید. از این لحاظ نگرانی نخواهید داشت و پایه با دستگاه و با ریل سازگار است.

 

قیمت بالابر 500 کیلویی

 

قیمت بالابر برقی ساختمانی

چیزی شبیه به بالابر ساختمانی پیش از آنکه برق اختراع شود نقش مهمی در ساخت سازه‌های غول پیکر باستانی داشته است. آنچه با نام بالابر وینچ می‌شناسند، شباهت بیشتری به بالابرهای دوران باستان دارد. این روزها بسیاری از افراد، بالابر ساختمانی را با وینچ یکی می‌دانند در صورتی که اینطور نیست. تفاوت بالابر ساختماني و وینچ در موارد متعددی خود را نشان می‎دهد تفاوت هایی که باعث اختلاف قیمت بالابر برقی ساختمانی و وینچ شده است.

 

تفاوت بالابر برقی ساختمانی و وینچ

وینچ بار را به صورت افقی یا زاویه مایل در امتداد افق منتقل میک‎ند. بالابر برقی ساختمانی ، بار را از ارتفاع کمتر به ارتفاع بیشتر منتقل می‌کند. این اساس تفاوت دو بالابر ساختمانی است. وینچ ترکیبی است از طناب و کابل و درام چرخشی که این روزها با برق کار می‌کند اما در دوران باستان شیوه های مکانیکی برای حرکت آن در نظر گرفته می‎شد.

بالابر برقی الکتروموتورهای قدرتمندی دارد که بر اساس وزن مصالح و ارتفاعی که مصالح قرار است بالا برود، قدرت موتور تعیین می‎شود. قیمت بالابر برقی وینچ ناشی از عوامل متعددی است. وزن، سطح، میزان تحرک در انتخاب دستگاه مناسب موثر است. برای سفارش و نصب وینچ کافیست وزن باری که قرار است منتقل کنید را در عدد 1.5 ضرب کنید تا ظرفیت وینچ مشخص شود. ظرفیت وینچ بر قیمت بالابر ساختماني موثر است. به طور مثال برای انتقال بار 500 کیلوگرمی باید ظرفیت 750 تهیه شود. برای محاسبه قیمت بالابر برقی ساختمانی باید موارد متفاوتی را در نظر گرفت.

 

بالابر ساختمانی

 

تفاوت قیمت بالابر ساختمانی برقی و وینچ

بالابر برقی دارای سیستم دنده ای است که بار را در حالت آویزان نگه می‎دارد در حالیکه وینچ وقفه‌های مکانیکی دارد. به این ترتیب آنچه به عنوان ظرفیت وینچ در نظر گرفته می‌شود در نهایت وزن کمتری را منتقل خواهد کرد و در مقابل بالابر برقی بسیار بیش از ظرفیت اسمی توانایی انتقال بار را خواهد داشت. ظرفیت و مکانیزم‌های ایمنی مستقیما بر روی قیمت بالابر برقی ساختمان تاثیر خواهد داشت.

 

بالابر ساختمانی کوچک

بالابر ساختمانی کوچک با ظرفیت حداکثر 350 کیلوگرمی گزینه مناسب برای پروژه های محدود و متوسط است. این بالابر به راحتی با برق شهری کار می کند و مشکلی از بابت انتقال بار نخواهد داشت. الزامات ایمنی در این بالابر باید به اندازه بالابرهای 500 کیلویی رعایت شود در غیر این صورت امکان واژگونی بالابر وجود دارد.

 

قیمت بالابر ساختمانی کوچک

میزان وزنی که بالابرها در حمل مصالح تحمل می‌کنند تاثیر مستقیم روی قیمت آن خواهد داشت. واضح است که بالابرهای پرتوان‌تر، به موتورهای قوی‌تر و ساختارهای مستحکم‌تری نیاز خواهند داشت که هزینه را افزایش می‌دهد. ارزان ترین بالابر ساختمانی موجود در بازار را می‌توان در میان قیمت بالابر ساختمانی کوچک یافت. آنچه در بازار موجود است از انواع بالابرهای 350 کیلویی آغاز می‌شود و بالابر 500 و 750 و 1000 کیلویی را شامل می‌شود. بالابرهای 350 کیلویی و 500 کیلویی رایج‌ترین نوع در میان سایر بالابرهای ساختمانی است.

 

قیمت روز بالابر ساختمان

 

قیمت روز بالابر ساختمانی

با توجه به نوساناتی که بازار مصالح ساختماني در چند ماه اخیر تجربه کرده است، قیمت روز بالابر ساختمانی به صورت مدام نوسان داشته و خصوصا در مورد بالابرهای خارجی این نوسان چشم گیر است. افزایش قیمت بالابر ساختمانی در سال 1400 برای برندهای خارجی بیشتر به چشم می آید.

 

قیمت بالابر مصالح ساختمانی

با توجه به اینکه اولین فاکتور در قیمت بالابر مصالح ساختمانی ، وزنی است که انتظار می‌رود منتقل کند، 5 دسته کلی را برای این بالابرها در نظر می‌گیریم:

 1. بالابر ساختمانی 300 کیلویی تک فاز ، ظرفیت اسمی 300 کیلوگرم، الکتروموتور سه اسب بخار و 20 متر سیم بکسل و پایه و ریل و قلاب سر، قيمت بالابر 300 کیلویی در مقایسه با سایر بالابر ها کمتر است.
 2. بالابر ساختمانی 500 کیلویی، با الکتروموتور سه فاز 4 تا 5.5 اسب بخار، به همراه 20 متر سیم یکسل و ریل و قلاب سر
 3. بالابر ساختمانی 700 کیلویی با الکتروموتور 5.5 تا 7.5 اسب بخار به همراه متعلقات.
 4. بالابر ساختمانی 1000 کیلویی با الکتروموتور 10 اسب بخار به همراه متعلقات.

 

بالابر مصالح ساختمانی قیمت

بر اساس انواع بالابر مصالح ساختمانی قیمت تعیین خواهد شد. از نظر برند در بازار با 6 دسته بالابر روبرو می‌شوید که قیمت هر کدام با توجه به ظرفیت و امکانات متنوع است. این 6 دسته شامل موارد زیر است:

 • بالابر الکو
 • بالابر تاپ ایتال
 • بالابر بارلی
 • بالبر موتوژن
 • بالابر آر.ام.پی.لیون
 • بالابر استریم

 

بالابر ساختمانی

 

قیمت دستگاه بالابر ساختمانی

به طور خلاصه موارد زیر در تعیین قیمت دستگاه بالابر ساختمانی موثر خواهد بود:

 • برند بالابر ساختمانی و شرکت سازنده
 • مشخصات الکتروموتور بالابر ساختمان شامل: ( دور در دقیقه R-P-M ، حداکثر جریان مجاز ورودی – آمپر ، قدرت بر اساس اسب بخار ، فرکانس کاری ، درجه حفاظتی ، کلاس عایقی، جنس بدنه ، تک فاز یا سه فاز ، مشخصات گیربکس بالابر ساختمان ، ضریب تبدیل گیبرکس ، جنس دنده ، جنس بدنه گیربکس ( چدن/آلومینیوم ) )
 • مشخصات شاسی بالابر ساختمان شامل : (ظرفیت نوع سیم بکسل  ، مشخصات ریل شاسی ، مشخصات پایه شاسی ، مشخصات کالسکه ( نبشی – پروفیلی )
 • مشخصات کلید بالابر ساختمان شامل: ( جنس بدنه ( آلومینیوم – عایق نشکن) نوع کلید ( اهرمی ) )

با توجه به موارد بالا، یکی از مهم‎‌ترین موارد که بر قیمت بالابر ساختمانی تاثیر دارد، به تک فاز یا سه  فاز بودن مشخصات الکتروموتور باز می‌گیرد که در ادامه بر بررسی تفاوت این دو می‌پردازیم:

 

قیمت بالابر سه فاز

قیمت بالابر سه فاز بر اساس وزن، 1 تنی و 500 کیلویی، بر اساس ظرفیت و برند با هم تفاوت خواهد داشت. بالابر سه فاز را برای بار بالای 400 کیلوگرم استفاده می‌کنند و برای این میزان بار الکتروموتور تک فاز پاسخ گو نخواهد بود. بالابرهای 500 کیلویی معمولا طیف وسیعی از پروژه را پوشش می‌دهند. از نظر الزمات ایمنی، هر چه ظرفیت بالابر بیشتر باشد، نیاز به الزمات سختگیرانه‌تری نیز وجود خواهد داشت.

 

قیمت بالابر تک فاز

قیمت بالابر تک فاز 250 کیلویی با توجه به وزن کمتری که تحمل خواهد کرد پایین‌تر از انواع بالابر سه فاز است. معمولا سرعت انتقال بار در چنین بالابرهایی 14 متر در دقیقه است. جنس بدنه آن فلزی و معمولا از جنس مس است و در دسته بالابر ساختمانی سبک قرار می‌گیرد.

 

قیمت بالابر تک فاز

 

قیمت بالابر ساختمانی الکو

بالابر الکو  آسیا یا بالابر الکو اسلوونی ، دو برند محبوب این روزها بازار است. بالابر ساختمانی الکو آسیا از شرکت آریا الکتروموتور سمنان به بازار عرضه شده است. خازن دینام آن بسیار مقاوم است و سیم پیچ ایده آل آن باعث شده است که الکتروموتوری با دوام قدرتمند داشته باشد. اگر با مشکل برق ضعیف در منطقه مواجه شدید، الکتروموتور الکو کار شما را راه می اندازد. تهیه بالابر الکو در مقایسه نمونه های خارجی انتخاب هوشمندانه ای است و کارایی بالایی دارد. قیمت بالابر ساختمانی الکو رنج متوسطی دارد و از نظر کیفیت ایده آل است.

 

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن

کیفیت بالابر ساختمانی موتوژن تک فاز در مقایسه با نمونه های چینی مناسب تر است و از نظر دوام و تامین قطعات و گارانتی شرایط بسیار بهتری را دارد. الکتروموتور آن 220 ولت شهری است که قدرت کافی برای حمل را خواهد داشت. ظرفیت الکتروموتور تک فاز موتوژن را حدود 250 در نظر میگیرند البته با توجه به شرایط پروژه و ارتفاعی که قرار است جسم بالا برود این مقدار بیشتر خواهد بود و تا حدود 400 کیلوگرم هم با این دستگاه بالا می رود. موتوژن مجموعه است دینام هایی قدرتمند و خوش ساخت ارائه می کند. خصوصا در زمینه تولید الکتروموتور تک فاز موتوژن سرآمد است. الکتروموتورها 3 اسب بخار است. به همین دلیل است که بار تا 350 کیلوگرم را هم به راحتی منتقل می کند. قیمت بالابر ساختمانی موتوژن در مقایسه با سایر برندهای چینی کمتر و کیفیت آن بهتر است.

 

لیست قیمت بالابر ساختمانی

نکته ای که هنگام سفارش بالابر ساختمانی باید در نظر داشت آن است که بالابر تنها در الکتروموتور یا دینام خلاصه نشده. گیربکس نقش تعیین کننده ای دارد. در موتوژن ایرانی، از گیربکس های ایرانی بهکار استفاده شده که کیفیت قابل قبولی دارد. نکته مهم گیربکس، هماهنگی کامل آن با الکتروموتور است. این قطعه قرار است سرعت الکتروموتور را کنترل کرده و قدرت و گشتاور مورد نیاز ما را تامین کند. نوع این گیربکس مانند سایر قطعات بالابر حلزونی است.

بدنه گیربکس های بهکار تک فاز از آلومینیوم است به همین دلیل قطعه بسیار سبک است و زنگ نمی زند. دنده های آن نیز از جنس آلیاژ فسفر و برنز است. این آلیاژ مقاومت بالایی دارد و ضد خوردگی است. از این گیربکس ها گاهی با نام گیربکس فسفری برنزی یاد می شود.

 

بالابر ساختمان
بالابر مصالح کارگاهی

 

خرید بالابر مصالح

برای خرید بالابر ساختمانی سه گزینه مطرح است. برند ایرانی، چینی و یوگوسلاوی و در مواردی برندهای اسلوونی و ایتالیایی در بورس بالابر ساختمانی ایران موجود است. نکته اصلی خريد بالابر ساختماني، کیفیت الکتروموتور آن است. الکتروموتور های بالابر تبریز و دینام های ساخت چین ، دینام های ساخت اسلوونی و الکتروموتورهای ساخت کشور ایتالیا را می توان در ایران پیدا کرد. پایه و شاسی و ریل بالابر بر اساس میزان ورق آهنی که در ساخت آن به کار رفته است دارای کیفیت ها متفاوت است. سیم بکسل های تولید شده در ایران کیفیت مناسبی دارند. بالابر ساختمانی موتوژن و بالابر ساختمانی الکو دو برند خوش نام تولید کننده بالابر ساختمانی در ایران است. برای خرید بهترین بالابر ساختمانی نیاز به مشاوره با افراد خبره وجود دارد.

 

راهنمای خرید بالابر ساختمانی

اولین کاری که پیش از خرید بالابر ساختمانی باید انجام دهید آن است که میزان باری که قرار است منتقل شود را مشخص کنید. ارتفاع طبقات ساختمان فاصله ای که قرار است بار طی کند اهمیت پیدا می کند. با دانستن این دو مورد باید به سراغ بودجه ای برویم که برای خرید بالابر ساختمانی در نظر گرفتید. علاوه بر بودجه ، شرایط پروژه ها نیز مهم است. از میان برندهای ایرانی بالابر تبریز از برند موتوژن و برند الکو بهترین گزینه است.

 اگر قرار است در مدت زمان کوتاهی چندین پروژه سنگین را انجام دهید و نیاز به بالابرهای قدرتمند دارید، به جای آنکه برای هر پروژه یک دستگاه تهیه کنید، دستگاه با کیفیت و قدرتمندی تهیه کنید که امکان استفاده در طولانی مدت داشته باشد و با تعمیرات و تعویض قطعاتی که مستهلک می شود تا مدت ها کار کند.

 

بهترین بالابر ساختمانی

اگر سری به بازار خرید بالابر ساختمانی بزنید با محصولات سه کشور روبرو خواهید شد. برندهای ایرانی، برندهای چینی و برندهای یوگوسلاوی، بهترین بالابر ساختمانی در ایران است. بدون شک الکتروموتورهای کشور یوگوسلاوی سرآمد است.

 

فروش بالابر ساختمانی

 

بهترین بالابر ساختمانی چیست ؟

کشور یوگوسلاوی تولید کنندگان قدرتمندی دارد، بدنه الکتروموتورهای یوگوسلاوی با آلیاژی با کیفیت از آلومینیوم ساخته شده که به اندازه کافی سبک است و از بدنه جدا میشود. دو خازن در آن به کار رفته که یکی از این خازن ها روغنی 8 میکرو فاراد و دیگری خازن خشک 126 میکرو فاراد است. جنس پلاتین و جنس کلاچ به کار رفته در آن ایده آل است. سیم پیچ موتورهای یوگوسلاوی صد در صد مس است و دلیل موتورهای گران این کشور به کیفیت و متریال فوق العاده ای باز میگردد که در ساخت آن به کار رفته است.

 

تولید کننده بالابر ساختمانی

تولید کننده بالابر ساختمانی باید در گام اول ایمنی ، کیفیت و کارایی قطعات بالابر را تضمین کند. هنگام خرید بالابر ساختمانی باید در مورد ایمنی ترمز و کلید بالابر از کارشناس سوال کنید. اگر از کلید بیسیم و ریموت برای حرکت بالابر استفاده کنید، نیروی انسانی متخصص کمتری نیاز است و زمان کمتری برای انجام پروژه صرف خواهد شد.

 

خرید بالابر ساختمانی موتوژن

شرکت موتوژن تبریز 45 سال سابقه تولید دینام و الکتروموتور در ایران دارد. طیف وسیعی از موتورهای سه فاز و تک فاز بنا به درخواست مشتری توسط این کارخانه تولید می شود. پوسته های چدنی و آلومینیومی کلاج دار و رله ای از قطعات شرکت بالابر ساختمانی موتوژن است. کیفیت بالابر ساختمانی موتوژن قابل قبول است و از بسیاری از برندهای چینی عملکرد بهتری دارد. در عین حال از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است. تنها ضعفی که در مورد الکتروموتور بالابر موتوژن وجود دارد، بحت متریال ساخت پایه و بدنه است. پایده و بدنه موتوژن پوسته های آلومینیومی دارد که شکنندگی آن بالاست. برند موتوژن و الکو را می توان بهترین بالابر ساختمانی در میان انواع تولید شده در ایران دانست.

 

بالابر ساختمان
بالابر مصالح ساختمانی

 

خرید بالابر ساختمانی الکو

انتخاب موتور بالابر باید هماهنگ با شاسی و پایه و گیربکس انجام شود. برای دینام 1400 دور شکل در دقیقه گیربکسی را باید انتخاب کنید که مدل حلزونی VF86 و ضریب تبدیل آن 1 به 48 باشد. پوسته گیربکس مورد استفاده چدنی است. دنده های مورد استفاده برنجی است. فرصتی که در خرید بالابر الکو وجود دارد آن است که بر اساس نیاز مشتری میتوان هر کدام از قطعات بالابر ساختمانی الکو را تعیین کرد.

یکی از قطعات مهم بالابر ساختمان سیم بکسل است که  انتخاب سیم بکسل 7 یا 8 میلیمتر نتاب فولادی و یا گالوانیزه با متراژ 20 تا 60 متر تولید می شود که میتواند هر نیازی را پوشش دهد.

 

کدام بالابر ساختمانی مناسب است ؟

همانطور که گفته شد یکی از نکاتی که حین خرید بالابر 500 کیلویی باید در نظر داشته باشید این است که دینام با برق سه فاز کار می‌کند و نیاز به الکتروموتور قدرت‌مند با استانداردهای بالا دارد. اگر قصد خرید برندهای خارجی وجود داشته باشد موتور چینی توصیه نمی‌شود زیرا توانایی انتقال بار 500 کیلویی را نخواهد داشت. برند موتوژن سه فاز با نمونه‌های با کیفیت بازار رقابت می کند و برای این نوع بالابر ایده آل است. برند الکو نیز تولیدات با کیفیتی دارد.

 

بالابر ساختمانی 500 کیلویی

جهت حمل بار در ساختمان هایی با ارتفاع بیشتر از 20 متر یا زمانی که نیاز است بارهایی بیشتر از 250 کیلوگرم در ساختمان حمل شود، از بالابر ساختمانی 500 کیلویی استفاده می شود. این دستگاه را می توان پراستفاده ترین نوع بالابر در ساختمان های دارای برق سه فاز دانست. بالابر ساختمان ۵۰۰ کیلویی از موتور 5.5 اسب بخار ساخته شده است و سایز گیربکس آن 110 است. نمره سیم بکسل مورد استفاده برای جابجایی بار نیم تُنی 10 است.

بالابرهای ساختمانی ۵۰۰ کیلویی دارای ظرفیت و قدرت بیشتری نسبت به نوع 350 کیلویی بوده، اسکلت آن ها محکم تر و جوش های آن مستحکم تر می باشد، همچنین گیربکس آن ها قدرتمندتر است. قیمت بالابر ساختمانی 500 کیلویی نیز از نوع 350 کیلویی بیشتر می باشد.

 

بورس بالابر ساختمانی

بورس بالابر ساختمانی در ایران پر است از قطعات بالابر تقلبی و اصل، از برندهای چینی ، ایرانی و اروپایی که انتخاب را سخت کرده است. پیشنهاد میکنیم برای خرید بالابر ساختمانی از مشاوره افراد خبره مشورت بگیرید. باید فاکتورهای متعددی مورد نظرتان باشد. ارتفاع ساختمان، میزان باری که قرار است جابجا شود، میزان بودجه پروژه و مقدار نیروی انسانی و بسیاری عوامل دیگر در انتخاب موثر است. نکته دیگر تامین قطعات بالابر است. بورس بالابر ساختمانی الکتروموتور های متنوع و گیربکس های ایرانی و خارجی را پیش روی شما قرار می دهد. برای خرید بهترین بالابر ساختمانی لازم است از مشورت کارشناسان خبره کمک بگیرید. برندهای بالابر تبریز و الکو از بهترین ها ایران است.

 

بهترین بالابر ساختمانی

 

خرید پایه و شاسی بالابر

کالسکه بالابر به صورت نبشی و پروفیلی در سایز های متنوع عرضه میشود، کیفیت کالسکه معمولا به ابعاد و میزان ورق آهنی که در آن استفاده شده باز میگردد. خرید بالابر ساختمانی نیاز به دانش کافی در مورد شاسی و پایه ها دارد.

پایه یکی از قطعات بسیار مهم در بالابر است که عدم مقاومت آن ممکن است آسیب جدی به بالابر وارد کند. لوله 6 گازی به ضخامت 2 و 2.5 میلیمتر در بازار موجود است. مشخصات ریل شاسی نیز معمولا 3 متر طول و وزن 27 کیلوگرم دارد و طرح آن ناودانی است. جنس گیربکس نیز معمولا آلومینیومی یا چدنی است.

 

خرید بالابر تبریز

بسیاری از برندهای ایرانی کیفیت مطلوبی دارند. خصوصا در مورد موتورهای تک فاز و بالابرهای 250 کیلویی سیم پیچ های دینام موتوژن عالی است. روتور مناسبی دارد. کلاچ یا کلید گریز از مرکز و روتور آن نیز بسیار با کیفیت است. با توجه به جریان آمپر پایینی که در موتور جریان دارد این امکان را ایجاد میکند با برق ضعیف هم کار کند و در مناطقی که مشکل برق دارند عملکرد مناسبی دارد. موتوژن بالابر تبریز، دستگاه هایی با جنس چدن نیز تولید میکند که معمولا گران تر است. بهترین بالابر ساختمانی را می توانید از میان انواع برندها ایرانی نیز پیدا کنید.

خرید باکت بالابر

نکته دیگری که حین خرید بالابر ساختمانی باید مورد توجه باشد ، قطعه ای با نام باکت مصالح است. باکت ابزاری است که برای انتقال شن و ماسه مورد استفاده قرار میگیرد. این ابزار به همراه خرید بالابر ساختمان به شما داده نخواهد شد و باید به صورت جداگانه خریداری کنید. نکته اینجاست که اگر دو باکت برای یک بالابر تهیه شود، سرعت پروژه را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.

 

خرید بالابر ساختمانی
باکت بالابر ساختمانی

 

بالابر ساختمانی مناسب ساختمان 5 تا 6 طبقه

اگر در حال ساخت ساختمانی هایی کمتر از طبقه 5 هستید، لازم نیست برای تهیه بالابر هزینه گزافی را صرف کنید. در شرایط خاصی بالابرهای 300 کیلویی تک فاز هم کار را راه می اندازد. برای کاهش هزینه ها حتی می توان به جای خرید بالابر ساختمانی به دنبال کرایه بود. در صورتی که برای اجاره دستگاه اقدام کنید ، بهتر است پیش از بستن قرارداد از کارشناسان و بازرسان حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید.

 

خرید اینترنتی بالابر ساختمانی

با توجه به تغییراتی این روزها در فضا کسب و کار پدید آمده، می توان به جای صرف وقت و هزینه برای مراجعه به بورس خرید بالابر مصالح، به صورت اینترنتی خرید کنید. انواع بالابرها به همراه جزئیات فنی دستگاه ها به صورت آنلاین در اختیار خریدران قرار می گیرد. کافیست با کارشناسان عمران مدرن در تماس باشید تا مشاوره لازم برای خريد بالابر ساختماني از میان انواع بالابرها به شما داده شود. سفارش بالابر را به صورت غیرحضوری ثبت کنید و دستگاه را در محل تحویل بگیرید.

 

خرید بالابر برقی

برای خرید بالابرهای برقی لازم است اطلاعات پروژه را به کارشناسان ارائه کنید تا مدل و دستگاهی که مناسب کار پروژه است ارائه شود. دانستن جزئیات توانایی دستگاه بالابر، به همراه توانایی گیربکس و سیم های بکسل حین خرید بسیار مهم است. زیر دستگاه که توانایی حمل بار سنگین را داشته باشد اما قطعات جانبی مناسبی برای آن تهیه نشود، عملا کارایی نخواهد داشت.

 

خرید بالابر برقی

 

خريد بالابر ساختماني و نصب

با توجه به اینکه بالابر مصالح باید توسط متخصصان این حوزه نصب شود، باید کار را به نصابان حرفه ای بسپارید. قرار دادن پایه بالابر و مستحکم کردن جایگاه آن اهمیت بسیار زیادی دارد. نصاب نقش مهمی در عملکرد بهینه و ایمن بالابر خواهد داشت. نصابانی که تیم عمران مدرن معرفی می کنند اغلب از برترین های صنعت ساختمان هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش خدمات نصب بالابر با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

 

خرید لوازم جانبی بالابر ساختمان

بالابرهای ساختمانی لوازم جانبی بسیاری دارند که برخی به همراه دستگاه و برخی جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال ، باکت بالابر معمولا به صورت جداگانه تهیه می شود. پیشنهاد متخصصان این است که برای کاهش زمان اجرای پروژه از دو باکت استفاده کنید تا زمانی که یک باکت بالا می رود، دیگری پایین توسط کارگر پر شود. لوازم دیگری مانند ریموت کنترل از راه دور نیز به افراد کمک می کند با نیروی کار کمتری پروژه را پیش ببرند و هزینه های پروژه کاهش پیدا خواهد کرد.

 

قیمت بالابر ساختمانی
اجزای بالابر ساختمان

 

فروش بالابر ساختمان

فروش بالابر ساختمانی در ایران محدود به محصولات ایرانی، چینی و اروپایی خواهد شد. کشور چین بخش مهمی از بازار را در اختیار دارد. محصولات چینی استاندارد از برندهای شناخته شده، کیفیت قابل قبولی دارد اما بخشی از محصولات چینی موجود در بازار از اجناس بی کیفیت و تقلبی است. فروش بالابر ساختمانی اروپایی نیز در سال های اخیر تا حدودی محدود شده است. این روزها موتورهایی از کشور اسلوونی و یوگسلاوی در ایران یافت می شود که قیمت های نسبتا بالایی دارد. در این میان محصولات ایرانی جای خود را در بازار پیدا کرده است. کارخانه فروش بالابر ساختمانی تبریز از قطب های مهم تامین قطعات در ایران است.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی

کارخانه فروش بالابر ساختمانی در ایران قدمت زیادی دارد. دينام‌های تولیدی با برند موتوژن تبریز بیش از 40 سال در ایران قدمت دارد و کیفیت بسیار خوبی دارد. این روزها الکتروموتورهای تولیدی استان سمنان مورد توجه قرار گرفته و رضایت مشتریان را جلب کرده است. برند الکو آسیا نیز مدت هاست جایگزین محصولات چینی شده و فاکتورهای مثبت زیادی دارد که اعتماد شما را به فروشنده بالابر ساختمانی ایرانی جلب خواهد کرد. انواع بالابرهای الکو ، تاپ ایتال ، بارلی ، موتوژن ، آر.ام.پی.لیون ، استریم و تاپیتال طرح الکو در بازار موجود است. برندهای گیبرکس موجود در بازار نیز بهکار، روانکار و سهند است که کار شما را راه می اندازد.

 

بورس فروش بالابر ساختماني

یافتن محصول مورد نیاز در بورس فروش بالابر ساختمانی کار ساده ای نیست. الکتروموتور یا همان دينام به کار رفته در بالابر باید دارای سیم پیچ تمام مس باشد با دو خازن خشک. میزان آمپر آن باید متناسب با نیاز شما باشد. میزان حداکثر جریان مجاز ورودی 15 آمپر ، 16 آمپر 17.1 و 19 آمپر است. آلیاژی که گیربکس از آن ساخته شده باید از بهترین متریال باشد. ریل و پایه بالابر اهمیت بسیار زیادی دارد و باید مقاومت آن در حدی باشد که ایمنی دستگاه را تامین کند. سیم بکسل بهتر است از نوع نتاب و متناسب با وزنی باشد که قرار است بالابر جابجا کند.

 

بورس فروش بالابر ساختمانی

 

فروش بالابر ساختمانی تک فاز

فروش بالابر ساختمانی تک فاز برای بار زیر 300 کیلو انجام می شود. دستگاه های تک فاز معمولا از برند الکو و برندهای چینی است. قیمت بالابرهای تک فاز پایین تر است و ظرفیت حمل بار آن ها نیز نسبتا پایین است. بالابر تک فاز معمولا یک اسب بخار تا سه اسب بخار است و بسته به ارتفاعی که قرار است بار منتقل شود، از 250 ظرفیت فراتر می رود و حتی در مواردی میتوان تا 400 کیلوگرم را نیز در شرایط خاص با آن جابجا کرد.

 

فروش بالابر ساختمانی سه فاز

بالابرهای سه فاز برای بار بالای 350 کیلوگرم به کار می آید. ظرفیت موتورهایی که از برق سه فاز استفاده می کنند بالاست. برق سه فاز شرایط مناسبی برای کار موتورهای قدرتمند ایجاد می کند. امکان استفاده از تبدیل تک فاز به سه فاز وجود دارد که در مواردی توزیع می شود.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی تبریز

بالابرهای موتوژن دارای موتور مهرژن تبریز است. یکی از مزیت های برندهای ایرانی بحث گارانتی و تامین قطعات است و موتورهای موتوژن با 6 ماه گارانتی ارائه می شود. گیربکس به کار رفته در این بالابر انواع متنوعی دارد که به درخواست مشتری کار می شود. گیربکس ها در دو دسته پوسته آلومینیوم و پوسته چدن قرار میگیرند. برندهای روانکار، بهکار و کاردان هر سه تولیدی استان اصفهان بر روی موتورهای مهر ژن تبریز نصب می شود. کلیدهای اهرمی این برند از جنس آلومینیوم یا فایبرگلاس هستند و از برند کلید اهرمی پویان برای این بالابر استفاده می شود. 25 متر سیم بکسل 7 لا تابیده سیاه یا از جنس گالوانیزه یا به درخواست مشتری از سیم های با کیفیت نتاب برای سیم بکسل استفاده می شود. فروش برند موتوژن همواره رضایت مشتریان را در پی داشته. موتوژن تبریز از برندهای با سابقه و خوشنام در ایران است که در برخی فاکتورهای با برندهای اروپایی رقابت می کند.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی الکو

بیشترین فروش بالابر الکو معمولا از میان بالابرهای سه اسب بخار دارای گیربکس VF86 است. بالابر الکوی آسیا را با نام الکوی ایرانی نیز می شناسند. در این برند از گیربکس های کاردان، سهند، روانکار و بهکار استفاده می شود. بالابر الکو آسیا محصول شرکت آریا موتور سمنان است. دينام تولیدی این شرکت خازن های بسیار قوی و پلاتینه قوی دارد که آسان خراب نخواهد شد. سیم پیچ الکتروموتورهای این شرکت طول عمر بالایی دارند و از آمپر کمتری استفاده می کنند که در نهایت میزان برق مصرفی و هزینه ها کاهش خواهد داشت. گیربکس حلزونی اف 86 از پس دور موتور 1400 در دقیقه بر می آید. پوسته چدنی مقاومت بیشتری دارد و پیشنهاد میکنیم از جنس چدن برای گیربکس استفاده کنید. دنده های گیربکس برند الکو از جنس برنج است.

 

قیمت بالابر ساختمان

 

فروش بالابر تهران

الکتروموتور یا دينام بخش اصلی بالابر است که تعیین کننده قدرت دستگاه است. اجزای بالابر ساختماني تنها محدود به دينام نیست. قطعه مهم دیگری که سرعت موتور را به قدرت مورد نیاز برای جابجایی مصالح تبدیل می کند، قطعه گیربکس است. کالسکه یا اصطلاحاً وینچ بالابر نیز قطعه است که موتور و گیربکس و قرقره را در خود جای داده است. سیم بکسل و قرقره و شاسی و پایه از قطعاتی است که مقاومت بالابرهای ساختمانی را تامین می کند. قطعه باکت مصالح به صورت مجزا به فروش می رسد و معمولا دو قطعه پاکت مصالح ساختمانی تهیه می شود. فروش بالابر ساختمانی در کرج و تهران با توجه به وسعت ساخت و ساز در این دو شهر با تنوع و وسعت زیادی انجام می شود.

 

فروشنده بالابرهای ساختمانی

افرادی که در زمینه بالابر کار می کنند باید اطلاعات مناسبی در زمینه ساخت و ساز و مکانیک دستگاه داشته باشند. برای مشاوره دقیق به مشتری در انتخاب دستگاه مورد نیاز، اطلاعات حداقلی نیاز است که به مشتریان کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. فروشنده بالابر از میان برندهای ایرانی مانند الکو و موتوژن و برندهای خارجی که از کشور اسلوونی یا ایتالیا به بازار آمده اطلاعات لازم را در اختیار می گذارد. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که بالابر ایرانی بهتر است یا خارجی و کدام نوع مناسب پروژه شماست. برای ارتباط با برترین فروشندگان بازار بالابر ساختمانی با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

 

فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی

فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی در صنعت ساخت و ساز اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به تغییراتی این روزها در فضا کسب و کار پدید آمده، می توان به جای صرف وقت و مراجعه حضوری برای خرید بالابر مصالح، به صورت اینترنتی خرید کرد. انواع بالابرها به همراه جزئیات فنی دستگاه ها به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی در اختیار خریدران قرار می گیرد. کافیست با کارشناسان عمران مدرن در تماس باشید تا مشاوره لازم برای خرید بالابر ساختمانی از میان انواع بالابرها به شما داده شود. سفارش بالابر را به صورت غیرحضوری ثبت کنید و دستگاه را در محل تحویل بگیرید.

نکاتی را که باید در خرید از فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی مورد توجه قرار گیرد ، به شرح زیر است :

 • بالابرهای ساختمانی باید دارای ریل بلند باشد، که باعث ایجاد فاصله مناسب از ساختمان شده و مانع از گیر کردن مصالح بر ساختمانی شود.
 • قرقره بالابر به حد نیاز بزرگ باشد تا بتواند سیم بکسل را به اندازه کافی به دور خود بپیچد. و مانع افتادن سیم بکسل به بیرون از قرقره شود اگر سیم بکسل از قرقره خارج شود به شفت گیربکس آسیب می رساند.
 • قلاب دستگاه دارای مقاومت مناسب جهت بلند کردن بار باشد.
 • سیم بکسل از لحاظ کیفی و مقاومتی در سطح استاندارد و از نوع فولاد نتاب باشد.
 • پایه ها وبازوها مقاومت لازم جهت تحمل وزن بار را داشته باشد.
 • کیفیت گیربکس بالابر باید در سطح مطلوبی باشد تا ظرفیت مناسب را جهت حمل بار داشته باشد.

 

فروش بالابر ساختمانی ارزان

یکی از راه هایی که می توان برای کاهش هزینه های پروژه اقدام کرد، تهیه دستگاه های بالابری است که قیمت مناسبی داشته باشد و کار پروژه را پیش ببرد. در صورتی که به دنبال دستگاه های ارزان هستید، معمولا از میان موتورهای تک فاز زیر 350 کیلوگرم این مدل ها پیدا می شوند. باید توجه داشت که برای ارزان تمام شدن بالابر از کیفیت شاسی و پایه و سیم بکسل نباید صرف نظر کرد و به هیچ عنوان نباید ایمنی را فدای قیمت پایین دستگاه کرد.

 

خرید بالابر ساختمانی دست دوم

برای خرید بالابر ساختمانی دست دوم در ابتدا باید مشخص کنید که چه میزان بار قرار است منتقل شود. اگر قصد خرید وینچ دست دوم را داشته باشید باید بیش از وزن مورد نیاز وزن را تعیین کنید. به طور مثال برای جابجایی بار 500 کیلویی وینچ 750 کیلویی کار شما را راه می اندازد. در مقابل برای انتقال 300 کیلویی نیاز به بالابر ساختمانی داشته باشید و ارتفاع متوسط باشد شاید بتوان با موتور تک فاز با ظرفیت 250 نیز کار شما را راه انداخت.

 

سیم بکسل بالابر دست دوم

مورادی مانند سیم بکسل در بالابرهای مصالح همواره تحت تنش و استهلاک است و کوچکترین خدشه‌ ای در کارکرد آن‌ها موجب گسیختگی و آسیب های شدید جانی و مالی خواهد شد. سفارش سیم بکسل بالابر ساختمانی دست دوم از مراکز فروش غیر معتبر کار عاقلانه ای نیست. باید از فروشندگان خوش نام تهیه کنید تا ریسک کار پایین بیاید. اگر به دنبال بالابر دست دوم ارزان قیمت هستید، باید مهارت کاهش ریسک را نیز داشته باشید.

 

خرید سیم بکسل دسته دوم بالابر

سیم بکسل در بالابر ساختمانی معمولا از نوع 7 لا تابیده از جنس گالوانیزه ضد زنگ است. البته سیم بکسل می تواند به صورت تابیده یا نتابیده به فروش برسد. متریال نیز از نوع گالوانیزه و سیاه در بازار موجود است و سیم بکسل دست دوم گالوانیزه ضد زنگ در صورتی که که مورد تایید کارشناس باشد میتواند در کاهش هزینه های خرید بالابر شما را یاری کند.

 

موتور بالابر دست دوم

موتورهای بالابر ساختمانی از نوع تک فاز و دو فاز است. با توجه به اینکه نمونه های موتورهای اروپایی از کشورهایی مانند ایتالیا یا اسلوونی این روزها به سختی وارد می شود یا قیمت بسیار بالایی دارد، خرید و فروش موتور بالابر ساختمانی دست دوم دور از انتظار نیست. در صورتی که تعمیر و نگهداری مناسب انجام شده باشد و کارکرد موتور توسط کارشناس تایید شده باشد، موتورهای با کیفیت میتواند تا حد زیادی کار شما را راه بیندازد. بعلاوه موتورهای ایرانی بالابر ساختمانی دست دوم با توجه به خدمات پس از فروشی که دارد و تامین قطعات شاید تا حدودی ریسک کمتری داشته باشد.

 

فروش بالابر ساختمانی دست دوم

فروش بالابر ساختمانی دست دوم با توجه افزایش هزینه های مصالح این روزهای بازار مسکن رواج پیدا کرده است. پیشنهاد میکنیم خرید بالابر مصالح استوک را از نمایندگی های معتبر انجام دهید. فروشندگان متفرقه ممکن است دستگاه‌هایی به شما بفروشند که از نظر ایمنی و کیفیت سطح پایینی داشته باشد و نه تنها در نهایت موجب کاهش هزینه ها نشود، بلکه خسارت های مالی و جانی به همراه داشته باشد.

 

فروشنده بالابر ساختمانی دست دوم

فروش بالابر ساختمانی دست دوم باید از شرکت های معتبر و خوشنام انجام شود. شاسی و پایه دستگاه های دست دوم در صورتی که دچار زنگ زدگی یا خوردگی باشد، مقاوم کافی برای تحمل وزن بالابر را ندارد. الکتروموتور و سیم پیچ داخل آن نیاز به بازرسی مدام دارد و گیربکس نیاز به روغنکاری دارد. پیش از سفارش باید از سلامت تمامی قطعات دستگاه اطمینان حاصل کرد. باید امکان استفاده از دستگاه برای وزن و ارتفاع مورد نظر شما بررسی شود. ریسک اعتماد به فروشنده بالابر دست دوم از اشخاص یا مراکز غیر معتبر بالاست. با این کار به جای آنکه در هزینه های صرفه جویی شود، احتمال خسارت های سنگین را بالا می برد.

 

فروشنده بالابر ساختمانی دست دوم
بالابر ساختمانی دست دوم

 

عوامل موثر بر کیفیت بالابر مصالح دست دوم

عامل دیگر تعیین کیفیت بالابر ساختمانی دست دوم ، کیفیت گیربکس است. وظیفه گیربکس آن است که سرعت تولید شده توسط موتور را به قدرت تبدیل کند. آنچه در قیمت گذاری آن اهمیت پیدا میکند علاوه بر برند دستگاه، نسبت تبدیل آن است. آنچه برای بالابر نیاز است ضریب تبدیل با نسبت یک به 48 مناسب موتورهای یک و نیم تا سه است بخار و یک به 56 برای موتور های قدرتمند تر است. معمولا برای خرید گیربکس بالابر دست دوم باید به سراغ برندهای ایرانی گیربکس حلزونی از میان برندهایی مانند بهکار، سهند، کاردان و روانکار باشید.

 

بالابر مصالح دست دوم

یکی از قطعاتی که معمولا به صورت مجزا خریداری می شود، باکت بالابر است. بالابر مصالح دست دوم شامل قطعات الکتریکی و مکانیکی مانند موتور و گیربکس و ریموت است که ممکن است خرابی هایی داشته باشد که افراد غیر متخصص تشخیص ندهند اما در مورد باکت کمی دست شما باز است. باکت یا همان پاکت مصالح ساختمانی ، سبدی است که قابلیت حمل شن و ماسه و مصالح ساختمانی را خواهد داشت. این قطعه به صورت مجزا خریداری می شود و به همراه دستگاه نیست. زنگ زدگی یا شکستگی روی آن پیدا است و خرید باکت مصالح ساختمانی دست دوم ریسک کمتری دارد. خرید بالابر ساختمانی دست دوم گاهی نیاز به بازرسی و کارشناسی خواهد داشت.

 

کرایه بالابر ساختمانی دست دوم

این روزها همه گزینه های برای کاهش هزینه های ساخت و ساز مد نظر قرار میگیرد. با توجه به اینکه بالابر ساختمانی معمولا در پروسه ساخت نیاز است و پس از آن دیگر به کار نمی آید، اگر برای مدت محدودی نیاز به دستگاه بالابر داشته باشید پیشنهاد می کنیم برای کرایه بالابر دست دوم اقدام کنید. قرارداد کرایه بالابر ساختمانی دست دوم بر اساس نیاز شما بسته خواهد شد و قیمت اجاره بالابر ساختمانی تا به شدت پایین است. در صورتی که از مراکز معتبر کرایه بالابر ساختمانی را پیگیری کنید، ریسک کمتری نیز متحمل می شود. هنگام عقد قرارداد اجاره بالابر دقت لازم را در زمینه خرابی دستگاه و خسارت های احتمالی به عمل آورید.

 

قیمت اجاره بالابر ساختمانی

اگر پس از برآورد دقیق پروژه تصمیم بر این بود که بالابر به صورت کرایه یا اجاره‌ای تهیه شود، لازم است که نکات متعددی را در قرارداد اجاره بالابر ساختمانی در نظر بگیرید. این موارد تنها محدود به قیمت اجاره بالابر ساختمانی نخواهد بود. باید قرارداد به دقت مسئولیت دو طرف را خصوصا در مواقع بروز آسیب مشخص کرده باشد.

 

کرایه بالابر ساختمانی

قرارداد کرایه بالابر ساختمانی جزئیات متعددی را شامل می‌شود. شرایط فسخ قرارداد باید به دقت تنظیم شده باشد. زمانبندی قرارداد نیز باید توافق شود و هر دو طرف بر سر زمان تحویل به تصمیم مشترک برسند. در متن قرارداد لیست کاملی از انواع بالابر ساختمانی برای اجاره موجود است. از بالابرهای کم ظرفیت گرفته تا انواع بالابرهای بزرگ کرایه داده می‎شود. اجاره بالابر ساختمانی به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و بیش از 2 ماه در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 

باکت بالابر دست دوم

باکت بالابر ساختمان امکان انتقال شن و ماسه را به شما خواهد داد. با توجه به اینکه برای ساختمان های متوسط زمان نسبتا زیادی برای بالا بردن مصالح استفاده می شود یکی از راه هایی که میتوان از زمان تلف شده کاست، اضافه کردن یک پاکت دیگر است. داشتن دو پاکت مصالح ساختمانی به شما این امکان را خواهد داد. باکت حمل مصالح دست دوم می تواند گزینه مناسبی برای داشتن دو باکت بالابر ساختمانی باشد. به این ترتیب زمانی که باکت در حال بالارفتن است این امکان وجود دارد که باکت دیگر از پایین پُر شود. تهیه باکت بالابر مصالح دست دوم معمولا هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.

 

فروشگاه بالابر و لوازم ساختمانی استوک

اگر قصد سفارش لوازم ساختمانی دست دوم داشته باشد، بهتر است از مراکز معتبر و کارشناسان خبره در این زمینه مشورت بگیرید. با وجود اینکه بالابر ساختمانی دست دوم هزینه پایینی دارند، بسیاری از سازندگان برای کاهش بخشی از هزینه های خود برای اجاره یا تهیه بالابر دست دوم اقدام می کنند. نکته اینجاست که ممکن است بالابر از نظر کارکرد الکتروموتور کاملا سالم باشد اما برخی قطعات مانند گیربکس یا ریموت کنترلر یا ترمز دچار فرسودگی شده باشد. جایی که بیشتر از همه مستهلک میشود سیم بکسل است که پیش از سفارش در صورتی که هرگونه خدشه ای در آن وجود داشته باشد باید بر اساس ظرفیت باربری مورد انتظار تعویض شود. بازرسی و کارشناسی از دستگاه باید توسط کارشناسان خبره صورت گیرد.

 

اجاره بالابر ساختمانی دست دوم

اگر قصد اجاره بالابر دارید، باید به سراغ شرکت های معتبر بروید. به طور کلی اجاره بالابر ساختمانی دست دوم باید از مراکز معتبر و با تایید کارشناس انجام شود. این دستگاه ها معمولا مشکلاتی خصوصا از بابت قطعات مصرفی مانند سیم بکسل دارند یا ممکن است نیاز به روغن کاری گیبرکس باشد. چنین دستگاه هایی پیش از سفارش نیاز به کارشناسی خواهد داشت.

نظرات کاربران

مبین دارابی

۱۹ شهریور ۱۴۰۰

ممنون واقعا قیمت مناسب بود و تونستم محصول با کیفیت رو پیدا کنم

مشاهده همه 28 نظر