بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی

دسته بندی

بالابر

بازه قیمت

از ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

عمران مدرن فروشنده انواع بالابر ساختمانی سه فاز و تک فاز با ظرفیت ها و برندهای مختلف می باشد. امکان مقایسه قیمت انواع بالابر ساختمانی و خرید آن با توجه به نوع پروژه، شرایط و بودجه کاربران گرامی فراهم شده است. مشتریان عزیز می توانند برای خرید بالابر ساختمانی با شماره تلفن های عمران مدرن تماس بگیرند.

بالابر ساختمانی

دسته بندی
بالابر
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان تا ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت
عمران مدرن فروشنده انواع بالابر ساختمانی سه فاز و تک فاز با ظرفیت ها و برندهای مختلف می باشد. امکان مقایسه قیمت انواع بالابر ساختمانی و خرید آن با توجه به نوع پروژه، شرایط و بودجه کاربران گرامی فراهم شده است. مشتریان عزیز می توانند برای خرید بالابر ساختمانی با شماره تلفن های عمران مدرن تماس بگیرند.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بالابر ساختمانی


قیمت:

نامشخص

بالابر ساختمانی


قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


قیمت بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی قیمت های متفاوتی دارد. قیمت بالابر ساختمانی به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل تک فاز یا سه فاز بودن بالابر است. قیمت بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از بالابر ساختمانی تک فاز است. قیمت بالابر سه فاز خود وابسته به ظرفیت، برند و … می باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع بالابر ساختمانی ظرفیت آن می باشد. به طور کلی قیمت بالابر ساختمانی کوچک کمتر از بالابر مصالح با ظرفیت بالاتر است. به عبارت دیگر با افزایش ظرفیت بالا بر به تبع به قدرت موتور، ابعاد و استحکام بیشتری نیاز بوده و قیمت بالابر مصالح ساختمانی افزایش می یابد. به طور مثال قیمت بالابر 500 کیلویی به طور قابل توجهی بیشتر از قیمت بالابر ۲۵۰ کیلویی است. ارزان ترین بالابر ساختمانی موجود در بازار را می‌توان در میان قیمت بالابر ساختمانی کوچک یافت. قیمت بالابر تک فاز ۲۵۰ کیلویی با توجه به وزن کمتری که تحمل خواهد کرد پایین تر از انواع بالابر سه فاز است.

 

بالابر ساختمانی
 بالابر ساختمان

 

نوع سیم بکسل و متراژ آن نیز بر قیمت دستگاه بالابر ساختمانی تاثیرگذار است. با تغییر ویژگی های سیم بکسل همچون جنس و نوع بافت و متراژ، قیمت آن تغییر کرده و درنتیجه قیمت بالابر مصالح ساختمانی نیز تغییر می کند. در برآورد قیمت دستگاه بالابر ساختمانی باید نوع کلید بالابر را نیز مدنظر قرار داد. به طور معمول قیمت کلید بیسیم بالابر بیشتر از نوع اهرمی آن است. قیمت پایه بالابر ساختمانی در کنار اجزای مهم تری مانند الکتروموتور ، سیم و شاسی و ... تاثیر مستقیم بر قیمت روز بالابر ساختمانی دارد. قیمت پایه بالابر ساختمانی به ضخامت و استقامت آن وابسته است. جنس پایه باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان دچار شکست نشود یا امکان خم شدن وجود نداشته باشد.

برند موتور و کشور سازنده آن نیز بر قیمت انواع بالابر ساختمانی موثر است. قیمت بالابر برقی ساختمانی از برندهای ایرانی از بسیاری از برندهای چینی کمتر و کیفیت آن ها بهتر است. قیمت روز بالابر ساختمانی به صورت مدام نوسان داشته و خصوصا در مورد بالابرهای خارجی این نوسان چشم گیر است. افزایش قیمت بالابر ساختمانی در سال ۱۴۰۰ برای برندهای خارجی بیشتر به چشم می آید. نو یا دست دوم بودن بالا بر تعیین کننده قیمت خرید آن است. قیمت بالابر ساختمانی دست دوم کمتر از قیمت بالابر ساختمانی نو است. باید توجه داشت که خرید بالابر ساختمانی دست دوم از فروشگاه ها و یا سایت های معتبر فروش بالابر ساختمانی صورت پذیرد. زیرا سالم بودن اجزای مختلف بالابر بسیار حائز اهمیت است. با توجه به موارد ذکر شده، بالا بر ساختمانی قیمت های متفاوتی دارد. با توجه به نیاز پروژه می توان اقدام به تهیه هر یک از انواع بالابرهای ساختمانی نمود. از دیگر عواملی که در برآورد هزینه ها مدنظر قرار می گیرد، نوع گیربکس و کیفیت شاسی است. با افزایش ابعاد و کیفیت ساخت شاسی، قیمت بالا بر ساختمانی نیز افزایش می یابد. برای سفارش بالابر مصالح ساختمانی باید کیفیت نسبت به قیمت بالابر در اولویت قرار گیرد. سرعت یا تعداد دوران موتور نیز محدوده ای بین ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ دور است که هر کدام از این المان‌ها در نهایت قیمت بالابر مصالح ساختمانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با توجه به موارد ذکر شده لازم است که پیش از خرید، اقدام به استعلام قیمت بالا بر ساختمانی نمود.

 

بالابر ساختمانی تک فاز
 پایه بالابر های ساختمانی

 

بالابر ساختمانی (مصالح)

بالابر ساختمانی از مهم ترین تجهیزاتی است که در اجرای سازه برای جابه جایی و انتقال مصالح به ارتفاعات و طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر بالابر ساختمانی ، بالابر مصالح ، وینچ ساختمانی ، مصالح بر یا بالابر مصالح ساختمانی می باشد. خرید بالابر ساختمانی در ظرفیت های مختلف امکان پذیر بوده و با توجه به نوع و حجم پروژه باید اقدام به خرید بهترین بالابر ساختمانی نمود. بدون استفاده از بالابر مصالح کار ساخت و ساز طولانی تر شده و در پی آن هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت.

 

بالابر ساختمان

 

خرید بالابر ساختمانی

اولین کاری که پیش از خرید بالابر ساختمانی باید انجام دهید آن است که میزان باری که قرار است منتقل شود را مشخص کنید. ارتفاع طبقات ساختمان و فاصله ای که قرار است بار طی کند، اهمیت پیدا می کند. در خرید بالابر ساختمانی باید مواردی همچون قدرت بالا بر مصالح ، ظرفیت دستگاه ، ایمنی و نوع کاربرد مصالح بر را مدنظر قرار داد. نکته اصلی خريد بالابر ساختماني ، کیفیت الکتروموتور آن است. برای خرید بالابر مصالح سه گزینه مطرح است. برند ایرانی، چینی و یوگوسلاوی و در مواردی برندهای اسلوونی و ایتالیایی در بورس بالابر ساختمانی ایران موجود است. بالابر ساختمانی موتوژن و بالابر ساختمانی الکو را می توان بهترین بالابر ساختمانی در میان انواع تولید شده در ایران دانست.

باید با توجه به حجم پروژه و وزن مصالحی که باید جابه جا شود، اقدام به خريد بالابر ساختماني نمود. به طور مثال برای برخی پروژه ها خرید بالابر ساختمانی تک فاز مناسب بوده و خرید بالابر ساختمانی سه فاز لزومی ندارد. خطر خرید بالابر های ساختمانی که ظرفیت پایین تری نسبت به مقدار مورد نیاز دارند این است که امکان لنگر انداختن و واژگون شدن آنها وجود دارد. تولید کننده بالابر ساختمانی باید در گام اول ایمنی، کیفیت و کارایی قطعات بالابر را تضمین کند. هنگام خرید بالابر مصالح باید در مورد ایمنی ترمز و کلید بالابر از کارشناس سوال کنید. با خرید بهترین بالابر ساختمانی می توان در هزینه ها صرفه جویی نمود.

بالابرهای ساختمانی لوازم جانبی بسیاری دارند که برخی به همراه دستگاه و برخی جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال، باکت بالابر معمولا به صورت جداگانه تهیه می شود. پیشنهاد متخصصان این است که برای کاهش زمان اجرای پروژه از دو باکت استفاده کنید تا زمانی که یک باکت بالا می رود، دیگری در پایین توسط کارگر پر شود. پایه و شاسی و ریل بالابر بر اساس میزان ورق آهنی که در ساخت آن به کار رفته است دارای کیفیت های متفاوت است. سیم بکسل های تولید شده در ایران کیفیت مناسبی دارند. برای خرید بهترین بالابر ساختمانی نیاز به مشاوره با افراد خبره وجود دارد.

 

بورس بالابر ساختمانی

 

برای خرید بالابر برقی لازم است اطلاعات پروژه را به کارشناسان ارائه کنید تا مدل و دستگاهی که مناسب کار پروژه است ارائه شود. دانستن جزئیات توانایی دستگاه بالابر، به همراه توانایی گیربکس و سیم های بکسل حین خرید بالابر برقی بسیار مهم است. زیرا دستگاهی که توانایی حمل بار سنگین را داشته باشد اما قطعات جانبی مناسبی برای آن تهیه نشود، عملا کارایی نخواهد داشت.

 

خرید اینترنتی بالابر ساختمانی

با توجه به تغییراتی که این روزها در فضای کسب و کار پدید آمده، می توان به جای صرف وقت و هزینه برای مراجعه به بورس خرید بالابر مصالح ، به صورت اینترنتی خرید کرد. عمران مدرن با توجه به نوع و حوزه فعالیت، تبدیل به بورس بالابر ساختمانی شده است. به این صورت که سازندگان محترم بدون نیاز به مراجعه حضوری به صورت پراکنده به بورس بالابر ساختمانی و یا تک تک وبسایت های اینترنتی، می توانند به صورت یکجا و با تنوع بالا، قیمت بالا بر ساختمانی و ظرفیت بالابرهای مصالح را در وبسایت عمران مدرن مشاهده نمایند. ضمنا سازندگان در شهرهای گوناگون نمی توانند به بورس بالابرهای ساختمانی سایر شهرها دسترسی داشته باشند، اما امکان مشاهده تمامی فروشندگان در وبسایت عمران مدرن فراهم گشته است. انواع بالابرها به همراه جزئیات فنی دستگاه ها به صورت آنلاین در اختیار خریدران قرار می گیرد. کافیست با کارشناسان عمران مدرن در تماس باشید تا مشاوره لازم برای خريد بالابر ساختمانی از میان انواع بالابرها به شما داده شود. سفارش بالابر را به صورت غیرحضوری ثبت کنید و دستگاه را در محل تحویل بگیرید.

 

خرید بالابر برقی

 

فروش بالابر ساختمانی

فروش بالابر ساختمانی در انواع، ظرفیت و برندهای مختلفی انجام می شود. در ایران بالابرهای ایرانی، چینی و اروپایی به فروش می رسند. طی سال های اخیر فروش بالابر ساختمانی اروپایی با محدودیت هایی رو به رو شده است. این روزها موتورهایی از کشور اسلوونی و یوگسلاوی در ایران یافت می شود که قیمت های نسبتا بالایی دارد. برندهای چینی بخش اعظمی از بازار فروش بالابر ساختمان را به خود اختصاص داده اند. کارخانه فروش بالابر ساختمانی تبریز از قطب های مهم تامین قطعات در ایران است. یکی از قدیمی ترین برندهای بالابر ، بالابر ساختمانی موتوژن می باشد. قیمت فروش بالابر ساختمانی موتوژن بصرفه بوده و کیفیت آن بیشتر از بسیاری دیگر از انواع بالابرهای چینی است. از دیگر برندهای معروف بالابر ، می توان به بالابر ساختمانی الکو اشاره کرد.

 

قیمت بالابر تک فاز
 بالابر تک فاز

 

فروش بالابرهای ساختمانی ارزان

از مهم ترین دغدغه های خریداران، خرید بالابر ساختمانی ارزان است. برای کاهش هزینه های پروژه باید اقدام به تهیه دستگاه های بالابری نمود که قیمت مناسبی داشته باشند و کار پروژه را پیش ببرند. در صورتی که به دنبال دستگاه های ارزان هستید، معمولا از میان موتورهای تک فاز زیر ۳۵۰ کیلوگرم این مدل ها پیدا می شوند. باید توجه داشت که برای ارزان تمام شدن بالا بر از کیفیت شاسی و پایه و سیم بکسل نباید صرف نظر کرد و به هیچ عنوان نباید ایمنی را فدای قیمت پایین دستگاه کرد.

 

بالابر ساختمانی دست دوم

کاهش هزینه های ساخت و ساز این روزها با تامین تجهیزات ساختمانی دست دوم امکان پذیر است. در صورتی که برای پروژه های محدودی نیاز به بالابر وجود داشته باشد، می توان روی خرید بالابر ساختمانی دست دوم حساب کرد. البته انتخاب بالابر دست دوم کار ساده ای نیست. در گام اول باید از فروشگاه های مصالح و تجهیزات ساختمانی معتبر اقدام کنید. فروش بالابر ساختمانی دست دوم در مراکز متفرقه به صورت خصوصی با وسعت زیادی انجام می شود. پیشنهاد می شود انواع دست دوم بالابر را از مراکز معتبر تهیه کنید. شرکت هایی که اقدام به کرایه بالابر ساختمانی می کنند اغلب کارشناسانی برای سنجش میزان کیفیت دستگاه در اختیار دارند. ممکن است برخی قطعات را به صورت نو تهیه کنید و بخش دیگری را دست دوم تهیه کنید. به طور مثال ممکن است بالابر مشکل گیربکس داشته باشد و تنها با تعویض گیربکس کار شما راه بیفتد. به این ترتیب با پرداخت قیمت اجاره بالابر ساختمانی و تعویض برخی قطعات در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

در خرید بالابر مصالح دست دوم یکی از قطعاتی که معمولا به صورت مجزا خریداری می شود، باکت بالابر است. بالابر مصالح دست دوم شامل قطعات الکتریکی و مکانیکی مانند موتور و گیربکس و ریموت است که ممکن است خرابی هایی داشته باشد که افراد غیر متخصص تشخیص ندهند. اما در مورد باکت کمی دست شما باز است. باکت یا همان پاکت مصالح ساختمانی ، سبدی است که قابلیت حمل شن و ماسه و مصالح ساختمانی را خواهد داشت. این قطعه به صورت مجزا خریداری می شود و به همراه دستگاه نیست. زنگ زدگی یا شکستگی روی آن پیدا است. خرید باکت مصالح ساختمانی دست دوم ریسک کمتری دارد.

 

انواع بالابر ساختمانی

انواع بالابر ساختمانی از نظر ظرفیت انتقال بار با یکدیگر متفاوت هستند. بالا بر ساختمانی ۲۵۰ کیلویی، ۳۵۰ کیلویی، ۵۰۰ کیلویی، ۷۵۰ کیلویی و ۱ تنی از پرکاربردترین انواع بالابر ساختمانی می باشند. این بالابرها به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از تفاوت های انواع بالا بر ساختمان مربوط به سرعت انتقال بار است. معمولا بالابرهای موجود در بازار سرعتی حدود ۲۰ متر در دقیقه دارند. اگر ساختمانی دارای تعداد طبقات متوسط باشد مشکلی از بابت سرعت به وجود نمی آید اما اگر تعداد طبقات بالاتر باشد به احتمال زیاد چنین سرعتی باعث خواهد شد که زمان طولانی از پروژه تلف شود و بهتر است از بالابرهای ساختمانی با سرعت بالاتر استفاده شود. در ادامه به معرفی انواع بالابر ساختمانی پرداخته شده است.

 

بالابر ساختمانی تک فاز

در بالابر ساختمانی تک فاز برای تامین نیروی مورد نیاز جهت جابه جایی مصالح، از یک الکتروموتور تک فاز تا توان سه اسب بخار استفاده می شود. این نوع از بالابر مصالح ، با برق ۲۲۰ ولت شهری قابل استفاده است. از این رو عمده کاربرد آن در ساخت و سازهای شهری است. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز کمتر از بالابر ساختمانی سه فاز است. البته با بررسی لیست قیمت بالابر ساختمانی تک فاز مشاهده می گردد که قیمت ها بر اساس نوع موتور، گیربکس، برند و ... تغییر می یابد.

 

قیمت بالابر سه فاز

 

ظرفیت حمل بار آن نیز کمتر است. به طوری که بالابر ساختمانی تک فاز ظرفیت انتقال بار تا حدود ۳۰۰ کیلوگرم را دارا است. البته ظرفیت حمل بار آن به برند بالابر مصالح نیز وابسته است. به صورتی که برخی از برندهای بالابر ساختمانی تک فاز ظرفیت انتقال بار ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلویی را دارا می باشند. به دلیل پایین تر بودن قیمت بالابر ساختمانی تک فاز ، استفاده از برق ضعیف تر و قابل استفاده بودن در مکان های مختلف، این نوع بالابر مصالح از جمله پرمصرف ترین بالابرهای ساختمانی است. سیم بکسل مورد استفاده در بالابر ساختمانی تک فاز ، عمدتا از سایز ۸ می باشد. طول سیم بکسل نیز غالبا ۲۰ متر است. این نوع از مصالح بر، جزو بالابر ساختمانی کوچک محسوب می شود.

 

بالابر ساختمانی سه فاز

بالابر ساختمانی سه فاز نیازمند برق سه فاز ۳۸۰ ولت می باشد. ظرفیت و توان بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از نوع تک فاز بوده و برای جابه جایی مصالح با وزن بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم می توان از آن استفاده کرد. عمده کاربرد این دسته از انواع بالابر ساختمانی در فضای صنعتی می باشد. تامین برق این نوع از بالابرها بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که کارگاه مجهز به موتور برق سه فاز باشد می توان از انواع بالابر ساختمانی سه فاز استفاده کرد. در غیر این صورت باید مجوزهای بهره برداری از تجهیزات سه فاز در محیط کارگاهی اخذ گردد.

در بالابر ساختمانی سه فاز از سیم بکسل های فولادی با سایز بزرگتر استفاده می شود. بدین منظور می توان از سیم بکسل سایز ۱۰ نتاب استفاده کرد. در این نوع از بالابر مصالح از گیربکس قوی تری استفاده می گردد. برای ساخت آن باید از پایه های مستحکم تر و با قدرت بیشتر استفاده کرد. ابعاد بالابر ساختمانی سه فاز بزرگتر است. ابعاد بالا بر ساختمانی در گام اول بر اساس پایه آن تعیین می شود. ابعاد پایه بزرگ دارای عرض پایین ۱۴۰ سانت و عرض بالای ۶۵ سانت است. ارتفاع ۲۲۰ سانت نیز برای بالابر در نظر گرفته می شود. برای پایه های کوچکتر عرض پایین ۱۰۰ سانت است، عرض بالا ۶۰ سانت و ارتفاع نیز ۱۱۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود.

 

قیمت بالابر ساختمانی
بالابر سه فاز

 

بالابر ساختمانی 500 کیلویی

جهت حمل بار در ساختمان هایی با ارتفاع بیشتر از ۲۰ متر یا زمانی که نیاز است بارهایی بیشتر از ۲۵۰ کیلوگرم در ساختمان حمل شود، از بالابر ساختمانی 500 کیلویی استفاده می شود. این دستگاه را می توان پراستفاده ترین نوع بالابر در ساختمان های دارای برق سه فاز دانست. بالابرهای ساختمانی ۵۰۰ کیلویی دارای ظرفیت و قدرت بیشتری نسبت به نوع ۳۵۰ کیلویی بوده، اسکلت آن ها محکم تر و جوش های آن مستحکم تر می باشد. همچنین گیربکس آن ها قدرتمندتر است. قیمت بالابر ساختمانی 500 کیلویی نیز از نوع ۳۵۰ کیلویی بیشتر می باشد.

 

قطعات بالا بر ساختمانی

اجزای بالابر مصالح شامل الکتروموتور، باکت، گیربکس، سیم بکسل، پایه، قلاب، وینچ (قرقره) و ... می باشد. شناخت قطعات بالا بر ساختمانی گام اول خریدی مطمئن است. فاکتور اصلی در مشخصات فنی بالابر ساختمانی معمولا وزنی است که موتور بالابر ساختمانی باید تحمل کند. موتور بالابر ساختمانی تک فاز تحمل وزن بالای ۳۰۰ کیلوگرم را ندارد. قیمت موتور بالابر بر اساس ظرفیت آن تعیین می شود. قیمت سیم بکسل بالابر ، قیمت باکت بالابر ساختمانی و قرقره بالابر و خصوصا قیمت گیربکس بالابر مستقیما از ظرفیت موتور و وزنی که قرار است جابجا کند تاثیر می گیرد. هزینه سایر قطعات شامل قرقره بالابر ساختمانی ، وینچ بالابر ساختمانی و سبد بالابر ساختمانی نیز بر اساس قیمت دینام بالابر محاسبه می شود. قيمت ريموت كنترل بالابر و قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی هزینه هایی است که در نهایت به سود پروژه و ایمنی کارگران تمام می شود.

سیم بکسل و ابعاد سبد مصالح وابسته به میزان باری است که قرار است حمل شود. متریال به کار رفته در این قطعات مستقیما به کارایی و ایمنی دستگاه مرتبط است. برترین موتورهای جهان و مقاوم‌ترین سیم‌ بکسل ها اگر روی پایه‌ یا شاسی ناایمن قرار گیرد، نه تنها کارایی لازم را ندارد بلکه احتمال واژگونی دستگاه و ایجاد خرابی بالاست. نصب قطعات بالابر نیز باید به دقت انجام شود. هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی نیاز است تا برآورد دقیق از میزان بار و مسافت انتقال بار در ارتفاع داشته باشید. در صورتی که وزن مصالح بیش از ۳۰۰ کیلوگرم است، بالابر سه فاز استفاده می‌شود و باید تجهیزات ایمنی مانند ترمز نیز به کار رود تا از حوادث احتمالی حین کار کاسته شود.

 

بالابر مصالح ساختمانی

 

مشخصات فنی بالابر ساختمانی

در این مقاله به صورت مجزا مشخصات فنی بالابر ساختمانی شامل: موتور، مشخصات دینام، ابعاد و متریال سیم بکسل و قرقره ، پایه و استانداردهای مربوط به آن و همچنین تجهیزات ایمنی مانند ترمز و تجهیزات جدید مانند ریموت کنترل مرور خواهد شد.

 

الکتروموتور بالابر های ساختمانی

الکتروموتورهای بالابر، نیروی الکتریکی را به نیروی دورانی تبدیل می کنند. در واقع الکتروموتورها تامین کننده نیروی محرک بالابر می باشند. این جز از بالابر مصالح ، در انواع تک فاز و سه فاز تولید می شود. انتخاب الکتروموتور مناسب وابسته به عواملی همچون ارتفاع انتقال بار و ظرفیت حمل بالابر می باشد. قيمت موتور بالابر ساختمانی خود وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن است. قطعات بالابر ساختمانی متصل به موتور اغلب عملکرد آن را کنترل می کنند. بالابر ایمن دارای قطعه ای با نام ترمز است که استاندارد ایمنی دستگاه را بالا می برد. دستگاه های جدید دارای ریموت کنترل است که با استفاده از آن نیاز به نیروی کار متخصص کاهش پیدا می کند.

 

قیمت بالابر ساختمانی
الکتروموتور بالابر مصالح

 

گیربکس بالابر ساختمانی

گیربکس از قطعات بالابر ساختمانی است که انتقال دهنده دور از الکتروموتور می باشد. گشتاور خروجی از الکتروموتور به وسیله کوپل مستقیم یا پولی تسمه وارد گیربکس می شود. در بالابرهای ساختمانی از گیربکس های تیپ حلزونی استفاده می شود. بالابرهای ساختمانی مجهز به گیربکس هایی با قدرت قفل شوندگی خودکار هستند. منظور از قفل شوندگی خودکار این است که به هنگام خاموشی ناگهانی بالابر ، گیربکس قفل شده و از حرکت بالابر و سقوط بار به سمت پایین جلوگیری می کند. باید توجه نمود که مخزن داخل گیربکس همواره دارای واسکازین باشد. گیربکس vf86 یکی از پر کاربرد ترین گیبرکس های مورد استفاده در بالابر است.

 

بالابر ساختمانی
گیربکس بالابر

 

گیربکس بالابر مصالح وظیفه دارد از سرعت بکاهد و به میزان قدرت اضافه کند. قدرت تولید شده را به درام یا قرقره منتقل خواهد کرد. برندهای برتر گیربکس شامل گیربکس شاکرین ، گیربکس سهند ، گیربکس روانکار و گیربکس های اروپایی در بازار موجود است. نسبت تبدیل گیربکس ها حدود ۱ به ۴۸ تا ۱ به ۵۶ است. قطعات بالابر ساختمانی امکان جابجایی بار را تا میزان یک تن فراهم می آورد. سیم بکسل ۷ لا تابیده شماره ۸ گالوانیزه ضد زنگ یکی از انواع سیم بکسل مناسب بالابر است. سیم بکسل می تواند تابیده یا نتابیده باشد. بعلاوه گالوانیزه ضد زنگ یا سیاه نیز در بازار موجود است.

 

کالسکه و قرقره بالابر ساختمانی

کالسکه از اجزای بالابر ساختمانی است که قرقره، موتور و گیربکس را در خود جای داده است. قرقره، جمع کننده سیم بکسل بالابر ساختمانی است. قرقره باید از متریال با کیفیت ساخته شود. زیرا تمامی وزن بار در حال حمل و جابه جایی متوجه این بخش از بالابر مصالح می باشد.

قرقره بالابر را با عنوان وینچ نیز می شناسند. قرقره بالابر ساختمانی باید پاسخگوی طول سیم بکسل بوده و بتوانند به طور کامل آن را دور خود جمع کنند. در غیر این صورت امکان خروج سیم بکسل از قرقره وجود دارد. در این صورت سیم بکسل خارج شده از قرقره به دور شفت گیربکس می پیچد و به آن آسیب می رساند.

 

قیمت بالابر ساختمانی
 وینچ بالابر

 

قرقره بالابر ساختمانی با نام دوک یا درام نیز شناخته می شود. قرقره دارای لوله های آهنی است که دارای دو عدد پولی (فولی) است. این قطعه متصل به شفت خروجی گیربکس است. باز و بسته شدن سیم بکسل به وسیله پولی کنترل می شود. زمانی که متراژ سیم بکسل تغییر می کند اندازه درام یا قرقره تغییر خواهد کرد. یکی از موارد مهم در سفارش بالا بر ساختمانی نو یا کارکرده، توجه به سلامت قلاب آن است. نوع قلاب باید متناسب با ظرفیت بالابر باشد.

 

ترمز بالابر های ساختمانی

ترمز از قطعات بالابر ساختمانی الکترومکانیکی است. ترمز را به انتهای الکتروموتور وصل می کنند. اگر الکتروموتور خاموش باشد یا برق رفته باشد، لنت هایی که در این ترمز به کار رفته است شفت الکتروموتور را به حالت ثابت نگه خواهد داشت. این قطعه خصوصا زمانی که حین جابجایی بار، برق قطع شود کاربرد خواهد داشت.

 

دینام بالابر ساختمانی

دینام بالا بر ساختمانی یا همان الکتروموتور قلب قطعات بالابر ساختمانی است. دینام در دو دسته تک فاز و سه فاز به فروش می رسد. نمونه های ایرانی و چینی و اروپایی آن در ایران موجود است. دینام قطعه ای است که باعث چرخش گیربکس می شود. انواع سه فاز آن ابعاد بزرگتری داشته و قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

 

سیم بکسل بالابر ساختمانی

سیم بکسل بالابر از جنس طناب فولادی است. این طناب ها از تابانیدن تعدادی رشته فلزی به دور یک هسته مفتولی ساخته می شوند. مغزی سیم بکسل قسمتی است که سیم ها و رشته ها به دور آن پیچیده می شود. جنس هسته سیم بکسل می تواند از فیبرهای طبیعی، مصنوعی و یا فولادی باشد. هر چقدر که رشته های مارپیچ دور مغزی از سیم های قطورتری ساخته شوند، مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند.

سیم های فلزی سیم بکسل رشته های منفردی هستند که از مواد فلزی ساخته می شوند. برای ساختن این قسمت از سیم بکسل بالابر ، از فولاد، آهن، فولاد ضد زنگ و ... استفاده می شود. در طول ساخت سیم بکسل ، آن را روغن کاری می کنند. این کار موجب کاهش اصطکاک سیم ها و رشته ها بر روی هم می شود. علاوه بر این از زنگ زدگی و هوازدگی سیم ها و رشته های سیم بکسل جلوگیری می کند.

 

خرید بالابر ساختمانی
سیم بکسل بالابر

 

سیم بکسل ها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر قطر، ضریب انبساط، انعطاف پذیری و ... با یکدیگر متفاوت هستند. بالابرهای ساختمانی غالبا دارای سیم بکسلی به طول ۲۰ متر می باشند. اما بر اساس سفارش و نیاز مشتری در طول های بیشتر قابل تولید هستند. سیم بکسل باید متناسب با وزن بالابر بوده و از کیفیت و مقاومت مناسبی برخوردار باشد.

حالت های مختلف بافت سیم بکسل شامل بافت سیل، بافت وارینگتون، بافت فیلر و بافت استاندارد می باشد. قیمت سیم بکسل بالابر ساختمانی وابسته به عواملی همچون جنس، نوع بافت، برند و طول آن است.

 

باکت بالابر ساختمانی

باکت بالابر وسیله ای است که مصالحی همچون شن، ماسه، آجر و ... در آن قرار گرفته و جابه جا می شوند. ورق مورد استفاده در ساخت باکت باید از مقاومت کافی برخوردار باشد تا زیر بار مصالح دچار تغییر شکل نشود. باکت بالابر در ظرفیت های مختلفی ساخته می شود. سایز استاندارد آنها معمولا به اندازه یک فرغون و حدود ۲۲ لیتر می باشد.

باکت ها معمولا به صورت قیفی شکل ساخته شده و در انتهای آن دریچه ای درب دار تعبیه شده است. دریچه انتهای باکت موجب تخلیه راحت تر و سریع تر مصالح می گردد. در واقع از این جزء برای حمل و انتقال مصالح فله ای استفاده می شود.

 

فروش بالابر ساختمانی دست دوم
 باکت بالابر

 

کلید بالابر ساختمانی

کلید بالابر با توجه به تک فاز و سه فاز بودن بالابر متفاوت است. این جزء از مهم ترین بخش های بالابر مصالح است که وظیفه حرکت رو به بالا، حرکت رو به پایین و خاموش و روشن کردن دستگاه را بر عهده دارد. جنس بدنه کلید بالابر ساختمانی از نوع پلاستیکی است. استفاده از متریال رسانا در ساخت پوسته کلید، ایمنی بالابر را کاهش داده و خطر برق گرفتگی و اتصالی در حین انجام کار وجود دارد. کلید بالابر به دو نوع اهرمی و بیسیم دسته بندی می شود.

کلید اهرمی بالابر دارای سه حالت کارکرد است که موجب خاموش شدن، چپگرد و یا راست گرد شدن موتور می گردد. زمانی که اهرم به سمت بالا برده شود، بالا بر ساختمانی به سمت بالا حرکت کرده و موتور چپگرد است. با حرکت دادن اهرم به سمت پایین بالابر به سمت پایین حرکت کرده و موتور راستگرد است. در صورتی که اهرم در حالت وسط قرار گیرد، بالابر خاموش می شود.

 

کلید بیسیم بالابر مصالح

کلیدهای بیسیم نمونه مدرن کلیدهای بالابر ساختمانی می باشند که دارای یک ریموت کنترل می باشند. از جمله مزایای استفاده از آن می توان به کاهش تعداد اپراتورهای مورد نیاز برای حمل بار، بالا رفتن ایمنی، قابلیت استفاده از ریموت کنترل در هر شرایط و افزایش سرعت در کار اشاره کرد. قابلیت برد این کلیدها در حدود ۴۰ متر است.

 

خرید بالابر ساختمانی
 کلید اهرمی بالابر

 

پایه بالابر ساختمانی

پایه بالابر ساختمانی یکی از اجزای مهم دستگاه حمل مصالح است. وظیفه پایه ایجاد فضایی امن برای مستقر شدن بالابر مصالح است به نحوی که از سقوط یا لیزر خوردن جلوگیری شود. اگر دستگاه در جای خود مستحکم نباشد، تمام بار به همراه خود بالابر جدا شده و خطرآفرین است. دو پایه بزرگ و دو پایه کوچک وظیفه مستحکم نگه داشتن دستگاه را بر عهده دارند. کرپی و پیچ ها کمک می کند که ریل روی پایه محکم شود. بهتر است پایه بالابر ساختمانی به تیر ساختمان جوش داده شود.

 

خرید بالابر ساختمانی

 

قیمت قطعات بالابر ساختمانی

بررسی قیمت قطعات بالابر ساختمانی جزئیات متنوعی را شامل می شود. بعضی از قطعات از بالابر مجزا است. به طور مثال شما باکت مصالح را باید به صورت جداگانه خریداری کنید. قیمت باکت بر اساس آهن به کار رفته در آن تعیین می شود که به وزن مصالح بستگی دارد. الکتروموتور یا دینام نیز بر اساس ظرفیت و برند قیمت گذاری می شود. گیربکس مناسب دینام های گوناگون متنوع است. سایز گیربکس و ضریب تبدیل آن قیمت گیربکس بالابر را تعیین می کند. جنس سیم بکسل و متریال مورد استفاده در شاسی بر قیمت نهایی موثر است.

 

قیمت موتور بالابر ساختمانی

به طور کلی الکتروموتور ۱۵۰۰ دور در دقیقه قدرت دارد. نوع الکتروموتور از موثرترین عوامل تعیین کننده قیمت بالا بر ساختمانی است. قیمت موتور بالابر ساختمانی خود وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن می باشد. برندهای الکتروموتورهای چینی ، موتوژن ، الکتروژن ، الکو و برندهای اروپایی در بازار موجود است.

 

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی

قیمت گیربکس بالابر ساختمانی معمولا بر اساس برند سازنده و ظرفیت آن تعیین می شود. از میان انواع گیربکس حلزونی بالابر، پوسه چدنی و آلومینیومی بودن، قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. بعلاوه ضریب تبدیل گیربکس ها معمولا بر قیمت موثر است. هر مدل گیربکس بر اساس ضریب تبدیل و سایز برای توان خاصی از الکتروموتور کاربرد دارد. ضریب تبدیل گیربکس حلزونی در واقع نسبت چرخش موتور به گیربکس است. به طور مثال برای الکتروموتورهای ۱/۵ تا ۳ اسب بخار از گیربکس ۱ به ۴۸ استفاده می شود. یعنی به ازای هر ۴۸ دور چرخش موتور خروجی گیربکس در نهایت یک دور است.

 

خرید بالابر ساختمان

 

قیمت سیم بکسل بالابر مصالح

قیمت سیم بکسل بالابر وابسته به عواملی همچون جنس، نوع بافت و برند سازنده می باشد. سایز این سیم بکسل ها نیز متفاوت است. بالا رفتن سایز سیم بکسل توانایی انتقال بار را افزایش میدهد. انواع سیم بکسل بالابر شامل سیم بکسل نتاب و سیم بکسل فولادی است. سایز سیم بکسل ۶ الی ۱۰ است. نوع وینچ و طول سیم بکسل نیز باید در نظر گرفته شود. طول استاندارد سیم بکسل، ۲۰ متر است. اما برخی از بالابرها دارای وینچ های بزرگتر و سیم بکسل هایی با طول بیشتر هستند.

 

قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی

نصب کلید بیسیم بالابر ساختمانی بسیار ساده است. اگر قرار باشد روی بالابر تک فاز نصب شود باید کلید ثابت را باز کنید و کلید جدید را جایگزین کنید. برای کاهش زمان انتقال مصالح و همچنین بالا بردن ایمنی ، استفاده از ریموت بالابر ساختمانی ضروری است. قیمت ریموت کنترل بالابر ساختمانی نسبت به کارایی و سودی که دارد چندان به چشم نمی آید. نیازی نیست یک نیروی کار کنار دستگاه بایستد و آن را خاموش روش کند. نکته دیگر اینکه بالابرها در ارتفاع گذاشته می شوند و شرایط ساختمان در حال ساخت به نحوی است که ایستادن کارگر در ارتفاع را مخاطره آمیز می کند. استفاده از ریموت به ایمنی کارگران ساختمانی کمک خواهد کرد. قیمت کلید بیسیم بالابر ساختمانی معمولا بیشتر از کلید اهرمی است.

 

قیمت دینام بالابر

نکته خرید دینام بالابر استارت آن است. خصوصا در مورد دینام تک فاز باید در نظر داشت که الکتروموتور انتخابی استارت قوی تری داشته باشد. برند نیز بر قیمت دینام بالابر ساختمانی موثر است. برخی از برندهای دینام موجود در بازار به شرح زیر است:

 • دینام بالابر چینی
 • دینام بالابر کایجیلی
 • دینام بالابر الکو آسیا
 • دینام بالابر الکو (اسلوونی)
 • دینام بالابر الکتروموتور موتوژن
 • دینام بارلی
 • دینام تاپ ایتال

 

قیمت پایه بالابر ساختمانی

قیمت پایه بالابر ساختمانی به ضخامت و استقامت آن وابسته است. کیفیت متریال مورد استفاده در پایه اهمیت بالایی دارد و متریال بی کیفیت پایه‌ای ناایمن خواهد ساخت. یکی از ویژگی‌های مثبت پایه بالابر ساختمانی؛ ابعاد و اندازه‌های منعطف برندهای مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد که انواع پایه را برای دستگاه‌هایی با برندهای متفاوت استفاده کنید. از این لحاظ نگرانی نخواهید داشت و پایه با دستگاه و با ریل سازگار است.

 

قیمت بالابر 500 کیلویی

 

قیمت باکت بالابر ساختمانی

قیمت باکت بالابر ساختمانی بر اساس میزان وزنی که قرار است حمل کند و متریال ساخت تعیین می شود. خرید باکت مناسب بالابر تک فاز و سه فاز بر اساس میزان بار صورت می پذیرد. قیمت باکت بالابر ساختمانی بر اساس میزان ورق آهنی که در آن به کار رفته متغیر است. در ساخت باکت های کوچکتر از مقدار آهن کمتری استفاده شده و به تبع قیمت باکت بالابر ساختمانی نیز کاهش می یابد. به عبارتی با افزایش اندازه باکت و درنتیجه افزایش مصرف آهن آلات در ساخت آن، قیمت باکت بالابر ساختمانی افزایش می یابد.

 

خرید بالابر ساختمانی
باکت بالابر ساختمانی

 

تعمیر قطعات بالا بر ساختمانی

تعمیر و نگهداری قطعات بالابر ساختمانی شامل مواردی مانند تابلوبرق ، تعویض به موقع واسکازین ، بازدید از گیربکس توسط نیروی متخصص ، بازدید از سیم بکسل و بررسی دقیق عملکرد آن و همچنین اقدامات احتیاطی در زمینه نوسانات برق که به الکتروموتور لطمه میزند، می باشد.

جلوگیری از ضربه و تخریب قطعات بالابر ساختمانی ، محافظت در برابر رطوبت و باران که ممکن است موجب تخریب و خردگی و زنگ زدگی شود، از موارد موثر در نگهداری بالا بر ساختمانی است. نکته مهم دیگر توجه به بارگیری مجاز است که در مورد هر دستگاهی مقادیر استاندارد اعلام می شود.

 

روغن بالابر ساختمانی

روغنکاری گیربکس بالابر ساختمانی از مواردی است که طول عمر دستگاه را تا حد زیادی افزایش می دهد و عملکرد آن را بهبود خواهد داد. گیربکس دستگاه به صورت دوره ای چک شده و با واسکازین پر می شود. روانکاری یا روغن کاری گیربکس از کارهای مهم تعمیر و نگهداری است که استانداردهای مشخصی نیز در مورد روغن بالابر ساختمانی وجود دارد.

 

روغن بالابر ساختمانی
روغنکاری بالابر مصالح

 

یاتاقان و بلبرینگ و به صورت مداوم دچار اصطکاک می شوند و نیاز به روغن کاری در این قطعات وجود دارد. معمولا از روغن موتور والوالین و گریس برای این کار استفاده می شود. گریس ماده جامد یا نیمه جامد است. در صورتی که دمای کار زیاد باشد می توان برای گریس کاری الکتروموتور اقدام کرد. گریس علاوه بر آنکه میزان اصطکاک را کاهش می دهد این قطعات را در برابر زنگ زدگی و ضربات ناگهانی مصون می دارد. فروش روغن گیربکس بالابر ساختمانی بر اساس نوع گیربکس و دفترچه راهنمای آن انجام می شود.

نوع روغن گیربکس بالابر ساختمانی در کاتالوگ گیربکس ذکر شده است. معمولا در کاتالوگ هر گیربکس ، اطلاعات لازم در مورد نوع روغن بالابر ساختمانی مناسب و ویسکوزیته آن مشخص شده است. نوع روغن بالابر ساختمانی باید لزجت و غلظت مناسب را داشته باشد. غلظت گریس معمولا به ۴ نوع تقسیم می شود که از صفر تا سه نام گذاری شده اند و هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارد. توان تحمل بار زیاد، مقابله با خوردگی، خاصیت سیالیت و سازگاری با دستگاه، خواصی است که هر نوع روغن گیربکس بالابر ساختمانی باید داشته باشد.

 

قیمت بالابر ساختمانی نو

بدون شک قیمت بالابر ساختمانی نو بیش تر است اما ریسک کمتری دارد. با توجه به مستهلک شدن بسیاری از قطعات داخلی بالابر، معمولا نیاز به تعویض قطعات حتی در صورت سفارش بالابر کم کارکرد نیز وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قصد اجرای پروژه های متوسط و بزرگ را دارید، ریسک سفارش بالابر ساختمانی کارکرده را نکنید. حتی با وجود اینکه قیمت بالابر ساختمانی نو بیشتر است اما در نهایت با توجه به کاهش هزینه های تعمیرات و بالا بودن ایمنی دستگاه، از نظر اقتصادی به صرفه است.  

 

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم

قیمت بالابر ساختمانی دست دوم در گام اول بر اساس موتور آن تعیین می شود. موتورهایی که توانایی تحمل بار ۷۵۰ تا ۱ تن را داشته باشند گران قیمت هستند و تجهیزات آنها هم طبیعتا گران است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت بالابر ساختمانی دست دوم می توان به جنس پوسه گیربکس ، جنس شاسی ، باکت و سیم بکسل بالابر اشاره کرد. قیمت بالابر مصالح دست دوم بر اساس کیفیت قطعات اصلی و میزان کارکرد دستگاه و همچنین کارایی دستگاه تعیین می شود.

 

خرید بالابر ساختمان
دستگاه بالابر ساختمانی

 

ابعاد بالا بر ساختمانی

ابعاد بالابر ساختمانی در گام اول بر اساس پایه آن تعیین می شود. ابعاد پایه بزرگ دارای عرض پایین ۱۴۰ سانت و عرض بالای ۶۵ سانت است. ارتفاع ۲۲۰ سانت نیز برای بالابر در نظر گرفته می شود. برای پایه های کوچکتر عرض پایین ۱۰۰ سانت و عرض بالا ۶۰ سانت است. ارتفاع نیز ۱۱۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود. ابعاد پایه بالابر ساختمانی و ریل آن در بالابر ۲۵۰ و ۵۰۰ یکسان است. تفاوت بالابر های ساختمانی ۲۵۰ و ۵۰۰ در گیربکس و الکتروموتور است و جعبه بالابر مصالح که باید بتواند وزن بیشتری را در خود جای دهد.

 

قیمت بالابر مصالح

 

انواع بالابر سه فاز

بالابر های ساختمانی سه فاز بر اساس ظرفیت انتقال بار به ۴ دسته کلی تقسیم می شود.

بالابرهای ساختمانی ۳۵۰ کیلویی سه فاز از یک موتور سه اسب بخار تشکیل شده و دارای گیربکس ۸۶ است. سیم بکسل آن نمره ۸ و ابعاد باکت معمولی آن ۵۰ در ۵۰ است. 

بالابر ساختمان 500 کیلویی از موتور ۵/۵ اسب بخار ساخته شده است و سایز گیربکس آن ۱۱۰ است. نمره سیم بکسل مورد استفاده برای جابجایی بار نیم تنی ۱۰ است.

بالابر ۷۵۰ کیلویی باید موتور ۷/۵ اسب بخار داشته باشد. گیربکس آن سایز ۱۳۰ است و بسته به نوع سیم بکسل که نتاب یا معمولی است باید نمره ۱۰ یا ۱۲ برای سیم بکسل در نظر گرفت.

یکی از قوی ترین بالابر های مصالح ساختمان توانایی جابجایی حدود یک تن بار را خواهد داشت. این دستگاه ۱۰ اسب بخار است و گیربکس سایز ۱۵۰ یا ۱۸۵ دارد.

 

قیمت بالابر ساختمان
موتور بالابر

 

قیمت انواع بالابر ساختمانی

مهم‎ترین دسته بندی انواع بالابر ساختمانی مربوط به ظرفیت باربری است. ۵ ظرفیت باربری در بازار موجود است. ظرفیت ۲۵۰، ۳۵۰، ۵۰۰، ۷۵۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی در بازار موجود است. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید قیمت انواع بالابر ساختمانی بر اساس موتور تک فاز و سه فاز تفاوت چشم گیری دارد. علاوه بر این برند دستگاه و میزان وزنی که قرار است جابجا کند و جنس شاسی بر هزینه ها موثر است.

بر اساس انواع بالابر مصالح ساختمانی قیمت تعیین خواهد شد. از نظر برند در بازار با ۶ دسته بالابر روبرو می‌شوید که قیمت هر کدام با توجه به ظرفیت و امکانات متنوع است. این ۶ دسته شامل موارد زیر است:

 • بالابر الکو
 • بالابر تاپ ایتال
 • بالابر بارلی
 • بالابر موتوژن
 • بالابر آر.ام.پی.لیون
 • بالابر استریم

 

قیمت بالابر ساختمانی

 

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

بالابر ساختمانی تک فاز از یک الکتروموتور تک فاز تا توان سه اسب بخار بهره می برد. بالابر ساختمانی تک فاز قابل استفاده با برق شهری بوده و قابلیت جابجایی مصالح تا ۳۰۰ کیلوگرم را دارد. این نوع از بالابر ساختمانی برای ساخت و ساز در مناطق شهری بسیار مناسب است. به دلیل پایین تر بودن قیمت بالابر ساختمانی تک فاز ، استفاده از برق ضعیف تر و قابل استفاده بودن در مکان های مختلف، این نوع از جمله پرمصرف ترین بالابرهای ساختماني است. قیمت نهایی به کیفیت قطعات اصلی بالا بر ساختمانی وابسته است. این قطعات عبارتند از:

 • وزن شاسی یا بدنه
 • الکتروموتور
 • گیربکس
 • کلید کنترل موتور
 • طول و کیفیت سیم بکسل

لازم به ذکر است که امکان تهیه بالابر ساختمانی تک فاز به صورت دست دوم نیز وجود دارد. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز دست دوم کمتر از نو آن است. قیمت بالابر تک فاز ۲۵۰ کیلویی با توجه به وزن کمتری که تحمل خواهد کرد پایین‌تر از انواع بالابر سه فاز است. معمولا سرعت انتقال بار در چنین بالابرهایی ۱۴ متر در دقیقه است. جنس بدنه آن فلزی و معمولا از جنس مس است و در دسته بالابر ساختمانی سبک قرار می‌گیرد.

 

خرید بالابر ساختمانی

 

قیمت بالابر ساختمانی سه فاز

بالابرهای ساختمانی سه فاز نیاز به برق فشار قوی (سه فاز) دارند. این نوع از بالابر نسبت به نوع تک فاز قدرت بیشتری داشته و می توان مصالح سنگین تری را با آن جابجا نمود. غالبا قيمت بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر از نوع تک فاز آن است. این نوع بالابر باید از گیربکس قوی برخوردار باشد. بالابر ساختمانی سه فاز بیشتر در فضاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت بالابر ساختمان

برای سفارش و نصب بالا بر ساختمانی در ابتدا باید ظرفیت مورد نیاز را تعیین کرد. برای پروژه های کوچک نیاز به بالابرهای با ظرفیت کمتر بوده و سفارش و نصب بالابر ساختمانی با ظرفیت بالا تنها موجب صرف هزینه های اضافی می گردد. به طور کلی قيمت بالابر ساختمانی کوچک ارزان تر بوده و با افزایش ظرفیت بالابر، قيمت آن نیز افزایش می یابد. همچنین باید با توجه به نوع منطقه و امکان تامین برق سه فاز یا تک فاز ، نوع بالابر را انتخاب کرد.

 

قیمت بالابر ساختمانی سه فاز

 

قیمت بالابر 500 کیلویی

اگر قصد حمل مصالحی بیش از ۳۰۰ کیلوگرم داشته باشید، دیگر نمی‌توان روی بالابر تک فاز حساب کرد. قدرت موتور تک فاز بالابر توانایی حمل بیش از ۳۰۰ کیلو را ندارد. البته انتخاب موتور سه فاز تنها به دلیل میزان وزن مصالح نیست بلکه ممکن است نیاز باشد تا بالابر ارتفاع بیشتری را منتقل کند که در این صورت حتی بار ۲۵۰ کیلوگرمی نیز به موتور سه فاز نیاز خواهد داشت.

 

بالابر ساختمانی

 

قیمت بالابر ساختمانی کوچک

بالابر ساختمانی کوچک با ظرفیت حداکثر ۳۵۰ کیلوگرمی گزینه مناسب برای پروژه های محدود و متوسط است. این بالابر به راحتی با برق شهری کار می کند و مشکلی از بابت انتقال بار نخواهد داشت. الزامات ایمنی در این بالابر باید به اندازه بالابرهای ۵۰۰ کیلویی رعایت شود در غیر این صورت امکان واژگونی بالابر وجود دارد. میزان وزنی که بالابرها در حمل مصالح تحمل می‌کنند تاثیر مستقیم روی قیمت بالا بر ساختمانی خواهد داشت. واضح است که بالابرهای پرتوان‌تر، به موتورهای قوی‌تر و ساختارهای مستحکم‌تری نیاز خواهند داشت که هزینه را افزایش می‌دهد. قیمت بالابر ساختمانی کوچک ارزان تر از سایر انواع است.

 

قیمت روز بالابر ساختمان

 

قیمت روز بالابر ساختمانی

با توجه به نوساناتی که بازار مصالح ساختماني در چند ماه اخیر تجربه کرده است، قیمت روز بالابر ساختمانی به صورت مدام نوسان داشته و خصوصا در مورد بالابرهای خارجی این نوسان چشم گیر است. افزایش قیمت بالابر ساختمانی در سال ۱۴۰۰ برای برندهای خارجی بیشتر به چشم می آید.

 

بالابر ساختمانی

 

قیمت بالابر ساختمانی الکو

بالابر الکو آسیا یا بالابر الکو اسلوونی ، دو برند محبوب این روزهای بازار است. بالابر ساختمانی الکو آسیا از شرکت آریا الکتروموتور سمنان به بازار عرضه شده است. خازن دینام آن بسیار مقاوم است و سیم پیچ ایده آل آن باعث شده است که الکتروموتوری با دوام داشته باشد. اگر با مشکل برق ضعیف در منطقه مواجه شدید، الکتروموتور الکو کار شما را راه می اندازد. تهیه بالابر الکو در مقایسه با نمونه های خارجی انتخاب هوشمندانه ای است و کارایی بالایی دارد. قیمت بالابر ساختمانی الکو رنج متوسطی دارد و از نظر کیفیت ایده آل است.

 

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن

کیفیت بالابر ساختمانی موتوژن تک فاز در مقایسه با نمونه های چینی مناسب تر است و از نظر دوام و تامین قطعات و گارانتی شرایط بسیار بهتری را دارد. الکتروموتور آن ۲۲۰ ولت شهری است که قدرت کافی برای حمل را خواهد داشت. ظرفیت الکتروموتور تک فاز موتوژن را حدود ۲۵۰ در نظر می گیرند. البته با توجه به شرایط پروژه و ارتفاعی که قرار است جسم بالا برود این مقدار بیشتر خواهد بود و تا حدود ۴۰۰ کیلوگرم بار را هم می توان با این دستگاه جابه جا نمود. موتوژن مجموعه ای است که دینام هایی قدرتمند و خوش ساخت ارائه می کند. خصوصا در زمینه تولید الکتروموتور تک فاز موتوژن سرآمد است. قیمت بالابر ساختمانی موتوژن در مقایسه با سایر برندهای چینی کمتر و کیفیت آن بهتر است.

 

لیست قیمت بالابر ساختمانی

نکته ای که هنگام سفارش بالابر ساختمانی باید در نظر داشت آن است که بالا بر تنها در الکتروموتور یا دینام خلاصه نمی شود. گیربکس نقش تعیین کننده ای دارد. در موتوژن ایرانی، از گیربکس های ایرانی بهکار استفاده شده که کیفیت قابل قبولی دارد. نکته مهم گیربکس، هماهنگی کامل آن با الکتروموتور است. این قطعه قرار است سرعت الکتروموتور را کنترل کرده و قدرت و گشتاور مورد نیاز ما را تامین کند.

بدنه گیربکس های بهکار تک فاز از آلومینیوم است به همین دلیل قطعه بسیار سبک است و زنگ نمی زند. دنده های آن نیز از جنس آلیاژ فسفر و برنز است. این آلیاژ مقاومت بالایی دارد و ضد خوردگی است. از این گیربکس ها گاهی با نام گیربکس فسفری برنزی یاد می شود.

 

بالابر ساختمان
بالابر مصالح کارگاهی

 

بهترین بالابر ساختمانی

اگر سری به بازار خرید بالابر ساختمانی بزنید با محصولات سه کشور روبرو خواهید شد. برندهای ایرانی، برندهای چینی و برندهای یوگوسلاوی، بهترین بالابر ساختمانی در ایران است. بدون شک الکتروموتورهای کشور یوگوسلاوی سرآمد است. کشور یوگوسلاوی تولید کنندگان قدرتمندی دارد، بدنه الکتروموتورهای یوگوسلاوی با آلیاژی با کیفیت از آلومینیوم ساخته شده که به اندازه کافی سبک است و از بدنه جدا می شود. دو خازن در آن به کار رفته که یکی از این خازن ها روغنی ۸ میکرو فاراد و دیگری خازن خشک ۱۲۶ میکرو فاراد است. جنس پلاتین و جنس کلاچ به کار رفته در آن ایده آل است. سیم پیچ موتورهای یوگوسلاوی صد در صد مس است و دلیل موتورهای گران این کشور به کیفیت و متریال فوق العاده ای باز می گردد که در ساخت آن به کار رفته است.

 

فروش بالابر ساختمانی

 

تولید کننده بالابر ساختمانی

تولید کننده بالابر ساختمانی باید در گام اول ایمنی ، کیفیت و کارایی قطعات بالابر را تضمین کند. هنگام خرید بالابر ساختمانی باید در مورد ایمنی ترمز و کلید بالابر از کارشناس سوال کنید. اگر از کلید بیسیم و ریموت برای حرکت بالا بر استفاده کنید، نیروی انسانی متخصص کمتری نیاز است و زمان کمتری برای انجام پروژه صرف خواهد شد.

 

خرید بالابر ساختمانی موتوژن

شرکت موتوژن تبریز ۴۵ سال سابقه تولید دینام و الکتروموتور در ایران دارد. طیف وسیعی از موتورهای سه فاز و تک فاز بنا به درخواست مشتری توسط این کارخانه تولید می شود. پوسته های چدنی و آلومینیومی کلاچ دار و رله ای از قطعات شرکت بالابر ساختمانی موتوژن است. کیفیت بالابر ساختمانی موتوژن قابل قبول است و از بسیاری از برندهای چینی عملکرد بهتری دارد. در عین حال از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه است. تنها ضعفی که در مورد الکتروموتور بالابر موتوژن وجود دارد، بحت متریال ساخت پایه و بدنه است. پایده و بدنه موتوژن پوسته های آلومینیومی دارد که شکنندگی آن بالاست. برند موتوژن و الکو را می توان بهترین بالابر ساختمانی در میان انواع تولید شده در ایران دانست.

 

بالابر ساختمان
بالابر مصالح ساختمانی

 

خرید بالابر ساختمانی الکو

بالابر ساختمانی الکو نیز از بهترین انواع بالابر ساختمان است. از جمله مزایای خرید بالابر ساختمانی الکو این است که مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید می شود. در ساخت آنها از سیم مسی با کیفیت استفاده می شود. با خرید بالابر ساختمانی الکو ، کیفیت، طول عمر، کارایی و عملکرد بالابر تضمین خواهد بود.

 

خرید بالا بر ساختمانی تبریز

بسیاری از برندهای ایرانی کیفیت مطلوبی دارند. خصوصا در مورد موتورهای تک فاز و بالابرهای ۲۵۰ کیلویی سیم پیچ های دینام موتوژن عالی است. روتور مناسبی دارد. کلاچ یا کلید گریز از مرکز و روتور آن نیز بسیار با کیفیت است. با توجه به جریان آمپر پایینی که در موتور جریان دارد این امکان را ایجاد می کند که با برق ضعیف هم کار کند و در مناطقی که مشکل برق دارند عملکرد مناسبی دارد. موتوژن بالابر تبریز، دستگاه هایی با جنس چدن نیز تولید می کند که معمولا گران تر است. بهترین بالابر ساختمانی را می توانید از میان انواع برندها ایرانی نیز پیدا کنید.

 

بورس بالابر ساختمانی

بورس بالابر ساختمانی در ایران پر است از قطعات بالابر تقلبی و اصل، از برندهای چینی ، ایرانی و اروپایی که انتخاب را سخت کرده است. پیشنهاد می کنیم برای خرید بالابر ساختمانی از مشاوره افراد خبره مشورت بگیرید. باید فاکتورهای متعددی مورد نظرتان باشد. ارتفاع ساختمان، میزان باری که قرار است جابجا شود، میزان بودجه پروژه و مقدار نیروی انسانی و بسیاری عوامل دیگر در انتخاب موثر است. نکته دیگر تامین قطعات بالابر است. بورس بالابر ساختمانی الکتروموتورهای متنوع و گیربکس های ایرانی و خارجی را پیش روی شما قرار می دهد. برای خرید بهترین بالابر ساختمانی لازم است از مشورت کارشناسان خبره کمک بگیرید.

 

بهترین بالابر ساختمانی

 

خرید لوازم جانبی بالا بر ساختمانی

بالابرهای ساختمانی لوازم جانبی بسیاری دارند که برخی به همراه دستگاه و برخی جداگانه تهیه می شوند. به طور مثال ، باکت بالابر معمولا به صورت جداگانه تهیه می شود. پیشنهاد متخصصان این است که برای کاهش زمان اجرای پروژه از دو باکت استفاده کنید تا زمانی که یک باکت بالا می رود، دیگری پایین توسط کارگر پر شود. لوازم دیگری مانند ریموت کنترل از راه دور نیز به افراد کمک می کند با نیروی کار کمتری پروژه را پیش ببرند و هزینه های پروژه کاهش پیدا خواهد کرد.

 

قیمت بالابر ساختمانی
اجزای بالابر ساختمانی

 

خرید باکت بالابر مصالح

یکی از نکاتی که هنگام سفارش قطعات بالابر ساختمانی باید به آن توجه داشت آن است که باکت قطعه ای کاملا مجزا از بالابر است و باید به صورت جداگانه خریداری شود. البته بسیاری از فروشندگان بالابر برای آنکه جنس خود را بفروشند باکت مصالح را به همراه بالابر عرضه می کنند. شما می توانید باکت را بر اساس نیاز خود به صورت جداگانه خریداری کنید. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید نکته دیگری که حین خرید باکت بالابر ساختمانی باید در نظر داشت آن است که معمولا نیاز به ۲ عدد باکت می باشد.

 

خرید پایه و شاسی بالا بر ساختمانی

کالسکه بالابر به صورت نبشی و پروفیلی در سایز های متنوع عرضه می شود. کیفیت کالسکه معمولا به ابعاد و میزان ورق آهنی که در آن استفاده شده باز می گردد. خرید بالابر ساختمانی نیاز به دانش کافی در مورد شاسی و پایه ها دارد. پایه یکی از قطعات بسیار مهم در بالابر است که عدم مقاومت آن ممکن است آسیب جدی به بالابر وارد کند. لوله ۶ گازی به ضخامت ۲ و ۲/۵ میلیمتر در بازار موجود است. مشخصات ریل شاسی نیز معمولا ۳ متر طول و وزن ۲۷ کیلوگرم دارد و طرح آن ناودانی است.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی

کارخانه فروش بالابر ساختمانی در ایران قدمت زیادی دارد. دينام‌های تولیدی با برند موتوژن تبریز بیش از ۴۰ سال در ایران قدمت دارد و کیفیت بسیار خوبی دارد. این روزها الکتروموتورهای تولیدی استان سمنان مورد توجه قرار گرفته و رضایت مشتریان را جلب کرده است. برند الکو آسیا نیز مدت هاست جایگزین محصولات چینی شده و فاکتورهای مثبت زیادی دارد که اعتماد شما را به فروشنده بالابر ساختمانی ایرانی جلب خواهد کرد.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی تبریز

بالابرهای موتوژن دارای موتور مهرژن تبریز است. یکی از مزیت های برندهای ایرانی بحث گارانتی و تامین قطعات است و موتورهای موتوژن با ۶ ماه گارانتی ارائه می شود. گیربکس به کار رفته در این بالابر انواع متنوعی دارد که به درخواست مشتری کار می شود. برندهای روانکار، بهکار و کاردان هر سه تولیدی استان اصفهان بر روی موتورهای مهرژن تبریز نصب می شود. کلیدهای اهرمی این برند از جنس آلومینیوم یا فایبرگلاس هستند و از برند کلید اهرمی پویان برای این بالابر استفاده می شود. از ۲۵ متر سیم بکسل ۷ لا تابیده سیاه یا از جنس گالوانیزه و یا به درخواست مشتری از سیم های با کیفیت نتاب برای سیم بکسل استفاده می شود. فروش برند موتوژن همواره رضایت مشتریان را در پی داشته است. موتوژن تبریز از برندهای با سابقه و خوشنام در ایران است که در برخی فاکتورها با برندهای اروپایی رقابت می کند.

 

کارخانه فروش بالابر ساختمانی الکو

بیشترین فروش بالابر الکو معمولا از میان بالابرهای سه اسب بخار دارای گیربکس VF86 است. بالابر الکوی آسیا را با نام الکوی ایرانی نیز می شناسند. در این برند از گیربکس های کاردان، سهند، روانکار و بهکار استفاده می شود. بالابر الکو آسیا محصول شرکت آریا موتور سمنان است. دينام تولیدی این شرکت خازن های بسیار قوی و پلاتینه قوی دارد که آسان خراب نخواهد شد. سیم پیچ الکتروموتورهای این شرکت طول عمر بالایی دارند و از آمپر کمتری استفاده می کنند که در نهایت میزان برق مصرفی و هزینه ها کاهش خواهد داشت. گیربکس حلزونی اف ۸۶ از پس دور موتور ۱۴۰۰ در دقیقه بر می آید. پوسته چدنی مقاومت بیشتری دارد و پیشنهاد می شود از جنس چدن برای گیربکس استفاده کنید. دنده های گیربکس برند الکو از جنس برنج است.

 

قیمت بالابر ساختمان

 

فروش بالابر ساختمانی تک فاز

فروش بالابر ساختمانی تک فاز برای بار زیر ۳۰۰ کیلو انجام می شود. دستگاه های تک فاز معمولا از برند الکو و برندهای چینی است. قیمت بالابرهای تک فاز پایین تر است و ظرفیت حمل بار آن ها نیز نسبتا پایین است. بالابر تک فاز معمولا یک اسب بخار تا سه اسب بخار است و همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید بسته به ارتفاعی که قرار است بار منتقل شود، از ظرفیت ۲۵۰ فراتر می رود و حتی در مواردی می توان تا ۴۰۰ کیلوگرم را نیز در شرایط خاص با آن جابجا کرد.

 

فروش بالابر ساختمانی سه فاز

بالابرهای سه فاز برای بار بالای ۳۵۰ کیلوگرم به کار می آید. ظرفیت موتورهایی که از برق سه فاز استفاده می کنند بالاست. برق سه فاز شرایط مناسبی برای کار موتورهای قدرتمند ایجاد می کند. امکان استفاده از تبدیل تک فاز به سه فاز وجود دارد که در مواردی توصیه می شود.

 

فروشنده بالابرهای ساختمانی

افرادی که در زمینه بالابر کار می کنند باید اطلاعات مناسبی در زمینه ساخت و ساز و مکانیک دستگاه داشته باشند. برای مشاوره دقیق به مشتری در انتخاب دستگاه مورد نیاز، اطلاعات حداقلی نیاز است؛ که به مشتریان کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشند. فروشنده بالابر از میان برندهای ایرانی مانند الکو و موتوژن و برندهای خارجی که از کشور اسلوونی یا ایتالیا به بازار آمده اطلاعات لازم را در اختیار می گذارد. به این ترتیب می توانید تشخیص دهید که بالابر ایرانی بهتر است یا خارجی و کدام نوع مناسب پروژه شماست. برای ارتباط با برترین فروشندگان بازار بالابر ساختمانی با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

 

فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی

فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی در صنعت ساخت و ساز اهمیت ویژه ای دارد. انواع بالابرها به همراه جزئیات فنی دستگاه ها به صورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی در اختیار خریدران قرار می گیرد. نکاتی که باید در خرید از فروشگاه اینترنتی بالابر ساختمانی مورد توجه قرار گیرد ، به شرح زیر است:

 • بالابرهای ساختمانی باید دارای ریل بلند باشد، که باعث ایجاد فاصله مناسب از ساختمان شده و مانع از گیر کردن مصالح بر ساختمانی شود.
 • قرقره بالابر به حد نیاز بزرگ باشد تا بتواند سیم بکسل را به اندازه کافی به دور خود بپیچد. و مانع افتادن سیم بکسل به بیرون از قرقره شود اگر سیم بکسل از قرقره خارج شود به شفت گیربکس آسیب می رساند.
 • قلاب دستگاه دارای مقاومت مناسب جهت بلند کردن بار باشد.
 • سیم بکسل از لحاظ کیفی و مقاومتی در سطح استاندارد و از نوع فولاد نتاب باشد.
 • پایه ها و بازوها مقاومت لازم جهت تحمل وزن بار را داشته باشد.
 • کیفیت گیربکس بالابر باید در سطح مطلوبی باشد تا ظرفیت مناسب را جهت حمل بار داشته باشد.

 

بورس فروش بالابر ساختمانی

 

خرید بالابر ساختمانی دست دوم

برای خرید بالابر ساختمانی دست دوم در ابتدا باید مشخص کنید که چه میزان بار قرار است منتقل شود. در حین خرید بالابر ساختمانی دست دوم بررسی میزان سلامت اجزای بالابر ساختمانی بسیار حائز اهمیت می باشد. خرید بالابر ساختمانی دست دوم می تواند منجر به کاهش هزینه های ساخت و ساز گردد. از این رو خرید بالابر ساختمانی دست دوم در میان کارفرمایان و مهندسان رواج یافته است.

 

سیم بکسل بالابر دست دوم

مواردی مانند سیم بکسل در بالابرهای مصالح همواره تحت تنش و استهلاک است و کوچکترین خدشه‌ ای در کارکرد آن‌ها موجب گسیختگی و آسیب های شدید جانی و مالی خواهد شد. سفارش سیم بکسل بالابر ساختمانی دست دوم از مراکز فروش غیر معتبر کار عاقلانه ای نیست. باید از فروشندگان خوش نام تهیه کنید تا ریسک کار پایین بیاید. اگر به دنبال بالابر دست دوم ارزان قیمت هستید، باید مهارت کاهش ریسک را نیز داشته باشید.

 

باکت بالابر دست دوم

باکت بالابر ساختمان امکان انتقال شن و ماسه را به شما خواهد داد. با توجه به اینکه برای ساختمان های متوسط زمان نسبتا زیادی برای بالا بردن مصالح استفاده می شود یکی از راه هایی که میتوان از زمان تلف شده کاست، اضافه کردن یک پاکت دیگر است. داشتن دو پاکت مصالح ساختمانی به شما این امکان را خواهد داد. باکت حمل مصالح دست دوم می تواند گزینه مناسبی برای داشتن دو باکت بالا بر ساختمانی باشد. به این ترتیب زمانی که باکت در حال بالارفتن است این امکان وجود دارد که باکت دیگر از پایین پُر شود. تهیه باکت بالابر مصالح دست دوم معمولا هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.

 

موتور بالابر دست دوم

با توجه به اینکه این روزها نمونه های موتورهای اروپایی از کشورهایی مانند ایتالیا یا اسلوونی به سختی وارد می شود یا قیمت بسیار بالایی دارد، خرید و فروش موتور بالابر ساختمانی دست دوم دور از انتظار نیست. در صورتی که تعمیر و نگهداری مناسب انجام شده باشد و کارکرد موتور توسط کارشناس تایید شده باشد، موتورهای با کیفیت می تواند تا حد زیادی کار شما را راه بیندازد. بعلاوه موتورهای ایرانی بالا بر ساختمانی دست دوم با توجه به خدمات پس از فروشی که دارد و تامین قطعات شاید تا حدودی ریسک کمتری داشته باشد.

 

فروش بالابر ساختمانی دست دوم

فروش بالابر ساختمانی دست دوم با توجه افزایش هزینه های مصالح این روزهای بازار مسکن رواج پیدا کرده است. پیشنهاد می کنیم خرید بالابر مصالح استوک را از نمایندگی های معتبر انجام دهید. فروشندگان متفرقه ممکن است دستگاه‌هایی به شما بفروشند که از نظر ایمنی و کیفیت سطح پایینی داشته باشد و نه تنها در نهایت موجب کاهش هزینه ها نشود، بلکه خسارت های مالی و جانی به همراه داشته باشد. ریسک اعتماد به فروشنده بالابر دست دوم از اشخاص یا مراکز غیر معتبر بالاست. با این کار به جای آنکه در هزینه ها صرفه جویی شود، احتمال خسارت های سنگین بالا می رود.

 

فروشنده بالابر ساختمانی دست دوم
بالابر ساختمانی دست دوم

 

قیمت اجاره بالابر ساختمانی

اگر پس از برآورد دقیق پروژه تصمیم بر این بود که بالابر به صورت کرایه یا اجاره‌ای تهیه شود، لازم است که نکات متعددی را در قرارداد اجاره بالابر ساختمانی در نظر بگیرید. این موارد تنها محدود به قیمت اجاره بالابر ساختمانی نخواهد بود. باید قرارداد به دقت مسئولیت دو طرف را خصوصا در مواقع بروز آسیب مشخص کرده باشد.

 

کرایه بالابر ساختمانی

قرارداد کرایه بالابر ساختمانی جزئیات متعددی را شامل می‌شود. شرایط فسخ قرارداد باید به دقت تنظیم شده باشد. زمانبندی قرارداد نیز باید توافق شود و هر دو طرف بر سر زمان تحویل به تصمیم مشترک برسند. در متن قرارداد لیست کاملی از انواع بالابر ساختمانی برای اجاره موجود است. از بالابرهای کم ظرفیت گرفته تا انواع بالابرهای بزرگ کرایه داده می شود. اجاره بالابر ساختمانی به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و بیش از دو ماه در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 

 

فروشگاه بالابر و لوازم ساختمانی استوک

اگر قصد سفارش لوازم ساختمانی دست دوم داشته باشد، بهتر است از مراکز معتبر و کارشناسان خبره در این زمینه مشورت بگیرید. با توجه به اینکه بالابر ساختمانی دست دوم هزینه پایینی دارد، بسیاری از سازندگان برای کاهش بخشی از هزینه های خود برای اجاره یا تهیه بالابر دست دوم اقدام می کنند. نکته اینجاست که ممکن است بالابر از نظر کارکرد الکتروموتور کاملا سالم باشد اما برخی قطعات مانند گیربکس یا ریموت کنترلر یا ترمز دچار فرسودگی شده باشد. جایی که بیشتر از همه مستهلک می شود سیم بکسل است که پیش از سفارش در صورتی که هرگونه خدشه ای در آن وجود داشته باشد باید بر اساس ظرفیت باربری مورد انتظار تعویض شود. بازرسی و کارشناسی از دستگاه باید توسط کارشناسان خبره صورت گیرد.

 

اجاره بالابر ساختمانی دست دوم

این روزها همه گزینه ها برای کاهش هزینه های ساخت و ساز مد نظر قرار می گیرد. با توجه به اینکه بالا بر ساختمانی معمولا در پروسه ساخت نیاز است و پس از آن دیگر به کار نمی آید، اگر برای مدت محدودی نیاز به دستگاه بالابر داشته باشید پیشنهاد می کنیم برای کرایه بالابر دست دوم اقدام کنید. اگر قصد اجاره بالابر دارید، باید به سراغ شرکت های معتبر بروید. به طور کلی اجاره بالابر ساختمانی دست دوم باید از مراکز معتبر و با تایید کارشناس انجام شود. این دستگاه ها معمولا مشکلاتی خصوصا از بابت قطعات مصرفی مانند سیم بکسل دارند یا ممکن است نیاز به روغن کاری گیبرکس باشد. چنین دستگاه هایی پیش از سفارش نیاز به کارشناسی خواهد داشت. هنگام عقد قرارداد کرایه بالابر ساختمانی دست دوم ، دقت لازم را در زمینه خرابی دستگاه و خسارت های احتمالی به عمل آورید.

 

قیمت بالابر تک فاز

 

وینچ ساختمانی

این روزها بسیاری از افراد، بالا بر ساختمانی را با وینچ یکی می‌دانند در صورتی که اینطور نیست. وینچ ساختمانی و بالابر تفاوت هایی دارند که موجب تفاوت قیمت آنها با یکدیگر شده است. تفاوت بالابر برقی ساختمانی با وینچ در این است که وینچ بار را به صورت افقی یا زاویه مایل در امتداد افق منتقل می ک‎ند. بالابر برقی ساختمانی ، بار را از ارتفاع کمتر به ارتفاع بیشتر منتقل می کند. این اساس تفاوت دو بالابر ساختمانی است. وینچ ترکیبی است از طناب و کابل و درام چرخشی که به صورت افقی چرخش دارد.

بالابر برقی الکتروموتورهای قدرتمندی دارد که بر اساس وزن مصالح و ارتفاعی که مصالح قرار است بالا برود، قدرت موتور تعیین می شود. قیمت بالابر برقی وینچ ناشی از عوامل متعددی است. وزن، سطح، میزان تحرک، در انتخاب دستگاه مناسب موثر است. برای سفارش و نصب وینچ کافیست وزن باری که قرار است منتقل کنید را در عدد ۱/۵ ضرب کنید تا ظرفیت وینچ مشخص شود. به طور مثال برای انتقال بار ۵۰۰ کیلوگرمی باید ظرفیت ۷۵۰ تهیه شود. لازم به ذکر است که در بالابر ساختمانی بخشی که موتور و گیربکس و قرقره در آن جای گرفته است را با نام وینچ بالابر ساختمانی می شناسند.

بالابر برقی دارای سیستم دنده ای است که بار را در حالت آویزان نگه می دارد در حالیکه وینچ وقفه‌های مکانیکی دارد. به این ترتیب آنچه به عنوان ظرفیت وینچ در نظر گرفته می‌شود در نهایت وزن کمتری را منتقل خواهد کرد و در مقابل بالابر برقی بسیار بیش از ظرفیت اسمی توانایی انتقال بار را خواهد داشت. ظرفیت و مکانیزم‌های ایمنی مستقیما بر روی قیمت بالابر برقی ساختمان تاثیر خواهد داشت.

نظرات کاربران

مبین دارابی

۱۹ شهریور ۱۴۰۰

ممنون واقعا قیمت مناسب بود و تونستم محصول با کیفیت رو پیدا کنم

مشاهده همه 19 نظر