موتور بالابر ساختمانی

موتور بالابر ساختمانی

دسته بندی
بالابر ساختمانی
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۵۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۵۰۰۰۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت
قیمت موتور بالابر ساختمانی با توجه به ظرفیت حمل بار آن و برند آن متفاوت است. گران ترین برند موتور بالابر ساختمانی در ایران مربوط به الکتروموتورهای ساخت یوگسلاوی است. ارزان ترین موتور بالابر ساختمانی موجود در ایران مربوط به موتورهای بالابر چینی است. الکتروموتورهای ایرانی در مقایسه با موتور بالابر یوگوسلاوی و چینی دارای قیمت و کیفیت متوسط و قابل قبولی هستند.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

related-0نصب تاور کرین، جرثقیل
ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

موتور بالابر ساختمانی

موتور بالابر ساختمانی جز اصلی بالابر است. ظرفیت بالابر ساختمانی با توجه به موتور بالابر تعیین می شود. همچنین مهم ترین جز در تعیین قیمت بالابر موتور بالابر است. قیمت موتور بالابر سه فاز و قیمت موتور بالابر ساختمانی تک فاز با هم متفاوت است. موتور بالابر ساختمانی نیروی الکتریکی را به نیروی دورانی تبدیل می کند. در واقع الکتروموتورها تامین کننده نیروی محرک بالابر هستند. انتخاب الکتروموتور مناسب، وابسته به عواملی همچون ارتفاع انتقال بار و ظرفیت حمل بالابر است. قيمت موتور بالابر ساختمانی علاوه بر نوع آن (سه فاز یا تک فاز) به برند و کیفیت آن نیز وابسته است. قطعات متصل به موتور بالابر عملکرد آن را کنترل می کنند. جهت ایمنی بالابر قطعه ای با نام ترمز نصب می شود که استاندارد ایمنی دستگاه را بالا می برد.

 

موتور بالابر ساختمانی
موتور بالابر ساختمانی

 

انواع موتور بالابر ساختمانی

انواع موتوربالابر ساختمانی از نظر ظرفیت انتقال بار با یکدیگر متفاوت هستند. موتور بالابر ساختمانی ۲۵۰ کیلویی، ۳۵۰ کیلویی، ۵۰۰ کیلویی، ۷۵۰ کیلویی و ۱ تنی از پرکاربردترین انواع بالابر ساختمانی می باشند. این موتورها به دو صورت تک فاز و سه فاز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. یکی دیگر از تفاوت های انواع موتور بالابر ساختمان مربوط به سرعت انتقال بار است. معمولا بالابرهای موجود در بازار سرعتی حدود ۲۰ متر در دقیقه دارند. اگر ساختمانی دارای ۴ یا ۵ باشد، مشکلی مشکلی از بابت سرعت به وجود نمی آید. اگر تعداد طبقات بیشتر باشد، به احتمال زیاد چنین سرعتی باعث طولانی تر شدن زمان پروژه می شود و بهتر است از بالابرهای ساختمانی با سرعت بالاتر استفاده شود.

 

قیمت موتور بالابر ساختمانی

تک فاز یا سه فاز بودن موتور بالابر ساختمانی از موثرترین عوامل تعیین کننده قیمت بالابر ساختمانی است. قیمت موتور بالابر ساختمانی وابسته به عواملی همچون برند و کیفیت آن است. برندهای الکتروموتورهای چینی ، موتوژن ، مهرژن ، الکو و برندهای یوگوسلاوی ، اسلوونی و ایتالیایی در بازار ایران موجود است.

 

مقایسه انواع موتورهای بالابر ساختمان

انواع موتور بالابر ساختمانی سه فاز بر اساس ظرفیت انتقال بار به ۴ دسته کلی تقسیم می شود. موتورهای ۳۵۰ کیلویی سه فاز از یک موتور سه اسب بخار تشکیل شده و دارای گیربکس ۸۶ است. سیم بکسل آن نمره ۸ و ابعاد باکت معمولی آن ۵۰ در ۵۰ است. موتور بالابر ساختمان 500 کیلویی از موتور ۵/۵ اسب بخار ساخته شده است و سایز گیربکس آن ۱۱۰ است. نمره سیم بکسل مورد استفاده برای جابجایی بار نیم تنی ۱۰ است. موتور بالابر ساختمانی ۷۵۰ کیلویی باید موتور ۷/۵ اسب بخار داشته باشد. گیربکس آن سایز ۱۳۰ است و بسته به نوع سیم بکسل که نتاب یا معمولی است باید نمره ۱۰ یا ۱۲ برای سیم بکسل در نظر گرفت. یکی از قوی ترین بالابر های مصالح ساختمان توانایی جابجایی حدود یک تن بار را خواهد داشت. این موتور ۱۰ اسب بخار است و گیربکس سایز ۱۵۰ یا ۱۸۵ دارد. قیمت موتور بالابر ساختمانی به عوامل زیادی وابسته می باشد ، موتور بالابر ساختمانی شامل 2 قسمت اصلی هستند که عبارت از استاتور و روتور بخش متحرک و گردان را روتور و بخش ثابت را که معمولاً شامل کلاف‌های سیم‌پیچی می‌باشد استاتور می‌نامند. در سایت عمران مدرن بهترین کارخانه فروش بالابر ساختمانی معرفی شده است. این نوع موتور بالا بر ساختمانی حاوی دو عدد خازن می‌باشد و از ویژگی‌های بارز آن گشتاور بالای آن است هم در راه‌اندازی و هم در کار. خازن‌ها به‌صورت موازی و در ابتدای راه‌اندازی با يكی از سیم ‌پیچ‌ها به‌صورت سری به كار گرفته می‌شوند قیمت موتور بالابر ساختمانی به نوع همه این موارد بستگی دارد.

 

قیمت موتور بالابر ساختمانی
انواع موتور بالابر ساختمانی

 

همچنین این دو خازن از یک نوع نیستند. بلکه یکی روغنی و دیگری خشک است.  بعلاوه ظرفیت خازن خشک (الکترولیتی) چند برابر خازن دیگر است . به‌این‌ترتیب جهت راه‌اندازی خازن خشک در هنگامی که دور اسمی موتور به 75 درصد رسید، توسط رله مغناطیسی درون موتور از مدار خارج و سیم پیچ دائم با دیگر خازن در مدار موتور باقی می‌ماند. همچنین سیم‌پیچ‌های اصلی و کمکی مشابه هم هستند.

 

قیمت موتور بالابر ساختمانی الکو

در دنیایی که همه چیز ماشینی است، نمی توان از حضور پررنگ موتور های الکتریکی چشم پوشی کرد. این تجهیزات تقریبا در هر فضایی از زندگی ما حضور موثری دارند.

 لذا ضرورت دارد تا در هنگام کار با آنها بخواهیم تا از یک نمونه خوش ساخت و با کیفیت و البته تولید داخل بهره مند باشیم. مانند قیمت موتور بالابر ساختمانی الکو که یک نمونه قابل قبول ساخت ایران است.

از عمده مصرف انواع الکتروموتور ها در تامین قدرت لازم برای جا به جایی های عمودی می باشد. مانند استفاده به عنوان موتور بالابر ساختمانی تا نفر بر های نصب شده در فضاهای ساختمانی.

 

 

قیمت موتور بالابر ساختمانی
اجزای موتور بالابر ساختمانی

 

اجزای موتور بالابر ساختمانی

 الکتروموتور هایی که بتوانند چنین کارایی را داشته باشند، شرایط طراحی مخصوصی دارند. مانند موتور بالابر الکو که با در نظر داشتن این موارد از کاربرد مورد طراحی قرار گرفته است. از این رو است که عمده مصرف موتور بالابر الکو در تامین قدرت لازم برای کارکرد موتور بالابر ساختمانی تا نفر بر های معمولی می باشد.  البته اگر در سطح بازار باشید، موتور بالابر الکو را با نام آشنای دیگری با عنوان الکترو آسیا نیز یاد می کنند. لذا بهتر است در مواجه با این موتور خوش ساخت داخلی متوجه نام های دیگری از آن در نزد بازاریان باشید.

 

قیمت دینام الکو

دینام بر اساس ظرفیت از 2 تا 10 اسب بخار در بازار موجود است. بیشتر برندهای دینام موجود در بازار ایران از نوع دینام بالابر چینی ، دینام بالابر ایرانی و دینام بالابر اسلونی است که معمولا قطعات بالابر برندهای ایرانی هزینه پایین تری دارد.بهترین بالابر ساختمانی را در سایت عمران مدرن خواهید دید.

 

بالابر موتور گیربکسی

یکی دیگر از انواع بالابر ، بالابر موتور گیربکسی می باشد ، بالابر موتور گیربکسی بیشتر برای جابه جایی و حمل بار استفاده می شود چراکه این نوع بالابرها توانایی بالایی در حمل ار دارند ولی از نظر امنیتی به نسبت بالابرهای هیدرولیکی از امنیت کمتری برخوردار می باشند که برای حمل نفرات زیاد مناسب نمی باشد. قدرت این نوع بالابرها بستگی به موتور گیربکسی هست که روش قرار داده میشه، حتی می توانند قدرتشان در حد بالابر هیدرولیکی برسد. همانطور که گفته شد بالابر موتور گیربکس امنیت کمتری به نسبت بالابر م هیدرولیکی دارند و اصطحلاک بیشتری نیز دارند ولی از نظر قیمتی مناسب تر از نوع هیدرولیکی هستند.

 

گیربکس بالابر ساختمانی

به طور کلی گیربکس ها در دونوع کاهنده و افزاینده می باشند و بسته به نوع طراحی می توانند جهت نیرو را عوض کنند. گیربکس بالابر ساختمانی از نوع گیربکس حلزونی و یا 90 درجه می باشد. گیربکس های حلزونی به دلیل زاویه تند دنده های گرامویل و پینیوم نسبت به یکدیگر تحت فشار بار خلاص نمی کنند. که این یک ویژگی بسیار مهم برای استفاده از این نوع گیربکس در بالابرهای ساختمانی است. گیربکس های حلزونی سری VF مخصوص بالابر ساختمانی از نوع کاهنده سرعت و افزاینده قدرت موتور می باشد. گیربکس با کاهش دور و افزایش گشتاور الکتروموتور ، نیروی لازم جهت جابجایی و بالا کشیدن بار را فراهم می آورد.

 

بهترین قیمت موتور بالابر ساختمانی
گیربکس حلزونی موتور بالابر ساختمانی

 

محبوب ترین گیربکس های حلزونی سری VF با توجه به ظرفیت حمل و متناسب با الکتروموتور در جدول فوق آورده شده است. ضریب تبدیل در اغلب گیربکس های بالابر ساختمانی 1 به 48 و 1 به 56 می باشد.

 به عبارتی به ازای هر 56 دور گردش شفت دینام بالابر ، شفت داخلی گیربکس که قرقره به آن متصل است 1 دور می زند.

هرچند اگر به هر دلیل الکتروموتور خاموش شود گیربکس قفل شده و بار به پایین برنمی گردد با این وجود بهتر است جهت افزایش عمر گیربکس در بالابر کارگاهی حمل مصالح از ترمز استفاده شود. وجود ترمز در دینام بالابر مانع از خوردگی دنده های داخلی گیر بکس می شود.

 

بالابر ساختمانی الکو یوگوسلاوی

بالابر ساختمانی الکو یوگوسلاوی یا بالابر الکو اسلوونی ، دو برند محبوب این روزها بازار است. بالابر ساختمانی الکو آسیا از شرکت آریا الکتروموتور سمنان به بازار عرضه شده است. خازن دینام آن بسیار مقاوم است و سیم پیچ ایده آل آن باعث شده است که الکتروموتوری با دوام قدرتمند داشته باشد. اگر با مشکل برق ضعیف در منطقه مواجه شدید، الکتروموتور الکو کار شما را راه می اندازد. تهیه بالابر الکو در مقایسه نمونه های خارجی انتخاب هوشمندانه ای است و کارایی بالایی دارد. قیمت بالابر ساختمانی الکو رنج متوسطی دارد و از نظر کیفیت ایده آل است.

 

قیمت دینام بالابر ساختمانی الکو
موتور بالابر ساختمانی الکو

 

انتخاب موتور بالابر باید هماهنگ با شاسی و پایه و گیربکس انجام شود. برای دینام 1401دور شکل در دقیقه گیربکسی را باید انتخاب کنید که مدل حلزونی VF86 و ضریب تبدیل آن 1 به 48 باشد.

 پوسته گیربکس مورد استفاده چدنی است. دنده های مورد استفاده برنجی است. فرصتی که در خرید بالابر ساختمانی الکو آسیا وجود دارد آن است که بر اساس نیاز مشتری میتوان هر کدام از قطعات بالابر الکو را تعیین کرد.

یکی از قطعات مهم بالابر ساختمان سیم بکسل است که  انتخاب سیم بکسل 7 یا 8 میلیمتر نتاب فولادی و یا گالوانیزه با متراژ 20 تا 60 متر تولید می شود که میتواند هر نیازی را پوشش دهد.

 

بهترین موتور بالابر ساختمانی

موتور بالابر ساختمانی الکو اسلوونی با بیش از 80 سال سابقه، یکی از برترین سازندگان الکتروموتور در صنعت جهان به شمار می رود. بهترین موتور بالابر ساختمانی را می توان این نوع موتور می توان معرفی کرد.

 

 موتور بالابر ساختمانی موتوژن
بهترین موتور بالابر ساختمانی

 

 کیفیت موتور الکو آن را به یکی از پر فروش ترین الکتروموتورها در بازار تبدیل کرده است ، این موتور در دو مدل زیر ارایه شده است :

  • الکتروموتور الکو سه فاز
  • الکتروموتور الکو تک فاز

قیمت موتور بالابر ساختمانی بسته به نوع مواد به‌کاررفته در ساخت بالابر متغیر می‌باشد هرچقدر کیفیت شاسی، الکتروموتور، گیربکس بالاتر با شد به امان اندازه قیمت موتور بالابر ساختمانی هم افزایش میابد.قیمت انواع بالابر ساختمانی به عوامل متعددی من جمله مارک موتور آن بستگی دارد.


موتور بالابر ساختمانی در تهران

موتور بالابر ساختمانی در تهران، موتور بالابر ساختمانی در تهران - آفتاب، موتور بالابر ساختمانی در تهران - بومهن، موتور بالابر ساختمانی در تهران - پردیس، موتور بالابر ساختمانی در تهران - کن، موتور بالابر ساختمانی در اسلام شهر، موتور بالابر ساختمانی در اسلام شهر - چهاردانگه، موتور بالابر ساختمانی در پاکدشت، موتور بالابر ساختمانی در پاکدشت - شریف آباد، موتور بالابر ساختمانی در دماوند، موتور بالابر ساختمانی در دماوند - رودهن، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم - بوستان، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم - پرند، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم - صالح آباد، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم - گلستان، موتور بالابر ساختمانی در رباط کریم - نصیرآباد، موتور بالابر ساختمانی در ری، موتور بالابر ساختمانی در ری - حسن آباد، موتور بالابر ساختمانی در ری - خاوران، موتور بالابر ساختمانی در ری - کهریزک، موتور بالابر ساختمانی در شهریار، موتور بالابر ساختمانی در شهریار - اندیشه، موتور بالابر ساختمانی در فيروزکوه، موتور بالابر ساختمانی در فيروزکوه - ارجمند، موتور بالابر ساختمانی در قدس، موتور بالابر ساختمانی در لواسان، موتور بالابر ساختمانی در لواسان - فشم، موتور بالابر ساختمانی در ملارد، موتور بالابر ساختمانی در ملارد - صفا دشت، موتور بالابر ساختمانی در ورامین، موتور بالابر ساختمانی در ورامین - پیشوا، موتور بالابر ساختمانی در ورامین - جوادآباد، موتور بالابر ساختمانی در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۴ از ۵ - از مجموع ۵ رای

سوالات متداول:

نظرات کاربران

مجید صالحی راد

سلام، میخوام بدونم موتور بالابر ساختمانی دست دوم هم برای فروش دارید؟ قیمتش چطوره؟

عمران مدرن

بالابر ساختمانی دست دوم و موتور بالابر دست دوم موجود است. برای اطلاع از قیمت قطعات دست دوم بالابر ساختمانی با شماره ۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵ تماس بگیرید.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما