وال پست

وال پست

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت وال پست آماده به جنس، ابعاد، ضخامت و نوع آن وابسته است. از انواع والپست می توان به وال پست افقی، قائم، گالوانیزه و منقطع اشاره کرد. فروش وال پست آماده غالبا به صورت کیلویی انجام می شود. قیمت انواع وال پست منقطع نسبت به انواع سنتی مقرون بصرفه تر است. همچنین قیمت وال پست گالوانیزه از قیمت وال پست سیاه بیشتر است. برای خرید وال پست و استعلام قیمت وال پست آماده می توانید با شرکت عمران مدرن تماس حاصل نمایید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

heblex_banner

وال پست

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

قیمت وال پست آماده

قیمت وال پست آماده به جنس، کیفیت و نوع متریال مورد استفاده در ساخت آن وابسته است. والپست در ضخامت های مختلفی تولید و عرضه می گردد که بر این اساس قیمت انواع وال پست متفاوت می باشد. به عبارتی با افزایش ضخامت، قیمت وال پست آماده افزایش می یابد. قیمت وال پست آماده فلزی با گالوانیزه متفاوت است. در ابعاد یکسان، قیمت انواع وال پست گالوانیزه از قیمت والپست تولید شده با ورق سیاه، بیشتر است. به طور کلی قیمت وال پست آماده با توجه به مزایای آن کاملا مقرون بصرفه می باشد.

وال پست

وال پست به منظور افزایش ایمنی سازه در برابر زلزله اجرا می گردد. والپست موجب درگیری دیوار با اسکلت سازه، یکپارچه عمل نمودن دیوار و در نهایت استحکام آن می شود. خرید وال پست آماده یکی از روش های تامین آن برای ساختمان می باشد. وال پست اماده موجب افزایش سرعت اجرا و ساخت و ساز می شود زیرا آماده نصب است.

 

وال پست
وال پست

 

محاسبه قیمت وال پست

برای محاسبه قیمت وال پست باید قیمت روز متریال اولیه آن را در نظر گرفت. از آنجایی که والپست آماده با استفاده از آهن آلات ساخته می شود، قیمت انواع وال پست رابطه مستقیمی با قیمت آهن آلات دارد. آهن آلات به صورت وزنی و کیلویی به فروش می رسند، بنابراین محاسبه قیمت وال پست بر اساس کیلوگرم می باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر با توجه به آشفتگی بازار و نوسان قیمت ها، قیمت آهن آلات نیز دائما در حال تغییر بوده و قیمت انواع وال پست را تحت تاثیر قرار داده است.

 

ارزانترین وال پست

والپست ها بر اساس روش اجرا و جنس به انواع مختلفی همچون والپست افقی و عمودی و سیاه و گالوانیزه تقسیم بندی می شوند. به طور کلی ارزانترین وال پست ، نوع سیاه است. اگر چه جنس یکی از عوامل تعیین کننده ارزانترین وال پست می باشد، اما مناسب ترین نوع وال پست بر اساس شرایط پروژه تعیین می گردد. به عبارتی همواره خرید ارزانترین وال پست ، اقتصادی نخواهد بود. به طور مثال ممکن است از بین نبشی و ناودانی، ارزانترین وال پست نبشی باشد، اما ناودانی کارایی بیشتری دارد و مناسب تر است.

 

خرید والپست

برای خرید وال پست آماده باید مواردی همچون ابعاد، جنس و ضخامت آن را مدنظر قرار داد. خرید والپست باید با توجه به جزئیات طراحی شده انجام شود. یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر خرید وال پست آماده ، قیمت آن می باشد. بنابراین توصیه می گردد پیش از خرید والپست ، لیست قیمت آن استعلام و مقایسه گردد. سفارش و خرید والپست آماده هم در ابعاد استاندارد و هم در ابعاد سفارشی امکان پذیر است. در برآورد قیمت وال پست باید هزینه های مربوط به حمل و نقل را هم مدنظر قرار داد. هزینه حمل و نقل با توجه به مسافت و نوع ماشین تعیین می گردد. به طور کلی خرید وال پست آماده از مقرون بصرفه ترین و مناسب ترین روش های افزایش استحکام سازه محسوب می شود.

 

انواع وال پست
وال پست دیوار

 

فروش وال پست آماده

امروزه به دلیل الزام اجرای والپست ، نصب یا فروش وال پست نیز افزایش یافته است. فروشگاه های بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. فروش وال پست اماده هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی امکان پذیر می باشد. به طور کلی خرید و فروش وال پست اماده به صورت آنلاین موجب صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد می گردد. ضمن اینکه فروش وال پست به صورت اینترنتی امکان مقایسه قیمت ها و مشخصات انواع وال پست را فراهم نموده و در نهایت منجر به خرید بهترین و مناسب ترین نوع می گردد. عمران مدرن ارائه دهنده انواع وال پست آماده می باشد. کاربران گرامی می توانند برای استعلام قیمت والپست با شرکت عمران مدرن تماس حاصل نمایند.

 

انواع وال پست

انواع وال پست را می توان به دو دسته افقی و قائم تقسیم بندی کرد. زمانی که دهانه بزرگ باشد از انواع وال پست قائم استفاده می گردد که از روی تیر طبقه پایین به زیر تیر طبقه بالا جوش داده می شود. از انواع وال پست افقی به منظور درگیر شدن دیوار با اسکلت سازه و افزایش استحکام آن استفاده می شود. در دیوارهای با ارتفاع بیشتر از ۳/۵ متر و یا با ارتفاع بیشتر از ۳۰ برابر ضخامت دیوار، اجرای والپست افقی لازم است.

والپست های ساخته شده با نبشی از بهترین انواع وال پست اماده می باشند. برای ساخت آن از نبشی لوبیایی و نبشی سوراخ دار استفاده می گردد. نبشی لوبیایی برای اتصال به سقف و نبشی سوراخ دار برای اتصال وال پست آماده به کف با رول بولت مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر جنس می توان انواع وال پست را به دو دسته والپست فلزی و والپست گالوانیزه دسته بندی کرد. در ساخت وال پست اماده فلزی، از ورق سیاه استفاده می شود. در صورتی که خرید وال پست آماده فلزی انجام شود، نیاز به ضد زنگ خواهد داشت. همچنین انواع والپست گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی داشته و وزن کمتری دارد.

 

والپست
وال پست گالوانیزه

 

وال پست منقطع

وال پست منقطع نبشی های فرم داده شده پانچ شده هستند که یک تکه نمی باشند. والپست منقطع جایگزینی برای نبشی کشی های قدیمی است. قیمت وال پست منقطع نسبت به روش سنتی مقرون بصرفه تر است. اجرای وال پست منقطع از سرعت و سهولت بیشتری برخوردار است. این نوع والپست به صورت گالوانیزه نیز قابل تولید و خریداری می باشد.

 

وال پست گالوانیزه

وال پست آماده گالوانیزه از انواع جدید وادار است. امروزه به دلیل افزایش کاربرد و استفاده از آن، خرید و فروش وال پست گالوانیزه افزایش یافته است. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت وال پست گالوانیزه ، قیمت روز متریال اولیه می باشد. این مقاطع به شکل ناودانی بوده و دارای سوراخ های پانچ شده ای بر روی بال های خود است. والپست گالوانیزه به کمک میلگرد بستر موجب مهار دیوارها در زمان وقوع زلزله می گردد.

 

قیمت وال پست گالوانیزه

به طور کلی قیمت وال پست گالوانیزه از قیمت والپست های تولید شده با ورق سیاه بیشتر است. اما باید توجه داشت که وال پست آماده گالوانیزه موجب حذف مرحله اجرای ضدزنگ و حذف هزینه های مربوط به این عملیات و افزایش سرعت ساخت و ساز می گردد. در حالت کلی قیمت وال پست گالوانیزه در مقایسه با مزایای آن که شامل مواردی همچون جلوگیری از خسارات مالی و جانی جبران ناپذیر می باشد، مقرون بصرفه است.

 

خرید وال پست گالوانیزه

خرید وال پست گالوانیزه از مزایای زیادی برخوردار است. مقاطع گالوانیزه زنگ نمی زند و در حین بهره برداری از ساختمان موجب جلوگیری از خوردگی می شود. این وال پست ها از وزن کمی برخوردار هستند و نسبت به وال پست های سنتی بار مرده کمتری به سازه وارد می کنند. وال پست آماده گالوانیزه با سرعت بالایی قابل اجرا است. علاوه بر این نصب آن نیز آسان می باشد. همچنین در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است. والپست گالوانیزه قابلیت بازیافت و استفاده مجدد دارد.

 

وال پست گالوانیزه
والپست آماده گالوانیزه پانچ شده

 

ابعاد وال پست آماده گالوانیزه

همان طور که پیشتر نیز بیان شد این قطعات در ابعاد مختلفی تولید می شوند که بر این اساس قیمت والپست نیز متغیر است. اندازه جان یا در واقع عرض والپست گالوانیزه مورد نیاز بر اساس ضخامت دیوار تعیین می گردد. به عبارتی عرض وال پست لازم ۰/۵ سانتی متر از عرض دیوار بیشتر است. برخی از ابعاد وال پست آماده گالوانیزه به شرح جدول زیر می باشد:

 

عرض یا جان (cm)

طول (cm)

بال (cm)

ضخامت (mm)

۱۰/۵

۱۰۰

۷

۲

۱۵/۵

۱۰۰

۷

۲

۱۵/۵

۳۰

۷

۲

۲۰/۵

۳۰

۷

۲

۱۰/۵

۴۰

۷

۲

۱۵/۵

۴۰

۷

۲

۲۰/۵

۴۰

۷

۲

۱۰/۵

۵۰

۷

۲

۱۵/۵

۵۰

۷

۲

۲۰/۵

۵۰

۷

۲

۱۰/۵

۱۰

۷

۲

۱۵/۵

۱۰

۷

۲

۲۰/۵

۱۰

۷

۲

۱۰/۵

۱۵

۷

۲

۱۵/۵

۱۵

۷

۲

۲۰/۵

۱۵

۷

۲

۱۰/۵

۲۰

۷

۲

۱۵/۵

۲۰

۷

۲

۲۰/۵

۲۰

۷

۲

۱۰/۵

۳۰

۷

۲

 

وال پست افقی

وال پست افقی یا تیرک برای دیوارهای با ارتفاع بیشتر از ۳/۵ متر اجرا می شود. در واقع والپست افقی ، ارتفاع آزاد دیوار را کاهش می دهد. به طور کلی اتصال دیوارها به سازه باید به صورتی باشد که در اثر خیزهای تیرهای زیر و بالای دیوار، جابجایی نسبی طبقات و یا نیروهای خارج از صفحه از جمله بار زلزله و باد، دیوار پایدار بماند. همچنین باید عملکرد آن حفظ شده و از ایجاد ترک شدید در دیوار جلوگیری به عمل آید. نحوه اجرای وال پست به این صورت است که تیرک باید به صورت کامل بر روی دیوار بنشیند و بار ثقلی دیوار فوقانی نباید به تیرک منتقل گردد. اتصال انتهای تیرک به ستون هم باید به صورت نشیمن با قابلیت جابجایی در راستای دیوار باشد.

 

لزوم اجرای وال پست افقی

همان طور که پیشتر نیز بیان شد در دیوارهای با ارتفاع بیشتر از ۳/۵ متر باید با استفاده از وال پست افقی ، ارتفاع آزاد دیوار را کاهش داد. در چنین شرایطی به منظور جداسازی دیوار از قاب سازه ای به نحو مناسب، به اجرای وادار انتهایی برای نگه داشتن والپست افقی نیاز است. همچنین برای عدم ایجاد مانع برای تغییر شکل تیر در ناحیه مفصل پلاستیک، وادار انتهایی باید در فاصله حداقل یک متری از بر ستون اجرا گردد.

لازم به ذکر است که در تیغه های ساخته شده از LSF باید توجه داشت که تیرک پانل سرد نورد نباید به سقف متصل شود. در این حالت می توان از تیرک تغییر شکل دهنده استفاده نمود. به این صورت که دو تیرک قرار گرفته در درون هم به صورت کشویی امکان جابجایی دارند، تیرک بالا به سقف متصل بوده و تیرک پایین به قاب سرد نورد متصل است.

والپست افقی در دیوار و تیغه های پانلی

در صورتی که ارتفاع دیوارها یا تیغه های پانلی به اندازه ای باشد که پانل قابلیت تحمل بار خمشی وارده را نداشته باشد، استفاده از وال پست افقی در تراز میانی و وادار انتهایی الزامی است. والپست افقی مورد استفاده به وادار متصل می گردد و باید از اتصال آن به ستون ها پرهیز شود.

 

عکس وال پست
عکس وال پست

 

مزایای انواع وال پست اماده

همان طور که پیشتر نیز بیان شد، انواع وال پست آماده به منظور افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله نصب می شوند. والپست اماده تنش وارد بر دیوار را به ستون منتقل می نماید. سپس تنش از ستون به زمین منتقل می گردد. وال پست اماده از ترک برداشتن بلوک های اطراف بازشو جلوگیری می کند. علاوه بر موارد ذکر شده، خرید وال پست آماده موجب افزایش سرعت ساخت و ساز می گردد.

 

نمایندگی وال پست آماده

عمران مدرن نمایندگی وال پست آماده است که قابلیت ارسال و نصب وال پست در سراسر ایران را دارا می باشد. نمایندگی وال پست آماده ، این امکان را برای مشتریان فراهم می نماید که خرید را با قیمت مناسبی انجام دهند. معمولا برای اخذ نمایندگی وال پست آماده ، نیاز است که نماینده مقدار مشخصی فروش در ماه داشته باشد. نمایندگی فروش وال پست ارائه دهنده ابعاد مختلف این کالا در جنس های مختلف می باشد. از آنجایی که تنوع محصول نمایندگی فروش وال پست بالا است، به انتخاب بهتر و مناسب تر محصول منجر می گردد.

 

اجرای وال پست با انکر بولت

در این روش پلیت های مورد استفاده برای اجرای وال پست با انکر بولت در تیرها و ستون ها جایگذاری می شوند و در نهایت وال پست به آن متصل می گردد. برای اجرای وال پست در سازه های بتنی، صفحه های فلزی در نظر گرفته شده برای اجرای والپست، پیش از آغاز بتن ریزی جاگذاری می شوند. البته گاهی نیز امکان جاسازی صفحه ها پیش از عملیات بتن ریزی وجود ندارد. در این حالت، از اجرای وال پست با انکر بولت استفاده می شود. بدین صورت که پس از عملیات بتن ریزی، پلیت ها با استفاده از انکر بولت به تیغه ها و ستون ها متصل می گردند. پس از آن اقدام به وال پست گذاری می نمایند. در اجرای وال پست با انکر بولت ، دو سر والپست باید به شیوه مناسب در کف و سقف مهار شوند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۸ رای

نظرات کاربران

الیاری

سلام چگونه با شما تماس بگیریم

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما