اجرای وال پست

اجرای وال پست

تعداد ارائه دهنده ها

۱۹ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت اجرای وال پست به جنس و قیمت متریال اولیه مورد استفاده در ساخت و دستمزد اجرای وال پست وابسته می باشد. اجرای والپست موجب افزایش ایمنی سازه به هنگام وقوع زلزله می گردد. هزینه اجرای وال پست غالبا به صورت مترمربع ارائه می شود. به طور کلی قیمت نصب وال پست در برابر مزایای بیشمار آن و هزینه های ساخت و ساز، کاملا مقرون بصرفه است. عمران مدرن بهترین پیمانکار اجرای وال پست با بهینه ترین هزینه وال پست می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

cctv_banner

اجرای وال پست

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
پیمان و توسعه پایدار

پیمان و توسعه پایدار

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

سازه کاران بامداد

سازه کاران بامداد

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

علی سلطانی نژاد

علی سلطانی نژاد

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۶

فراسازان آویژه

فراسازان آویژه

۱

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

نوین وال پست

نوین وال پست

۳

location

رشت

phone

******۰۹۱۱۸

میلاد عبدالرحیمی

میلاد عبدالرحیمی

۳

location

تنکابن

phone

******۰۹۱۱۹

والپست سنندج

والپست سنندج

۳

location

سنندج

phone

******۰۹۳۹۷

والپست کاران

والپست کاران

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۶۰

والپست کاری خسروی

والپست کاری خسروی

۳

location

سنندج

phone

******۰۹۱۸۲

وال پست گچساران

وال پست گچساران

۳

location

گچساران

phone

******۰۹۱۲۹

وال پست شیراز

وال پست شیراز

۳

location

شیراز

phone

******٠٩٣٥١

گوهرسازه

گوهرسازه

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

نوین وال پست عباسی

نوین وال پست عباسی

۳

location

لارستان

phone

******۰۹۱۳۹

گروه صنعتی پارسیان

گروه صنعتی پارسیان

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

قیمت اجرای وال پست

وال پست (Wall Post) کلاف های افقی و قائمی هستند که به منظور نگهداری دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. اجرای وال پست موجب یکپارچه عمل نمودن دیوار و انتقال نیروی ناشی از باد و زلزله از دیوار به فریم ساختمان می شود. در واقع می توان گفت اجرای والپست در اسکلت بتنی و فلزی ، هم باعث همبستگی دیوار و هم سبب مهار آن می گردد. اجرای این المان در ساختمان سازی از آسیب دیدگی اجزای اصلی سازه مانند تیر، ستون و سقف جلوگیری می نماید. هزینه وال پست به عوامل متعددی وابسته است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

 

اجرای وال پست
اجرای وال پست

 

قیمت نصب وال پست

قیمت نصب وال پست شامل هزینه های مربوط به خرید، حمل و نقل و اجرا می باشد. به عبارتی برای برآورد قیمت نصب وال پست باید تمامی این موارد را مدنظر قرار داد. در گام اول باید نوع محصول مورد نیاز را تعیین و سپس قیمت آن را استعلام نمود. در ادامه برای محاسبه قیمت نصب وال پست باید هزینه حمل را از باربری استعلام گرفت. غالبا برای حمل و نقل والپست به ماشین باربری بزرگ نیازی نبوده و هزینه جابجایی آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی کمتر است. قیمت نصب وال پست مربوط به بخش اجرای آن با توجه به نوع والپست طراحی شده متفاوت است.

 

هزینه وال پست

در نصب وال پست از نبشی ، قوطی و ناودانی استفاده می گردد. بنابراین یکی از عوامل موثر بر قیمت اجرای وال پست ، قیمت این پروفیل ها می باشد. با توجه به نوسانات بازار و تغییر قیمت آهن آلات، قیمت نبشی کشی وال پست نیز تغییر می یابد. به عبارتی قیمت نبشی کشی وال پست از موثرترین پارامترها در قیمت نصب وال پست می باشد. جنس متریال مصرفی نیز در محاسبه هزینه وال پست تاثیرگذار است. برخی از وال پست ها با مقاطع گالوانیزه اجرا می شوند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت نصب وال پست ، دستمزد پیمانکار اجرای وال پست می باشد. هزینه اجرای وال پست غالبا به ازای هر مترمربع تعیین می گردد. اما به طور کلی هزینه اجرای وال پست مقرون به صرفه است. در واقع اجرای وال پست دیوار با صرف هزینه نه چندان زیاد موجب استحکام آن و کاهش هزینه های مالی و جانی به ویژه در هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله می گردد.

 

هزینه اجرای وال پست

در محاسبه قیمت نصب وال پست باید متراژ کار و میزان مصالح مورد نیاز برای نصب را مدنظر قرار داد. در حال حاضر به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه اجرای وال پست و در عین حال تاثیر مثبت آن در جلوگیری از خسارات مالی و جانی در حین وقوع زلزله، توجه پیمانکاران زیادی به اجرای آن در سازه معطوف گردیده است. یکی از روش های نوین اجرای وال پست دیوار ، استفاده از الیاف FRP است. این وال پست مدرن ، پس از اجرای دیوار ، به صورت نواری و یا سرتاسری بر روی دیوار اجرا می گردد. سپس لایه پلاستر به صورت دستی بر روی آن اعمال می شود. در اجرای والپست مدرن دیوار ، باید لبه های دیوار به روش مناسب (نبشی، ناودانی و …) مهار گردند. در محاسبه قیمت اجرای وال پست مدرن ، قیمت الیاف FRP نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

پیمانکار اجرای وال پست

علاوه بر متریال اولیه، دستمزد اجرای وال پست نیز بر روی هزینه های تمام شده تاثیرگذار است. پیمانکار اجرای وال پست باید از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشد. پیمانکار اجرای وال پست باید اطمینان حاصل نماید که کارکنان عملیات اجرای والپست را به صورت ایمن انجام می دهند. تیم عمران مدرن دارای بهترین پیمانکار اجرای وال پست می باشد. کاربران گرامی می توانند برای اجرا و نصب وال پست با شرکت عمران مدرن تماس بگیرند.

 

دستمزد اجرای وال پست

اگر چه دستمزد اجرای وال پست تعیین کننده هزینه اجرای وال پست می باشد، اما بیشترین تاثیر مربوط به قیمت متریال اولیه است. پیش از آغاز به کار نیاز به استعلام دستمزد اجرای وال پست می باشد. به طور کلی دستمزد اجرای وال پست مقرون بصرفه بوده و در مقابل هزینه های ساختمان سازی بسیار ناچیز است.

 

اجرای والپست
نحوه اجرای وال پست در دیوار

 

دستمزد اجرای وال پست گالوانیزه

از جدیدترین روش های نصب وال پست ، اجرای والپست گالوانیزه است. در این روش به کمک میلگردهای بستر و وال پست گالوانیزه ، به مقاوم سازی دیوار می پردازند. جدای از دستمزد اجرای وال پست گالوانیزه ، اجرای آن دارای مزایایی همچون وزن کم و مقاومت بالا در برابر آتش سوزی می باشد. هزینه اجرای وال پست گالوانیزه در مقایسه با والپست سنتی مقرون بصرفه است.

 

انواع والپست

از لحاظ شکل، وال پست به دو دسته افقی و قائم تقسیم بندی می شود. برای اجرای وال پست قائم در دهانه های بزرگ، آنها را از روی تیر طبقه پایین به بخش زیرین تیر طبقه بالا در قیمت دهانه جوش می نمایند. وال پست افقی نیز موجب استحکام دیوار در اثر ایجاد درگیری دیوار با اسکلت می گردد. در دیوارهای با ارتفاع بیشتر از ۳/۵ متر یا ۳۰ برابر ضخامت دیوار اجرای والپست افقی الزامی است.

از نظر نوع مصالح وال پست با مصالح فلزی از جمله ناودانی ، قوطی و نبشی و در موارد خاص تیرآهن ساخته می شود که هم در ساختمان های با اسکلت بتنی و هم اسکلت فولادی اجرا می گردد. یکی دیگر از روش های اجرای این المان، اجرای والپست با انکر بولت می باشد.

 

نحوه اجرای وال پست در دیوار

وال پست هم در ساختمان بتنی و هم در ساختمان فولادی قابل اجرا می باشد. یکی از جزئیات اجرای وال پست ، تعیین سایز نبشی مورد نیاز است. گاهی پیمانکار اجرای وال پست یا کارفرما به دلایلی همچون دلایل اقتصادی تغییراتی در دتایل اجرایی وال پست اعمال می کند. این تغییرات که شامل استفاده از میلگرد در اجرای کلاف های افقی به جای نبشی و همچنین عدم اجرای پشت به پشت نبشی های افقی و قائم می باشد، افت عملکرد مطلوب وال پست را در پی دارد.

 

نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی

نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی بدین صورت می باشد که ابتدا صفحه فلزی کاشته شده و سپس جوشکاری صفحات انجام می شود. به طور کلی نحوه اجرای وال پست دیوار به این صورت است که در ابتدا محل اتصال ورق ها به کف و ستون مشخص می گردد و پس از آن ورق های اتصال نصب می گردند. وال پست در اسکلت بتنی به دو ورق بالایی و پایینی جوش می شود. در هنگام اجرای دیوار باید توجه نمود که فاصله نصب وال پست خالی بماند. پس از دیوارچینی ۴ میلگرد به ورق های نصب شده در سقف و کف جوش می شوند. سپس قالب بندی دیوار انجام می شود. در مرحله آخر از نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی ، عملیات بتن ریزی صورت می پذیرد.

 

نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی
نحوه اجرای وال پست در اسکلت بتنی

 

نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی

نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی همانند اجرای آن در سازه های بتنی می باشد. تنها تفاوت نحوه اجرای وال پست در اسکلت فلزی با بتنی این است که در سازه فلزی وال پست با جوشکاری به تیر و ستون متصل می گردد. جوشکار باید با توجه به نقشه و جزئیات اجرای وال پست ، آن را بسازد. سپس نبشی ساخته شده را در محل نصب، جوشکاری می نمایند. پس از اجرای والپست ، ساخت دیوار آغاز می گردد.

 

ضوابط اجرای وال پست دیوار 

ضوابط اجرای وال پست دیوار به شرح زیر می باشد:

  • حداکثر طول مجاز هر دیوار غیر سازه ای بین دو کلاف قائم نباید از ۶ متر یا ۴۰ برابر ضخامت آن دیوار بیشتر باشد.
  • حداکثر ارتفاع دیوار غیر سازه ای از تراز کف ۳/۵ متر یا ۳۰ برابر ضخامت دیوار است. در صورت تجاوز از این مقدار باید دیوار غیر سازه ای با تعبیه عناصر افقی و قائم مهار گردد.
  • حداقل نسبت ضخامت به ارتفاع دیوار غیر سازه ای نباید از  ۱/۳۰ کمتر باشد. در دیوارهای آجری حداقل ضخامت دیوار غیر سازه ای باید برابر با عرض آجر در نظر گرفته شود.
  • لبه های قائم تیغه ها باید به یک دیوار عمود، یک تیغه دیگر یا وال پست اتصال داشته باشد و به هیچ عنوان نباید آزاد باشد.
  • کلیه دیوارهای پیرامونی باید به منظور مقاومت در برابر زلزله به وسیله نصب وال پست ایمن گردند.
  • تمام پروفیل های مورد استفاده در نصب وال پست باید ضد زنگ بخورند.
  • حداقل پروفیل مصرفی برای اجرای وال پست نبشی ۵ می باشد.
  • به منظور گیرداری بیشتر وال پست افقی ، در فواصل ۱ تا ۱/۵ متر با استفاده از میلگرد آجدار ۱۴ و بالاتر از آن به سازه سقف متصل می شوند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۵ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

حسام ورمزیاری

سلام بعد از اجرای وال پست برای نصب پنجره های بزرگ و یا بالکن دچار مشکل نمیشیم؟!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما