بلوک هبلکس

بلوک هبلکس

دسته بندی

بلوک دیواری

توضیحات قیمت

قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ به مواد اولیه آن و کیفیت کلی کالا، همچنین ابعاد بلوک هبلکس بستگی دارد. خرید بلوک هبلکس به دلیل سرعت بالای اجرای آن از لحاظ هزینه ها، بسیار مقرون به صرفه است. خدمات فروش بلوک هبلکس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در عمران مدرن ارائه می شود. برای اطلاع از قیمت هر عدد بلوک هبلکس با عمران مدرن تماس بگیرید.

بلوک هبلکس

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ به مواد اولیه آن و کیفیت کلی کالا، همچنین ابعاد بلوک هبلکس بستگی دارد. خرید بلوک هبلکس به دلیل سرعت بالای اجرای آن از لحاظ هزینه ها، بسیار مقرون به صرفه است. خدمات فروش بلوک هبلکس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در عمران مدرن ارائه می شود. برای اطلاع از قیمت هر عدد بلوک هبلکس با عمران مدرن تماس بگیرید.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک هبلکس

فروشندهمحلشماره تماس

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۰۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱-۳

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۶

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

۳

location

یزد

phone

******۰۹۱۳۸

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک هبلکس

جنس بلوک هبلکس ساختمانی از بتن ساده می باشد که طی فرآیند خاصی متخلخل می­شود. این تخلخل مزایایی همچون سبکی را به همراه دارد. بلوک هبلکس در برابر فشار و دمای متغیر مقاوم است. این مزایا، فروش بلوک هبلکس را به تجارتی رو به رشد برای ساختمان سازی تبدیل کرده است. نام دیگر بلوک هبلکس بلوک AAC است. این نام گذاری مختصر شده Autoclaved Aerated Concrete است. قیمت روز بلوک هبلکس به مواد تشکیل دهنده آن مانند پودر آلومینیوم، پور منیزیم، آهک میکرونیزه، سیلیس و سیمان سفید بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

ابعاد بلوک هبلکس
حمل و نقل بلوک هبلکس

 

نکته دیگری که در هنگام خرید بلوک هبلکس باید توجه داشت قابلیت برش خوری خوب این محصول است. این قابلیت کاربری این محصول را بسیار بالا می برد، زیرا به سادگی می توان درون آن سیم کشی یا لوله کشی کارگذاری کرد. وجود آهک میکرونیزه در بافت بلوک هبلکس ، مقاومت آن در مقابل صوت و حرارت را تضمین می کند. آلومینیوم نیز باعث ایجاد تخلخل در بلوک AAC می شود. سیلیس نیز خاصیت ضد حریق به این متریال می دهد. تولید بلوک هبلکس در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد و فشار ۱۲ بار در دستگاه اتوکلاو صورت می گیرد. این نوع بلوک حاوی ۶۰ تا ۸۰ درصد هوا است. خرید بلوک هبلکس مزایایی چون قابل استفاده مجدد بودن، غیر سمی بودن، تجدید پذیری و همچنین قابل بازیافتی را به همراه دارد.

 

بلوک هبلکس
دیوار چینی با بلوک های سبک هبلکس

 

قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ در تهران

قیمت هر عدد بلوک هبلکس در ساختمان­ سازی بسیار مقرون به صرفه است. یکی از دلایل آن سرعت بالای اجرای آن است. در هنگام خرید بلوک هبلکس به علت وزن کمی که دارد، هزینه حمل و نقل و جا به جایی آن نیز بسیار کمتر است. این مقرون به صرفه بودن شرایط خاصی نیز دارد. برای مثال باید بر اساس نوع ساخت و ساز بررسی کرد که حتما استفاده از این نوع بلوک در مقابل با حذف برخی از هزینه ‌ها مانند عایق‌ کاری، کارگر و ... صرفه اقتصادی داشته باشد؛ زیرا قیمت بلوک‌ هبلکس ۱۴۰۱ ، نسبت به سایر بلوک ‌ها گران ‌تر است. برای محاسبه قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ باید به استاندارد ها و معیار های به روز، برای برآورد قیمت توجه نمود.

 

بلوک هبلکس
دیوار های ساخته شده با بلوک هبلکس

 

علت سرعت اجرای بالای آن نیز سبک بودن وزن بلوک ها است. زمانی که یک پروژه ساخت و ساز با سرعت بالا به اتمام می­رسد، نیروی اجرایی، ساعات کاری و ملات کمتری نیاز است و در نتیجه مقدار قابل توجهی از هزینه­ ها کاهش می­ یابد. قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ با توجه به ابعاد و تعداد آن ها تعیین می شود. در ادامه به ابعاد بلوک هبلکس اشاره می شود اما باید توجه داشت این بلوک در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شود و هرچه ابعاد بزرگ تر باشد، قیمت هر عدد بلوک هبلکس بیشتر خواهد بود. 

 

بلوک هبلکس
ابعاد استاندارد بلوک هبلکس برای دیوارچینی

 

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلوک هبلکس ساختمانی، میزان چسب مصرفی و نوع چسب آن است. متریال استفاده شده در تولید بلوک و همچنین چسب آن همگی باعث تغییر قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۱ می شوند. برای اطلاع از قیمت روز بلوک هبلکس ساختمانی با همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

ابعاد بلوک هبلکس
ابعاد سفارشی بلوک هبلکس

 

قیمت هر عدد بلوک هبلکس

قیمت هر عدد بلوک هبلکس نسبت به مزایای آن مقرون به صرفه است. یکی از مزایای این بلوک سرعت بالای اجرا می باشد. در هنگام خرید بلوک هبلکس به علت وزن کمی که دارد، هزینه حمل و نقل و جابجایی آن نیز بسیار کمتر است. این مقرون به صرفگی شرایط خاصی نیز دارد. برای مثال باید براساس نوع ساخت و ساز بررسی کرد که حتما استفاده از این نوع بلوک در مقابل با حذف برخی از هزینه ‌ها مانند عایق‌ کاری، کارگر و ... صرفه اقتصادی داشته باشد.

 

خرید بلوک هبلکس

در هنگام خرید بلوک هبلکس باید به موارد خاصی توجه داشت زیرا استحکام و مقاومت سازه به کیفیت مصالح به کار رفته در آن بستگی دارد. یکی از این موارد کارخانه و شرکت فروش بلوک هبلکس است. بررسی اعتبار و کیفیت بلوک های ارائه شده توسط برند ها از نکات مهم است. به ترک و پراکندگی رنگ بلوک، در هنگام فروش بلوک هبلکس باید دقت شود. هم چنین این بلوک ها وزن استاندارد و ابعاد استانداری نیز دارند که هنگام خرید بلوک هبلکس باید به آن ها توجه نمود. 

 

ابعاد بلوک هبلکس
بلوک های هبلکس سبک یا AAC

 

مزایای بلوک هبلکس

خرید بلوک هبلکس یکی از ساده ترین راه ها برای طراحی و اجرای یک ساختمان است. زیرا این متریال بسیار کاربردی بوده و استفاده از آن دست طراحان را تا حدی باز می گذارد. در ادامه به معرفی چند نمونه از مزایای بلوک AAC پرداخته می شود.

 • بلوک‌ AAC چند برابر سبک‌ تر از آجر های سنتی است که حمل و نقل آن ها را ساده تر می کند.
 • این کم وزنی بار مرده ساختمان را نیز کاهش می دهد.
 • نصب سریع بلوک هبلکس یا اتوکلاو از دیگر مزایای آن است که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی می شود.
 • ضایعات و نخاله های ساختمانی ناشی از آن بسیار کم بوده و چیزی حدود ۵ درصد است.

 

ابعاد بلوک هبلکس
برش آسان بلوک هبلکس

 

 • بلوک‌ AAC عایق حرارتی و صوتی بسیار مناسبی است و باعث کاهش هزینه‌ های گرمایش و تهویه مطبوع ساختمان می‌شود.
 • بلوک هبلکس با محیط زیست سازگار است. 
 • بلوک‌ AAC تا 1600 درجه سانتی‌گراد در برابر آتش مقاومت می کند. این بلوک ‌ها بین ۲ تا ۶ ساعت بسته به ضخامت دیوار در برابر آتش‌سوزی استحکام دارند.
 • بلوک AAC با مواد غیر آلی ساخته می شود به همین دلیل در برابر پوسیدگی، کپک زدن، حمله حشرات و موریانه‌ها مقاوم است.
 • بافت متخلخل بلوک هبلکس باعث استحکام و مقاومت آن در برابر زلزله می شود. 

 

ابعاد بلوک هبلکس
خرید و فروش بلوک هبلکس

 

معایب بلوک هبلکس

در کنار تمام این مزایا، معایب بلوک هبلکس نیز قابل ذکر است تا در هنگام خرید بلوک هبلکس تمامی جوانب به طور کامل در نظر گرفته شود. در پاسخ به این پرسش که معایب بلوک هبلکس چیست باید به بررسی موارد زیر پرداخته شود. 

 • از جمله معایب بلوک هبلکس عدم دسترسی گسترده آن است. این متریال فراوانی زیادی ندارد و در برخی مناطق در دسترس نیست.
 • از بلوک AAC نمی توان به عنوان عضو باربر بهره مند شد، زیرا برای تبدیل دیواره های بلوک هبلکس به دیوار های باربر باید ضخامت آن ها تا حد زیادی افزایش یابد که این امر از لحاظ توجه به قیمت هر عدد بلوک هبلکس ، مقرون به صرفه نیست.
 • ترک خوردن و فرسودگی در صورت مجاورت با رطوبت و آب از دیگر معایب بلوک هبلکس است.
 • ماهیت بلوک هبلکس شکننده است. درست است که برش آن بسیار ساده بوده و برای عبور سیم کشی از داخل دیوار ها بسیار گزینه مناسبی است، اما باید در هنگام برش به شکننده بودن بلوک ها نیز توجه داشت.
 • از دیگر معایب بلوک هبلکس مصرف آب برای تضمین استحکام سازه است به این ترتیب که بلوک‌های هبلکس در لایه اولیه خود آب را به میزان بالا جذب می‌کنند، به همین دلیل قبل از اجرای هر نوع عملیاتی، نیاز است تا دیوارها به‌طور کامل خیس گردند.

 

استفاده از ملات و چسب مخصوص بلوک های هبلکس

 

ابعاد بلوک هبلکس

شاید این پرسش پیش بیاید که ابعاد بلوک هبلکس چیست ، در پاسخ به این پرسش باید گفت ابعاد بلوک هبلکس نسبت به سایر مصالح ساختمانی بزرگ تر است و همین امر باعث افزایش سرعت اجرا و صرفه جویی در هزینه های تمام شده و همچنین زمان پروژه می گردد. هم چنین وزن یک متر مربع از بلوک هبلکس ۵۵۰ الی ۶۰۰ کیلوگرم است که این مقدار یک سوم وزن یک متر مربع آجر فشاری می باشد. ابعاد بلوک هبلکس در مرحله اول طبق استاندارد تعریف شده کارخانه است که اغلب یکی می باشد و فروش بلوک هبلکس در ابعاد مشخصی صورت می گیرد. اما می توان ابعاد بلوک هبلکس مورد نظر را سفارش داده و طبق نیاز خود بلوک را خریداری کنید.

 

بلوک هبلکس
ساخت دیوار با چسب مخصوص بلوک هبلکس

 

کاربرد بلوک هبلکس

فروش بلوک هبلکس ساختمانی برای دیوار های خارجی تا ضخامت نهایت ۱۵ سانتی متر و برای دیوار های داخلی تا ضخامت ۱۰ سانتی متر است. انواع بلوک هبلکس به دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تقسیم بندی می شود. قیمت هر عدد بلوک هبلکس غیر اتوکلاوی ارزان تر است و در نتیجه کیفیت پایین تر دارد. استفاده از بلوک AAC برای موارد زیر توصیه می شود.

 • مناسب برای مدارس، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، شرکت‌ها، مسکن‌ها و ... زیرا از خاصیت عایق صوتی برخوردار است.
 • مناسب برای دیوار های خارجی و داخلی زیرا سرعت اجرای پایین و کیفیت اجرای بالایی دارند.
 • مناسب برای ساختمان هایی که در مناطق زلزله خیز واقع شده اند.
 • از این نوع مصالح برای ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی به علت ظاهر مناسبی که دارد، استفاده می شود. 

 

بلوک هبلکس
ساخت خانه ویلایی با بلوک های هبلکس

 

چسب بلوک هبلکس

برای اجرای دیوار با بلوک های هبلکس به ملات مخصوص خود AAC نیاز است. این ملات همان چسب مخصوص اتوکلاو است. این چسب در بسته بندی های مختلف تولید می شود. نکته ای که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید ماده ای خارجی را با چسب هبلکس ترکیب کرد زیرا خاصیت و کیفیت خود را از دست می دهد و چسب باز شده نهایتا تا ۴ الی ۵ ساعت قابل استفاده است. برای استفاده از چسب باید ابتدا بلوک ها به طور کامل خیس شوند و بعد از چسب به عنوان ملات استفاده شود. دقت کنید مرطوب کردن بلوک های هبلکس پیش از چیدن دیوار از مراحل مهمی است که در استحکام نهایی سازه بسیار موثر است. در این مطلب به این پرسش که بلوک هبلکس چیست و همین طور ویژگی ها، کاربرد، مزایا و قیمت آن پرداخته شد، امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما