میلگرد ساده 5.5

دسته بندی

میلگرد ساده

بازه قیمت

از ۱۵۹۱۸ تومان تا ۱۷۷۰۷ تومان

توضیحات قیمت

میلگرد ساده 5.5

دسته بندی
میلگرد ساده
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۱۵۹۱۸ تومان تا ۱۷۷۰۷ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


میلگرد ساده 5.5 ذوب آهن اصفهان


phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

میلگرد ساده 5.5 کویر کاشان


phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

۱۷۷۰۷ تومان (هر کیلوگرم)

آخرین بروزرسانی:

امروز

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

۱۵۹۲۵ تومان (هر كيلوگرم)

آخرین بروزرسانی:

امروز

میلگرد ساده 5.5 کیان فولاد ابهر


phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

۱۵۹۱۸ تومان (هر کیلوگرم)

آخرین بروزرسانی:

امروز

میلگرد ساده 5.5 ذوب آهن اصفهان


shop

فروشنده

آیرومارت
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

میلگرد ساده 5.5 کویر کاشان


shop

فروشنده

آهن آنلاین
phone

*******۰۹

قیمت کل:

۱۷۷۰۷ تومان (هر کیلوگرم)

shop

فروشنده

آیرومارت
phone

*******۰۹

قیمت کل:

۱۵۹۲۵ تومان (هر كيلوگرم)

میلگرد ساده 5.5 کیان فولاد ابهر


shop

فروشنده

آهن آنلاین
phone

*******۰۹

قیمت کل:

۱۵۹۱۸ تومان (هر کیلوگرم)

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


میلگرد ساده 5/5

میلگرد ساده 5/5 (S240) میلگردی صاف، بدون آج و توپر است. در واقع به میلگردهایی که آج نداشته باشند، میلگرد ساده گفته می شود. میلگردها به دو دسته کلی ساده و آج دار تقسیم بندی می شوند. در تولید میلگرد آجدار باید از فولاد کاملا نرم استفاده کرد. اما برای تولید میلگرد ساده 5/5 و سایر میلگردهای ساده به شرط تطبیق کلیه ویژگی های میلگرد با ضوابط استاندارد ملی شماره 3132، می توان از فولاد نیمه آرام نیز استفاده کرد. 

از تفاوت های میلگرد ساده و میلگرد آجدار می توان به تفاوت در شکل ظاهری، استحکام و کاربرد آنها اشاره کرد. تولید میلگردهای ساده از مقاطع فولادی مانند تیرآهن، ریل راه آهن، ورق و ضایعات آنها مجاز نمی باشد. همچنین تولید میلگرد از هر نوع ماده اولیه که سوابق متالوژیکی مشخصی نداشته باشد مجاز نیست.

 

قیمت میلگرد ساده
میلگرد ساده 5/5

 

تولید میلگرد ساده 5/5

برای تولید میلگرد ساده 5/5 و سایر میلگردهای ساده ، ابتدا شمش ها را در ردیف های مشخص قرار داده و وارد کوره ای با حرارت بالا می نمایند. دمای این کوره ها حدود 1100 درجه سانتی گراد است. این شمش ها با دمای بالا و به کمک جریان های گردابی برای نورد آماده می شوند. شمش ها پس از رسیدن به دمای مورد نظر، روی رول ها قرار گرفته و به طرف مرحله رافینگ هدایت می شوند.

مرحله رافینگ در تولید میلگرد ساده 5/5 در سه گام از قطر شمش ها کاسته و به طول آن می افزاید. پس از آن میلگردها را در طول های مورد نظر برش می زنند. میلگردها بر اساس استاندارد مشخص شده، برش داده می شوند.

 

ویژگی های میلگرد ساده

میلگردهای ساده با استاندارد A1 تولید می شوند. قابلیت جوش پذیری این میلگردها بالا است. میزان کربن مصرفی در ساخت میلگرد ساده 5/5 و سایر میلگردهای ساده ، کمتر از میلگرد آجدار است. به همین دلیل استحکام آن کمتر از میلگرد آجدار می باشد. سایر مشخصات میلگردهای ساده به شرح زیر می باشد:

 

جدول 1- رواداری قطر اسمی میلگردهای ساده

قطر اسمی (mm)

رواداری (mm)

تغییرات قطری (mm)

کمتر از 22

0/3+

0/5-

بیضی بودن باید در محدوده 70 درصد دامنه رواداری باشد.

 

جدول 2- رواداری وزن بسته میلگرد ساده 5/5

قطر اسمی (mm)

رواداری وزن (%)

کمتر از 10

7 ±

 

جدول 3- ترکیب شیمیایی مذاب ریخته گری میلگرد ساده (حداکثر مقادیر بر حسب درصد جرمی)

طبقه بندی

علامت مشخصه

کربن

سیلیسیوم

منگنز

فسفر

گوگرد

نیتروژن

حداکثر کربن معادل

ساده

س 240

0/22

0/55

0/75

0/050

0/050

 

مشخصات مکانیکی میلگرد ساده

علامت مشخصه میلگرد ساده ، س 240 است. حداقل استحکام تسلیم بالایی این میلگردها باید برابر با 240 نیوتن بر میلی متر مربع باشد. حداقل استحکام کششی نیز باید برابر با 360 نیوتن بر میلی متر مربع باشد. مقاومت کششی عبارت است از بیشترین نیروی کششی که میلگرد می تواند قبل از شکستن تحمل کند. تنش تسلیم نیز عبارت است از حداکثر نیرویی که به میلگرد وارد می شود بدون اینکه میلگرد دچار تغییر شکل دائمی شود.

 

خرید میلگرد ساده 5/5
تولید میلگرد ساده 5/5

 

کاربرد میلگرد ساده 5/5

نقش میلگرد ساده در بتن، جبران مقاومت کششی پایین بتن است. اتصال میلگردهای ساده با بتن کمتر از میلگردهای آجدار است. مطابق با مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ، میلگردهای با رویه صاف یا میلگرد ساده 5/5 فقط می تواند به عنوان میلگرد دورپیچ در اعضای سازه ای بتن آرمه یا در ساختمان های بتن آرمه به کار رود. استفاده از آنها به عنوان میلگرد سازه ای غیر از مورد فوق، در تمامی انواع ساختمان ها ممنوع است.

عمده کاربرد میلگرد ساده 5/5 در صنعت بوده و از آن برای ساخت میخ، پیچ و مهره، اتصالات و ماشین آلات استفاده می شود. این میلگردها در ساخت مفتول نیز قابل استفاده می باشند. به طور کلی استفاده از میلگردهای ساده به عنوان میلگرد سازه ای فقط در دورپیچ ها مجاز است.

 

قیمت میلگرد ساده 5/5

 قیمت میلگرد ساده 5/5 وابسته به عوامل متعددی است. یکی از این عوامل قیمت مواد خام اولیه مورد نیاز برای ساخت آن می باشد. نوسانات ارز نیز بر قیمت میلگرد ساده 5/5 موثر است. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد ساده می توان به قیمت جهانی فولاد، قیمت مواد اولیه مصرفی در ساخت و نیز متناسب نبودن میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. در صورتی که تقاضا بیشتر از میزان عرضه میلگرد باشد، قیمت میلگرد ساده افزایش می یابد.

قیمت برندهای مختلف میلگرد ساده 5/5 با یکدیگر فرق دارد. به طور مثال قیمت میلگرد ساده 5/5 کویر کاشان در تیرماه 1400 ، از حدود کیلویی 16514 تومان تا 17432 تومان متغیر بوده است. قیمت میلگرد ساده 5/5 ابهر در همین بازه زمانی از کیلویی 16468 تومان تا 17386 تومان متغیر بوده است. به طور کلی قیمت میلگرد ساده کمتر از نوع آجدار آن است. چون کربن کمتری در ساخت آن مصرف شده و استحکام کمتری دارد.

 

قیمت میلگرد ساده
میلگرد کلاف ساده

 

خرید میلگرد ساده 5/5

میلگردهای ساده مشمول استاندارد 3132 ، الزامی جهت نشانه گذاری ندارند. در صورت توافق میان تولید کننده و خریدار امکان نشانه گذاری وجود خواهد داشت. در هنگام خرید میلگرد ساده ، باید توجه داشت که بسته دارای حداقل یک پلاک مشخصات فلزی (یا هر پلاک مقاوم دیگر) باشند و اطلاعات زیر بر روی آن درج شده باشد:

  • نام و علامت تجاری شرکت تولید کننده میلگرد
  • علامت مشخصه میلگرد
  • قطر اسمی بر حسب میلی متر
  • شماره ذوب یا شماره ردیابی مرتبط با گزارش آزمون بسته
  • طول میلگرد
  • نام کشور تولید کننده
  • وزن بسته بر حسب کیلوگرم

کلیه میلگردهای ساده تا قطر 14 میلی متر به صورت شاخه با طول های مساوی یا کلاف و بالاتر از 14 میلی متر فقط به صورت شاخه با طول های مساوی دسته بندی می شود. به عبارت دیگر میلگرد ساده 5/5 به صورت کلاف و یا به صورت شاخه مستقیم با طول های مساوی بسته بندی می شود. قطر کلاف باید حداقل 200 برابر قطر میلگردهای کلاف باشد.

برای خرید میلگرد ساده 5/5 در احجام بالا بهتر است که از کارخانه اقدام به تهیه آن نمود. زیرا خرید مستقیم از کارخانه مقرون به صرفه تر است. اما باید توجه نمود که خرید از کارخانه دارای محدودیت ها و مشکلاتی همچون امکان عدم عرضه روزانه، محدودیت در حداقل میزان خرید، مسافت بیشتر ارسال و ... می باشد. در حجم های کم، خرید از بنگاه های فروش میلگرد ساده 5/5 ، گزینه مناسب تری است. زیرا محدودیتی در حداقل میزان خرید وجود نداشته و مسافت و به تبع آن هزینه ارسال بار کمتر است.

نظرات کاربران