میلگرد آجدار 22

میلگرد آجدار 22

دسته بندی
میلگرد آجدار
تعداد ارائه دهنده ها
۲۵۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۲۱۲۸۵ تومان تا ۲۵۷۰۰ تومان
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر
شهر را مشخص کنید

برند
برند را مشخص کنید
استاندارد
استاندارد را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

related-0بتن آمادهrelated-1آرماتور بندیrelated-2بتن ریزیrelated-3قالب بندی
ahangar_banner

میلگرد ۲۲ میانه ( آجدار - A3 )

فروشندهشماره تماسحالتتحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

location

کیلوگرم

۲۲,۲۰۰

امروز

آهنگر

phone

******۰۲۱۴۳

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۳,۷۰۰

۲ روز پیش

آهن آنلاین

phone

******۰۲۱۵۴

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۱,۹۲۷

دیروز

آهن پخش

phone

******۰۳۱۳۶

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۱,۷۸۹

دیروز

شهر آهن

phone

******۰۲۱۶۶

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۱,۷۴۰

امروز

آیرومارت

phone

******۰۲۱۴۵

شاخه

location

کارخانه

كيلوگرم

تماس بگیرید

-

میلگرد ۲۲ ظفر بناب ( آجدار - A3 )

فروشندهشماره تماسحالتتحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

location

کیلوگرم

۲۲,۶۰۰

امروز

آهنگر

phone

******۰۲۱۴۳

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۴,۲۵۰

۲ روز پیش

آهن آنلاین

phone

******۰۲۱۵۴

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۲,۲۹۴

دیروز

آهن پخش

phone

******۰۳۱۳۶

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۲,۳۸۵

دیروز

شهر آهن

phone

******۰۲۱۶۶

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۲,۲۹۰

امروز

آهن پرایس

phone

******۰۲۱۵۴

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۲,۴۷۷

دیروز

آیرومارت

phone

******۰۲۱۴۵

شاخه

location

کارخانه

كيلوگرم

۲۲,۲۹۰

دیروز

میلگرد ۲۲ فولاد خراسان (نیشابور) ( آجدار - A3 )

فروشندهشماره تماسحالتتحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی

عمران مدرن

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

location

کیلوگرم

۲۲,۲۰۰

امروز

آهنگر

phone

******۰۲۱۴۳

شاخه

location

کارخانه

کیلوگرم

۲۳,۹۰۰

۲ روز پیش

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

قیمت میلگرد ۲۲

میلگرد ۲۲ آجدار برای افزایش مقاومت سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. میلگردها به دو دسته کلی آجدار و ساده دسته بندی می شوند. میلگرد آجدار ۲۲ دارای شیارهایی بر روی سطح خود است که از لغزش و سر خوردن بتن جلوگیری می نماید. به عبارت دیگر میلگرد 22 آجدار نسبت به نوع ساده درگیری بیشتری با بتن دارد. برای تولید میلگرد ۲۲ آجدار باید از فولاد نوع کاملا آرام استفاده شود.

میلگرد ۲۲ آجدار در ایران بر اساس استاندارد ژاپن، روسیه، آمریکا و اروپا تولید می شود. به طور مثال تولید میلگرد اجدار ۲۲ ذوب آهن اصفهان بر اساس استاندارد روس صورت می پذیرد. میلگردهای آجدار بر اساس رده مقاومتی در سه دسته A2، A3 و A4 قرار می گیرند.

 

قیمت میلگرد 22 آجدار
میلگرد ۲۲ آجدار

وزن میلگرد ۲۲

میانگین وزن میلگرد ۲۲ حدود ۳۵ کیلوگرم و وزن استاندارد اشتال ۳۵.۷۶ کیلوگرم است. بنابراین وزن یک شاخه میلگرد ۲۲ حدود ۱۷.۵ کیلوگرم وزن خواهد داشت. میانگین وزن بازار اما کمتر از این مقدار است. اغلب کارخانه ها میلگرد ۲۲ را با وزنی کمتر از ۳۵ کیلوگرم روانه ی بازار میکنند. دلیل تفاوت وزن میلگرد ۲۲ در کارخانه‌های مختلف ، شمش مورد استفاده برای ساخت و تفاوت در فرآیند ساخت است. در اختیار داشتن وزن میلگرد کارخانه به محاسبات و برآورد هزینه کمک زیادی میکند و محاسبه ی تعداد هر شاخه میلگرد ۲۲ در هر تریلی و هر بندیل ضرورییست. در ادامه جدول وزن میلگرد ۲۲ به همراه جزئیات وزن هر متر میلگرد و تعداد میلگرد در هر تریلی و هر بندیل مورد بررسی قرار گرفته است.

 وزن هر شاخه میلگرد ۲۲

وزن هر شاخه میلگرد ۲۲ بر اساس میانگین ارقام اعلام شده توسط کارخانه‌ها در بازه‌ی ۳۴ تا ۳۷ کیلوگرم است. منظور از وزن یک شاخه میلگرد ۲۲ ، وزنی است که یک شاخه‌ی ۱۲ متری خواهد داشت. جدول زیر وزن هر شاخه میلگرد ۲۲ را برای تمامی کارخانه‌های تولید کننده‌ی این میلگرد بررسی کرده است. توجه داشته باشید که میلگرد ۲۲ در هر ۴ استاندارد A1 که میلگرد ساده ۲۲ است و استاندارد A2 و A4 نیز در بازار موجود است اما اکثر میلگردهای بیست و دو موجود در بازار از استاندارد A3 میلگرد جناقی هستند. جدول زیر مربوط به وزن میلگرد ۲۲ استاندارد A3 است:

برندوزن میلگرد ۲۲ A3
ابرکوه۳۵.۷۶
ابهر۳۶
احرامیان یزد۳۷
اذر امین تیکمه داش۳۴.۵
اذر امین تیکمه داش۳۴.۵
اردبیل۳۱
ارگ۳۵
اروند۳۶
البرز غرب۳۳.۵
امیرکبیر خزر۳۴.۱
اناهیتا۳۱
اهواز۳۵.۸۴
ایوان غرب۳۳.۵
آتیه خلیج فارس۳۳.۵
آریا ذوب۳۵.۷۶
آریان فولاد۳۴.۵
آریان فولاد۳۵
آستارا۳۳.۵
بافق۳۵.۷
بردسیر کرمان۳۵.۷۶
پرشین۳۵.۷۶
جهان فولاد سیرجان۳۴.۱
چلیک تبریز۳۳.۹۶
حسن رود گیلان۳۵
خرمدشت تاکستان۳۴
درپاد تبریز۳۶
راد همدان۳۱
روهینا دزفول۳۵
زاگرس۳۵.۷۵
سپهر ایرانیان۳۵.۵
سمنان۳۶
سیرجان حدید۳۵.۵
سیرجان حدید۳۵.۵
شاهرود۳۴.۵
شاهین بناب۳۴.۵
شیراز پولاد۳۲.۵
صائب تبریز۳۵.۵
صدر فولاد لرستان۳۳.۵
ظفر بناب۳۵.۵
ظفر بناب۳۵.۵
فایکو۳۵.۷
فولاد آلیاژی ایرانیان۳۳.۵
فولاد آلیاژی ایرانیان۳۳.۵
فولاد تات۳۳.۵
فولاد خرم آباد۳۳.۵
قائم۳۴.۵
کاوه تیکمه داش۳۴.۴
کرمانشاه۳۳
کویر کاشان۳۷
کیان فولاد ابهر۳۳.۷
گلستان۳۵.۷۶
مشهد صدرا توس۳۵.۷۶
مهام۳۳.۵
میاندوآب۳۵.۸
میانه۲۹.۶
نورد کرمان۳۱
نوین ابهر۳۳.۵
نیشابور۳۶
هشترود۳۴
هیربد زرندیه۳۵.۷۶

نحوه ساخت میلگرد ۲۲ آجدار

تولید و ساخت میلگرد ۲۲ آجدار به روش نورد انجام می شود. برای تولید میلگرد آجدار به روش نورد گرم، شمش های فولادی را تحت حرارت بالا ذوب کرده و سپس به وسیله یک جک هیدرولیکی به درون کوره هدایت می کنند. با استفاده از غلتک های تعبیه شده در دستگاه نورد و با اعمال نیروی کششی و فشاری، میلگرد را به قطر مورد نظر می رسانند. این عملیات در چند مرحله انجام می شود.

پس از آن میلگردها را به قفسه های نورد منتقل کرده و سپس به استندهای آج زنی منتقل می شوند. آج زنی میل گرد ۲۲ گرید A2 در همان مرحله نورد کردن میلگرد انجام می شود. اما برای گرید A3 آج زنی پس از سرد شدن میلگرد انجام می شود. در گام بعدی میلگردها را در طول مورد نظر برش می زنند که این طول غالبا برابر با ۱۲ متر است.

 

روش تولید میلگرد ۲۲ آجدار بر اساس استانداردها

بر روی میلگردهای آجدار کدهایی حک شده است که نشان دهنده روش استاندارد تولید میلگرد است. این کدها شامل JU، JT، CU، CT و SA می باشد. SA برای میلگردهای A4 استفاده می شود. حرف اول J نشان دهنده گرید A2 و حرف C نشان دهنده گرید A3 می باشد. حرف های U و T حک شده پس از این حروف، نشان دهنده روش تولید میلگرد ۲۲ آجدار است.

برای میلگرد 22 آجدار تولید شده به روش آلیاژی از حرف U و برای میلگردهای آجدار تولید شده به روش ترمکس از حرف T استفاده می شود. به طور مثال بر روی میلگردهای A3 تولید شده به روش ترمکس، کد CT حک می شود.

در روش آلیاژی میلگرد در هوای آزاد خنک می شود. برای تولید میلگرد ۲۲ آجدار به این روش، فروآلیاژهایی به شمش فولادی اضافه می گردد. میلگرد آجدار تولید شده به این روش دارای خواص شیمیایی یکسان در سطح و مغز می باشند. سختی میلگرد آجدار ۲۲ تولید شده به روش آلیاژی کمتر از روش ترمکس است.

در تولید میلگرد آجدار به روش ترمکس، برای خنک شدن میلگرد آن را از درون یک تونل پاشش آب رد می کنند. در واقع میلگرد را پس از نورد شدن و در حالی که هنوز سرخ است از درون این تونل عبور می دهند. در روش ترمکس از شمش های فولادی با آنالیز شیمیایی پایین تری استفاده می شود.

 

انواع آج میلگرد ۲۲

آج ها از نظر شکل به صورت دوکی شکل (آج با مقطع متغیر) یا به صورت یکنواخت (آج با مقطع ثابت) و از نظر امتداد به صورت مارپیچ یا جناقی می باشند. میلگرد ۲۲ آجدار و سایر میلگردهای آجدار باید دارای آج عرضی و طولی باشند. به گونه ای که به جز در محل های نشانه گذاری، حداقل دو ردیف آج عرضی با توزیع یکنواخت در دو طرف آج های طولی قرار داشته باشد.

آج عبارت است از برجستگی هایی به شکل های متفاوت که به صورت طولی (موازی محور میلگرد) و یا عرضی در هنگام نورد بر روی میلگرد ایجاد می شود. آج عرضی با یک زاویه مورب نسبت به محور طولی میلگرد می باشد. آج طولی نیز نوعی از آج است که به صورت یک شکل، یکنواخت و ممتد به صورت موازی با محور طولی میلگرد بر روی میلگرد ایجاد می شود. آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی و به صورت چهار نیم مارپیچ به شکل هفت-هشت و با زاویه ۳۵ تا ۷۵ درجه است.

آج های عرضی در میلگردهای آج ۳۴۰ و ۳۵۰ باید به صورت یکنواخت با زاویه حداقل ۴۵ درجه نسبت به محور طولی با دوکی شکل مارپیچ در دو طرف آج طولی و مطابق با ضوابط تعیین شده در استاندارد ملی شماره ۳۱۳۲ باشند.

 

مشخصات میلگرد ۲۲ آجدار

میلگرد ۲۲ آجدار دارای قطر اسمی (d)، ۲۲ میلی متر می باشد. سطح مقطع اسمی این میلگرد حدود ۳۸۰ میلی متر مربع و وزن میلگرد ۲۲ در واحد طول، ۲/۹۸ کیلوگرم بر متر با رواداری ۵± درصد می باشد. وزن هر شاخه میلگرد 22 آجدار با طول ۱۲ متر، حدودا برابر با ۳۶ کیلوگرم است. از عوامل موثر بر وزن یک شاخه میلگرد ۲۲ ، آلیاژ مصرفی در ساخت آن است. به همین دلیل ممکن است وزن هر شاخه میلگرد ۲۲ تولیدی یک برند، با برند دیگر متفاوت باشد. ضوابط استاندارد ۳۱۳۲ برای میلگرد ۲۲ آجدار به شرح زیر می باشد:

 

ویژگی های هندسی میلگرد ۲۲ آجدار با آج یکنواخت

قطر زمینه

ارتفاع آج عرضی

پهنای آج عرضی

قطر خارجی

گام

ارتفاع آج طولی

پهنای آج طولی

حد استاندارد

رواداری

حد استاندارد

رواداری

۲۱

۰/۴+

۰/۵-

۱/۵

۰/۵ ±

۱/۵

۲۴

۸

۱/۵

۲

 

ویژگی های هندسی میلگرد ۲۲ آجدار با آج دوکی

ارتفاع آج عرضی

پهنای آج عرضی

گام

سطح نسبی آج

در وسط

¼ از وسط

حداقل

حداقل

۱/۴۳

۰/۹۹

۲/۲

۱۳/۲

۰/۰۵۶

 

انواع میلگرد ۲۲ آجدار

میلگرد ۲۲ آجدار در انواع A3، A4 و A2 تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد آجدار A2 و A3 در حداقل مقاومت تسلیم، حداقل مقاومت کششی، رده سختی و تغییر طول نسبی با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین برای تشخیص راحت تر این دو میلگرد، آنها را با آج های متفاوتی تولید می کنند. میلگرد ۲۲ آجدار A2 را با آج مارپیچ و میلگرد A3 را با آج جناقی تولید می کنند. میلگرد A4 نیز با آج دوکی تولید می کنند.

میلگرد آجدار A2 سایز ۲۲ دارای حداقل تنش تسلیم ۳۴۰ مگاپاسکال و حداقل مقاومت کششی ۵۰۰ مگاپاسکال می باشد. میلگرد ۲۲ اجدار A3 دارای حداقل تنش تسلیم ۴۰۰ مگاپاسکال و حداقل مقاومت کششی ۶۰۰ مگاپاسکال است.

مقاومت تسلیم میلگرد آجدار به معنی حداکثر نیروی قابل تحمل میلگرد است بدون اینکه دچار تغییر شکل دائمی شود. مقاومت کششی میلگرد آجدار نیز به معنی بیشترین نیروی کششی قابل تحمل میلگرد پیش از شکست است.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی میلگرد ۲۲ آجدار گرید A3 ، حدود ۱۴ درصد است. به طور کلی این نوع از میلگرد 22 آجدار ، ترد بوده و مناسب برای ساختمان سازی است. تغییر شکل نسبی پلاستیکی میلگرد اجدار ۲۲ گرید A2 ، حدود ۱۹ درصد است. بنابراین نسبت به نوع A3 نرم تر می باشد.

شکل آج های میلگرد A4 به صورت مرکب است. این نوع میلگردها در دسته میلگردهای سخت قرار می گیرند. حداقل تنش تسلیم آن ۵۰۰ مگاپاسکال و حداقل مقاومت کششی نهایی آن نیز ۶۵۰ مگاپاسکال است. استفاده از میلگرد ۲۲ آجدار گرید A4 در ساخت انواع سازه به جز دیوارهای برشی و قاب های خمشی ویژه بلامانع است.

 

میلگرد آجدار 22
کارخانه تولید میلگرد آجدار

 

کاربرد میلگرد اجدار ۲۲

کاربرد میلگرد ۲۲ آجدار ، در اجرای عملیات اصلی ساختمان سازی همچون اجرای ستون، اجرای تیر، استفاده به عنوان آرماتور طولی در اجرای فونداسیون و ... می باشد. در واقع میلگردهای آجدار از پرکاربردترین انواع میلگرد در ساختمان سازی می باشند.

میلگردها در بخش های مختلف سازه از جمله فونداسیون، ستون، سقف و ... مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر ساختمان سازی در اجرای انواع پروژه های بتنی همچون ساخت پل، ساخت ایستگاه بی آر تی، مقاوم سازی سازه در برابر زلزله نیز می توان از کاربرد میلگرد آجدار بهره جست.

میلگرد ۲۲ آجدار A3 در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، مناسب نبوده و عملیات جوشکاری بر روی آن نیز ممنوع می باشد. از میلگرد 22 آجدار در کارهای صنعتی و ساختمانی استفاده می شود.

 

خواص مکانیکی میلگرد ۲۲ آجدار

مقاومت کششی نهایی میلگرد ۲۲ اجدار

مقاومت کششی میلگرد ۲۲ آجدار و سایر میلگردهای آجدار عبارت است از بیشترین نیروی کششی که میلگرد می تواند قبل از شکستن تحمل کند. حداقل مقاومت کششی نهایی میلگرد آجدار مارپیچ (آج ۳۴۰)، آجدار جناقی (آج ۴۰۰) و آجدار مرکب به ترتیب برابر با ۵۰۰ مگاپاسکال، ۶۰۰ مگاپاسکال و ۶۵۰ مگاپاسکال است.

تنش تسلیم میلگرد ۲۲ اجدار

تنش تسلیم میلگرد ۲۲ آجدار و سایر میلگردهای آجدار عبارت است از حداکثر نیرویی که به میلگرد وارد می شود بدون اینکه میلگرد دچار تغییر شکل دائمی شود. اگر مقدار نیروی وارده از حداکثر تنش تسلیم میلگرد بیشتر شود، میلگرد دچار تغییر شکل دائمی می گردد. در میلگرد آج ۳۴۰ ، آج ۴۰۰ و آج ۵۰۰، حداقل مقاومت مشخصه تسلیم بر حسب مگاپاسکال برابر با ۳۴۰، ۴۰۰ و ۵۰۰ است.

 

قیمت میلگرد ۲۲ آجدار

با توجه به نوسانات بازار قیمت میلگرد ۲۲ آجدار نیز متفاوت است. گرید بر روی قیمت میلگرد اجدار ۲۲ تاثیرگذار است. در میلگردهای گرید A3 از کربن بیشتری استفاده شده و سختی و استحکام مکانیکی آن نیز بیشتر است. با افزایش استحکام، قیمت میلگرد ۲۲ آجدار نیز افزایش می یابد. به عبارت دیگر قیمت هر شاخه میلگرد ۲۲ آجدار گرید A3 بیشتر از گرید A2 است. علاوه بر این قیمت میلگرد ۲۲ شاخه ای وابسته به وزن هر شاخه نیز می باشد. از آنجایی که وزن میلگرد ۲۲ آجدار شاخه ای برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است، قیمت هر شاخه میلگرد ۲۲ آجدار نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

نوسانات ارز یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت میلگرد ۲۲ آجدار است. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد می توان به قیمت جهانی فولاد، قیمت مواد اولیه مصرفی در ساخت، روش تولید و نیز متناسب نبودن میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. در صورتی که تقاضا بیشتر از میزان عرضه میلگرد باشد، قیمت میلگرد 22 آجدار افزایش می یابد.

قیمت برندهای مختلف میلگرد ۲۲ آجدار با یکدیگر فرق دارد. به طور مثال در تیرماه سال ۱۴۰۰، قیمت آرماتور ۲۲ آجدار ذوب آهن اصفهان ، از کیلویی ۱۵۲۰۰ تومان تا ۱۶۸۰۰ تومان متغیر بوده است. قیمت میلگرد ۲۲ آجدار آناهیتا ، از حدود ۱۵۵۰۰ تومان تا ۱۵۹۰۰ تومان متغیر بوده است. حدود قیمت میلگرد ۲۲ آجدار شاهرود نیز در همین بازه، کیلویی ۱۵۴۵۰ تومان تا ۱۷۰۰۰ تومان می باشد. قیمت کیلویی میلگرد اجدار ۲۲ کویر کاشان ، بین ۱۸۲۰۰ تومان تا ۱۸۴۰۰ تومان متغیر بوده است.

 

لیست قیمت میلگرد اجدار ۲۲ (تیر ماه ۱۴۰۰)

برند

حداقل قیمت هر کیلو (تومان)

حداکثر قیمت هر کیلو (تومان)

ظفر بناب

۱۵۲۵۰

۱۶۸۰۰

شاهین بناب

۱۵۲۰۰

۱۷۵۰۰

ارگ تبریز

۱۵۳۰۰

۱۵۶۰۰

فایکو

۱۴۹۱۰

۱۶۱۵۰

فولاد آناهیتا گیلان

۱۵۵۰۰

۱۵۹۰۰

کاوه تیکمه داش

۱۵۱۸۰

۱۵۶۴۰

پرشین فولاد آریا

۱۵۳۰۰

۱۷۰۰۰

فولاد آریا ذوب

۱۵۰۰۰

۱۶۸۰۰

امیرکبیر خزر

۱۵۴۰۰

۱۵۷۵۰

شاهرود

۱۵۴۵۰

۱۷۰۰۰

فولاد یزد (احرامیان)

۱۵۲۷۰

۱۶۷۵۰

زاگرس شهرکرد

۱۵۲۰۰

۱۷۲۰۰

کویر کاشان

۱۸۲۰۰

۱۸۴۰۰

ذوب آهن اصفهان

۱۵۲۰۰

۱۶۸۰۰

بافق یزد

۱۵۲۳۰

۱۵۶۳۰

سیادن ابهر

۱۴۹۵۰

۱۵۴۵۰

خرمدشت تاکستان

۱۵۱۰۰

۱۵۵۵۰

سیرجان حدید جنوب

۱۵۵۲۰

۱۷۴۰۰

جهان فولاد سیرجان

۱۵۰۰۰

۱۶۴۰۰

آذر فولاد امین

۱۵۲۰۰

۱۷۵۰۰

فولاد قائم رازی

۱۵۱۰۰

۱۵۵۰۰

کیان ابهر

۱۴۹۵۰

۱۵۴۰۰

هشترود

۱۵۲۰۰

۱۷۵۰۰

راد همدان

۱۵۶۵۰

۱۶۱۰۰

راستین آستارا

۱۵۵۵۰

۱۵۹۳۰

مهیار اردبیل

۱۵۰۵۰

۱۷۱۰۰

فولاد میانه

۱۵۱۱۰

۱۶۷۵۰

فولاد ابرکوه

۱۵۰۰۰

۱۶۶۰۰

فولاد زرین میاندوآب

۱۵۱۰۰

۱۵۴۰۰

آریان فولاد

۱۵۱۰۰

۱۶۰۰۰

فولاد نیشابور

۱۵۲۱۰

۱۶۷۵۰

 

خرید میلگرد ۲۲ آجدار

میلگرد ۲۲ آجدار (به جز آج ۵۰۰ و آج ۵۲۲)، به صورت کلاف و یا به صورت شاخه مستقیم با طول های مساوی تقسیم بندی می شوند. قطر کلاف باید حداقل ۲۲۲ برابر قطر میلگرد باشد. میلگرد 22 آجدار با آج ۵۰۰ و آج ۵۲۲، به صورت شاخه با طول های مساوی بسته می شوند. میلگردهای هر بسته باید حداقل دو تسمه فلزی با مفتول فولادی در دو انتهای بسته و در فاصله مناسب نسبت به یکدیگر به طور محکم بسته شوند.

 

قیمت میلگرد 22 آجدار
تولید میلگرد ۲۲ آجدار

 

بر روی تمامی میلگردهای آجدار ۲۲ مشمول استاندارد ۳۱۳۲ در حین فرآیند نورد باید اطلاعاتی همچون نام یا علامت تجاری شرکت تولید کننده درج شود. کد فرآیند تولید و کد علامت مشخصه میلگرد نیز باید درج گردد. بسته های خریداری شده میلگرد ۲۲ آجدار باید دارای حداقل یک پلاک مشخصات باشد. نام و علامت تجاری شرکت تولید کننده میلگرد، علامت مشخصه میلگرد، قطر اسمی بر حسب میلی متر، شماره ذوب یا شماره ردیابی مرتبط به گزارش آزمون بسته، طول میلگرد، نام کشور تولید کننده و وزن بسته میلگرد اجدار ۲۲ بر حسب کیلوگرم، باید بر روی این پلاک ذکر شده باشد.

در هنگام خرید میلگرد ۲۲ آجدار باید توجه داشت که سطح میلگرد فاقد عیب تاخوردگی باشد. همچنین وجود سایر عیوب مضر موضعی مانند ترک، پوسته، برجستگی، فرورفتگی، حفره و ناخالصی غیرفلزی که بر روی خواص مکانیکی (کشش و خمش) میلگرد 22 اجدار اثر منفی ایجاد نماید، مجاز نیست.

از دیگر مواردی که در خرید میلگرد ۲۲ آجدار باید به آن توجه نمود این موضع است که صدمات و نواقص موضعی منفرد روی آج ها به تعداد حداکثر سه عدد در هر متر طول مجاز بوده و بیشتر از آن مجاز نیست.

برای خرید میلگرد ۲۲ آجدار در احجام بالا بهتر است که از کارخانه اقدام به تهیه آن نمود. زیرا خرید مستقیم از کارخانه مقرون به صرفه تر است. اما باید توجه نمود که دارای محدودیت ها و مشکلاتی همچون امکان عدم عرضه روزانه، محدودیت در حداقل میزان خرید، مسافت بیشتر ارسال و ... می باشد. در حجم های کم، خرید از بنگاه های فروش میلگرد ۲۲ آجدار ، گزینه مناسب تری است. زیرا محدودیتی در حداقل میزان خرید وجود نداشته و مسافت و به تبع آن هزینه ارسال بار کمتر است.

وزن میلگرد ۲۲ آجدار مرکب

میلگرد آجدار ۲۲ با آج مرکب همان میلگردهای استاندارد A4 است. بالاترین استاندارد میلگرد که ظرفیت تحمل بالایی در برابر تنش دارد. استاندارد a4 میلگرد ۲۲ در کارخانه های زیر موجود است و وزن هر کدام در جدول ارائه شده است.

برندوزن میلگرد ۲۲ (کیلوگرم) A4
امیرکبیر خزر۳۴.۱
تیکمه داش۳۴.۴
روهینا دزفول۳۵
کویر کاشان۳۸

وزن میلگرد ۲۲ ساده بدون آج

میلگرد ۲۲ بدون آج ساده در برخی کارخانه ها و عموما برای کاربردهای غیر سازه‌ای ساخته می‌شود اما در موارد معدودی از میلگرد بدون آج قطر ۲۲ در پروژه‌های ساختمان سازی نیز استفاده می‌شود. جدول زیر تولید کنندگان میلگرد ساده قطر ۲۲ به همراه وزن میلگرد ساده ۲۲ ارائه شده است:

برندوزن میلگرد ساده ۲۲ (kg)
آذر گستر سدید۳۵.۷۶
آیین صنعت۱۸
ذوب آهن اصفهان۳۵.۷
ذوب آهن اصفهان۳۵.۷
کویر کاشان۳۶
نوین متین۱۸

وزن میلگرد ۲۲ شاخه ای

یکی از المان‌های اساسی در خرید میلگرد ۲۲ بررسی سبک یا سنگین بودن میلگرد است و معیار این مقایسه وزن استاندارد اشتال است. استاندارد اشتال میلگرد ۲۲ برابر با ۳۵.۷۶ کیلوگرم است و اغلب کارخانه‌های تولید میلگرد محصولاتی سبک تر از استاندارد اشتال را روانه بازار کرده اند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما