استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

درصد مشارکت در ساخت

درصد مشارکت در ساخت
درصد مشارکت در ساخت

درصد مشارکت در ساخت یا همان قدرالسهم مشارکت در ساخت از ارکان مهم قرارداد مشارکت است که باید در قراداد ثبت شود. قدرالسهم، تعیین کننده سهم مالک و سازنده از پروژه است. اینکه واحدها به چه نسبتی بین مالک و سازنده تقسیم می شود. یکی از اولین مواردی که در قراردادهای مشارکت در ساخت باید تعیین گردد، همین قدرالسهم طرفین است. این مقدار به دو صورت محاسباتی و یا عرف مشارکت در ساخت تعیین می شود.

امروزه به دلیل افزایش نیاز به ساخت و ساز و نداشتن سرمایه کافی مالکان، این افراد تمایل به ساخت و ساز مشارکتی دارند. با توجه به افزایش ساخت و ساز مشارکتی، تعیین درصد سهم مالک و سازنده حائز اهمیت می باشد. چنانچه درصد مشارکت در ساخت به طور دقیق و بر اساس اصول تعیین شود، هیچ کدام از دو طرف قرارداد متضرر نشده و از مشارکت سود خواهند برد. شرکت عمران مدرن ارائه دهنده خدمات مشارکت در ساخت است که با تیم حرفه ای خود پاسخگوی سوالات کاربران گرامی می باشد.

درصد مشارکت در ساخت

قدرالسهم مشارکت در ساخت

در تعیین قدرالسهم مشارکت در ساخت ، در ابتدا باید آورده مالک و آورده سازنده تعیین شود. حاصل جمع آورده مالک و سازنده، ارزش سرمایه گذاری است. در صورتی که پس از مشخص نمودن درصد مشارکت در ساخت و مقدار بلاعوض، مبلغ بلاعوض بدست آمده منفی باشد، باید سهم سازنده را افزایش و سهم مالک را کاهش داد.

درصد مشارکت در ساخت مالک

آورده مالک، تعیین کننده قدرالسهم او از مشارکت در ساخت است. آورده مالک در واقع همان ملکی است که در اختیار سازنده قرار می دهد تا عملیات ساخت و ساز را در آن انجام دهد. قیمت گذاری ملک و تعیین ارزش ریالی آن به تعیین درصد مشارکت مالک کمک می نماید. قیمت هر متر مربع زمین بر قدرالسهم مشارکت در ساخت مالک تاثیرگذار است. این قیمت تحت تاثیر نوسانات بازار بوده و دائما در حال تغییر است. برای تعیین ارزش ملک باید از کارشناسان خبره و ماهر استفاده کرد.

قدرالسهم مشارکت در ساخت

درصد مشارکت در ساخت سازنده

آورده سازنده هم باید برای تعیین قدرالسهم مشارکت در ساخت ، محاسبه و تعیین گردد. پارامترهای موثر بر آورده وی، شامل هزینه های ساخت و ساز و جواز است. مقدار سهم هر یک از طرفین قرارداد مشارکت به نوسانات بازار مسکن وابسته بوده و با توجه به ارزش زمین و قیمت مصالح در همان زمان، تعیین می شود. در نهایت تعیین قدرالسهم طرفین به صورت توافقی بوده و سعی می شود از عرف مشارکت در ساخت پیروی گردد.

عرف مشارکت در ساخت

عرف مشارکت در ساخت در مناطق مختلف شهر تهران متفاوت است. در مناطقی که ارزش زمین بیشتر از هزینه های ساخت و ساز است، برای مالک بلاعوض در نظر گرفته می شود. غالبا عرف مشارکت در ساخت تحت چنین شرایطی ۵۵-۴۵ یا ۶۰-۴۰ می باشد. به عبارتی درصد مشارکت در ساخت مالک ۵۵ یا ۶۰ و قدرالسهم مشارکت در ساخت سازنده ۴۵ یا ۴۰ در نظر گرفته می شود. اما برای مناطقی که ارزش زمین چندان بالا نبوده و قیمت آن با هزینه های ساخت و ساز تقریبا برابر است، عرف مشارکت در ساخت ، ۵۰-۵۰ است. البته این مقادیر ثابت نبوده و تحت شرایط خاص تغییر می یابد.

عرف مشارکت در ساخت

تعیین درصد مشارکت در ساخت

در برخی موارد تعیین درصد مشارکت در ساخت امری دشوار و پیچیده بوده و یا اینکه طرفین به توافق نمی رسند. هنگامی که زمین مورد نظر چندین مالک داشته باشد، تعیین قدرالسهم یا عرف مشارکت در ساخت ، دشوارتر خواهد بود. مالکان باید با یکدیگر به تفاهم برسند که پس از پایان پروژه، سهم مالک چگونه بین چندین مالک تقسیم شود. به منظور حل این مشکلات بهتر است از یک فرد خبره و کاربلد در این زمینه بهره برد. شرکت عمران مدرن با دارا بودن نیروهای متخصص و حرفه ای می تواند پاسخگوی نیاز شما برای تعیین قدرالسهم مشارکت در ساخت باشد.

برای مطالعه بیشتر:

بلاعوض مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت و ساز

قانون مشارکت در ساخت pdf

تقسیم واحدها در مشارکت در ساخت

مراحل مشارکت در ساخت

صفر تا صد مشارکت در ساخت

نرخ کمیسیون قرارداد مشارکت در ساخت

خطرات مشارکت در ساخت

نحوه مشارکت در ساخت و ساز

شرایط مشارکت در ساخت خانه

قرارداد جامع و حرفه ای مشارکت در ساخت

شرایط فسخ قرارداد مشارکت در ساخت

مشکلات قراردادهای مشارکت در ساخت

نکات قرارداد مشارکت در ساخت

تعهدات سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت

سوالات مشارکت در ساخت

انقضای مدت قرارداد مشارکت در ساخت

نحوه نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.76 ( 5 نظر)