استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۵۷
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک
درب ریموت دار

درب اتوماتیک به نوعی از درها گفته می شود که در صورت نزدیک شدن افراد و وسایل نقلیه بدون اعمال فشار و به صورت خودکار عمل می کند. اغلب درهای اتوماتیک مجهز به سنسور چشمی هستند که نزدیک شدن افراد را تشخیص داده و به طور خود به خود باز می شوند. علاوه بر این دربهای اتوماتیک از طریق ریموت قابل کنترل از راه دور می باشند.

این درها یکی از پر کاربردترین نوع درب در مکان های پر تردد همچون ادارات، فروشگاه ها و مجتمع های مسکونی می باشند. مهم ترین هدف استفاده از این نوع در، سهولت ورود و خروج و کاهش مصرف انرژی مورد نیاز برای سرمایش و گرمایش می باشد. برخی از انواع درب های اتوماتیک در صورتی که مانعی در مقابل آنها وجود داشته باشد متوقف شده و دوباره باز می شوند. بنابراین از ایمنی بالایی برخوردار هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

دسته بندی دربهای اتوماتیک به عوامل مختلفی مانند مکانیزم عملکرد و نوع جک وابسته است. مکانیزم عملکرد به صورت چرخشی، لغزشی و یا حرکتی می باشد . بر همین اساس درب برقی به شکل های مختلف کرکره ای، لولایی و کشویی یا جک ریلی قابل خریداری است.

درب کرکره ای اتوماتیک

حرکت درب کرکره ای اتوماتیک به صورت عمودی بوده و با استفاده از یک ریموت، از راه دور کنترل می شوند. این نوع از درها دارای مزایایی همچون قابلیت شست و شو، مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی و همین طور امنیت بیشتر نسبت به کرکره های معمولی می باشد. یکی دیگر از مزایای کرکره های برقی عدم نیاز آنها به تعمیر زیاد می باشد.

باز و بسته شدن درب کرکره ای اتوماتیک توسط دو نوع موتور ساید و موتور توبولار انجام می شود. موتورهای توبولار در نصب کرکره های کوچک و سبک مورد استفاده قرار گرفته و مقدار تردد مجاز آن ها نیز کمتر از موتورهای ساید می باشد. همچنین در صورت خرابی موتورهای توبولار، به منظور دسترسی به موتور باید کل سیستم پایین کشیده شود. موتورهای ساید قوی ترین نوع موتور برای کاربرد در این زمینه می باشند که غالبا در سوله ها، مغازه ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. با وجود سرعت کم تر این موتور در مقایسه با موتور توبلار قیمت بیشتری دارد. با این حال سرعت بالاتری نسبت به موتور توبلار داشته و برق اضطراری دارند.

درب کرکره ای اتوماتیک

 

کرکره برقی اتوماتیک

درب اتوماتیک لولایی

این نوع از درها حول یک لولا حرکت افقی داشته و به دو صورت تک لنگه و یا دو لنگه موجود بوده و غالبا نوع دو لنگه آن پر کاربردتر می باشد. درب اتوماتیک لولایی دو لنگه در مکان هایی همچون حیاط و یا پارکینگ ها کاربرد بیشتری دارد. به طور کلی درهای لولایی در مکان هایی استفاده می شوند که امکان به کارگیری سایر دربهای اتوماتیک وجود نداشته باشد.

انواع جک های مورد استفاده در این نوع درب اتوماتیک عبارتند از جک های الکترومکانیکی و جک های هیدرولیکی که نوع الکترومکانیکی آن با استفاده از چرخ دنده و نیروهای مکانیکی کار می کند. از درهای اتوماتیک لولایی با جک های الکترومکانیکی در مکان های با تردد کم و ساختمان های مسکونی کوچک استفاده می گردد. جک های هیدرولیکی در درب های سنگین، عریض و پر تردد مورد استفاده قرار گرفته و با فشار روغن کار می کند.

قطعات درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتیک کشویی (اسلایدینگ)

حرکت این نوع از درها با استفاده از ریلی که در پایین آن تعبیه شده است، امکان پذیر می باشد. درب اتوماتیک کشویی از متداول ترین نوع درب های ریلی خطی می باشند که به چپ و راست حرکت می کنند. معمولا این نوع از درهای اتوماتیک دارای دو لنگه ثابت و دو لنگه متحرک می باشند که بر حسب نیاز امکان کم نمودن لنگه های ثابت و متحرک نیز وجود دارد.

در نصب این نوع از درها، غالبا در هر طرف دیوار به اندازه یک در، فضای حرکتی در نظر گرفته می شود. این درب ها علاوه بر ایجاد سهولت در رفت و آمد موجب صرفه جویی در فضا و کاهش مصرف انرژی نیز می گردند. علاوه بر این، این نوع از درها به آسانی نصب شده و قابلیت تنظیم راحتی دارند.

دربهای اتوماتیک

 

درب اتوماتیک ریلی اسلایدینگ

درب اتوماتیک پارکینگ

این نوع از درها پر کاربردترین و متداول ترین نوع درب های اتوماتیک بوده که از راه دور به وسیله ریموت کنترل به راحتی باز می گردند. درب اتوماتیک پارکینگ بر حسب نیاز در انواع یک لنگه، دو لنگه، کشویی، زیر سقفی (سکشنال) و … مورد استفاده قرار می گیرد.

درب اتوماتیک پارکینگ

 

درب اتوماتیک پارکینگ

از نوع تک لنگه در مکان هایی که از یک سمت فضای زیادی وجود داشته باشد استفاده می گردد. این نوع از درها علاوه بر نیاز به جک های قوی تر، به مدت زمان بیشتری برای باز و بسته شدن هم نیاز دارند. اما درب های پارکینگ دو لنگه علاوه بر باز و بسته شدن با سرعت بیشتر، به فضای کمتر و جک های کوچکتری نیاز دارند.

درب سکشنال پارکینگی نیز در مکان هایی که محدودیت فضا داشته و ارتفاع سقف کوتاه می باشد، بسیار مناسب است. این نوع از درها بی صدا بوده و دارای سیستم ضد سقوط می باشند. درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی دارای انواع یک تکه و متشکل از چند پنل، می باشد.

درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک زیر سقفی

انواع جک درب پارکینگ

جک درب اتوماتیک در سه نوع الکترومکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی در بازار موجود و قابل تهیه است. متناسب با نوع درب و همچنین کاربرد آن مدل جک مشخص شده وروی درب نصب می شود.

درب اتوماتیک پارکینگ

 

درب پارکینگ ریموت دار

جک الکترومکانیکی

این نوع جک درب اتوماتیک برای مکان های نسبتا کم تردد و درهایی با عرض کم مناسب می باشد. در جک های الکترومکانیکی (گیربکسی) نیروی موتور برق کوچک تعبیه شده در درون جک به گیربکس ها منتقل شده و در نهایت موجب باز شدن درب اتوماتیک می گردد. استهلاک این نوع جک از جک های پارکینگی هیدرولیکی بیشتر می باشد. به طوری که در برابر فشار نیز آسیب پذیرتر هستند.

جک هیدرولیکی

در جک درب اتوماتیک هیدرولیکی از نیروی تحت فشار سیالات استفاده می گردد. جنس این سیال غالبا روغن غلیظ غیر قابل تراکم می باشد. این نوع جک پارکینگی قدرت بسیار بالایی داشته و حرکت آرام و بدون لرزش در را فراهم می کند. همین طور که پیشتر نیز بیان گردید این نوع جک در درهای بسیار سنگین و مکان های پر تردد کاربرد زیادی دارد.

جک درب پارکینگ

 

جک درب پارکینگ

جک پنوماتیک

اساس عملکرد جک درب اتوماتیک پنوماتیک ، نیروی تحت فشار باد است. استفاده از این نوع از جک ها برای باز و بسته کردن دربهای اتوماتیک بیشتر در گذشته رایج بوده است و می توان گفت که امروزه منسوخ شده به حساب می آیند.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای در تمامی ساختمان ها و مراکز پر تردد قابل استفاده می باشد. استفاده از این نوع درها علاوه بر مزایایی همچون سرعت نصب بالا و هزینه نگهداری پایین، نمایی خاص و جذاب به ساختمان می دهد. در ساخت این نوع از درها از شیشه های سکوریت استفاده می شود. این درها عایق سرما و گرما بوده و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردند.

درب اتوماتیک شیشه ای

 

درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

از انواع درب اتوماتیک شیشه ای می توان به درب اتوماتیک شیشه ای کرو، تلسکوپی، اسلایدینگ، گردان (تمام گرد)، لولایی و تاشو اشاره نمود که در ادامه به صورت مختصر مورد بررسی قرار گرفته اند.

درب اتوماتیک کرو

این نوع درب، از شیشه های منحنی شکل ساخته شده که غالبا جهت هماهنگی سازی با معماری های خاص استفاده می گردند. درب اتوماتیک کرو شامل دو یا چهار لت است که به صورت شعاعی حرکت می کند. قیمت آن در مقایسه با سایر مدل ها به دلیل نورد شدن شیشه و فریم بیشتر است.

درب اتوماتیک کرو

 

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی معمولاً در محل هایی با عرض و فضای کم و ظرفیت عبور و مرور بالا، مورد استفاده قرار می گیرد. این درها قابلیت باز شدن به صورت دو طرفه و یا به چپ و راست را دارا می باشند. درب تلسکوپی معمولاً ب صورت دو تکه ای می باشد که تکه دوم با سرعت کم تری برای قرار گرفتن روی تکه اول و یا دیوار حرکت می کند. میزان بازشوی این دسته از درهای اتوماتیک بیشتر از نوع اسلایدینگ می باشد.

درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک شیشه ای لولایی

نوع لولایی این درها در ورودی های کم عرض مورد استفاده قرار می گیرد. این درها از دو سمت قابلیت باز شدن داشته و سرعت باز و بسته شدن آن نیز تقریبا بالا می باشد. استفاده از این نوع درها در ساختمان هایی که به تازگی بازسازی شده اند انتخاب مناسبی خواهد بود.

درب اتوماتیک لولایی

 

درب اتوماتیک لولایی

درب شیشه ای اسلایدینگ

درهای شیشه های اسلایدینگ یکی از پرطرفدارترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای هستند که در مکان هایی که فضای کافی برای هر بخش درب، در دو طرف وجود داشته باشد، استفاده می شوند. اساس عملکرد این نوع درها حرکت افقی یکی از لنگه ها و قرار گرفتن روی لنگه دیگر است.

درب شیشه ای گردان

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای گردان در مکان هایی که محدودیت عرض وجود دارد، زیاد است. از انواع درب شیشه ای گردان به صورت دو پره، سه پره و چهار پره استفاده می شوند که این پره ها با قرار گرفتن شخص در زاویه دید چشم الکترونیکی شروع به چرخیدن می کنند. در مرکز این درها یک شفت تعبیه شده است که پره های در به آن متصل شده اند.

درب اتوماتیک گردان در مکان های خاص مانند اتاق سرور، اتاق مدیریت، اتاق عمل، طلافروشی ها و غیره به همراه سیستم های کنترل تردد، شرایط بهتری را برای کنترل رفت و آمد محیا می کند. غالبا قیمت درب اتوماتیک شیشه ای گردان بیشتر از سایر انواع می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای

 

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب شیشه ای تاشو

درب تاشو برای استفاده در دهانه های کم عرض بسیار مناسب بوده و غالبا در راهروها و ورودی هایی که برای نصب سایر درها با محدودیت مواجه است، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع درها سبب می شود که حدود ۹۵ درصد از عرض کل قابل استفاده گردد.

درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک بیمارستان

یکی از پرکاربردترین مکان های استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان است. زیرا تردد در آن زیاد بوده و به صورت شبانه روزی در حال انجام خدمات هستند. درب اتوماتیک بیمارستانی ، دسترسی عموم را راحت تر کرده و به کارکنان بیمارستان این امکان را می دهد که در مواقع اضطراری با سرعت بیشتری از اتاقی به اتاق دیگر بروند.

درب اتوماتیک بیمارستانی دارای انواع لولایی، کشویی، ضد تشعشع و … می باشد. از درب بیمارستانی ضد تشعشع در مکان هایی همچون اتاق های رادیولوژی استفاده می شود.

درب های اتوماتیک

 

درب اتوماتیک بیمارستان

درب اتوماتیک صنعتی سریع

از این نوع دربهای اتوماتیک در مکان هایی همچون آزمایشگاه ها، کارخانه ها، انبار فروشگاه های بزرگ که از آنجا مواد به بیرون منتقل می شود، آشنانه هواپیما و … استفاده می شود. سرعت باز شدن این دربها به ۱ تا ۳ متر بر ثانیه می رسد. سرعت باز و بسته شدن آن قابل تنظیم است. در اتوماتیک سریع صنعتی از ورود آلودگی، ورود حشرات و اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

قیمت پایین درب اتوماتیک سریع دارای سیستم استهلاک ضربه بوده و در به صورت ملایم و بی صدا به پایین برخورد می کند. این درب ها در برابر بادهای شدید نیز مقاوم هستند.

تعمیر درب اتوماتیک

یکی از خدماتی که امروزه با رواج دربهای اتوماتیک نیاز به آن احساس شده، تعمیر این درها می باشد. این درها همانند همه تجهیزات الکتریکی دیگر عمر مفیدی داشته و پس از طی شدن این زمان به مرور با مشکلاتی مواجه می شوند که نیاز به تعمیر درب های اتوماتیک را سبب می گردد. تعمیر درب اتوماتیک شامل تعمیر برد کنترل، بازوها، چرخ دهنده ها، جک، چشمی و سنسور، ریموت کنترل و … می باشد. هزینه این تعمیر با توجه به نوع در، شدت خرابی، خدمات ارائه شده و … متفاوت بوده و در صورت نیاز به تعویض یک قطعه، قطعا این هزینه ها افزایش می یابد. تعمیر درب اتوماتیک کاری تخصصی بوده و باید به تکنسین های حرفه ای و متخصص واگذار گردد.

تعمیر درب اتوماتیک

 

درب اتوماتیک شیشه ای دو طرف بازشو

قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک با توجه به نوع در، نوع جک به کار رفته در آن، تجهیزات و قطعات درب اتوماتیک ، ابعاد در و … متفاوت می باشد. اگر چه ممکن است قیمت این نوع از درها بیشتر از درهای معمولی باشد، اما از طرفی علاوه بر ایجاد نمای زیبا، موجب سهولت استفاده و حتی در برخی موارد سبب ایمنی بیشتر و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می گردد.

پارکینگ مکانیزه تبریز پارکینگ مکانیزه ارومیه پارکینگ مکانیزه اردبیل پارکینگ مکانیزه اصفهان پارکینگ مکانیزه کرج پارکینگ مکانیزه ایلام پارکینگ مکانیزه بوشهر پارکینگ مکانیزه شهرکرد پارکینگ مکانیزه بیرجند پارکینگ مکانیزه مشهدپارکینگ مکانیزه بجنورد پارکینگ مکانیزه اهواز پارکینگ مکانیزه زنجان پارکینگ مکانیزه سمنان پارکینگ مکانیزه زاهدان پارکینگ مکانیزه شیراز پارکینگ مکانیزه قزوین پارکینگ مکانیزه قم پارکینگ مکانیزه سنندج پارکینگ مکانیزه کرمان پارکینگ مکانیزه کرمانشاه پارکینگ مکانیزه یاسوج پارکینگ مکانیزه گرگان پارکینگ مکانیزه رشت پارکینگ مکانیزه خرم آباد پارکینگ مکانیزه ساری پارکینگ مکانیزه اراک پارکینگ مکانیزه بندرعباس پارکینگ مکانیزه همدان پارکینگ مکانیزه یزد پارکینگ مکانیزه تهران

برای مطالعه بیشتر:

قیمت درب ضد سرقت ۱۴۰۱

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان

دوربین مدار بسته

قفل دیجیتال ارزان

پریز هوشمند

دزدگیر اماکن

پنجره دو جداره

جکوزی حمام

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب کرکره ای برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.69 ( 7 نظر)

۲۴ نظر

 1. درب اتوماتیک در تهران رو از کجا میتونم استعلام قیمت بگیرم؟

 2. درب اتوماتیک سنسور های حرارتی دارند برای بازو بسته شدن؟

 3. میخواستم برای درب ورود شرکت از درب اتوماتیک استفاده کنم اما شرکت طوری هست که باید عبور و مرور کنترل شده باشه برای همین ممنون میشم بگید ایا امکان داره که باز این درب ها فقط با کارت مخصوص صورت بگیره ؟

 4. معمولا برای فضای بیمارستانی از چه نوع درب های اتوماتیکی استفاده میشه تا کار برای پرسنل بیمارستان اسان تر و برای مردم راحت تر باشه

 5. شماره شرکت تعمیر درب اتوماتیک میخواستم

 6. میشه درب اتوماتیک زیر سقفی رو جوری طراحی کرد که هنگام رفتن برق آن را مثل درب کرکره ای باز کرد؟

 7. کیومرث پوراحمدی

  قیمت درب اتوماتیک الان چقدره ؟ میتونید یه حداقل و حداکثر قیمتی از درب اتوماتیک در سال ۱۴۰۰ رو قرار بدید!!

 8. درب اتوماتیک زیر سقفی واقعا محرکه س . طراحیش عالیه . از کجا میتونم تهیه ش کنم ؟

 9. سرعت باز و بسته شدن درب های اتوماتیک تاشو به نحوی هست که بشه در مکان های پر تردد نصب شه

 10. امیرعلی روزبهانی

  سلام ، قیمت درب اتوماتیک زیر سقفی چقدره؟
  درب اتوماتیک زیر سقفی رو بیشتر از بقیه مدل های درب اتوماتیک برای پارکینگ خونه مناسب میبینم و توی شهر خودمون خیلی دنبال این مدل درب اتوماتیک گشتم ولی بیشتر از مدل های کرکره ای و دو درب داشتند و اصلا مدل زیر سقفی و تاشو رو ندیدم بینشون!!

 11. درب اتوماتیکی داریم که بشه اونرو با موبایل کنترل کرد یا از راه دور به اون دستور داد

 12. سلام درب اتوماتیک با برق کار میکنه و وقتی برق میره خصوصا امسال واقعا عذاب آوره تا برق برنگرده درب باز نمیشه و باید ماشین رو ببری حالا براش تو کوچه جای پارک پیدا کنی

 13. درب چوبی باغ رو میتونید رو موتور اجرا کنید و اتومات بشه؟

 14. جسارتا درب اتوماتیک فقط قفلش اتو مات هست یا سیستم اتوماتیک دیگه ای هم داره؟

 15. ممنون از مطلب خوبتون در مورد درب اتوماتیک. شما درب اتوماتیک کرو هم اجرا می کنید؟

 16. سلام ببخشید میشه در ورودی ساختمان مسکونی چند سال ساخت رو اتوماتیک کرد؟

 17. مجری درب اتوماتیک صنعتی رو میشه بهم معرفی کنید

 18. درب اتوماتیک شیشه ای برای واحد مسکونی، برای قسمت لابی قابل اجرا هست؟ و اینکه در اتوماتیک مخصوص ویلچر هم اجرا میکنید؟