بازسازی ویلا

بازسازی ویلا

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه بازسازی ویلا قدیمی به مواردی همچون متراژ، شدت تخریب و دستمزد استادکار وابسته است. هم چنین برای شروع بازسازی ویلای قدیمی یا بازسازی خانه ویلایی قدیمی لازم است از کمک مشاوران و متخصصان در این زمینه کمک گرفته شود. بهترین خدمات اصلاح و بازسازی ویلا کوچک و بزرگ با کمترین هزینه، در عمران مدرن ارائه می شود. برای دیدن نمونه کار و استعلام قیمت بازسازی ویلا با کارشناسان ما در عمران مدرن تماس بگیرید: ۵۴۴۰۶۰۱۲-۰۲۱
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
jaccuzi_banner

بازسازی ویلا

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
فراز

فراز

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بازسازی ویلا

بازسازی ویلا به بازسازی ساختمان هایی گفته می شود که از چهار طرف آزاد بوده و به طرف بیرون نما داشته باشند. به مرور زمان، به دلیل قديمي شدن تجهیزات و دکوراسیون داخلی، نیاز به بازسازی ویلای قدیمی وجود خواهد داشت. بازسازی ویلا قدیمی به عملیات تعویض و تعمیر اجزای ساختمان مانند تاسیسات، دیوارها، سقف یا در و پنجره ها و حتی نما اطلاق می گردد. بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی علاوه بر زیباتر نمودن فضا، موجب استفاده بهینه تر از زیربنای ساختمان نیز می شود. به طور کلی بازسازی ویلا به دو دسته جزئی و کلی تقسیم بندی می شوند. بازسازی خانه ویلایی قدیمی به توجه به هزینه و نظر کارفرما قسمت های مختلفی از ساختمان را شامل می شود. بازسازی خانه ویلایی به دلایل مختلفی می تواند انجام شود. این عوامل شامل موارد زیر هستند.

 • فرسوده شدن مصالح نازک کاری و سفت کاری
 • تخریب و فرسایش تاسیسات مکانیکی
 • تغییر طراحی داخلی معماری در بازسازی خانه ویلایی قدیمی
 • طراحی و نوسازی نمای ویلا
 • گسترش زیربنا و یا طبقات در بازسازی ویلا
 • نیاز به مقاوم سازی سازه ای در اصلاح و بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا قدیمی با وجود بالا بودن در برخی موارد از آسیب ها و هزینه های هنگفت در آینده جلوگیری می کند و کاملا اقتصادی است.

 

بازسازی ویلا
بازسازی ویلا در سبک های مختلف

 

هزینه بازسازی ویلای قدیمی

هزینه بازسازی ویلای قدیمی یا خانه ویلایی قدیمی بسته به اقداماتی که کارفرما انجام می دهد، می تواند بسیار متفاوت باشد. بنابراین، هزینه اصلاح و بازسازی ویلا را نمی توان از پیش محاسبه و تعیین کرد. لازم است تا قبل از شروع بازسازی خانه و ویلا به تخمین هزینه های احتمالی پرداخت. بدین منظور بهتر است از مشاوران، متخصصین و مهندسان دارای صلاحیت کمک گرفته شود. بازسازی ویلا قدیمی با وجود هزینه های اولیه بالا، برای صرفه جویی در هزینه های تعمیر آتی ساختمان بسیار ضروری است. در ادامه مطلب عواملی که بر هزینه بازسازی خانه ویلایی قدیمی موثر هستند، بررسی می شوند. 

 

بازسازی منزل قدیمی
بازسازی داخلی ویلا

 

شدت تخریب در بازسازی ویلا

از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه بازسازی ویلا ، می توان به شدت تخریب اشاره نمود. شدت تخریب می تواند حتی منجر به تخریب دیوار ها و عناصر اصلی ساختمان شود که در آن صورت هزینه های بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی تا حد زیادی افزایش می یابد.

 

بازسازی منازل قدیمی
تخريب دکوراسیون داخلی برای عملیات نوسازی

 

متراژ و کیفیت در بازسازی خانه ویلایی قدیمی

از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی ویلا ، متراژ کار و کیفیت مصالح مورد استفاده می باشد. در صورت استفاده از مصالح با کیفیت، هزینه بازسازی خانه و ویلا نیز افزایش می یابد.

 

بازسازی ویلا در شمال
بازسازی ویلا در شمال

 

دستمزد استادکار در بازسازی ویلا

همچنین دستمزد استادکار نیز بر روی هزینه بازسازی ویلا تاثیرگذار است. به طور کلی، امروزه با توجه به هزینه های سرسام آور ساخت و ساز ، اصلاح و بازسازی ویلا ، مقرون به صرفه تر از ساخت بنای جدید می باشد. استفاده از نیرو های متخصص و کار بلد در انجام عملیات بازسازی خانه ویلایی قدیمی ، از میزان اشتباهات و خطرات احتمالی کاسته و موجب کاهش هزینه های اضافی می گردد.

 

بازسازی ویلا
بازسازی نمای سنگی ویلا

 

هزینه های جزئی تر بازسازی ویلا شامل موارد زیر می شود که برای برآورد قیمت آن ها ابدا لازم است لیستی از نیاز های بازسازی خانه ویلایی قدیمی تهیه شده و طبق آن هزینه های کلی و سپس هزینه بازسازی ویلا به صورت جزئی تر محاسبه و برآورد شوند.

 • هزینه مصالح ساختمانی در بازسازی خانه و ویلا
 • هزینه تعمیرات در اصلاح و بازسازی ویلا
 • هزینه تغییر دکوراسیون در بازسای خانه ویلایی
 • هزینه کرگران و نیروهای انسانی مشغول در پروژه
 • هزینه مجریان و پیمانکاران بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی

 

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی
بازسازی داخلی منزل به سبک سنتی

 

انواع بازسازی خانه و ویلا

بازسازی ویلا به دو صورت سبکی و حفاظتی انجام می شود. در ادامه به توضیح این دو روش در بازسازی خانه ویلایی قدیمی پرداخته می شود.

 

بازسازی ویلای قدیمی
بازسازی ویلا نمای کلاسیک

 

بازسازی ویلا به روش سبکی 

در بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی به روش سبکی ، به بافت کلی خانه هیچ آسیبی وارد نمی شود و فقط قسمت هایی که نیاز به ترمیم دارند بازسازی می شوند. به این معنا که با حفظ سبک و معماری به تعمیر و ترمیم بنا پرداخته می شود و بخش هایی از خانه که به تعمیر اساسی نیاز دارند، با قطعاتی مشابه جایگزین می شوند.

 

بازسازی ویلا
بازسازی نمای ویلای قدیمی به سبک مدرن

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی به روش حفاظتی

این روش برای بازسازی خانه ویلایی قدیمی که بسیار آسیب دیده اند و به بازسازی عمیق تری احتیاج دارند، به کار می آید. در این روش به دلیل حساس بودن بنا و احتمال ریزش ، بازسازی ویلا قدیمی به صورت دقیق تری صورت می گیرد.

 

بازسازی منازل قدیمی
بازسازی دیوار حیاط ویلای قدیمی

 

بازسازی ویلا با کمترین هزینه 

روش های مختلفی برای بازسازی ویلا یا بازسازی خانه ویلایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است. هر کدام از روش های بیان شده بسته به نظر کار فرما قابل اجرا بوده و طیف قیمت گسترده ای نیز دارد. در صورت تمایل می توان از چند روش بازسازی خانه های قدیمی به طور هم زمان بهره برد.

 

بازسازی ویلا
بازسازی ویلای قدیمی

 

بازسازی ویلای قدیمی با تغییر نما

یکی از روش هایی که در بازسازی خانه ویلایی قدیمی بسیار چشمگیر است، بازسازی و یا نوسازی نما است. برای نوسازی کامل نما نیاز است تا دیوارهای خارجی ویلا دوباره اجرا شده و سپس اقدام به نماکاری کرد.

 

بازسازی نمای ویلا به سبک کلاسیک

 

با این حال در بازسازی ویلا قدیمی ، می توان بسته به سلیقه و هزینه مورد نظر به روش های مختلف نما را تغییر داد. از جمله این روش های بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی در نما ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوسازی کامل نما در بازسازی ویلا
 • تخریب نمای قدیمی و تغییر مصالح نما
 • رنگ آمیزی یا اندودکاری نمای قدیمی
 • تعویض قطعات فرسوده در بازسازی و نوسازی ویلا قدیمی

 

بازسازی ویلا کوچک
بازسازی ویلا کوچک

 

بازسازی ویلای قدیمی با محوطه سازی

با توجه به اینکه عموما ویلاها دارای محوطه های نسبتا باز هستند، طراحی محوطه نقش مهمی در بازسازی ویلا قدیمی می تواند داشته باشد.

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی
بازسازی محوطه ویلا

 

از جمله اقدامات رایج در بازسازی ویلا با محوطه سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجرای استخر در اصلاح و بازسازی ویلا
 • نصب و اجرای آلاچیق در بازسازی خانه ویلایی قدیمی
 • طراحی منظر و کاشت درختان و گیاهان
 • تغییر کفپوش محوطه

 

بازسازی ویلا
بازسازی آشپزخانه ویلا

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی با تغییر معماری داخلی

تغییر معماری و طراحی داخلی ساختمان یکی از راه های بازسازی خانه ویلایی قدیمی است. بازسازی ویلا با کمک طراحی داخلی ، به سلیقه و نیازهای ساکنین یک فضا بستگی دارد. در مواردی پس از گذر زمان، فرسوده شدن مصالح و یا تغییر کاربران ویلا، نیاز به بازسازی و نوسازی معماری داخلی است. 

 

بازسازی ویلا
 بازسازی ویلا با تغییر طراحی داخلی معماری

 

 اقداماتی که در بازسازی خانه و ویلا با تغییر معماری داخلی می توان انجام داد، عبارت اند از:

 • جابجایی تیغه ها و دیوارهای جدا کننده در بازسازی ویلای قدیمی
 • اجرای پله گرد داخلی در بازسازی خانه ویلایی کلنگی
 • تغییر پوشش سقف در بازسازی ویلا

 

بازسازی ویلا
بازسازی سرویس بهداشتی

 

 • نورپردازی داخلی سرویس، آشپزخانه و نشیمن در بازسازی ویلا قدیمی
 • تعویض کفپوش در بازسازی خانه ویلایی قدیمی
 • تغییر و یا اجرای شومینه در اصلاح و بازسازی ویلا
 • تغییر در آشپزخانه و کابینت ها در بازسازی خانه ویلایی قدیمی
 • تغییر در سرویس بهداشتی و حمام در بازسازی ویلا

 

بازسازی خانه قدیمی
بازسازی آشپزخانه قدیمی

 

 • تغییر و تعویض درب ها و پنجره ها در بازسازی خانه ویلایی قدیمی
 • تعویض دستگیره ها در بازسازی ویلا
 • نقاشی، اجرای کاغذ دیواری و استفاده از متریال های دکوراتیو سنتی در بازسازی خانه و ویلا قدیمی به سبک سنتی

 

بازسازی خانه ویلایی
بازسازی استخر محوطه خانه قدیمی

 

بازسازی سازه ای ویلا

بازسازی ویلا قدیمی یا بازسازی خانه ویلایی قدیمی با مقاوم سازی سازه ای از جمله مواردی است که قبل از شروع به آن باید توسط مهندسین عمران بررسی و بازدید شود. در صورت امکان بازسازی سازه ای، ابتدا باید از طریق مراجع ذیربط اقدام به اخذ مجوز کرد. پس از اخذ مجوز نقشه سازه ای توسط مهندسین تهیه شده و اقدام به اصلاح و بازسازی ویلا می شود. بدیهی است پس از مقاوم سازی سازه ای ویلا نیاز به اقدامات مربوط به نازک کاری و سفت کاری است. در حالت کلی، مقاوم سازی سازه ای در مدل بازسازی خانه ویلایی قدیمی توصیه می شود. با اینکه هزینه بیشتری را به بازسازی متحمل می کند ولی از هزینه های آتی مربوط به نیاز به بازسازی مجدد جلوگیری می کند. علاوه بر مقاوم سازی سازه ای در بازسازی ویلا ، در مواردی به دلیل تغییرات یا افزایش زیربنا نیاز به تهیه نقشه و محاسبات سازه ای است. از جمله تغییرات مورد نیاز در این نوع بازسازی ویلا قدیمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد بهارخواب در پشت بام
 • ایجاد سقف در فضای نیمه باز
 • افزایش مساحت ویلا

 

بازسازی ویلای قدیمی
ایجاد سقف در پشت بام ویلا

 

بازسازی ویلا از لحاظ تجهیزات الکتریکی و مکانیکی

در صورتی که هدف از بازسازی ویلا تغییرات معماری و طراحی داخلی ویلا باشد بهتر است تاسیسات مکانیکی آن بررسی شود و در صورت فرسوده بودن به تعویض و بازسازی تاسیسات نیز پرداخت. زیرا در صورت عدم تعمیر و نوسازی سیستم تاسیسات، هر گونه نقصان و فرسودگی در آنها باعث بروز خسارت و تخریب نازک کاری و سفت کاری ساختمان خواهد شد.

 

بازسازی خانه ویلایی
نورپردازی نمای ویلا

 

از جمله اقداماتی که در بازسازی تاسیسات ویلا می توان انجام داد ، به موارد زیر اشاره می شود.

 • تغییر و بازسازی تاسیسات و لوله کشی
 • تغییر وبازسازی سیستم برق و نورپردازی
 • تعویض شیرآلات
 • تعویض کلید و پریز ها
 • تجهیز مکان به کابل شبکه
 • تجهیز فضا به سیستم مداربسته و دزدگیرو سیستم های هوشمند
 • تعمیر و بازسازی استخر

 

بازسازی خانه کلنگی
مراحل بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

مراحل بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی ویلا قدیمی شامل مراحل متعددی می باشد که رعایت آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از اولین مراحل، پیدا کردن پیمانکاران خبره در این زمینه می باشد. پیمانکار بایستی شرایط و وضعیت ساختمان را بررسی نماید. پس از بررسی بخش هایی که نیاز به بازسازی دارند و در نظر گرفتن میزان بودجه برای انجام عملیات بازسازی خانه ویلایی قدیمی ، پیمانکار با توجه به شرایط سازه و نیز سلایق کارفرما، طرحی را آماده کرده و ارائه می نماید. آماده سازی طرح درست برای بازسازی منزل قدیمی بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا طراحی بد و عدم در نظر گرفتن متراژ بنا، نه تنها بر زیبایی فضا نمی افزاید، بلکه موجب دلگیرتر شدن فضای خانه نیز می شود.

 

بازسازی ویلا
بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

پس از تایید نقشه های طراحی شده توسط مالک، زمان بندی و تعیین فازهای فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی ویلا و نیز اولویت بندی آن ها انجام می شود. در ادامه برای آغاز عملیات بازسازی ویلای قدیمی ، اقدام به تخریب بخش هایی که نیاز به طراحی جدید دارند، می نمایند. . عملیات تخریب علاوه بر خود خانه مورد بازسازی، می تواند منجر به ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف و همسایگان نیز شود؛ به خصوص در مورد خانه های آپارتمانی که علاوه بر همسایگان طرفین، طبقات فوقانی و تحتانی نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند. بنابراین باید تمام قوانین و استاندارد های تخریب را در بازسازی ویلا در نظر داشت.

 

بازسازی نمای ویلا به سبک سنتی

 

پس در مرحله تخریب در بازسازی ویلا ، به مواردی از جمله، استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این دست را مد نظر قرار داد. انجام عملیات تخریب باید با نهایت دقت انجام گردد تا موجب آسیب به بخش های دیگر ساختمان نشود. پس از تخریب نیز بازسازی خانه ویلایی قدیمی مطابق با نقشه های اجرایی انجام می شود. برای داشتن دید کلی به عملیات اصلاح و بازسازی ویلا ، در ادامه مراحل به صورت موردی ذکر می شوند.

 

بازسازی ویلا
بازسازی ویلای قدیمی

 

 • یافتن یک شرکت بازسازی ویلا قدیمی معتبر و با تجربه
 • بازدید متخصصین و کارشناسان شرکت از پروژه و بررسی موارد فنی و تخصصی
 • برگزاری جلسه ای میان مالک و متخصصین شرکت جهت مشخص نمودن خواسته های مالک
 • انجام طراحی و ارائه نقشه خانه بازسازی شده نهایی
 • تایید نقشه طراحی شده توسط مالک
 • تعیین زمانبندی و برآورد هزینه های لازم برای بازسازی ویلا
 • تعیین فازهای مختلف اجرای عملیات بازسازی ویلا و اولویت بندی آنها
 • نظارت صحیح بر اجرای طرح بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بازسازی ویلا
بازسازی ویلا به سبک مدرن

 

بازسازی ویلای قدیمی به سبک سنتی

بازسازی ویلا قدیمی به سبک سنتی در واقع، اعمال تغییر در ساختمان به منظور تأمین سلایق و نیازهای شخصی مالک است. حال اگر سلیقه شخصی مالک، معماری اصیل ایرانی باشد، سبک معماری سنتی می تواند بسیار محبوب باشد. مالک حتی می تواند فقط بخشی از خانه را به صورت سنتی در آورد و از آن لذت ببرد. نمادهای معماری سنّتی ایرانی آنقدر زیبا، متنوع و متعدد هستند که در بازسازی خانه به سبک سنّتی کارهای بسیار جذابی می‌توان انجام داد. به عنوان مثال انواع درهای منبت‌کاری و یا درهایی با شیشه‌های رنگی می تواند هر فضایی را دلنشین کند. هم چنین می توانید پنجره های بزرگ شیشه ای که گزینه مناسبی برای بازسازی ویلا به سبک سنتی می باشد.

 

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی
بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

 

بازسازی ویلا کوچک

برای بازسازی ویلا کوچک نیاز است به نکات مهمی توجه شود. هدف از بازسازی این منازل، علاوه بر نوسازی، بزرگ تر نشان دادن فضاهای داخلی منازل با طراحی داخلی است. بازسازی خانه و ویلا کوچک در نما نیازمند متریال های سبک و روشن است. زیرا استفاده از متریال تیره مانند چوب یا آجر های تیره رنگ، نما را خفه کرد و برای ساختمان هایی با ابعاد و متراژ کم پیشنهاد نمی شود. مهم ترین نکته در اصلاح و بازسازی ویلا کوچک همان طراحی داخلی است که با کمک طراحان و معماران داخلی متبحر می تواند در بزرگ تر نشان دادن فضاهای داخلی منزل کوچک موثر باشد.

 

بازسازی خانه ویلایی
بازسازی ویلا کوچک

 

بازسازی ویلا در شمال

اگر مایل به خرید ویلا در شمال باشید، باید بدانید به دلیل رطوبت و باران گیر بودن منطقه، این ویلاها در مدت زمان کمتری نیاز به بازسازی پیدا می کنند. این رطوبت باعث می شود تاسیسات و لوله ها و کابینت آشپزخانه ها  زودتر دچار پوسیدگی شوند. در ضمن باید بدانید رنگ کردن دیوار ویلا در شمال زودتر از سایر مکان ها نیاز به تمدید پیدا می کند و اگر ویلا شما کاغذ دیواری باشد زود به زود باید عوض شود. بهتر است در شهرهای شمالی از مصالح مقاوم تری استفاده کنید. همچنین مصالحی که تا حد ممکن ضد آب باشند و به راحتی زنگ نزنند و مقاومت بالایی در مقابل رطوبت داشته باشند. برای بازسازی ویلا در شمال می توان از کاغذ دیواری های با جنس پی وی سی که از مقاومت بالایی برخوردار هستند استفاده کرد.

 

بازسازی ویلای قدیمی
بازسازی ویلای قدیمی در شمال

 

مزایای بازسازی خانه ویلایی قدیمی

بازسازی خانه ویلایی قدیمی یکی از تصمیمات مهمی است که برای نوسازی و زیباسازی یک ساختمان باید گرفته شود. البته علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه سازه ای ساختمان و ترمیم آن نیز در بازسازی خانه ویلایی قدیمی مورد توجه قرار می گیرد. در ادامه به تعدادی از مزایای بازسازی ویلا قدیمی با کمترین هزینه اشاره شده است.

 • افزایش ارزش اقتصادی ملک
 • صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های تامین انرژی
 • استفاده بهینه از فضا
 • افزایش طول عمر خانه
 • افزایش زیبایی ظاهری خانه
 • عدم نیاز به مجوزهای ساخت و تغییر کاربری زمین برای بازسازی ویلای قدیمی
 • جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط زیست

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۵ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما