ماله پروانه ای (ماله موتوری، ماله برقی)

ماله پروانه ای (ماله موتوری، ماله برقی)

تعداد ارائه دهنده ها

۶ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

cctv_banner

ماله پروانه ای (ماله موتوری)

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

فامکو

فامکو

۵

تهران

phone

******۰۲۱۴۸

پارس موتور

پارس موتور

۵

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

ابزارینو

ابزارینو

۳

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

بازرگانی لرزان صنعت

بازرگانی لرزان صنعت

۳

تهران

phone

******۰۲۱۳۳

تولید تجهیز مهام صنعت

تولید تجهیز مهام صنعت

۳

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

ماله پروانه ای (ماله موتوری ، ماله برقی)

ماله پروانه ای که با نام های ماله موتوری و ماله برقی نیز شناخته می شود، دستگاهی است که برای مسطح کردن و ماله کشی بتن مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای چند پره به شکل ماله می باشد که با چرخش دورانی موجب هموار شدن سطح می شوند. از ماله پروانه برای پروژه هایی همچون اجرای کفپوش بتن سخت، پارکینگ های طبقاتی، پیاده روها و ... استفاده می شود. این دستگاه موجب سهولت در ماله کشی سطح بتنی می گردد و سرعت اجرای پروژه را افزایش می دهد. با کمک ماله پروانه ای بتن ، سنگدانه های درشت تر به دورن بتن فرو رفته و در نهایت سطح فاقد خلل و فرج بوده و کاملا صاف و هموار می باشد.

 

ماله پروانه ای
ماله پروانه

 

برای استفاده از ماله پروانه ای نیاز است که بتن کمی خود را بگیرد. ماله کشی باید در یک جهت انجام شده و در مرحله بعدی، نیمی از سطح ماله کشی شده مرحله قبل نیز دوباره صاف گردد. پس از پایان ماله کشی با ماله پروانه ، باید تیغه دستگاه ۹۰ درجه چرخانده شود و عملیات ماله کشی دوباره انجام شود تا لکه های بتن از بین برود. استفاده از ماله پروانه ای بتن موجب جلوگیری از بروز ترک سطحی شده و دارای مزایای دیگری همچون یکنواخت کردن سطح بتن و امکان صیقلی کردن سطح نیز می باشد.

 

قیمت ماله پروانه ای
تسطیح سطح با ماله پروانه

 

انواع ماله پروانه ای

ماله پروانه از موتور و شاسی که خود شامل بدنه اصلی، فولی، تیغه و سینی ماله است، تشکیل می شود. سینی ماله پروانه ای ، فلزی و محدب شکل بوده و دارای ضخامت های متفاوت می باشد. از سینی برای صیقلی کردن سطح بتن استفاده می شود. انواع ماله پروانه را می توان به دو دسته سرنشین دار و بدون سرنشین تقسیم بندی کرد. از نظر نوع موتور نیز به دو نوع ماله برقی بتن و ماله موتوری دسته بندی می شود. این دستگاه در سایزهای ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ در بازار عرضه می گردد.

 

قیمت ماله پروانه ای
اجزای ماله پروانه

 

در ماله پروانه ای بدون سرنشین ، دستگاه با دسته ای که برای آن تعبیه شده است، توسط اپراتور حرکت می کند. در ماله پروانه با سرنشین ، اپراتور روی دستگاه سوار شده و آن را هدایت می کند. در پروژه های کوچک و متوسط همچون بتن ریزی پارکینگ و یا پمپ بنزین می توان از نوع دستی آن استفاده کرد. اما برای پروژه های بزرگتر مثل اجرای کفپوش نمایشگاه و فرودگاه، به منظور تسریع و سهولت در اجرای پروژه، بهتر است از ماله پروانه با سرنشین استفاده گردد.

 

خرید ماله پروانه ای
ماله پروانه سرنشین دار

 

ماله پروانه موتوری ،‌ دارای موتور بنزینی یا دیزلی است. این نوع، از پرکاربردترین انواع ماله پروانه ای بتن می باشد. این دستگاه نیازی به برق نداشته و از این رو موجب سهولت و راحتی در تسطیح سطح بتنی می گردد. ماله موتوری نسبت به ماله برقی ، ایمنی بیشتری را برای اپراتور فراهم می نماید. ماله برقی بتن دارای الکتروموتور است. از این دستگاه بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که خطر آتش سوزی وجود دارد.

 

فروش ماله پروانه ای
ماله پروانه دستی (بدون سرنشین)

 

از ماله پروانه ۶۰ عموما برای ماله کشی قسمت های گوشه فضا استفاده می گردد. به این ماله ها، ماله گوشه زن یا کنار زن نیز گفته می شود. همچنین برای مسطح کردن سطوح کوچک نیز قابل کاربرد است. به طور کلی ماله پروانه سایز ۹۰ مشتری بیشتری دارد. از این نوع می توان برای پروژه های بزرگ و متوسط استفاده کرد. از ماله پروانه ای بتن سایز ۱۲۰ برای پروژه های بزرگ استفاه می شود. نوع ماله پروانه باید با توجه به حجم عملیات انتخاب گردد تا پیش از گیرایش کامل بتن، عملیات ماله زنی انجام شود.

 

قیمت ماله پروانه ای برقی
ماله برقی بتن

 

قیمت ماله پروانه ای

قیمت ماله پروانه ای وابسته به نوع آن از نظر بنزینی و برقی بودن می باشد. قیمت ماله پروانه ای برقی و بنزینی با یکدیگر متفاوت است. سایز دستگاه بر قیمت ماله پروانه ای تاثیرگذار می باشد. با افزایش اندازه ماله پروانه ای بتن ، قیمت آن افزایش می یابد. برند موتور عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت ماله پروانه ای می باشد. برند شاسی هم تعیین کننده قیمت ماله پروانه ای بتن می باشد. خرید ماله پروانه ای به دو صورت نو و دست دوم امکان پذیر است که قیمت ماله پروانه ای دست دوم از نو آن کمتر است. همان طور که بیان شد، ماله پروانه ای بتن دارای دو نوع با سرنشین و بدون سرنشین می باشد که قیمت ماله پروانه ای سرنشین دار بیشتر است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما