تیرچه بتنی

تیرچه بتنی

دسته بندی

تیرچه و دال

تیرچه بتنی

دسته بندی
تیرچه و دال
تعداد ارائه دهنده ها
۱۳ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


تیرچه بتنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۵

location

کرمان

phone

******۰۹۱۳۱

۵

location

قم

phone

******۰۹۱۲۱

۵

location

بندرانزلی

phone

******۰۱۳۴۳

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

۵

location

ورامین

phone

******۰۲۱۳۶

۵

location

ملارد

phone

******۰۲۶۳۲

۵

location

نقده

phone

******۰۹۱۴۲

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

تیرچه بتنی

تیرچه بتنی قطعه ای پیش ساخته متشکل از بتن و میلگرد می باشد. از این تیرچه ها در اجرای سقف سازه ها استفاده می گردد. مهم ترین کاربرد تیرچه بتنی در اجرای سقف تیرچه بلوک می باشد. سقف های تیرچه بلوک از مهم ترین و پرکاربردترین انواع سقف های سازه ای می باشند. در این سقف ، بلوک ها مابین تیرچه بتنی قرار داده می شوند. بدین منظور از بلوک های سیمانی یا سفالی استفاده می گردد.

 

انواع تیرچه بتنی

تیرچه بتنی از نوع تیرچه های بدون قالب ماندگار می باشند که خود به دو دسته تیرچه بتنی خرپایی و تیرچه بتنی پیش تنیده تقسیم بندی می گردند. تیرچه های بتنی پیش تنیده فاقد میلگردهای عرضی است. در ادامه به معرفی انواع تیرچه های بتنی پرداخته شده است.

 

تیرچه بتنی
استفاده از تیرچه بتنی در اجرای سقف

 

تیرچه بتنی خرپایی

تیرچه بتنی خرپایی متشکل از پاشنه بتنی و خرپای فلزی ساخته شده با میلگرد است. خرپای فلزی تیرچه بتنی خرپایی از میلگردهای کششی زیرین، میگردهای فشاری بالایی و میلگردهای عرضی یا برشی ساخته می شود. میلگردهای عرضی به صورت مثلثی شکل دیده می شوند.

برای اجرای میلگردهای کششی تیرچه بتنی از میلگردهای نمره ۸ تا ۱۶ استفاده می گردد. به عبارت دیگر نمره میلگردهای کششی تیرچه بتنی نباید کوچکتر از ۸ و بزرگتر از ۱۶ باشد. تعداد این میلگردها حداقل دو عدد است. در صورتی که تعداد میلگردهای کششی بیشتر از دو عدد باشد از میلگردهای کمکی اتصال برای مهار آنها استفاده می گردد. شایان ذکر است که به منظور چسبندگی بهتر میلگرد و بتن ، غالبا از میلگردهای آجدار به عنوان میلگرد کششی تیرچه بتنی استفاده می شود.

برای میلگردهای بالایی تیرچه بتنی خرپایی که نیروی فشاری را تحمل می کنند، می توان از میلگردهای با قطر ۶ تا ۱۲ میلی متر استفاده کرد. قطر این میلگردها با توجه به ارتفاع خرپای تیرچه ، نوع میلگرد ، فاصله تیرچه ها ، فاصله جوش های میلگرد عرضی و ... تعیین می گردد.

از میلگردهای عرضی به منظور دستیابی به اهدافی همچون تامین اینرسی لازم به منظور مقاومت تیرچه در هنگام حمل و نقل، تامین پیوستگی لازم بین تیرچه و بتن پوششی و تامین مقاومت برشی تیرچه بتنی استفاده می شود. همچنین میلگرد برشی تیرچه بتنی موجب تامین مقاومت لازم برای تحمل بار بلوک و بتن پوششی در بین تکیه گاه های موقت پیش از به مقاومت رسیدن بتن می گردد.

 

قیمت تیرچه پاشنه بتنی
تیرچه بتنی خرپایی

 

تیرچه بتنی پیش تنیده

این نوع از تیرچه های بتنی به صورت پیش ساخته می باشند. برای ساخت تیرچه بتنی پیش تنیده ، ابتدا میلگردها یا سیم های فولادی توسط جک های مخصوص کشیده شده و سپس بتن ریزی انجام می شود. مرحله بعد عمل آوری بتن می باشد. پس از عمل آوری،‌ میلگردها را آزاد کرده و بدین صورت بتن تحت فشار ناشی از نیروی آزاد شده قرار می گیرد. در نهایت این امر افزایش مقاومت تیرچه در برابر ترک خوردگی را سبب می گردد.

 

مزایای اجرای سقف با تیرچه بتنی

استفاده از تیرچه بتنی در اجرای سقف موجب حذف بتن در ناحیه کششی و در پی آن سبک تر شدن می گردد. وزن این تیرچه ها کم بوده و به راحتی توسط نیروی انسانی قابل حمل و جابجایی است. ایجاد سطح کاملا صاف و یکنواخت در زیر و روی کار از دیگر مزایای استفاده از تیرچه بلوک در اجرای سقف می باشد. از آنجایی که در اجرای سقف تیرچه بلوک بین تیرچه ها از بلوک استفاده می گردد و این بلوک ها توخالی هستند، یک عایق صوتی و حرارتی ایجاد می گردد.

 

معایب تیرچه بتنی

در مقابل مزایای متعدد، استفاده از تیرچه بتنی دارای معایب و محدودیت هایی نیز می باشد. به طور مثال پس از بتن ریزی سقف ، امکان ایجاد ترک های طولی در زیر تیرچه های بتنی وجود دارد. از دیگر معایب تبرچه بتنی ، محدودیت استفاده از آن در سقف های مثلثی و قوسی شکل می باشد. این تیرچه های برای همه دهانه ها مناسب نبوده و برای دهانه های تا حداکثر ۸ متر مناسب هستند.

 

قیمت تیرچه بتنی
تیرچه بتنی پیش تنیده

 

قیمت تیرچه بتنی

قیمت تیرچه بتنی در درجه اول وابسته به نوع تیرچه می باشد. قیمت تیرچه بتنی خرپایی با قیمت تیرچه بتنی پیش تنیده متفاوت است. قیمت تیرچه پاشنه بتنی خود وابسته به ضخامت پاشنه بتنی و نوع میلگردهای مصرفی در ساخت آن می باشد. خرید تیرچه بتنی باید متناسب با نوع و تعداد تیرچه های مورد نیاز و سایر مشخصات آن که در نقشه های اجرایی تعیین گردیده است، انجام شود.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما