تیرچه بتنی

تیرچه بتنی

دسته بندی

تیرچه و دال

تعداد ارائه دهنده ها

۱۳ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت تیرچه بتنی استاندارد به نوع تیرچه بتنی ، ضخامت پاشنه بتنی، نوع میلگردهای مصرفی در ساخت و طول تیرچه وابسته است. تیرچه ها به دو صورت خرپایی و پیش تنیده تولید و عرضه می گردند که بر این اساس قیمت تیرچه بتنی استاندارد متفاوت می باشد. خرید تیرچه بتنی باید با توجه به نوع، تعداد و مشخصات تعیین شده در نقشه های اجرایی انجام شود.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

تیرچه بتنی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

گروه مهندسی – ساختمانی البرز

گروه مهندسی – ساختمانی البرز

۵

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

تیرچه مهدی(الماس)

تیرچه مهدی(الماس)

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۹

تیرچه رحیمی

تیرچه رحیمی

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

تیرچه تاپ سازه تک

تیرچه تاپ سازه تک

۴

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

تیرچه غلامحسین نژاد

تیرچه غلامحسین نژاد

۵

کرمان

phone

******۰۹۱۳۱

تیرچه ازادیان قم

تیرچه ازادیان قم

۵

قم

phone

******۰۹۱۲۱

تضمین بتون

تضمین بتون

۵

بندرانزلی

phone

******۰۱۳۴۳

تیرچه برجلو

تیرچه برجلو

۵

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

تیرچه صنعتی اعتماد

تیرچه صنعتی اعتماد

۵

ورامین

phone

******۰۲۱۳۶

تیرچه رام پی

تیرچه رام پی

۵

ملارد

phone

******۰۲۶۳۲

تیرچه صنعتی شاهین

تیرچه صنعتی شاهین

۵

نقده

phone

******۰۹۱۴۲

تیرچه استاندارد پاسارگاد

تیرچه استاندارد پاسارگاد

۵

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

تیرچه بتنی

تیرچه بتنی قطعه ای پیش ساخته متشکل از بتن و میلگرد می باشد. از این تیرچه ها در اجرای سقف سازه ها استفاده می گردد. مهم ترین کاربرد تیرچه بتنی در اجرای سقف تیرچه بلوک می باشد. سقف های تیرچه بلوک از مهم ترین و پرکاربردترین انواع سقف های سازه ای می باشند. در این سقف ، بلوک ها مابین تیرچه بتنی قرار داده می شوند. بدین منظور از بلوک های سیمانی یا سفالی استفاده می گردد.

 

جدول قیمت تیرچه ۱۴۰۳

بهترین روش برای بررسی جدول قیمت تیرچه ۱۴۰۳ تعیین عوامل دقیق موثر بر قیمت می باشد. برای تعیین جدول قیمت ۱۴۰۳ باید در وهله اول طول تیرچه و بعد از نوع میلگرد بالا، میلگرد پایین تعیین گردد. هر کدام از موارد ذکر شده تاثیر مستقیمی بر قیمت تیرچه دارد. در موارد خاصی برای استحکام بیشتر سقف سازه ای از میلگرد های کمکی استفاده می شود. نوع میلگرد های کمکی حتما باید در تعیین جدول قیمت تیرچه ۱۴۰۳ مشخص شود. قیمت تیرچه ۱ متری با میلگرد بالای قطر ۱۰ و میلگرد پایین قطر ۸ با تیرچه ۲ متری با همین مشخصات متفاوت است. لذا برای بررسی جدول قیمت تیرچه ۱۴۰۳ با داشتن اطلاعات دقیق مربوط به تیرچه مناسب پروژه خود با عمران مدرن تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت تیرچه بتنی استاندارد

قیمت تیرچه بتنی در درجه اول وابسته به نوع تیرچه می باشد. قیمت تیرچه بتنی خرپایی با قیمت تیرچه بتنی پیش تنیده متفاوت است. قیمت تیرچه پاشنه بتنی خود وابسته به ضخامت پاشنه بتنی و نوع میلگردهای مصرفی در ساخت آن می باشد. طول تیرچه نیز تعیین کننده قیمت آن می باشد. با افزایش طول، قیمت تیرچه بتنی استاندارد افزایش می یابد. خرید تیرچه بتنی باید متناسب با نوع و تعداد تیرچه های مورد نیاز و سایر مشخصات آن که در نقشه های اجرایی تعیین گردیده است، انجام شود. در ساخت این تیرچه ها از سیمان و میلگرد استفاده می شود، به دلیل نوسان قیمت متریال اولیه، قیمت تیرچه بتنی استاندارد نیز متغیر می باشد. با بالا رفتن قیمت سیمان و میلگرد و آهن آلات در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۰، قیمت تیرچه بتنی استاندارد نیز بیشتر شده است.

 

جدول قیمت تیرچه ۱۴۰۳
تیرچه بتنی

 

انواع تیرچه بتنی

تیرچه بتنی از نوع تیرچه های بدون قالب ماندگار می باشند که خود به دو دسته تیرچه بتنی خرپایی و تیرچه بتنی پیش تنیده تقسیم بندی می گردند. تیرچه های بتنی پیش تنیده فاقد میلگردهای عرضی است. در ادامه به معرفی انواع تیرچه های بتنی پرداخته شده است.

 

تیرچه بتنی خرپایی

تیرچه بتنی خرپایی متشکل از پاشنه بتنی و خرپای فلزی ساخته شده با میلگرد است. خرپای فلزی تیرچه بتنی خرپایی از میلگردهای کششی زیرین، میگردهای فشاری بالایی و میلگردهای عرضی یا برشی ساخته می شود. میلگردهای عرضی به صورت مثلثی شکل دیده می شوند.

 

تیرچه بتنی استاندارد
استفاده از تیرچه بتنی در اجرای سقف

 

برای اجرای میلگردهای کششی تیرچه بتنی از میلگردهای نمره ۸ تا ۱۶ استفاده می گردد. به عبارت دیگر نمره میلگردهای کششی تیرچه بتنی نباید کوچکتر از ۸ و بزرگتر از ۱۶ باشد. تعداد این میلگردها حداقل دو عدد است. در صورتی که تعداد میلگردهای کششی بیشتر از دو عدد باشد از میلگردهای کمکی اتصال برای مهار آنها استفاده می گردد. شایان ذکر است که به منظور چسبندگی بهتر میلگرد و بتن ، غالبا از میلگردهای آجدار به عنوان میلگرد کششی تیرچه بتنی استفاده می شود.

برای میلگردهای بالایی تیرچه بتنی خرپایی که نیروی فشاری را تحمل می کنند، می توان از میلگردهای با قطر ۶ تا ۱۲ میلی متر استفاده کرد. قطر این میلگردها با توجه به ارتفاع خرپای تیرچه ، نوع میلگرد ، فاصله تیرچه ها ، فاصله جوش های میلگرد عرضی و ... تعیین می گردد.

از میلگردهای عرضی به منظور دستیابی به اهدافی همچون تامین اینرسی لازم به منظور مقاومت تیرچه در هنگام حمل و نقل، تامین پیوستگی لازم بین تیرچه و بتن پوششی و تامین مقاومت برشی تیرچه بتنی استفاده می شود. همچنین میلگرد برشی تیرچه بتنی موجب تامین مقاومت لازم برای تحمل بار بلوک و بتن پوششی در بین تکیه گاه های موقت پیش از به مقاومت رسیدن بتن می گردد.

 

تیرچه پاشنه بتنی
تیرچه بتنی خرپایی

 

تیرچه بتنی پیش تنیده

این نوع از تیرچه های بتنی به صورت پیش ساخته می باشند. برای ساخت تیرچه بتنی پیش تنیده ، ابتدا میلگردها یا سیم های فولادی توسط جک های مخصوص کشیده شده و سپس بتن ریزی انجام می شود. مرحله بعد عمل آوری بتن می باشد. پس از عمل آوری،‌ میلگردها را آزاد کرده و بدین صورت بتن تحت فشار ناشی از نیروی آزاد شده قرار می گیرد. در نهایت این امر افزایش مقاومت تیرچه در برابر ترک خوردگی را سبب می گردد.

 

مشخصات فنی تیرچه بتنی استاندارد

در سقف های تیرچه بلوک، تیرچه ها به فاصله حداکثر ۷۰ سانتی متر (محور تا محور) در کنار هم و در امتداد دهانه کوتاهتر سقف قرار داده می شوند. عرض تیرچه بتنی استاندارد نباید از ۱۰ سانتی متر یا دو هفتم برابر ضخامت کل سقف کمتر باشد. سطح مقطع میلگرد کششی برای فولاد نرم از ۰/۰۰۲۵ و برای فولاد نیم سخت و سخت از ۰/۰۰۱۵ برابر سطح مقطع جان تیر نباید کمتر باشد. همچنین از ٪۲/۵ سطح مقطع جان تیر نیز بیشتر نشود. قطر میلگرد کششی بین ۸ تا ۱۶ میلی متر است که اگر ضخامت پاشنه بتنی ۵/۵ سانتی متر یا بیشتر از آن باشد، حداکثر مقدار این محدوده به ۲۰ میلی متر افزایش داده می شود.

فاصله میلگرد کششی از لبه جانبی بتن پاشنه تیرچه، به شرط وجود بلوک نباید از ۱۰ میلی متر کمتر و از سطح پایین تیرچه نباید از ۱۵ میلی متر کمتر باشد. قطر میلگردهای عرضی از ۵ تا ۱۰ میلی متر متغیر است. حداقل قطر برای خرپای با میلگرد عرضی منفرد ۶ میلی متر و برای خرپای با میلگرد عرضی مضاعف ۵ میلی متر بوده و در مورد خرپاهای کارخانه ای، میلگردهای عرضی از نوع نیم سخت و به صورت مضاعف می باشد. چنانچه کارخانه تولید تیرچه بتنی از تکنیک نقطه جوش استفاده کند، می توان از دو میلگرد هر یک به قطر حداقل ۴ میلی متر استفاده نمود. حداقل زاویه میلگرد عرضی نسبت به خط افق، ۳۰ درجه و کمتر از ۴۵ درجه می باشد. استفاده از آرماتور با نورد سرد برای آرماتور عرضی بلامانع است.

 

قیمت تیرچه بتنی
تیرچه بتنی پیش تنیده

 

مزایای اجرای سقف با تیرچه بتنی

استفاده از تیرچه بتنی در اجرای سقف موجب حذف بتن در ناحیه کششی و در پی آن سبک تر شدن می گردد. وزن این تیرچه ها کم بوده و به راحتی توسط نیروی انسانی قابل حمل و جابجایی است. ایجاد سطح کاملا صاف و یکنواخت در زیر و روی کار از دیگر مزایای استفاده از تیرچه بلوک در اجرای سقف می باشد. از آنجایی که در اجرای سقف تیرچه بلوک بین تیرچه ها از بلوک استفاده می گردد و این بلوک ها توخالی هستند، یک عایق صوتی و حرارتی ایجاد می گردد.

 

معایب تیرچه بتنی

در مقابل مزایای متعدد، استفاده از تیرچه بتنی دارای معایب و محدودیت هایی نیز می باشد. به طور مثال پس از بتن ریزی سقف ، امکان ایجاد ترک های طولی در زیر تیرچه های بتنی وجود دارد. از دیگر معایب تبرچه بتنی ، محدودیت استفاده از آن در سقف های مثلثی و قوسی شکل می باشد. این تیرچه های برای همه دهانه ها مناسب نبوده و برای دهانه های تا حداکثر ۸ متر مناسب هستند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما