بلوک NAAC

بلوک NAAC

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک NAAC

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک NAAC

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱-۳

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۳۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک NAAC

بلوک غیر اتوکلاو شده یا به اصطلاح دیگر بلوک NAAC روش تولید این نوع بلوک تلفیقی از روش سنتی استفاده از کوره و روش نوین تولید بلوک سبک است. به عبارت دیگر این بلوک ها همانند بلوک سبک تولید میشود اما به جای قرار گرفتن درون اتوکلاو درون کوره قرار میگیرد که معایب و مزایای خود را دارد

بلوک NAAC  - بلوک سبک بتنی هوادهی شده اتوكلاو نشده

بلوک NAAC  بسیار سبک وزن است و به همین دلیل در کاهش بار های مرده ساختمان تاثیر بسزایی داشته و به میزان قابل توجهی عملکرد ساختمان ها را در برابر لرزه بهبود می بخشد و باعث افزایش ایمنی می گردد. کاهش وزن مخصوص بتن تا یک چهارم بتن معمولی به میزان ۶۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باعث می گردد بار مرده ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش داشته که این امر نیز خود موجب کاهش مصرف فولاد در ساختمان می گردد.

بتن هوادهی شده

امروزه در بيشتر كشورها و حتي در كارخانه‌هاي موجود در ايران، بلوك‌هاي گازي به روش AAC ساخته مي‌شوند. در اين روش پس از پف‌كردن و بريدن به قطعات مورد نظر در دماي 200 درجه سانتي‌گراد و با فشار 12 اتمسفر فرآوری مي‌شوند. در اين سيستم به دليل مصرف بالاي انرژي، ‌هزينه تمام شده توليدی هبلکس بالا بوده و در نتيجه قيمت محصول نهايي متاثر از هزينه توليد کننده بلوک هبلکس خواهد بود.

یکی از روش های نوین تولید بلوک سبک ، روش فرآوری بدون كلاو بوده و از طريق درجه حرارت خود مصالح در حين توليد و سيستم هاي گرمايشي سالن توليد صورت مي‌گيرد كه نسبت به روش اتوكلاو شده داراي هزينه توليد پايين‌تري خواهد بود.لیکن کیفیت به مراتب پایین تر همراه با پرت در حمل و نقل از تفاوت های AAC نسبت به بلوک NAAC می باشد.

مزایای بلوک NAAC

موارد زیر مجموعه عواملی است که سازندگان بلوک NAAC را برای پروژه های خود انتخاب می کنند:

ضریب هدایت حرارتی بلوک NAAC

به علت بافت متخلخل داخل بلوک های NAAC، این بلوک ها عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت بوده بطوریکه ضریب انتقال حرارت این بلوک حدود 13 / 0 ~ 14 / 0 بر متر درجه کلوین می باشد .

بلوک NAAC ضد حریق

بلوک NAAC به دلیل وجود حبابهای هوا ، عایق حرارت بوده و حرارت را به کندی انتقال می دهد  ؛ به طوری که میانگین سرعت آتش در مکان های ساخته شده با این نوع بلوک تقریبآ 3cm در ساعت می باشد . لذا به عنوان دیوار ضد آتش ( Fire wall) در همه ساختمانها بویژه کتابخانه ها ، بیمارستانها ، مرکز آموزشس ، مجتمع های مسکونی و اداری جهت جلو گیری از گسترش آتش در طبقات استفاده می گردد .

بلوک NAAC عایق صوتی

بلوک NAAC سبک ، بلوکی بسیار موثر در جذب آلودگی های صوتی محیط بوده و در نتیجه ، اخیراً بعنوان یک فاکتور رفاهی مهم مورد توجه طراحان و متخصصین ساختمان قرار گرفته است . این محصول با داشتن بافت متخلخل و اسفنجی ، عایق صوتی مناسبی بوده و میتوان جها استفاده در دیوار های اتاق خواب ، کتابخانه ، بیمارستان و مراکز آموزشی از آن استفاده کرد .

بلوک NAAC از چه ساخته شده

مواد تشکیل دهنده این بلوک مانند بلوک aac است تفاوتی در آن مشاهده نمی شود. در ساخت بلوک NAAC مواد زیر به کار می رود:

·         آهک

·         سیمان

·         پودر آلومینیوم

·         پوزولان (خاکستر بادی، زئولیت، سرباره کوره آهن و …)

·         ماسه سیلیسی (پودر کوارتز)

·         گچ

مواد اصلی این بلوک آهک، سیمان و پودر آلومینیوم  هستند و در بعضی از برندها ممکن است از ماسه سیلیسی(پودر کوارتز) یا خاکستر بادی استفاده کنند و یا از سنگ کچ پودر شده به میزان خیلی محدود.

استاندارهای بلوک NAAC

بر اساس مقررات ملی ساختمان مبحث 18 شاخص جذب و یا کاهش صدا بر دیوار های دو واحد مجاور 50 دسی بل و دیوارهای پیرامونی 45 دسی بل بوده که بلوک های NAAC تامین کننده این مبحث می باشد .

وزن مخصوص بلوک NAAC

بلوک NAAC با وزن مخصوص 600 کیلو گرم بر متر مکعب در حدود 25% مزن مخصوص سایر محصولات بتنی را داراست که موجب کاهش وزن ساختمان و در نتیجه باعث سازگاری بیشتر ساختمان در برابر زلزله و کاهش هزینه های سازه ای می گردد .   

عایق رطوبت بلوک NAAC

به علت ساختار سلولی بسته مواد ، جذب آب در بلوک گازی NAAC بسیار کمتر از آجر های معمولی و مصالح مشابه می باشد .

آلایند های بلوک بتن هوادهی شده اتوکلاو نشده

هیچیک از مواد به کار رفته در بلوک NAAC  برای ساکنین ساختمانها و طبیعت مضر نیست و طی روند تولید ، هیچگونه مواد آلاینده ای بوجود نمی آید .

معایب بلوک NAAC 

 

معایب این بلوک ها عبارتند از : نداشتن مقاومت لازم این بلوک به دلیل اینکه درون اتوکلاو قرار نمیگیرد مقاومت خوبی ندارند و مقاومت این بلوک ها برای هر سانتی متر مربع ۱۰ کیلوگرم است – نداشتن عایق قوی : این بلوک از عایق خوبی برخردار نیستن البته این معایر نسبت به بلوک های اتوکلاو شده در نظر گرفته شده است . اما به نسبت بلوک ها اتوکلاوه شده عایق خوبی ندارند .  علاوه بر این دو مشکل اساسی باید نداشتن عایق  رطوبت هم اضافه کنیم این نوع بلوک عایق رطوبت ندارند . البته معایب این بلوک ها تمام نشد و نداشتن مقاومت در برابر حرارت نیز جزء معایب این بلوک ها میباشد

کاربرد بلوک NAAC 

بتن گازی دارای کارایی بالایی است و توسط این ساختار طیف وسیعی از محصولات بتنی سبک هوادهی شده قابل عرضه می باشد و بدین وسیله ساخت کل پوشش های یک ساختمان را از پایه تا کارهای نهایی امکان پذیر نموده است از جمله:

v     قابلیت کاربرد در دیوارهای داخلی و خارجی

v     بتن کامل تو پر و با حباب های ریز هوای محبوس شده در داخل آن

v     قابلیت چسبندگی بسیار بالا با انواع دوغاب بتنی در دیوارهای محیط های مرطوب ساختمان مانند سرویس های بهداشتی و آشپزخانه و مقاومت بالا در برابر رطوبت

v     قابلیت چسبندگی بسیار بالا با انواع ملات های مورد استفاده در نما کاری و انواع ملات های پایه گچی

v     چسبندگی بسیار خوب بین بلوک و ملات سیمانی به دلیل همجنس بودن بلوک و ملات (هر دو سیمانی)

v     کاهش هزینه های مربوط به نازک کاری و حذف گچ و خاک به دلیل سطح صاف زیرکار

v     کاهش مصرف ملات در نماکاری و هزینه های اندودکاری بیرونی )نما( به دلیل وجود سطح صاف

v     سرعت اجرای بسیار بالا در زمان دیوار چینی

v     قابلیت اجرای رنگ و روکش PVC و HPL  قابلیت بالای سوراخ کاری، برش کاری، اره کاری و نصب ب آسان تجهیزات روکار بر روی بلوک

v     سرعت اجرای بسیار بالا به دلیل ابعاد بزرگ و مناسب و استفاده کم از ملات

v     کاهش هزینه حمل و نقل و نگهداری به دلیل استفاده کمتر از مواد اولیه بتن با کارایی بالا

v     طول عمر بالا و مقاوم در برابر موریانه زدگی و حشرات موذی، قارچ ها و سایر عوامل محیطی مزاحم و ضد حریق و مقاومت بسیار بالا در برابر هوازدگی

بتن هوادهی اتوکلاو

کی از مصالحی که در سالهای اخیر در ساخت دیوارهای ساختمانها جایگزین مصالح سنتی گردیه و اقبال خوبی در بین مهندسان و متخصصان صنعت ساختمان پیدا نموده است بلوک سبک گازی و پوکه ای به نام بلوک NAAC ( Non-Autoclavd Aerated Concret) می باشد .

تفاوت بلوک aac با naac

هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. ‌ بلوک NAAC ‌ به بلوکی گفته می‌شود که  در آن اتوکلاو استفاده نشده است . بلوک NAAC  همانند بلوک AAC   با پودر آلومینیم حجیم می شود  بعد از این مرحله بلوک را  به قطعات مورد نظر برش می دهند عمده تفاوت این دو بلوک رنگ آنها است. به طور کلی تفاوت بلوک NAAC با AAC موارد زیر است:

1- همانطور که از نام بلوکها مشخص است بلوک naac مرحله عمل آوری تحت فشار بخار آب (اتوکلاو) را ندارد.

2- میزان مصرف سیمان در بلوک naac بین 30 تا 38 درصد مصالح خشک مصرفی است. میزان مصرف سیمان در بلوک aac بین 14 تا 18 درصد مصالح خشک مصرفی است.

قیمت بلوک NAAC

ابعاد بزرگتر و یکسان بلوک های NAAC ، باعث صرفه جوئی در ملات شده و ضخامت اندود در این دیوار ها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد . دیوار چینی با بلوک به دلیل بزرگ بودن قطعات با سرعت بیشتری انجام می شود . لذا موجب کاهش هزینه های اجرا می گردد .

چسب بلوک NAAC

چسب بلوک NAAC  تولیدی این شرکت ، بصورت پودری و  با بسته بندی  در کیسه های  ۴۰  کیلوگرمی ، برپایه سیمان  و ترکیبات  کربنی و سایر افزودنیها  بوده و باعث چسبندگی بسیار  مناسبی دردیوارهای اجرا شده  با بلوک می گردد.بدیهی است بدلیل جذب سریع آب ملات های معمولی توسط بلوک ها و عدم رسیدن به چسبندگی و مقاومت کافی ،مصرف ملات های معمولی جهتا ین دیوارها توصیه نمی گردد. ضخامت مصرف چسب بلوک  بعنوان ملات در دیوارها حدود ۴-۳ میلی متر بوده و میزان مصرف آن به ضخامت دیوار بستگی دارد  و بطور تقریبی به  ازای هرمترمربع دیوار  ده سانتی حدود ۲٫۵ کیلوگرم و پانزده  سانتی حدود ۳٫۵ کیلوگرم و بیست سانتی حدود ۴کیلوگرم می باشد .میزان آب مصرفی جهت تهیه چسب بلوک در حدود ۴۰درصد وزنی ملات خشک می باشد.

روش استفاده از بلوک NAAC

حدود چهل درصد وزن پودر، آب تمیز قابل شرب در ظرف مناسبی ریخته و کم کم پودر را به  آن اضافه نموده  با استفاده  از میکسر دور پایین  (دویست دور در دقیقه)  یا  دست (با استفادهازدستکش)تا بدست آوردن خمیر مناسب مخلوط نمایید. چند دقیقه صبر کنید تا چسب قوام یابد. سپس مجدداً چسب را هم زده و در صورت نیاز کمی آب به آن اضافه کنید تا غلظت موردنظر شما بدست بیاید. حال چسب را با استفاده از ماله و شانه مخصوص (با ماله شانه ای) روی سطح مورد نظر پخش کنید توجه نمایید ضخامت سه  تا چهارمیلیمتر چسب کافی است و مصرفبیشترباعث افزایش هزینه می شود. حال قطعه بلوک گازی را روی چسب قرار داده و پس از تنظیم محل قرار گرفتن آن اندکی فشار دهید تا کاملاً به لایه زیرین بچسبد.میزان مصرف این چسب حدود۲۵ کیلوگرم در متر مکعب است.برای به دست آوردن نتیجه بهتر توصیه می شود بلوک سیترا را قبل از نصب زنجاب نمایید. این چسب از پایداری و کارپذیری بالایی برخوردار و تا دو ساعت قابل مصرف است. بنابراینضایعات آن در حد صفر و کاملاً مقرون به صرفه می باشد.

تولید بلوک NAAC

مهمترین مواد اولیه این نوع بتن سیلیس است که همراه آب به صورت دوغاب درآورده می‌شود و همچنین آهک پخته شده و سیمان می‌باشد و در میکسرهای مخصوص در مدت زمان معلوم می‌باشد و سپس در قالب‌های مورد نظر ریخته خواهند شد.

به‌طور کلی بلوک AAC مخلوطی از سیلیس، سیمان، آهک و مقداری پودر آلومینیوم می‌باشد که در حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد پخته شده و در ابعاد ۶۰*۲۵*۱۰ ،۶۰*۲۵*۱۲٫۵ ،۶۰*۲۵*۱۵ ،۶۰*۲۵*۲۰ ،۶۰*۲۵*۲۵، ۶۰*۲۵*۳۰ سانتی‌متر و همچنین بسته به نیاز مشتری متغیر تولید می‌شود.

نکات مهم در مورد بتن سبک اتوکلاو نشده

v     بتن هوادار اتوکلاوشده (AAC) همگونی کامل با انواع ملات (ماسه، سیمان، گچ، خاک) را دارد.

v     ملات مصرفی از آب کافی برخوردار باشد.

v     پس از اجرای کامل دیوارها جهت اجرای صحیح گچ باید سطح دیوارها آب پاشی شود و فاصله بین مرطوب کردن دیوارها و انجام عملیات مورد نظر از یک ساعت تجاوز کند.

v     به دلیل خواص مکانیکی و ترموفیزیکی متفاوت مصالح ساختمانی از بکار بردن هم‌زمان بلوک سیپورکس با سایر مصالح ساختمانی مانند آجر، بلوک سفالی، بلوک سیمانی در دیوارها خوداری شود.

v     جهت برش قطعات می‌توان از وسایلی مانند تیشه و اره چوب بری، شیارزن استفاده نمود.

v     به منظور نصب وسایل بر روی دیوار (قاب عکس، تابلو) می‌توان از پیچ و رول پلاک استفاده نمود.

v     به منظور نصب تأسیسات مکانیکی و الکترونیکی به راحتی توسط یک دستگاه برش (فرز) می‌توان مسیر عبور را در داخل بلوک‌ها تعبیه نمود.

v     مقاومت حرارتی عالی AAC نقشی بزرگ را برای حفاظت محیط توسط کاهش ظرفیت نیاز به هوای گرم یا خنک در ساختمان‌ها برعهده دارد. به اضافه اینکه قابلیت استفاده راحت از این محصول، برش درست آن را باعث می‌شود که این تولید ضایعات سخت در حین مصرف را به حداقل می‌رساند.

خرید بلوک NAAC

ایران هنگامی به صنایع مدرن ساختمان سازی از جمله سبک سازی و کاربرد بلوک سبک naac می نگرد که زمین لرزه های های مخربی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده است که مطمئنا در صورت استفاده ازاین بلوک سبک naac و سبک سازی سازه ها آمار کشته شدگان و تلفات جانی و مالی به شدت کاهش می یافت.

قالب بلوک های سبک naacدارای خواصی از جمله عایق  حرارت (سرما وگرما)و صوت و رطوبت و مقاومت دربرابربلایای طبیعی(سیل وزلزله)

سبک سازی سازه و یکپارچگی را می توان روش اصولی و کاربردی براى افزایش مقاوم سازی سازه ها در برابر بلایای طبیعی محسوب دانست . مزایای  چون کاهش جدى وزن سازه و ابعاد برخى از اجزا ، صرفه جویى در میزان مصرف میلگرد های فولادی استفاده شده در اسکلت و پى ، افزایش مؤثر فضاى مفید درون سازه ای ، قابلیت هاى مختلف انعطاف و تنوع در اشکال و کار پذیرى ، سادگى و سرعت و سهولت در اجرا و حمل از دیگر استفاده از بلوک های سبکnaac با موارد کاربرى متعدد در ساخت و سازها با بلوک سبک naac باشند .

مشخصات فنی بلوک گازی سبک اتوکلاو نشده

بر خلاف دیگر مواد ساختمانی AAC می‌تواند نیاز به استفاده از عوامل ایزولاسیون در ساختمان را که باعث افزایش تأثیر بر محیط و قیمت محصول می‌شود را منتفی نماید. شن کوارتز، آهک یا سیمان به مثابه عامل پیوندکننده، پودر آلومینیوم به نسبت ۵ درصد (با توجه به دانسیته از قبل طراحی شده) و آب زمانی که مخلوط شده و در قالب‌ها ریخته می‌شوند باعث پیدایش واکنش‌های متعدد شیمیایی می‌شوند که وزن سبک و خواص حرارتی AAC را تأمین می‌کنند. پودر آلومینیوم با هیدروکسید کلسیم و آب وارد واکنش شده و هیدروژن تولید می‌کند. گاز هیدروژن مخلوط خام را تا دو برابر حجم فوم می‌نماید (توسط حباب‌های گازی باقطر حدود یک‌هشتم اینچ) در پایان پروسس فرمینگ هیدروژن به اتمسفر گریخته و توسط هوا جایگزین می‌شود. زمانی که فوم‌ها از مواد جدا می‌شوند محصول جامد ولی هنوز نرم است که به‌شکل پنل و بلوک بریده شده و برای مدت ۱۲ساعت در اتاقک اتوکلاو قرار داده می‌شود.

در شرایط فشار بخار، پروسه سخت شدن تا زمانی که درجه حرارت به ۱۸۰°C و فشار به ۱۲ bar می‌رسد ادامه می‌یابد. دانه‌های کوارتز باهیدوکسید کلسیم واکنش داده و کلسیم سیلیکوهیدرات تولید می‌نماید که این عاملی است که مقاومت بالا و خواص مشهود AAC را به وجود می‌آورد.

کار کردن با بتن سبک بسیار آسان است مثلاً به راحتی می‌توان آن را اره نموده یا میخ در آن کوبیده شود یا جای پریز یا کانال عبور سیم برق و لوله آن در آن به وجود آورد. علاوه بر این بتن سبک در مقابل آتش بسیار مقاوم است و کلیه شرایط سلامت محیط زیست را دارا می‌باشد. کار کردن با این نوع بتن‌های سبک نیاز به تخصص خاصی ندارد. با توجه به ابعاد و سهولت کار، سرعت اجرا نیز نسبت به آجر و سفال تا ۲ الی ۳ برابر افزایش می‌یابد.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما