بلوک پرلکس

بلوک پرلکس

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک پرلکس به عوامل گوناگونی مانند کیفیت بتن و سنگدانه ها، نوع مواد افزودنی، ابعاد بلوک پرلکس و … بستگی دارد. استفاده از بلوک پرلکس به دلیل مزایای زیادی که نسبت به دیگر انواع بلوک های سیمانی سبک دارد، در صنعت ساختمانی بسیار رایج است. عمران مدرن ارائه دهنده بهترین خدمات خرید و فروش بلوک پرلکس می باشد.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

بلوک پرلکس

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک پرلکس

بلوک پرلکس نوعی از بلوک های سیمانی سبک است که با تزریق فوم به بتن به دست می آید. این بلوک ها وزن بسیار کمی داشته و استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی بسیار رایج است. این نوع بلوک می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای آجر سفال یا … در ساخت دیوار باشد. ابعاد بلوک پرلکس متنوع بوده و با توجه به نیاز مشتری برای کاربری های خاص مورد استفاده قرار می گیرد.  این محصول در پس از تولید در انبار و تحت شرایط خاص نگهداری می شود تا به آن ها آسیبی وارد نشود. قیمت بلوک پرلکس نیز با توجه به کیفیت سنگدانه ها و مواد اولیه و هم چنین نوع قالب گیری و ابعاد آن ها، تعیین می شود. برای پاسخ به پرسش بلوک پرلکس چیست در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

بلوک پرلکس
بلوک سبک پرلکس

 

قیمت بلوک پرلکس

قیمت بلوک پرلکس به عوامل گوناگونی مانند کیفیت بتن و سنگدانه ها، نوع مواد افزودنی، ابعاد بلوک پرلکس ، هزینه های حمل تا محل و … بستگی دارد. هر چه کیفیت بتن و مواد تزریق شده به آن از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، قیمت بلوک پرلکس نیز بیشتر خواهد شد.  اجزای اصلی تشکیل دهنده بلوک پرلکس شامل فوم، خاکستر بادی و سیمان می باشد. استفاده از بلوک پرلکس ، باعث صرفه جویی قابل توجهی در محصولات سیمانی می شود. بنابراین هزینه ساخت و ساز به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

 

بلوک پرلکس
نگهداری بلوک های پرلکس

 

تولید بلوک پرلکس

برای تولید بلوک پرلکس به متریال و مواد اولیه خاصی نیاز است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. به عنوان مثال برای تولید یک متر مربع بلوک سیمانی با چگالی ۸۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب، به ۳۰۰ تا ۳۵۰ کیلوگرم سیمان پرتلند، ۴۳۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم ماسه بادی، ۰/۶۵ تا ۰/۷ کیلوگرم فوم و ۲۰۰ لیتر آب نیاز است. در مرحله اول، مصالح اولیه شامل سیمان و ماسه بادی به میکسر منتقل شده و با آب مخلوط می شوند. در مرحله دوم مواد حباب زا به آن ها اضافه شده تا حالت پف کردگی در ان ها به وجود  بیاید. 

 

بلوک پرلکس
بلوک های سبک پرلکس

 

مرحله سوم مرحله قالب گیری است. در این مرحله مواد آماده شده داخل قالب ها ریخته می شود تا بلوک پرلکس در ابعاد گوناگون تولید شود. نکته ای که در تولید بلوک پرلکس وجود دارد این است که این محصول شامل هیچ گونه مواد دانه درشتی نمی باشد. یکی از تفاوت های مهمی که بلوک پرلکس با دیگر بتن های اتوکلاو شده دارد، عدم جذب رطوبت آن ها است. بتن های اتوکلاو شده قدیمی را نمی توان در هر شرایط آب و هوایی به خصوص آب و هوای مرطوب استفاده کرد. اما در روش اصلاح شده نوینی که برای تولید بلوک پرلکس در نظر گرفته شده استفاده از این محصول در شرایط آب و هوایی مرطوب را نیز مجاز کرده است. 

 

بلوک پرلکس چیست؟

از ویژگی های خاص بلوک پرلکس ماده عامل فوم سازی است که در تولید آن به کار می رود. فوم موجود در بلوک پرلکس باید علاوه بر سبک تر کردن بلوک پایداری آن را افزایش داده و مقاومتش در برابر مواد شیمیایی را افزایش دهد. از ویژگی های مهم بلوک پرلکس می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • چگالی بلوک پرلکس ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.
 • ابعاد استاندارد بلوک پرلکس ۶۰ در ۲۵ سانتی متر بوده و ضخامت آن ۲۰ ، ۱۵ و ۱۰ می باشد.
 • خاصیت فاق و زبانه برای بلوک پرلکس این امکان را فراهم می کند که اجرا و نصب آن ها بسیار ساده تر باشد.
 • مقاومت فشاری بلوک پرلکس حدود ۲۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.
 • جذب آب در هر دو نوع بلوک بین ۱۰ تا ۱۵% می باشد.

 

بلوک پرلکس
بلوک پرلکس

 

مزایای بلوک پرلکس

استفاده از بلوک پرلکس به دلیل مزایای زیادی که نسبت به دیگر انواع بلوک های سیمانی سبک دارد، در صنعت ساختمانی بسیار رایج است. در ادامه به بررسی این مزایا پرداخته می شود.

 • وزن کم و مناسب
 • مقاومت بالا در برابر حرارت
 • عایق مناسب حرارتی
 • جذب امواج صوتی و عدم انتقال آن ها
 • دوست دار محیط زیست
 • مناسب بودن قیمت بلوک پرلکس
 • مقاومت در برابر یخ زدگی و سرما
 • بالا بردن سرعت اجرا

هر محصولی در کنار مزایا معایبی نیز دارد. نقطه ضعف بلوک پرلکس نیز خاصیت جمع شدگی آن است. به عنوان مثال اگر یک دیوار ۳ متری با بلوک پرلکس ساخته شود بعد از گذشت سه هفته ممکن است ۳ میلی متر از طول آن کاسته شود. هم چنین باید توجه داشته باشید بلوک پرلکس خاصیت باربری ندارد و برای دیوار های باربر نمی توان از این محصول استفاده نمود.

اگر هنوز در مورد هبلکس چیست سوالی دارید، این متن را مطالعه نمایید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

علی سخنی

خریدار بولک قطر ده تلفن فروش در اصفهان

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما