الک آزمایشگاهی

الک آزمایشگاهی

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

الک آزمایشگاهی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

الک آزمایشگاهی

الک آزمایشگاهی از جمله وسایل پرکاربرد در آزمایشگاه ها، منازل و همین طور صنایع می باشد. برای جداسازی مواد مورد نظر از موادی که نیاز نیستند یا برای مشخص کردن توزیع اندازه ذرات از یک نمونه به کار گرفته می شود. در واقع الک یک صفحه یا شبکه ی به هم بافته شده است که تشکیل مربع هایی را می دهد که به آنها مش گفته می شود. ابعاد مش در الک های مختلف متفاوت است که متناسب با اندازه ی ذرات ماده یکی از آنها مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در صورتی که ماده ی ما آرد باشد باید از الکی با سوراخ های بسیار ریز استفاده کرد. الک آزمایشگاهی همچنین برای جداسازی سنگ از ماسه مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش الک آزمایشگاهی با تاسیس آزمایشگاه های خاک و سازمان برنامه در سال ۱۳۴۱ و تبدیل آن به آزمایشگاه وزارت راه در چند سال بعد بسیار متداول گردید. اولیت الک آزمایشگاهی ساخت ایران در سال ۱۳۶۵ وارد بازار شد. تا قبل از آن تمامی الک های آزمایشگاهی موجود در بازار وارداتی بودند.

امروزه با گذشت سال های زیادی از اولین الک آزمایشگاهی ساخت ایران شرکت های متنوعی در زمینه فروش الک آزمایشگاهی فعالیت میکنند.

الک آزمایشگاهی
انواع الک آزمایشگاهی

خرید الک آزمایشگاهی

در واقع مش مانعی متشکل از رشته های فلزی، فایبر یا دیگر مواد انعطاف پذیر است که به هم متصل می شوند. در واقع مش شبیه به شبکه یا وب بوده که دارای بسیاری از رشته متصل یا بافته شده است.  عدد مش با تعداد سیم ها در هر اینچ یا تعداد حفرات مربعی در هر اینچ برابر است.

تعداد الک های مورد استفاده برای یک آزمایش باید کافی باشد تا از یک طرف نمایش دهنده دانه بندی مطلوب بوده و از طرف دیگر مانع فرسایش بیش از حد و یا گرفته شدن چشمه‏ های الک‏ های ریز گردد.

هنگام خرید الک آزمایشگاهی به این نکته دقت شود که قاب هر الک آزمایشگاهی باید طوری ساخته شده باشد که بتواند به راحتی با قاب الک دیگر، سرپوش و سینی از همان نوع الک جفت گردد. قاب الک آزمایشگاهی باید صیقلی بوده و طوری به کف الک متصل شده باشد که ماده الک کردنی نتواند در زوایای محل اتصال محبوس گردد. برای خرید الک آزمایشگاهی با قیمت مناسب و کیفیت بالا با مشاوران عمران مدرن تماس حاصل فرمایید. 

الک آزمایشگاهی
انواع الک

فروش الک آزمایشگاهی

امروزه شرکت های زیادی در زمینه فروش الک آزمایشگاهی فعالیت می کنند. ما در شرکت عمران مدرن بهترین شرکت های فروش الک ازمایشگاهی را معرفی کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به سایت عمران مدرن مراجعه کنید.

قیمت الک آزمایشگاهی

برای بررسی قیمت الک آزمایشگاهی بهتر است اطلاعات تکمیلی در خصوص الک آزمایشگاهی داشته باشیم، الک آزمایشگاهی وسیله ای است برای دانه بندی یا تفکیک کردن مواد پودر شده ای مثل شن و ماسه و…. که یکی از مقرون به صرفه ترین روش های دانه بندی مواد به حساب می آید. توری کف آن با کیفیت از جنس استیل ضد زنگ است. قطر حفره های توری الک های آزمایشگاهی با توجه به قوانین اداره استاندارد به دو بخش مش(mesh) و سوراخ یا دهانه (aperture) تقسیم می شوند. بدنه ی الک آزمایشگاهی دارای ورق استیل ضد زنگ یا پلاستیک با کیفیت است که در دور آن تعبیه شده که آن را فریم الک نامیده می شود. 

لازم به ذکر است که جنس و کیفیت فریم عمر طولانی الک را تضمین می کند. قطعا یکی از عوامل موثر بر قیمت الک آزمایشگاهی کیفیت و جنس فریم است.

الک آزمایشگاهی
اشکال مختلف الک

 طبق قوانین اداره استاندارد حفره های توری الک ها از ۷۵ میکرون الی ۶۰۰ میکرون حتی در صورت نیاز به سایز هایی با ابعاد میلی متری هم ساخته می شوند. این سایز های میکرون برحسب شماره مش الک آزمایشگاهی درست می شود برای مثال شماره مش ۲۰۰ از حفره توری با سایز ۷۵ میکرون و شماره مش ۱۰۰ با سایز ۱۵۰ میکرون و الی آخر تهیه می شوند.

بهترین قیمت الک آزمایشگاهی با ذکر اطلاعات دقیق در سایت عمران مدرن ارائه شده است.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما