استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر

هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر
هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر

یکی از هزینه های ساختمان، هزینه سرویس آسانسور می باشد و این سوال برای مالکان و مستاجران مطرح می شود که هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر مسئول پرداخت این هزینه می باشد. در حقیقت مستاجران مسئول پرداخت هزینه سرویس های دوره ای آسانسور می باشند، چراکه همانند سایر ساکنین در حال استفاده از امکانات ساختمان می باشند. با این حال تمامی هزینه های مربوط به سرویس آسانسور برعهده مستاجر نبوده و پرداخت هزینه های اساسی آسانسور برعهده مالک است. در این مقاله از عمران مدرن به صورت مفصل به پرداخت هزینه سرویس آسانسور می پردازیم.

هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر
سرویس آسانسور

پرداخت هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر؟

آسانسورها تجهیزات بسیار ارزشمندی می باشند و همانند هر تجهیز دیگری نیاز به سرویس دوره ای دارند و در صورت خرابی باید تعمیر گردند. هزینه های آسانسور شامل هزینه سرویس و تعمیرهای جزئی و در صورت نیاز، هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات اصلی آسانسور می شوند.

هزینه سرویس دوره ای آسانسور برعهده مستاجر است، چراکه مستاجران در حال استفاده از امکانات ساختمان بوده و در برابر هزینه سرویس این امکانات، مسئول می باشند. بنابراین مالک در برابر پرداخت هزینه سرویس دوره ای آسانسور مسئولیتی ندارد.

هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر
تعمیر درب آسانسور

پرداخت هزینه تعمیرات آسانسور با مالک است یا مستاجر؟

هزینه تعمیرات آسانسور بر اثر خرابی و از کار افتادن آسانسور یا بخشی از آن به وجود می آیند. این هزینه ها معمولا ناشی از سوء عملکرد و خرابی قطعات اصلی آسانسور می باشد. مشکلاتی چون خرابی قفل درب، سوختن چراغ ها، خرابی دکمه ها و خرابی سیستم تهویه نیز جزو خرابی های آسانسور بشمار می روند. این خرابی ها به عنوان تعمیرات جزئی در نظر گرفته می شوند.

هزینه های مربوط به تعمیرات اساسی آسانسور مانند تعمیر یا تعویض موتور، تابلو فرمان، کابین و سایر قطعات و اجزای آسانسور برعهده مالک است. مستاجر در برابر پرداخت این هزینه ها مسئولیتی ندارد. ممکن است بخشی از این هزینه ها در زمان سرویس آسانسور شناسایی شوند. در این صورت نیز پرداخت آن بخش از هزینه که مربوط به تعمیرات اساسی آسانسور بوده، برعهده مالک است. در این موارد، هزینه سرویس آسانسور کماکان برعهده مستاجر خواهد بود.

از طرف دیگر پرداخت هزینه های تعمیرات جزئی آسانسور برعهده مستاجر بوده و مالک مسئولیتی برای پرداخت این هزینه ها ندارد. در واقع می توان هزینه های جزئی تعمیرات آسانسور را همانند هزینه سرویس آسانسور در نظر گرفت.

هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر
تعمیر موتور آسانسور

کدام هزینه آسانسور با مالک است و کدام هزینه با مستاجر؟

همان گونه که پیش تر بیان شد، هزینه سرویس آسانسور و هزینه های مربوط به تعمیرات جزئی با مستاجر است. این هزینه ها همانند هزینه شارژ ساختمان باید توسط مستاجر پرداخت گردد.

هزینه مربوط به تعمیرات اصلی و اساسی آسانسور نیز با مالک می باشد و این هزینه نباید توسط مستاجران پرداخت شود. تعمیرات اساسی آسانسور به ارزش ملک افزوده و از این جهت مستاجر سهمی در پرداخت آن نخواهد داشت. با این حال مستاجر و مالک می توانند در برابر پرداخت هزینه آسانسور به توافق رسیده و این هزینه ها را با نسبت مشخصی تعیین نمایند.

  1. پرداخت هزینه سرویس آسانسور با مالک است یا مستاجر؟

    پرداخت هزینه سرویس آسانسور برعهده مستاجر بوده و مسئولیتی از بابت پرداخت هزینه سرویس فصلی آسانسور برعهده مالک نمی باشد. در واقع مستاجر همانند سایر ساکنین از آسانسور استفاده می کند و باید در پرداخت هزینه سرویس آن مشارکت نماید.

برای مطالعه بیشتر:

استاندارد جدید آسانسور

چک لیست استاندارد آسانسور

استاندارد آسانسور چیست

آسانسور روم لس چیست

موتور بهران ۵.۵

موتور بهران ۷.۳

آسانسور هیدرولیک جک مستقیم

موتور آسانسور گیربکس

موتور آساتسور گیرلس

قیمت موتور آسانسور الکو ۶.۱

راه حل خانه های بدون آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.77 ( 7 نظر)