استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول

هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول
هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول

آسانسورها نقش غیر قابل انکاری در رفت و آمد در ساختمان ایفا می کنند و همانند هر تجهیزی ممکن است بارها دچار خرابی شوند. یکی از سوالات بسیار پرتکرار پیرامون هزینه های اسانسور در ساختمان این است که هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول چگونه محاسبه می شود.

از نظر قانونی، آسانسور جزو مشاعات ساختمان بوده و تمامی واحدها در پرداخت هزینه سرویس و تعمیرات آسانسور به اندازه یکسانی مسئول هستند. با این حال ممکن است در برخی از ساختمان ها بنا به توافق واحدها، هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول کمتر از سایر طبقات محاسبه شود.

هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول
تعمیر آسانسور

آیا پرداخت هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول اجباری است؟

آسانسور جزو مشاعات ساختمان بوده و پرداخت تمامی هزینه های مربوط به مشاعات برعهده تمامی واحدهای ساختمان می باشد. قانون در این مورد به صورت کاملا واضح نظر خود را اعلام کرده و طبق قانون، ساکنین طبقات همکف و اول همانند سایر طبقات باید در پرداخت هزینه تعمیر آسانسور مشارکت نمایند.

بنابراین پرداخت هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول اجباری بوده و هیچ یک از ساکنین طبقات پایین نمی توانند نسبت به پرداخت هزینه تعمیرات اسانسور بی تفاوت باشند.

نحوه محاسبه هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول

برای محاسبه هزینه تعمیر آسانسور می توان به دو روش قانونی و یا قراردادی عمل کرد. در روش قانونی، هزینه تعمیر آسانسور بین تعداد واحدهای ساختمان به صورت مساوی پخش شده و هر واحد موظف است تا سهم خود را از هزینه تعمیرات ساختمان پرداخت نماید.

در روش قراردادی می توان هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول یا همکف را نصف مبلغ پرداختی توسط سایر طبقات محاسبه نمود. توجه داشته باشید که مطابق با قانون، هزینه تعمیرات آسانسور باید به صورت مساوی بین واحدها تقسیم شود و نصف کردن سهم طبقه اول از هزینه آسانسور منوط به پذیرش و موافقت تمامی واحدهای ساختمان می باشد.

هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول
سرویس آسانسور

تکلیف طبقات اول در پرداخت هزینه تعمیر آسانسور چیست؟

با اینکه ساکنین طبقه اول از آسانسور استفاده نمی کنند، باید در پرداخت تمامی هزینه های مربوط به آسانسور اعم از هزینه سرویس، تعمیرات و بیمه آسانسور مشارکت نمایند. عدم پرداخت هزینه تعمیر آسانسور برای طبقه اول توسط مدیر ساختمان و واحدهای دیگر قابل پیگیری می باشد. در واقع همان طور که واحدهای خالی و بدون سکونت باید در پرداخت هزینه تعمیر اسانسور مشارکت کنند، ساکنین طبقه اول نیز در پرداخت هزینه های مربوط به اسانسور سهیم هستند. با این حال اگر ساکنین طبقه اول نسبت به پرداخت هزینه تعمیر اسانسور معترض هستند، می توانند به شرط دریافت موافقت واحدهای دیگر، نیمی از هزینه تعمیر اسانسور را پرداخت کنند.

برای مطالعه بیشتر:

استاندارد جدید آسانسور

چک لیست استاندارد آسانسور

استاندارد آسانسور چیست

آسانسور روم لس چیست

فرهنگ استفاده از آسانسور در آپارتمان

موتور بهران ۵.۵

موتور بهران ۷.۳

آسانسور هیدرولیک جک مستقیم

سرویس اسانسور شامل چیست

رضایت همسایگان در نصب آسانسور

هزینه تعمیر آسانسور برای واحد خالی

موتور آسانسور گیربکس

موتور آسانسور گیرلس

قیمت موتور آسانسور الکو ۶.۱

راه حل خانه های بدون آسانسور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.84 ( 3 نظر)