استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قیمت میلگرد ۱۶ بناب

قیمت میلگرد بناب
قیمت میلگرد بناب

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ بناب و همچنین قیمت میلگرد بناب ۱۴ ، ۱۸ ، ۲۰ و قیمت میلگرد ۸ بناب و سایر قطرهای پایین مناسب میلگرد حرارتی و خاموت با جزئیات در ادامه بررسی شده است. شهر بناب در جنوب غربی تبریز دارای دو کارخانه بزرگ تولید میلگرد است که در سال‌های اخیر گسترش چشم‌گیری پیدا کرده. در ادامه آخرین جداول و نمودار قیمت میلگرد بناب امروز از ابتدای سال ۱۴۰۱ بررسی شده است. اگر نگاهی به جدیدترین قیمت میلگرد شاهین بناب بیندازید، خواهید دید که کارخانه شاهین و ظفر تفاوت چندانی در قیمت‌گذاری ندارد. پیش از خرید میلگرد بناب به نمودار ها و جداول مربوط به کارخانه های این شهر نگاهی بیندازید. ساخت میلگردهای با قطر پایین تکنولوژی ویژه‌ای می‌طلبد. کارخانه بناب نه تنها توانایی تولید میلگرد ۸ را دارد بلکه به تازگی امکان تولید میلگرد ۶ و ۶.۵ بناب نیز به وجود آمده است.

قیمت میلگرد ۱۶ بناب
میلگرد بناب

نمودار قیمت میلگرد ۱۶ بناب

در تصویر زیر نمودار قیمت میلگرد ۱۶ بناب برای هر شاخه ارائه شده است. وزن هر شاخه بر این نمودار نوسانات قیمت میلگرد ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ را نشان میدهد که هماهنطور که مشخص است سیر تغییرات روند مشابهی دارد.

قیمت میلگرد ۱۶ بناب
نمودار قیمت میلگرد ‍۱۶ بناب

اگر به نمودار قیمت میلگرد بناب طی ماه‌های گذشته نگاهی بیندازید، اوج قیمت‌ها را در ماه شهریور ۱۴۰۰ خواهید دید. روند افزاش قیمت تا سال ۱۴۰۱ ادامه دار بوده است. قیمت میلگرد ظفر بناب امروز تقریبا مشابه قیمت‌های ماه تیر ۱۴۰۰ است. شیب نوسان قیمت برای قطرهای مختلف تفاوت چندانی با هم ندارد. می‌توان یک روند کاهش قیمت را از شهریور تا مهر مشاهده کرد. برای دریافت قیمت خرداد ۱۴۰۱ به سایت عمران مدرن مراجعه کنید.

نمودار قیمت میلگرد ۱۰ بناب

قیمت میلگرد ۸ و ۱۰ بناب در استاندارد a2 اعلام می‌شود. میلگرد سایز ۸ AII اواسط شهریور ۱۴۰۱ به قیمت ۱۷,۰۵۰ تومان معامله شد. میلگرد سایز ۱۰ نیز در استاندارد a2 تولید می‌شود و قیمت میلگرد سایز ۱۰ AII در همین تاریخ حدود ۳۰۰ تومان ارزان‌تر و بری هر کیلو ۱۶,۷۵۰ هزار تومان معامله شد. همین قیمت برای میلگرد ۱۲ در استاندارد a3 نیز اعلام شد. برای میلگردهای بالای ۱۲ میلیمتر، در قطر‌های ۱۴ به بالا، قیمت ثابت کمتر از میلگردهایی با قطر کمتر معادل ۱۶,۵۰۰ اعلام شد. در ادامه لیست جدیدترین میانگین قیمت بناب (مهر ۱۴۰۱) مرور شده است.نمودار قیمت میلگرد بناب برای قطرهای ۸ و ۱۰ و ۱۲ در ادامه ارائه شده است.

قیمت میلگرد بنا ۸
نمودار قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد بناب امروز

از ابتدای ۱۴۰۱ تا به به روز قیمت میلگرد بناب نوسانات بسیاری تجربه کرده است. اوایل ماه ۶ امسال قیمت‌ها به اوج خود رسید و به ناگهان روند نزولی طی کرد. در روزهای گذشته این روند نزولی تا حدودی ادامه داشت. افزایش قیمت شش ماهه اول امسال به حدی بوده که هر میزان هم این روند نزولی ادامه داشته باشد، افزایش قیمت ابتدای امسال را جبران نخواهد کرد. در ادامه آخرین جداول و نمودار قیمت میلگرد بناب از مهر تا فروردین از ابتدای سال ۱۴۰۱ بررسی شده است. آخرین قیمت میلگرد بناب و ماه‌های شهریور، تیر، خرداد و فروردین در جدول زیر ارائه شده و نمودار زمانی آن مقایسه شده است.  

نوسان قیمت میلگرد بناب ۱۴۰۱قیمت مهر ۱۴۰۱قیمت شهریور ۱۴۰۱قیمت تیر ۱۴۰۱قیمت خرداد ۱۴۰۱قیمت فروردین ۱۴۰۱
قیمت میلگرد ۸ بنابتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیرید
میلگرد قطر ۱۰۹۷۱۱۱۹۶۹۷۹۲
میلگرد قطر ۱۲۱۴۴۱۶۱۱۴۳۱۴۵۱۳۶
قیمت میلگرد ۱۴ بناب۱۹۴۲۱۶۱۹۶۲۰۲۱۸۳
قیمت میلگرد ۱۶ بناب۲۵۱۲۸۰۲۵۴۲۶۱۲۳۷
میلگرد قطر ۱۸۳۱۹۳۵۷۳۲۳۳۳۳۳۰۲
میلگرد قطر ۲۰۳۹۷۴۴۴۴۰۲۴۱۵۳۷۶
میلگرد قطر ۲۲۴۸۸۵۴۵۴۹۴۵۰۹۴۶۲
میلگرد قطر ۲۵۶۲۷۷۰۰۶۳۵۶۵۴۵۹۴
[استعلام قیمت میلگرد ۱۴ بناب]

قیمت میلگرد ۸ بناب

میلگردهای با قطر کم اغلب در استانداردهای A2 تولید می‌شود. در ادامه میلگردهای ۸ ، ۱۰ و ۱۲ مربوط به هر دو کارخانه شاهین و ظفر ارائه شده و قیمت‌ها بررسی می‌شود. بررسی سیر تغییرات نمودار قیمت میلگرد بناب برای انتخاب زمان مناسب خرید کمک خواهد کرد.

قیمت میلگرد حرارتی بناب

این میلگردها از استاندارد a2 ( آج مارپیچ – آج ۳۴۰ ) و قیمت ها مربوط به مهر ۱۴۰۱ است:

اگر نگاهی به سبد محصولات کارخانه‌های فولاد در ایران بیندازید، در بسیاری از موارد سایز ۸ و ۱۰ غایب است. تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت این دو قطر در بسیاری از کارخانه‌های ایران وجود ندارد. کارخانه شاهین و ظفر اقدام به تولید میلگرد ۸ و ۱۰ کردند. بعلاوه به تازگی، خط تولید میلگرد ۶.۵ بناب و میلگرد ۶ بناب نیز راه اندازی شده. کمتر کارخانه‌ای در ایران توانایی تولید میلگردهای حرارتی با قطر ۶ و ۶.۵ را دارد.

میلگرد ۶ بناب

میلگردها زیر ۶ و ۶.۵ میلیمتر را سیم مفتول می‌نامند. سیم مفتول معمولا به صورت کلاف فروخته می‌شود.

 • سایز ۱.۵ ( سیم آرماتور )
 • سایز ۲.۵ ( سیم نجاری )
 • سایز ۴ (مفتول)
 • میلگرد ۶ بناب و ۶.۵ (میلگرد حرارتی)
 • میلگرد ۸ و ۱۰ بناب ( خاموت )
قیمت میلگرد ظفر بناب امروز
کارخانه تولید میلگرد و فولاد ظفر

قیمت میلگرد بناب به روز

این میلگردها دارای آج  مرکب ( آج ۵۰۰ ) است. قیمت‌های ارائه شده در مهر ۱۴۰۱ از میلگردهای استاندارد ۴ توسط کارخانه ظفر بناب اعلام شده است. نمودار قیمت میلگرد بناب در ماه های مختلف سال کمک میکند تا زمان مناسبیتری برای خرید انتخاب کنید و پیشینی قیمت مطمئن تری داشته باشید. قیمت ها به شرح زیر است:

استاندارد میلگرد بناب تبریز

 • استاندارد GOST 5781 : میلگرد A2 – استاندارد ISI IR3132 : AJ340 – آج مارپیچ – آج ۳۴۰ : تنش تسلیم = ۳۴۰  تنش کششی = ۵۰۰
 • استاندارد GOST 5781 : میلگرد A3 ستاندارد ISI IR3132 : AJ400 –  آج جناقی – آج ۴۰۰ : تنش تسلیم = ۴۰۰  تنش کششی =  600
 • استاندارد GOST 5781 : میلگرد A4 ستاندارد ISI IR3132 : AJ500 –  آج مرکب – آج ۵۰۰ : تنش تسلیم = ۵۰۰  تنش کششی = ۶۵۰

خرید میلگرد بناب

برای تشخیص و خرید میلگرد بناب لازم است علامت اختصاری آن را بشناسید.

 • علامت BS-CT
 • BS  : شاهین بناب
 • : ZN ظفر بناب
 • : J میلگرد آج ۳۴۰ ، میلگرد A2
 • : L میلگرد آج ۳۵۰
 • : C میلگرد آج ۴۰۰ ، میلگرد A3
 • :  S میلگرد اج ۵۰۰ ، میلگرد A4
 • : F میلگرد آج ۵۲۰
 • : T تولید شده با فرآیند ترمکس
 • : U تولید شده با فرآیند خنک کردن تحت کنترل
 • : A تولید شده با استفاده از فرآیند آلیاژی

فرآیند ترمکس با عبور سطح فولاد از آب سرد یکباره عمل سردکردن را انجام می دهد که باعث افزایش مقاومت می شود.

فرآیند آلیاژی با اضافه کردن فروآلیاژ استحکام فرآیند استحکامی میلگرد را پیش می‌برد.

به دو نمونه توجه کنید:

 • میلگرد BS-CT = میلگرد A3 شاهین بناب – تولید شده با فرآیند ترمکس
 • میلگرد = BS-JT میلگرد A2 شاهین بناب – تولید شده با فرآیند ترمکس
 • میلگرد  ZN-CT  =میلگرد A3 ظفر بناب – تولید شده با فرآیند ترمکس
 • میلگرد  = ZN-JT میلگرد A2 ظفر بناب – تولید شده با فرآیند ترمکس

مزیت میلگرد بناب

سبد محصولات تولیدی میلگرد بناب شاهین و ظفر دو محصول مهم دارد:

۱- میلگرد آج ۵۰۰ a4

2- میلگرد ۸ و ۱۰ میلیمتر a3 و a2

میلگرد a4 بناب

آج دوکی شکل و مرکب ، تنش تسلیم ۵۰۰ ، مربوط به میلگردهای گرید ۴ است. برای تشخیص این میلگرد از روی ظاهر باید به ترکیب آج دوکی شکل و ۷ و ۸ و مارپیچ روی سطح آن اشاره کرد. تنش تسلیم ۵۰۰ و تنش کششی ۶۵۰ ؛ بالاترین مقاومت را در میان سایر میلگردها نشان می‌دهد. از سال ۹۲ ، نظام مهندسی ایران نیز استفاده از میلگردهای گرید ۴ را تایید کرد. محاسبات نشان می‌دهد استفاده از میلگردهای گرید ۴ هزینه های ساخت و ساز را کاهش میدهد. از نظر زیست محیطی نیز ضررهای کمتری ایجاد می‌کند.

میلگرد بناب گرید ۴

با توجه به اینکه رسیدن به استاندارد تولید این میلگردها در همه‌ی کارخانه‌های ایران وجود ندارد؛ معدود کارخانه‌هایی هستند که تکنولوژی ساخت میلگرد گرید ۴ را دارند. میزان کربن موجود در این میلگردها ۰.۴ تا ۱.۸ است. در صورتی که بتوان شرایط سرد شدن را کنترل کرد، امکان تغییر در میزان کربن و سایر عناصر نیز وجود دارد. کارخانه میلگرد بناب از معدود کارخانه‌هایی در ایران است که  توانایی تولید میلگردهایی با گرید ۴ را دارد.

قیمت میلگرد بناب ظفر
کارخانه میلگرد ظفر

جدیدترین قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد ۸ و ۱۰ بناب در استاندارد a2 اعلام می‌شود. میلگرد سایز ۸ AII اواسط شهریور ۱۴۰۱ به قیمت ۱۷,۰۵۰ تومان معامله شد. میلگرد سایز ۱۰ نیز در استاندارد a2 تولید می‌شود و قیمت میلگرد سایز ۱۰ AII در همین تاریخ حدود ۳۰۰ تومان ارزان‌تر و بری هر کیلو ۱۶,۷۵۰ هزار تومان معامله شد. همین قیمت برای میلگرد ۱۲ در استاندارد a3 نیز اعلام شد. برای میلگردهای بالای ۱۲ میلیمتر، در قطر‌های ۱۴ به بالا، قیمت ثابت کمتر از میلگردهایی با قطر کمتر معادل ۱۶,۵۰۰ اعلام شد. در ادامه لیست جدیدترین میانگین قیمت بناب (مهر ۱۴۰۱) مرور شده است.

قیمت میلگرد ۱۴
قیمت میلگرد ۱۴ بناب ۱۶ – ۱۸

آخرین قیمت میلگرد بناب

 میلگرد گرید ۳ (آج  جناقی – آج ۴۰۰) توسط هر دو کارخانه ظفر و شاهین بناب تولید می‌شود. در این بخش میانگین قیمت این دو کارخانه ارائه شده و در ادامه قیمت هر دو کارخانه با هم مقایسه شده است. لازم به ذکر است که قیمت‌های این دو کارخانه با هم تفاوت چشم‌گیری ندارد. قیمت‌ها بر اساس میانگین وزنی هر شاخه دو کارخانه است:

میلگردوزنمیانگین قیمت کارخانه های میلگرد بناب – هر کیلومیانگین قیمت کارخانه های میلگرد بناب – هر شاخه
۸۴.۴۱۴.۴۳۶۳.۰۷
۱۰۶.۸۱۴.۲۹۹۷.۰۰
۱۲۱۰.۱۱۴.۲۷۱۴۴.۰۲
۱۴۱۳.۸۱۴.۰۴۱۹۳.۶۲
۱۶۱۷.۸۱۴.۰۴۲۵۰.۵۸
۱۸۲۲.۷۱۴.۰۴۳۱۹.۱۷
۲۰۲۸.۳۱۴.۰۴۳۹۷.۳۶
۲۲۳۴.۸۱۴.۰۴۴۸۷.۸۷
۲۵۴۴.۶۱۴.۰۴۶۲۶.۵۵
جول قیمت میلگرد بناب a3

در ادامه به تفکیک قیمت میلگرد a3 هر کدام از برندها را برای هر شاخه و هر کیلو ارائه میکنیم:

[TCALL TITLE=”استعلام قیمت میلگرد ۱۴ بناب”]

قیمت میلگرد بناب روز

مجتمع فولاد بناب را این روزها با نام شاهین بناب می‌شناسند. این کارخانه حجم بالایی از نیازهای بازار آهن ایران را تامین می‌کند. اگر به دنبال میلگرد قطر ۸ یا ۱۰ هستید، باید توجه داشته باشید که هر کارخانه‌ای ، تکنولوژی لازم برای تولید این قطر از میلگرد را ندارد. انتخاب در قطرهای پایین‌تر ساده نیست. علاوه بر اینکه به دلیل تولید کم و بحث عرضه و تقاضا، میلگردهای قطر پایین معمولا به ازای هر کیلو ، قیمت بالاتری دارند.

جدیدترین قیمت میلگرد بناب

جدیدترین قیمت میلگرد بناب (شاهین) مربوط به مهر ۱۴۰۱ – استاندارد a3 به شرح زیر است:

قیمت میلگرد بناب ۲۰
قیمت میلگرد بناب ۲۰ – ۲۲- ۲۵

جدول قیمت هر شاخه میلگرد بناب به روز

جدول زیر مربوط به میلگردهای کارخانه میلگرد بناب از استاندارد a3 است. جدیدترین قیمت میلگرد بناب مربوط به مهر ۱۴۰۱ برای هر شاخه در جدول و نمودار قیمت میلگرد بناب زیر آمده:

تومان
قیمت میلگرد ۸ بناب۶۵
قیمت میلگرد ۱۰ بناب۱۰۲
قیمت میلگرد ۱۲ بناب۱۴۷
قیمت میلگرد ۱۴ بناب۱۹۶
قیمت میلگرد ۱۶ بناب۲۵۸
قیمت میلگرد ۱۸ بناب۳۲۷
قیمت میلگرد ۲۰ بناب۴۰۴
قیمت میلگرد ۲۲ بناب۴۸۷
قیمت میلگرد ۲۵ بناب۶۳۲
جدول میلگرد شاهین – هر شاخه a3

نمودار قیمت هر شاخه میلگرد بناب تبریز

در نمودار زیر، جزئیات قیمت میلگردهای آجدار جناقی a3 را بررسی کردیم. کارخانه‌های مختلف، میلگردها را با وزن‌های متفاوتی تولید می‌کنند. هر چه سطح مقطع میلگرد بیشتر باشد، مسلما قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به طور مثال در جدول زیر مشخص است که قیمت میلگرد ۱۴ بناب در مقایسه با قیمت هر شاخه میلگرد ۲۰ حدود نصف است.

قیمت هر شاخه میلگرد شاهین بناب
قیمت هر شاخه میلگرد شاهین

قیمت میلگرد شاهین بناب (کیلویی)

قیمت مربوط به میلگردهای ۱۲ تا ۲۵ در کارخانه شاهین بناب برای هر کیلو یکسان است. قیمت‌های زیر مربوط به میلگرد استاندارد a3 است:

جدول آخرین قیمت کارخانه میلگرد بناب

جدول و نمودار قیمت میلگرد بناب جدیدترین قیمت میلگرد شاهین بناب برای هر کیلو به شرح زیر است. قیمت‌های میلگرد ۸ و ۱۰ مربوط به استاندارد a2 است. قیمت میلگرد ۱۲ مربوط به استاندارد a3 است.

میلگردتومان
قیمت میلگرد ۸ بناب۱۴.۷۲۵
قیمت میلگرد ۱۰ بناب۱۴.۴۵
قیمت میلگرد ۱۲ بناب۱۴.۴۵
قیمت میلگرد ۱۴ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۱۶ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۱۸ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۲۰ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۲۲ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۲۵ بناب۱۴.۱۳

نمودار قیمت میلگرد بناب تبریز

آخرین قیمت میلگرد شاهین بر اساس هر کیلو میلگرد مربوط به استاندارد a3 در جدول زیر ارائه شده است. همانطور که مشخص است، قیمت میلگرد ۱۴ بناب و ۱۶ و ۱۸ تا میلگرد ۲۵ برای هر کیلوگرم، یکسان اعلام شده است. قیمت میلگرد ۱۰ و ۱۲ برای هر کیلور ۱۴.۴۵ هزار تومان است. گران‌ترین میلگرد مربوط به قطر ۸ است که برای هر کیلو، ۱۴.۷۲۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت میلگرد کارخانه شاهین بناب
قیمت هر کیلو میلگرد کارخانه بناب تبریز

جدیدترین قیمت میلگرد بناب تبریز

قیمت هر شاخه میلگرد بناب ظفر مربوط به مهر ۱۴۰۱ مربوط به استاندارد a3 به شرح زیر است:

 • قیمت میلگرد ۱۲ بناب هر شاخه= ۱۶۵هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۱۴ بناب شاخه ای=  هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۱۶ بناب هر شاخه= هزار تومان
 • نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب ۱۸  هرشاخه=  هزار تومان
 • قیمت میلگرد کارخانه بناب ۲۰ شاخه ای = هزار تومان
 • قیمت میلگرد بناب ظفر ۲۲ هر شاخه= هزار تومان
 • قیمت میلگرد بناب تبریز ۲۵ هر شاخه= هزار تومان
 • قیمت میلگرد بناب ظفر ۲۸ شاخه ای =  هزار تومان
 • قیمت میلگرد بناب ظفر ۳۲ هر شاخه= هزار تومان

جدول جدیدترین قیمت میلگرد بناب ظفر (شاخه ای)

جدیدترین قیمت میلگرد بناب ظفر در جدول زیر ارائه شده. قیمت‌ها مربوط به میلگردهای آجدار جناقی استاندارد a3 است. بر اساس وزن تولیدی کارخانه ظفر، قیمت هر شاخه محاسبه شده است.

میلگرد قطر (mm)وزنلیست قیمت هر کیلو میلگرد بناب شاهین- هزار تومان
۸۴.۳۶۱
۱۰۶.۵۹۲
۱۲۱۰۱۴۱
۱۴۱۳.۷۱۹۱
۱۶۱۷.۴۲۴۳
۱۸۲۲.۳۳۱۱
۲۰۲۸۳۹۱
۲۲۳۵۴۸۸
۲۵۴۴.۵۶۲۱

نمودار قیمت شاخه ای میلگرد بناب

هر چه قطر بزرگتر باشد، قیمت میلگردها نیز افزایش پیدا می‌کند. در نمودار زیر قیمت میلگردهای کارخانه ظفر از لحاظ قطر مقایسه شده است. هر شاخه میلگرد ۱۲ حدود نصف قیمت میلگرد ۱۸ است. بر اساس نمودار زیر می‌توان برآورد هزینه بخش میلگردهای ساختمانی را تخمین زد.  

قیمت میلگرد بناب ظفر
قیمت هر شاخه میلگرد

قیمت میلگرد بناب تبریز

قیمت هر کیلو میلگرد بناب تبریز (ظفر) مربوط به مهر ۱۴۰۱ مربوط به استاندارد a3 به شرح زیر است:

 • قیمت میلگرد ۱۲ بناب تبریز کیلویی = ۱۴.۰۸ هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۱۴ بناب تبریز کیلویی = ۱۳.۹۵۰ هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۱۶ بناب تبریز هر کیلو =  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۱۸ بناب هر کیلو =  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۲۰ تبریز کیلویی =  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگر ۲۲ تبریز بناب هر کیلو=  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگرد تبریز بناب۲۵ کیلویی =  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگرد ۲۸ بناب هر کیلو =  13.950 هزار تومان
 • قیمت میلگرد بناب ۳۲ کیلویی =  13.950 هزار تومان

جدیدترین قیمت میلگرد کارخانه بناب

برای هر کیلو میلگرد بناب تبریز (ظفر)، از انواع آجدار جناقی استاندارد a3 ، جدول زیر ارائه شده است. در این جدول، مشخص است که هر چه قطر کمتر است، در واحد کیلوگرم، قیمت‌ها بیشتر است. در واقع هزینه تمام شده برای تولید میلگردهای با قطر کم، برای هر کیلوگرم بیشتر تمام می‌شود.  

میلگردهزار تومان
قیمت میلگرد ۸ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۱۰ بناب۱۴.۱۳
قیمت میلگرد ۱۲ بناب۱۴.۰۸
قیمت میلگرد ۱۴ بناب۱۳.۹۵
قیمت میلگرد ۱۶ بناب۱۳.۹۵
قیمت میلگرد ۱۸ بناب۱۳.۹۵
قیمت میلگرد ۲۰ بناب۱۳.۹۵
قیمت میلگرد ۲۲ بناب۱۳.۹۵
قیمت میلگرد ۲۵ بناب۱۳.۹۵

آخرین قیمت میلگرد بناب

آخرین قیمت میلگرد بناب تبریز (ظفر) در ادامه مرور شده است. این نمودار نشان می‌دهد میلگرد ظفر برای قطر ۸ و ۱۰ بیشترین قیمت ها را در هر کیلوگرم اعلام کرده است. قیمت‌های ۱۴ تا ۲۵ برابر است.

قیمت میلگرد ظفر بناب
قیمت هر کیلو میلگرد ظفر

قیمت میلگرد ۱۸ بناب

میلگرد ۱۸ بناب از میلگردهایی با قطر بالا محسوب می‌شود. گرید a3 این میلگرد خشک است و اجازه جوشکاری را به شما نمی‎دهد. میلگرد آج دار جناقی تنش جاری ۴۰۰ را تحمل خواهد کرد. امکان تغییر شکل و ایجاد زاویه تند را به شما نمی‌دهد. وزن میلگرد ۱۸ بناب ظفر با شاهین تا حد کمی تفاوت دارد. تفاوت قیمتی که بین این دو برند ایجاد می شود هم عموما به دلیل همین اختلاف وزن است.

قیمت میلگرد ۱۸ بناب

 • قیمت میلگرد ۱۸ بناب ظفر برای هر کیلو ۱۳.۹ هزار تومان و شاهین ۱۳.۸۵ هزار تومان است. همانطور که مشخص است تفاوت قیمت هر کیلو بسیار جزئی است.
 • قیمت میلگرد ۱۸ تبریز برای هر شاخه ۳۱۰ هزار تومان و شاهین ۳۲۱ هزار تومان است.
 • حدود ۴۳ عدد میلگرد ۱۸ وزنی معادل یک تن دارد که حتی در این وزن هم تفاوت قیمت دو برند ناچیز است.
جدیدترین قیمت میلگرد ظفر بناب امروز
مجتمع فولاد ظفر

قیمت میلگرد ۱۶ بناب

میلگردهای ۱۶ کاربرد وسیعی دارند. از راه سازی و آرماتوربندی سازه گرفته تا پل سازی و دیوارهای حائل و کیسون می‌توان از میلگرد ۱۶ استفاده کرد. معمولا استاندارد a3 برای این قطر میلگرد استفاده می‌شود. برای مقاطع مربعی ۴ میلگرد ۱۶ نیاز است. برای مقاطع مستطیلی بین ۶ تا ۸ میلگرد استفاده می‌شود. وزن هر میلگرد ۱۶ بناب شاهین ۱۸.۲۹ کیلوگرم و وزن میلگرد ۱۶ بناب ظفر ۱۷.۴ کیلوگرم است.

قیمت میلگرد ۱۶ بناب امروز

 • قیمت میلگرد ۱۶ بناب امروز برای هر کیلو ۱۳.۹ هزار تومان و شاهین ۱۳.۸۵ هزار تومان است. همانطور که مشخص است تفاوت قیمت هر کیلو بسیار جزئی است.
 • قیمت میلگرد ۱۶ بناب امروز برای هر شاخه ۲۴۲ هزار تومان و شاهین ۲۵۳ هزار تومان است.
 • حدود ۵۵ عدد میلگرد ۱۶ ، وزنی معادل یک تن دارد که حتی در این وزن هم تفاوت قیمت دو برند ناچیز است.
کارخانه میلگرد فولاد بناب
کارخانه میلگرد فولاد بناب

قیمت میلگرد ۱۴ بناب

در مقاطع مربع و مستطیلی، حداقل قطر میلگرد قابل استفاده ۱۴ است. به همین دلیل است که وسعت استفاده از میلگرد ۱۴ بسیار بالاست. از این میلگرد برای راه سازی و پل سازی نیز استفاده می شود. حتی زمانی که از میلگردهای با قطر کم برای ممان منفی استفاده می‌شود، علاوه بر قطر ۱۰ و ۱۲، از قطر ۱۴ هم در قسمت فوقانی دال بتنی استفاده می‌کنند تا نیروی کششی که به خاطر لنگر منفی در قسمت بالای دال ایجاد شده است را خنثی کند. وزن هر میلگرد ۱۴ بناب شاهین ۱۳.۸۸ کیلوگرم و وزن میلگرد ۱۴  بناب ظفر ۱۳.۷ کیلوگرم است.

قیمت میلگرد ۱۴ بناب

 • قیمت میلگرد ۱۴ بناب ظفر برای هر کیلو ۱۳.۹ هزار تومان و شاهین ۱۳.۸۵ هزار تومان است. همانطور که مشخص است تفاوت قیمت هر کیلو بسیار جزئی است و قیمت هر کیلو مشابه قطر ۱۶ است.
 • قیمت میلگرد ۱۴ ظفر برای هر شاخه ۱۹۰ هزار تومان و شاهین ۱۹۲ هزار تومان است.
 • حدود ۷۲ عدد میلگرد ۱۴ ، وزنی معادل یک تن دارد که حتی در این وزن هم تفاوت قیمت دو برند ناچیز است.

قیمت میلگرد ۱۲ بناب

شناژ آرماتورها قطر بیش از ۱۲ میلیمتر دارد. در مقاطع دایره ای و چند ضلعی منتظم، میلگرد ۱۲ حداقل قطر مجاز است که امکان استفاده در این مقاطع را خواهد داشت. از میلگرد ۱۲ برای حذف ممان منفی استفاده میکنند. میلگرد ۱۲ بزرگترین قطری است که به صورت کلاف در بازار موجود است. در تیر و ستون‌ها نیز از میلگرد ۱۲ به بالا استفاده می‌شود. در اسلب نیز از میلگردهای قطرهای ۸ و ۱۰ و ۱۲ استفاده می‌شود. برای آرماتور طولی پی و فونداسیون، میلگرد ساده ۱۲ میلیمتر حداقل قطر مجاز است و میلگرد آجدار ۱۰ میلیمتر نیز در بعضی موارد استفاده می‌شود. وزن هر میلگرد ۱۲ بناب شاهین ۱۰.۱۹ کیلوگرم و وزن میلگرد ۱۲ بناب ظفر ۱۰ کیلوگرم است.

قیمت میلگرد ۱۲ بناب

 • قیمت میلگرد ۱۲ بناب ظفر برای هر کیلو ۱۴.۰۸هزار تومان و شاهین  14.04 هزار تومان است. همانطور که مشخص است تفاوت قیمت هر کیلو بسیار جزئی است.
 • قیمت میلگرد ۱۲ ظفر برای هر شاخه ۱۴۱ هزار تومان و شاهین ۱۴۳ هزار تومان است.
 • حدود ۱۰۰ عدد میلگرد ۱۲ وزنی معادل یک تن دارد که حتی در این وزن هم تفاوت قیمت دو برند ناچیز است.

مقایسه قیمت میلگرد کارخانه بناب تبریز

در جدول زیر قیمت میلگرد دو کارخانه مطرح واقع در تبریز مرور شده است:

قطر (میلیمتر) ظفر شاهین
۱۲۱۴۱۱۴۳
۱۴۱۹۰۱۹۲
۱۶۲۴۲۲۵۳
۱۸۳۱۰۳۲۱
۲۰۳۸۹۳۹۶
۲۲۴۸۷۴۷۸
۲۵۶۱۹۶۲۰

قیمت مجتمع فولاد بناب یا همان شاهین با قیمت کارخانه بناب ظفر تفاوت چشم گیری ندارد. از نظر قطر هر شاخه می‌توان تفاوت‌های جزئی را مشاهده کرد. این تفاوت وزن، تاثیر بسیار ناچیز خود را در قیمت هر شاخه نیز گذاشته است. نزدیکی قیمت‌های شاهین و ظفر در حدی است که می‌توان یک استعلام قیمت برای هر دو در نظر گرفت. قیمت میلگردهای با قطر کم در ادمه بررسی شده است.

قیمت میلگرد ظفر بناب امروز
مقایسه قیمت میلگرد ظفر و شاهین

قیمت میلگرد ۸ بناب

در خاموت‌ها معمولا از میلگرد قطر ۸ استفاده می‌کنند. قطر ۸ در میلگردهای حرارتی هم کاربرد دارد. بنابراین می‌توان گفت که قطر ۸ ، کمترین قطری است که به صورت شاخه‌ای تولید و به فروش می‌رسد. نکته اینجاست که تولید میلگردهایی با قطر کم تکنولوژی خاصی نیاز دارد که با توجه به وسعت کم استفاده، همه‌ی کارخانه‌ها، ایجاد خطر تولید آن را به صرفه نمی‌دانند. کارخانه بناب از معدود کارخانه‌هایی است که میلگرد ۸ تولید می‌کند. وزن هر میلگرد ۸ بناب شاهین ۴.۵ کیلوگرم و وزن میلگرد ۸ بناب ظفر ۴.۳ کیلوگرم است.

قیمت میلگرد ۸ بناب

 • قیمت میلگرد ۸ بناب تبریز (ظفر) برای هر کیلو ۱۵.۷۵ هزار تومان و کارخانه شاهین ۱۵.۹ هزار تومان است. همانطور که مشخص است تفاوت قیمت هر کیلو بسیار جزئی است.
 • قیمت میلگرد ۸ بناب تبریز (ظفر) برای هر شاخه  68 هزار تومان و شاهین  72 هزار تومان است.
 • حدود ۲۲۲ عدد میلگرد ۱۲ وزنی معادل یک تن دارد که حتی در این وزن هم تفاوت قیمت دو برند ناچیز است.

مقایسه قیمت میلگرد ۸ بناب تبریز (ظفر و شاهین)

دو برند مطرح شهر بناب با نام‌های ظفر و شاهین هر دو تولید کننده میلگردهای قطر کم هستند. در این بخش مقایسه‌ای بین قیمت و ویژگی‌های میلگرد ۸ و میلگرد ۱۰ بناب انجام شده است:

میلگرد قطر(mm)وزن میلگرد ظفروزن میلگرد شاهینقیمت میلگرد (ظفر)- هر کیلوقیمت میلگرد شاهین – هر کیلوقیمت میلگرد ظفر – هر شاخه (هزار تومان)قیمت میلگرد شاهین – هر شاخه (هزار تومان)
۸۴.۳۴.۵۱۵.۷۵۱۵.۹۶۸۷۲
۱۰۶.۵۷.۲۱۵.۵۵۱۵.۶۱۰۱۱۱۲.۳۲

نمودار قیمت میلگرد میلگرد ۸ و ۱۰ بناب

هر شاخه میلگرد شاهین ۱۱۲ قطر ۱۰ هزار تومان از میلگرد هم قطر خود در کارخانه ظفر گران تر است. این اختلاف قیمت در مورد قطر ۸ حدود ۴ هزار تومان است. به طور کلی، قیمت‌های میلگرد شاهین، مقدار ناچیزی از ظفر کم‌تر است.

نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب
مقایسه قیمت ظفر و شاهین قطر کم

آشنایی با میلگردهای مجتمع فولاد بناب

کارخانه فولاد بناب شامل چندین زیرمجموعه است:

۱- فولاد شاهین

۲- فولاد صنعت بناب

۳- فولاد صنعت شهریار

۴- فولاد صنعت سهند

مشخصات میلگرد بناب شاهین
مشخصات میلگرد بناب (شاهین)

میلگرد فولاد بناب (شاهین)

 • میلگرد فولاد بناب (شاهین) بزرگترین شرکت تولید میلگرد این مجموعه است. تولید میلگرد نیاز به شمش فولادی دارد. شاهین مقام نخست کارخانه‌های خصوصی ایران در زمینه تولید شمش فولادی را داراست. در واقع این کارخانه، مواد مورد نیاز برای تولید میگلردهای خود را در خود کارخانه تولید می‌کند و نیازی به خرید شمش از بیرون کارخانه وجود ندارد.
 • این کارخانه دارای سه خط نورد میلگرد است. خط سوم سال ۹۰ به بهره برداری رسیده است. ظرفیت تولید این شرکت حدود ۸۵۰ هزار تن میلگرد آجدار ساختمانی و ۳۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال است. بخش مهمی از نیاز پیمانکاران به مصالح ساختمانی در کشور توسط این کارخانه عظیم تامین می‎شود. در کارخانه شاهین امکان تولید شمش ۱۲ متری وجود دارد که سرعت تولید میلگرد را افزایش میدهد. شاهین بناب اولین کارخانه دارند کوره قوس الکترونیکی در شمال غرب کشور است.
قیمت میلگرد کارخانه بناب
تولیدات فولاد شاهین بناب
 • میلگرد فولاد صنعت بناب دارای ۲ خط نورد گرم است. انواع میلگردهای اجدار ساختمانی و مفتول آلیاژی در آن تولید میشود. ۴۵۰ هزار تن ، ظرفیت تولید این کارخانه است.
 • فولاد صنعت شهریار بخش دوب و ریخته گری مجموعه است که دارای دستگاه‌های کوره القایی به ظرفیت ۲۰ تن است. ذوب آهن اسفنجی و قرضه و همچنین امکان آلیاژسازی در این شرکت ممکن است. ۱۵۰ هزار تن در سال شمش فولادی از این کارخانه می‌توان انتظار داشت.
 • فولاد صنعت سهند دو خط تولید نورد گرم دارد. ۴۰۰هزار تن انواع میلگرد ساختمانی ، تولید شرمت فولاد صنعت سهند است.
 • پروژه‌های گسترش فولاد شهریار آینده‌ای درخشان برای این کارخانه را رقم خواهد زد. برنامه ساخت کارخانه‌های تولید فروالیاژی در دو فاز و اضافه شدن کوره‎های عظیم ریخته‌گری و توسعه خط آهن ریلی در برنامه گسترش فولاد شهریار مربوط به مجتمع فولاد بناب تبریز است.
کارخانه میلگرد ظفر بناب
میلگردهای ظفر بناب

کارخانه میلگرد بناب تبریز

از سال ۸۶ گروه توسعه ظفر شروع به کار کرد. ظرفیت اسمی تولیدات آن در روزاهای ابتدایی ۲۰۰ هزار تن در سال بود. فاز دوم کارخانه به سرعت توسعه یافت. در نهایت تولید را به ۳۰۰ هزار تن رساند. فاز سوم برای تولید نبشی و ناودانی احداث شد. این فاز جدید ظرفیت ۲۰۰ هزار تن به تولیدات ایران ارائه کرد. فاز ۴ این کارخانه را با نام صنعت کاوه ظفر بناب می‌شناسند. ۳۰۰ هزار تن شمش فولادی، بخش قابل توجهی از تولیدات آهن آلات ایران در شمال غرب را شامل می‌شود. ۸۰ هزار تن از محصولات کارخانه ظفر به ۱۱ کشور اروپایی و آسیایی صادر می‌شود. به تازگی میلگرد استاندارد a4 به سبد محصولات این کارخانه اضافه شده است.

میلگرد a4 بناب تبریز

میلگرد s500 یا آج مرکب که با نام میلگرد استاندارد a4 شناخته می‌شود، جدیدترین تولید شرکت فولاد ظفر بناب است. معتبرترین استانداردهای ملی و اروپایی در تولید آن لحاظ شده است. استحکام و انعطاف پذیری میلگردهای a4 مورد تایید مهندسان اروپایی و آمریکایی است. این استاندارد سال ۹۲ در ایران نیز تایید شده است. شاخص تولید میلگرد s500 در استاندارد ISIRI 3132 وارد شده و این روزها مهندسان اقبال بیشتری به خرید این میلگرد نشان می‌دهند. واقعیت این است که اگر محاسبات اصولی انجام شود، استفاده از استاندارد بالاتر میلگرد به کاهش هزینه‌های پروژه کمک خواهد کرد.

مقاومت کششی این میلگرد ۶۵۰۰ و مقاومت تسلیم آن ۵۰۰۰ کیلوگرم در هر سانتی‎‌متر مربع است. به عنوان فولاد ساخت شناخته می‎شود. شکل ظاهری آج آن به صورت دوکی مرکب است. روی این میلگردها نام ZAFAR حکاکی شده است و در ادامه ST.500 نشانگر میلگردهای استاندارد A4 است.

 میلگرد ظفر
میلگرد ظفر

مزیت میلگرد A4 بناب تبریز

مشکل میلگردهای سخت، عدم جوش پذیری است. کربن بالا در تولید محصولات نورد باعث می‌شود تا امکان جوشکاری وجود نداشته باشد. مزیت میلگردهای ظفر بناب انعطاف میلگردهاست. تکنولوژی به کار رفته در تولید با افزایش سرعت کاهش دمای میلگردها، شبکه‌های کریستالی را در آن تشکیل می‎دهند که باعث می‎شود سطح بیرونی محصول تا نیمه، سختی بالایی داشته باشد و اعماق فولاد انعطاف و نرمی مورد نیاز را بدهد. بنابراین میلگرد S500 یا همان میلگرد A4 ظفر بناب امکان جوشکاری را به شما خواهد داد. مشکل داکتیلیتی پایین را نداره و به راحتی در سازه‌های بتن آرمه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه مزایای میلگرد A4 بناب ظفر به شرح زیر است:

۱- کاهش تعداد آرماتور در بتن

۲- کاهش هزینه های میلگرد و هزینه های انتقال به محل چروژه

۳- افزایش سرعت بتن ریزی و آرماتوربندی

۴- افزایش میزان مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

۵- سازگاری با محیط زیست

۶- افزایش استحکام ۱۵ تا ۲۰ درصد

جدیدترین قیمت میلگرد کارخانه بناب

قیمت میلگرد سایز ۸ استاندارد AII شاهین، مجدد افزایش پیدا کرده هر کیلو ۱۶/۴۰۰ هزارتومان معامله می‌شود. میلگرد سایز ۱۰ استاندارد a2 نیز با قیمت ۱۶/۱۰۰ هزارتومان از درب کارخانه ارائه شده است. همین قیمت برای میلگرد سایز ۱۲ استاندارد a3 در نظر گرفته شده. برای میلگردهای  آجدار سایز ۱۴ تا ۳۲ استاندارد AIII ، قیمت دهم مهر ۱۴۰۱ ۱۵/۷۰۰ هزارتومان است.

برای مطالعه بیشتر:

میلگرد قیمت

خم و برش میلگرد

نرخ میلگرد در بازار ایران

کاشت میلگرد

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد ۱۴

خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان

خرید میلگرد ارزان

قیمت روز میلگرد بناب

قیمت میلگرد نیشابور

فروش میلگرد نیشابور

قیمت میلگرد میانه

قیمت میلگرد اصفهان

فروش میلگرد صادراتی

فروش میلگرد

خرید میلگرد از کارخانه

لیست قیمت میلگرد

میلگرد کامپوزیت

سایت فروش میلگرد

فروش میلگرد چکی

فروش میلگرد اقساطی

خرید میلگرد از بورس

خرید آنلاین میلگرد

قیمت آنلاین میلگرد

قیمت آرماتور

قیمت آهن قوطی

قیمت تیرآهن

وزن تیرآهن

تیرآهن هاش

تیرآهن-قیمت و انواع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 5 ( 1 نظر)

۷ نظر

 1. باسلام با توجه به تحلیل قیمت میلگرد بناب و میانه کدوم رو برای خرید کردن پیشنهاد می کنید؟

 2. سلام قیمت میلگرد بناب برای کارخانه های مختلف متفاوته از کجا بفهمیم بهترین کدومه؟

 3. ایا این گفته درسته که میگن به علت کیفیت میلگرد در بناب و وجود تعداد زیاد شرکت های ارائه کننده میلگرد قیمت میلگرد در بناب هم افزایش یافته

 4. صفحه قیمت میلگرد آجدار خیلی جالب بود
  واقعا حیفه همچین کاری کردید اما هیچ جا تبلیغ نشده بود و کسی نمیدونه همچین چیزی هست

 5. قیمت میلگرد بناب روزانه اعلام‌میشه در سایت؟

 6. قیمت میلگرد بناب به روزه یا جایی هست که قیکت میلگرد رو به روز ببینم؟