استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

داربست ارزان

داربست ارزان
داربست ارزان

داربست ارزان و با کیفیت در پیشبرد پروژه اهمیت بسزایی دارد. در تمامی پروژه ها بحث مالی از اهمیت بالایی برخوردار است. اجاره داربست ارزان نیز از این قاعده مستثنی نیست. از دار بست معمولا به منظور تسهیل دسترسی کارگران ساختمان به نقاط سخت و دشوار استفاده می شود. از دیگر کاربردهای دار بست می توان به نگهداری مواد و تجهیزات در هنگام ساخت پل ، ساختمان و … اشاره نمود. به طور کلی داربست از نظر جنس مصالح مورد استفاده در اجرای آن به دو دسته فلزی و چوبی تقسیم بندی می گردد. بر این اساس، وزن و قیمت داربستها با یکدیگر متفاوت می باشد.

به طور معمول تعرفه قیمت دار بست هر ساله توسط اتحادیه دار بست ارائه می گردد. در ادامه، عوامل موثر بر قیمت دار بست فلزی ، نرخ اتحادیه ای نصب دار بست و نیز وزن لوله های دار بست ارائه شده است. این نرخ برای اجاره داربست ارزان به مشتریان کمک شایانی می نماید.

داربست ارزان
نصب داربست

قیمت داربست ارزان

قیمت داربست بر اساس نوع ، ضخامت و سایز آن متفاوت می باشد. در حال حاضر به دلیل تغییر نرخ ارز ، قیمت داربست نیز روزانه در حال تغییر است. هر چه ضخامت و سایز لوله ها کمتر باشد، قیمت داربست ارزان تر است. باید توجه نمود که نباید داربست ارزان را به کیفیت آن ارجحیت داد. به عبارتی زمانی اجاره داربست ارزان بصرفه است که دارای کیفیت مناسبی نیز باشد.

قیمت اجاره داربست ارزان در سال ۱۴۰۱

قیمت اجاره داربست ارزان در شرایط مختلف و تبصره های آن به شرح زیر می باشد:

۱- قیمت دار بست فلزی زیر ۱۰۰ متر مربع تا یک ماه یا کمتر از یک ماه ۲۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال می باشد.

۲- قیمت دار بست فلزی زیر ۲۰۰ متر مربع تا یک ماه یا کمتر از یک ماه ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال، مازاد بر ۲۰۰ متر مربع به ازای هر متر مربع ۱۵۰,۰۰۰ ریال است.

۳- قیمت دار بست کفراژ ساده بدون سقف تا یک ماه و تا ۲۰۰ متر مکعب ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال و مازاد بر آن هر متر مکعب ۸۰,۰۰۰ ریال است.

۴- قیمت دار بست مسقف تا ۲۰۰ متر مکعب برای یک ماه ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و مازاد بر آن هر متر مکعب ۸۵,۰۰۰ ریال است.

۵- قیمت یک ماه چاهک آسانسور به ابعاد ۱ در ۱ و تا ارتفاع ۱۵ متر یا ۵ طبقه ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و مازاد بر ۵ طبقه یا ۱۵ متر ازتفاع برای هر طبقه ۵,۰۰۰,۰۰۰ می باشد. (هر طبقه حداکثر ۳ متر محاسبه شده و ابعاد بیشتر از ۱ در ۱ تا ۲ در ۲ به میزان ۲۰٪ به قیمت اضافه می شود)

داربست ارزان
لوله داربست

۶- قیمت یک ماه چهار پایه ثابت ۲ در ۲ یا ۳ در ۳ ۱۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال است.

۷- قیمت یک ماه چهار پایه چرخدار بلبرینگی متحرک ۲ در ۲ یا ۳ در ۳ تا ارتفاع ۶ متر ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال می باشد.

۸- قیمت یک ماه طاق نصرت در محل تا طول ۶ متر ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال و مازاد بر آن هر متر طول ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال است.

۹- قیمت نصب پلاکارد (با مجوز نصب) یکماه مقطوع ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال می باشد.

۱۰- قیمت یک ماه زیر بتن سنگین تا ۱۰۰ متر مکعب ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال و مازاد بر آن هر متر مکعب ۲۵۰,۰۰۰ ریال است.

۱۱- قیمت دار بست دیواره (محافظتی) تا یک ماه از قرار هر دیوار ۸۰,۰۰۰ ریال بر مبنای محاسبه طول دیواره*تعداد دستگیره*ارتفاع می باشد. تعداد دستگیره بنا بر درخواست کارفرما و حداقل ۲ عدد می باشد.

نکات و تبصره های محاسبه قیمت داربست ارزان

از نکاتی که در محاسبه قیمت داربست ارزان باید به آن توجه نمود این است که هزینه نصب دار بست فلزی در ارتفاعات بیشتر از ۱۲ متر افزایش می یابد. علاوه بر این، قیمت دار بست برای وضعیت های مختلف نیز متفاوت می باشد. به طور مثال قیمت داربست ارزان برای یک نما با چند نما متفاوت است.

داربست ارزان
داربست آلومینیومی

همچنین قیمت دار بست بندی از نظر محل نصب و نوع کاربری نیز متفاوت می باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت داربست ارزان می توان به مسافت حمل اشاره نمود. واضح است که قیمت لوله دار بستی ۳ متری کمتر از قیمت لوله دار بستی ۶ متری می باشد.

قیمت دار بست آلومینیومی نیز بر حسب طول، عرض و ارتفاع تعیین می گردد. میزان دسترسی و نیز مسقف یا غیر مسقف بودن از عوامل تاثیرگذار بر قیمت د اربست متحرک آلومینیومی می باشد. به طور کلی عموما قیمت داربست متحرک یا آلومینیومی بیشتر می باشد.

برای مطالعه بیشتر:

داربست بندی

وزن لوله داربست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.37 ( 4 نظر)