استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازسازی کابینت

بازسازی کابینت
بازسازی کابینت

بازسازی کابینت آشپزخانه یکی از روش های ایجاد تغییر در خانه است. امروزه آشپزخانه ها به صورت پلان باز طراحی می شوند و از همین جهت نمای آشپزخانه به خصوص کابینت ها از اهمیت بالایی برخوردار می شوند. برای بازسازی کابینت های قدیمی راهکار های مختلفی مانند تعویض دستگیره ها، درب ها و یا حتی رنگ کردن آن ها وجود دارد. از جمله دلایل تعمیرات کابینت قدیمی می توان به کهنه شدن ظاهر مثل رنگ و رو رفتگی، شکستگی یا خرابی درب ها، بازسازی خانه و تکراری شدن مدل کابینت اشاره کرد.

بازسازی کابینت
بازسازی کابینت های قدیمی

آشپزخانه قلب خانه است و ساکنان خانه اوقات زیادی را در این مکان برای آشپزی و پخت‌وپز سپری می کنند بنابراین ایجاد یک فضای دلچسب و زیبا در آشپزخانه برای افزایش روحیه امری لازم است. به همین منظور باید برای بازسازی کابینت ام دی اف یا بازسازی کابینت فلزی و … باید از کمک افراد خبره در این زمینه ها کمک گرفت.

بازسازی کابینت قدیمی

برچسب رویه کابینت

هزینه بازسازی کابینت

برای محاسبات هزینه بازسازی کابینت لازم است ابتدا عواملی که ممکن است بر قیمت آن تاثیر بگذارد را بررسی کنیم.

  • تعداد در و کشو
  • میزان فرسودگی
  • نوع و قیمت رنگ مورد استفاده
  • میزان خط و لکه‌های کابینت
  • وضعیت لولا و ریل‌
بازسازی کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف

در حقیقت مهم ترین عامل تاثیرگذار بر هزینه ها، نوع فرسودگی و نیاز های بازسازی کابینت آشپزخانه است. دومین عامل تاثیرگذار هزینه دستمزد کابینت ساز و یا طراح کابینت است. هزینه های بالاسری مانند حمل و نقل و … را نیز باید در نظر داشت.

قیمت بازسازی کابینت قدیمی هم چنین به جنس خود کابینت بستگی دارد. اینکه فلزی باشد یا چوبی ، ممبران ، گلس یا ملامینه و … در تعیین هزینه بازسازی کابینت موثر است. قیمت متریال مورد استفاده برای بازسازی کابینت قدیمی مانند جنس دستگیره ها ، لولا ها، ریل ها و … نیز بر برآورد هزینه ها موثر است.

بازسازی کابینت فلزی

کابینت فلزی

انواع بازسازی کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه در انواع جنس ها تولید می شوند. برای بازسازی آن ها نیز روش ها و راه های مختلفی وجود دارد که برای هرکدام از این جنس ها متفاوت می باشد.

بازسازی کابینت ام دی اف

تعویض درب کابینت

بازسازی کابینت ام دی اف

یکی از نکات مهم در پروسه تعمیرات، این است که نباید بازسازی و ترمیم وسایل چوبی را به تاخیر انداخت. جنس چوب از محبوب ترین و رایج ترین متریال ها برای ساخت و طراحی کابینت آشپزخانه است. بازسازی کابینت ام دی اف نیز راه بسیار به صرفه تری نسبت به تعویض کلی آن ها است. برای لکه گیری کابینت های ام دی اف می توان از واکس های مایع استفاده کرد. بعد از ترمیم لکه ها و رنگ آمیزی باید مراقب باشیم سطوح ام دی اف در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد. خراش هایی که روی سطح کابینت ام دی اف ایجاد شده است را نیز می توان با پارافین ترمیم نمود.

بازسازی کابینت ام دی اف

رنگ آمیزی کابینت ام دی اف

بازسازی کابینت فلزی

بازسازی کابینت فلزی بیشتر به علت زنگ زدگی آن ها صورت می گیرد. برای بازسازی کابینت فلزی قدیمی لازم است از رنگ های ضد زنگ برای رنگ آمیزی استفاده کرد. امروزه ساخت کابینت های فلزی تا حدی از مد افتاده است و بیشتر کابینت های آشپرخانه از جنس چوب و مشتقات آن ها هستند.  

بازسازی کابینت فلزی قدیمی

نورپردازی کابینت فلزی

روش های بازسازی کابینت قدیمی

برای بازسازی کابینت آشپزخانه راه ها و روش های مختلفی وجود دارد که بر اساس میزان خرابی و نوع فرسودگی آن ها انجام می شود. در ادامه به بررسی انواع روش های بازسازی کابینت قدیمی پرداخته شده است.

بازسازی کابینت ام دی اف

تصویری از کابینت چوبی فرسوده

تعمیر رویه کابینت و برچسب کابینت

تغییر رویه کابینت و یا تعویض روکش در بازسازی کابینت ام دی اف یکی از گزینه های رایج است. این کار زمانی صورت می گیردکه خود کابینت‌ها و چهارچوب آن ها کاملا سالم باشد، اما به دلیل پوسته پوسته شدن رنگ رویه یا سایش آن ها، ظاهر کمد ها تحت تاثیر قرار گرفته باشند و زیبایی قبل را نداشته باشند.

بازسازی کابینت فلزی

اجرای نورپردازی کابینت

در این حالت با اعمال رنگ و یا با استفاده از برچسب‌های متنوع این مشکل برطرف می شود. تعمیررویه کابینت و تعویض برچسب کابینت در شرایطی که دکوراسیون را تغییر داده‌اید نیز به شدت کاربردی می باشد.

تعمیر لولای کابینت و تعویض درب

لولای درب یکی از مهم ترین اعضای هر کابینتی می باشد. معمولا یک لولای فرسوده و کارکرده قدیمی درست باز و بسته نمی شود، صدای جیر جیر می دهد و یا به طور کامل شکسته است و کار نمی کند. تجهیزات انجام این سبک از بازسازی کابینت آشپزخانه وابسته به نوع آن متفاوت است.

تعمیر کابینت زنگ زده

این روش منحصرا برای بازسازی کابینت فلزی قدیمی است که یا به خاطر جنس نامرغوب و یا به علت نگهداری نامناسب، زنگ زده است. رنگ آمیزی و یا استفاده از روکش مصنوعی در این نوع بازسازی کابینت قدیمی کاربرد دارد.

تغییر رنگ کابینت آسیب دیده

در بازسازی کابینت ام دی اف یکی از راه های پیش رو رنگ کردن آن ها می باشد. تعمیر کابینت در این حالت، با تغییر رنگ و روکش کابینت انجام می‌شود.

بازسازی کابینت

رنگ آمیزی کابینت

تغییر دستگیره های کابینت

برای کابینت های آشپرخانه انواع مدل ها و طرح های دستگیره تولید و عرضه می شوند و شما می توانید طبق سلیقه خود هر کدام از این مدل ها که بیشترین همخوانی را با کابینت های منزلتان دارد، انتخاب کنید. برای بازسازی کابینت های قدیمی می توان از انواع دستگیره های توکار، تک پیچ و … در جنس های مختلف استفاده نمود.

بازسازی کابینت

دستگیره کابینت

نکات بازسازی کابینت های قدیمی

بازسازی کابینت آشپزخانه ، یکی از ارزان‌ ترین و ساده ترین راه ‌ها برای زیباسازی فضای آشپزخانه است. اما در همین مسیر نکاتی وجود دارد که لازم است پیش از تصمیم دقیق برای شروع پروژه مورد بررسی قرار بگیرند.

رنگ

یکی از راه های بازسازی کابینت آشپزخانه ، رنگ کردن دوباره آن ها است. برای بازسازی کابینت های قدیمی که دچار فرسودگی نیستند و صرفا رنگ و رو رفته اند، رنگ آمیزی می تواند گزینه مناسبی باشد. بنابراین در موقعیت‌های زیادی رنگ به فریاد کابینت‌های قدیمی و کهنه رسیده و با کمی رنگ و قلمو می‌توان به کابینتی جدید دست یافت. بازسازی کابینت فلزی نیز به کمک رنگ امکان پذیر است. می توان از رنگ‌های ترکیبی نیز برای ایجاد فضای شاد و خاص مطابق با سلیقه افراد بهره مند شد. این روش بازسازی کابینت قدیمی یکی از کم هزینه ترین راه های بازسازی کابینت آشپزخانه است. نکته ای که در مورد رنگ آمیزی کابینت ها وجود دارد، این است که انتخاب رنگ کاملا بسته به سلیقه مخاطب و سایر عناصر و ملزومات موجود در آشپزخانه دارد.

بازسازی کابینت ام دی اف

تغییر رنگ کابینت قدیمی

در بازسازی کابینت فلزی قدیمی معمولا از یک لایه پرایمر پیش از شروع رنگ آمیزی استفاده می کنند و لایه بعدی می تواند از جنس رنگ اکریلیک باشد. برای بازسازی کابینت ام دی اف بهتر است از رنگ های بر پایه روغن استفاده نکنید زیرا سطح چوب باد می کند.

برای رنگ آمیزی کابینت ها می توان از تکنیک های متفاوتی نیز  استفاده نمود. تکنیک هایی مانند پتینه و لعاب‌کاری برای آنتیک جلوه دادن کابینت ها انتخاب مناسبی است.

نوسازی درب کابینت

تعویض یا نوسازی درب کابینت تاثیر بسیار مشهودی در زیبایی و عوض شدن فضای آشپزخانه دارد. درب ها اولین بخش کابینت هستند که دچار فرسودگی و خرابی می شوند از این رو  تعمیر و نگهداری درست آن ها در بالا بردن عمر کابینت ها بسیار موثر است.

بازسازی کابینت قدیمی

انواع درب کابینت آشپزخانه

نوسازی درب کابینت از تعویض دستگیره ها تا رنگ کردن آن ها و یا تعویض کلی آن ها را شامل می شود. اگر میزان فرسودگی یا خرابی زیاد است، بهتر است درب ها به طور کامل جایگزین شوند. در تمام مراحل بازسازی کابینت های قدیمی باید این نکته را در نظر داشت که هزینه های تعمیر از هزینه های تعویض بسیار کمتر بوده و کاملا به صرفه است.

نورپردازی

یکی دیگر از مواردی که می توان برای بازسازی کابینت های قدیمی آشپزخانه در نظر داشت، نورپردازی آن ها است. طراحی نورپردازی برای کابینت ها یکی از راه های افرایش زیبایی و جذابیت آشپزخانه است. برای نورپرازی کابینت ها می توان از انواع چراغ های توکار استفاده نمود. این نورپردازی اگر با طراحی مناسب همراه باشد، می تواند بر جذابیت فضای آشپزخانه بیفزاید.

بازسازی کابینت آشپزخانه

نورپردازی کابینت آشپزخانه

مزایای بازسازی کابینت

از جمله مزایایی که تعویض و تعمیرات کابینت دارد، صرفه جویی در هزینه های آینده است. هرچه سریع تر نسبت به نوسازی و ترمیم کابینت ها اقدام کنید از افزایش هزینه ها در آینده جلوگیری کرده اید.

بازسازی خانه تبریز بازسازی خانه بجنورد بازسازی خانه کرمانشاه بازسازی خانه ارومیه بازسازی خانه اهواز بازسازی خانه یاسوج بازسازی خانه اردبیل بازسازی خانه زنجان بازسازی خانه گرگان بازسازی خانه اصفهان بازسازی خانه سمنان بازسازی خانه رشت بازسازی خانه کرج بازسازی خانه زاهدان بازسازی خانه خرم آباد بازسازی خانه ایلام بازسازی خانه شیراز بازسازی خانه ساری بازسازی خانه بوشهر بازسازی خانه قزوین بازسازی خانه اراک بازسازی خانه شهرکرد بازسازی خانه قم بازسازی خانه بندرعباس بازسازی خانه بیرجند بازسازی خانه سنندج بازسازی خانه همدان بازسازی خانه مشهد بازسازی خانه کرمان بازسازی خانه یزد بازسازی خانه تهران

برای مطالعه بیشتر:

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

مدل کابینت

قیمت کابینت ام دی اف

قیمت کابینت روکش چوب

قرارداد پیمانکاری ساخت و نصب کابینت

انواع مدل کابینت آشپزخانه

قیمت روز کابینت های گلاس

کناف سقف آشپزخانه

مشارکت در ساخت ویلا

قانون مشارکت در ساخت

نحوه فسخ قرارداد مشارکت در ساخت

صفر تا صد مشارکت در ساخت

تعرفه کمیسیون قرارداد مشارکت در ساخت

درصد مشارکت در ساخت

نحوه مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت بدون بلاعوض

قراردادهای مشارکت در ساخت

تعهدات سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت

نکات مهم در تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

جکوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.43 ( 7 نظر)