کناف سقف پذیرایی

کناف سقف پذیرایی از پر طرفدارترین انواع سقف کاذب برای سالن پذیرایی می باشد. مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک سبب جلوه زیباتر منزل می شود. انتخاب طرح کناف سقف پذیرایی به ابعاد سالن، ارتفاع سقف و ... وابسته است. کناف سقف هال و پذیرایی ظاهری امروزی به فضا می بخشد. از جمله مزیت های اجرای کناف سقف پذیرایی ، امکان پیاده سازی آن در طرح های متنوع می باشد.

 

کناف سقف هال و پذیرایی
کناف سقف پذیرایی

 

هزینه اجرای کناف سقف پذیرایی

هزینه اجرای کناف سقف پذیرایی مستطیلی به طرح و مدل آن وابسته است. با پیچیده تر شدن طرح های کناف سقف پذیرایی ، هزینه اجرای آن نیز بیشتر خواهد شد. متراژ کار دیگر عامل موثر بر قیمت اجرای کناف سقف پذیرایی می باشد. ارتفاع کار و دستمزد استادکار را نیز باید در برآورد هزینه ها مدنظر قرار داد. تهیه متریال اولیه برای اجرای انواع طرح های کناف سقف پذیرایی ، هزینه مختص به خود را دارد که با تغییر نوع و کیفیت متریال اولیه، قیمت آن نیز تغییر می یابد. هزینه اجرای کناف سقف پذیرایی به صورت مترمربع محاسبه می گردد.

 

کناف سقف پذیرایی
کناف سقف هال و پذیرایی

 

طرح کناف سقف پذیرایی

انتخاب انواع طرح کناف سقف پذیرایی به ابعاد و شکل سالن وابسته است. سالن پذیرایی می تواند دارای ابعاد مختلف (کوچک، بزرگ، متوسط) و به صورت مستطیلی، مربعی، ال شکل و ... باشد که با توجه به هر یک از آنها، مدل کناف سقف پذیرایی اجرا می گردد. در ادامه به معرفی برخی از انواع کناف سقف پذیرایی پرداخته شده است.

 

طرح کناف سقف پذیرایی
طرح کناف سقف پذیرایی

 

کناف سقف پذیرایی مستطیلی

انتخاب طرح کناف سقف پذیرایی مستطیلی جدید به نسبت ابعاد آن وابسته می باشد. برای سالن های با طول بیشتر از ۵ تا ۶ متر بهتر است از کناف سقف پذیرایی مستطیلی ساده استفاده نشود، زیرا باعث کشیده تر دیده شدن سالن شده و جذابیت چندانی ندارد. طرح های دایره، منحنی، خطی و ترکیبی از انواع طرح های قابل اجرا در سالن های مستطیل شکل می باشند. می توان از طرح دایره در وسط و سایر طرح ها در اطراف آن استفاده کرد. طرح های مربع و مستطیل نیز قابل اجرا می باشند. می توان دو طرح مستطیلی و یا یک طرح مربع و یک طرح مستطیلی بر روی سقف سالن اجرا نمود.

 

کناف سقف پذیرایی مستطیلی
کناف سقف پذیرایی مستطیلی

 

کناف سقف پذیرایی مربع

در صورتی که سالن پذیرایی مربع شکل باشد، می توان طرح های مختلفی از کناف را در آن اجرا کرد و یا به اصطلاح دست طراح باز است. طرح مربعی، مستطیلی، دایره ای، منحنی، خطی، یک طرفه و ترکیبی از انواع طرح های قابل اجرای کناف سقف پذیرایی مربع شکل می باشند. طرح های مربعی و مستطیلی را می توان به صورت ساده و یا با دو یا چند کناف اجرا کرد. طرح منحنی کناف سقف پذیرایی مربع شکل هم به صورت متقارن و هم به صورت نامتقارن قابل اجرا می باشد. طرح ترکیبی، در واقع ترکیبی از طرح های مربعی، منحنی و ... است. طرح یک طرفه کناف سقف پذیرایی مربع شکل، در کنار دیوار اصلی و یا پنجره اجرا می گردد.

 

کناف سقف پذیرایی مربع
کناف سقف پذیرایی مربع

 

طرح کناف سقف پذیرایی ال شکل

در سالن های ال شکل، دو بخش مستطیلی، مربعی و یا ترکیبی از این دو به یکدیگر متصل می شوند. طرح منحنی به صورت پیوسته که از ابتدا تا انتهای سقف ادامه داشته باشد، از انواع مدل کناف سقف پذیرایی ال شکل می باشد. طرح خطی تکرار شونده از دیگر طرح های قابل اجرا در چنین سقف هایی است. طرح های مربعی و مستطیلی به صورت ساده و دورباکس در دو طرف سقف قابل پیاده سازی هستند. می توان یک کناف مربعی یا دایره ای در قسمت وسط اجرا کرد و در اطراف آن دو کناف مربعی یا مستطیلی اجرا نمود.

 

طرح کناف سقف پذیرایی
طرح کناف سقف پذیرایی ال شکل

 

طرح کناف سقف پذیرایی نامتقارن

در صورت استفاده از طرح های مربعی و مستطیلی برای چنین سالن هایی، کناف نباید به لبه های سقف برسد. می توان از طرح دایره ای و یا ترکیب کناف مربعی، مستطیلی یا دایره ای در قسمت وسط سقف استفاده کرد. طرح های خطی و منحنی متناسب و هماهنگ با شکل سقف از دیگر طرح های قابل اجرا برای کناف سقف هال و پذیرایی گوشه دار می باشد.

 

کناف سقف پذیرایی
کناف سقف هال و پذیرایی نامتقارن

 

کناف سقف پذیرایی کوچک

انتخاب طرح کناف سقف پذیرایی کوچک بسیار حائز اهمیت می باشد. به طور کلی مدل کناف سقف پذیرایی کوچک باید به صورتی باشد که باعث بزرگتر دیده شدن فضا گردد. مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک انتخاب مناسبی برای چنین سالن هایی می باشد. به عبارتی برای کناف سقف پذیرایی کوچک بهتر است از طرح های شلوغ پرهیز نمود. استفاده از طرح های ترکیبی برای کناف سقف پذیرایی کوچک مناسب نیست.

 

کناف سقف پذیرایی کوچک
کناف سقف پذیرایی کوچک

 

مدل کناف سقف پذیرایی

مدل کناف سقف پذیرایی به صورت ساده، مدرن، کلاسیک، گرد و ... قابل اجرا است. انتخاب مدل کناف سقف پذیرایی به دکوراسیون و ابعاد سالن وابسته می باشد. هر کدام از سبک ها و مدل های کناف طرفداران مختص به خود را دارد.

 

مدل کناف سقف پذیرایی
مدل کناف سقف پذیرایی

 

مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک

طرح های ساده همواره پرطرفدار بوده و از مد نمی افتد. مدل کناف سقف پذیرایی ساده و شیک با گذشت زمان قدیمی نمی شود و همواره زیبایی سالن را تامین می نماید. این طرح برای انواع سالن های پذیرایی به ویژه سالن پذیرایی کوچک و یا دارای سقف های کوتاه مناسب می باشد. به طور کلی کناف سقف پذیرایی ساده باید با توجه به ابعاد سالن و شکل سقف انتخاب و اجرا گردد.

 

کناف سقف پذیرایی ساده و شیک
کناف سقف پذیرایی ساده و شیک

 

مدل کناف سقف پذیرایی مدرن

مدل کناف سقف پذیرایی جدید یا مدرن ، تنوع بالایی دارد. کناف سقف پذیرایی مدرن هم به صورت ساده و هم با طرح و اشکال هندسی مختلف قابل اجرا می باشد. برای نورپردازی کناف سقف پذیرایی مدرن غالبا از لامپ های ال ای دی، توکار و ... استفاده شده و کمتر از لوسترهای آویز استفاده می گردد.

 

کناف سقف پذیرایی مدرن
کناف سقف پذیرایی مدرن

 

کناف سقف پذیرایی کلاسیک

طرح کلاسیک تفاوت زیادی با طرح های مدرن و ساده دارد. زرق و برق و تزئینات کناف سقف پذیرایی کلاسیک نسبت به انواع دیگر بیشتر بوده و برای نورپردازی آن غالبا از لوسترها و چراغ های آویز استفاده می گردد. استفاده از طرح های منحنی و برجسته نیز در کناف سقف پذیرایی کلاسیک به وفور به چشم می خورد. برای خانه های با معماری کلاسیک و سلطنتی، این سبک اجرای طرح کناف سقف سالن گزینه مناسبی می باشد. 

 

کناف سقف پذیرایی کلاسیک
کناف سقف پذیرایی کلاسیک

 

کناف سقف پذیرایی گرد

کناف سقف پذیرایی گرد در سبک های کلاسیک بیشتر اجرا می گردد. البته در سبک های مدرن نیز قابل اجرا است. با کناف سقف پذیرایی گرد ،‌ فضای سالن تبدیل به فضایی لوکس و لاکچری خواهد شد. طرح کناف سقف پذیرایی گرد را می توان در ترکیب با طرح های دیگر نیز اجرا کرد. کناف سقف پذیرایی گرد به صورت دایره های تو در تو نیز قابل اجرا می باشد.

 

کناف سقف پذیرایی گرد
کناف سقف پذیرایی گرد

 

کناف سقف پذیرایی جدید

جدیدترین طرح های کناف سقف پذیرایی با طرح های خلاقانه اجرا می شوند. مدل کناف سقف پذیرایی جدید با شکل و طرح های غیرمتعارف و یا ترکیبی خلاقانه از طرح های معمول و رایج اجرا می گردد. در اجرای جدیدترین کناف سقف پذیرایی باید مواردی همچون ارتفاع سقف، نحوه نورپردازی، سبک دکوراسیون و ... را مدنظر قرار داد.

 

کناف سقف پذیرایی جدید
کناف سقف پذیرایی جدید

 

مزایای انواع کناف سقف پذیرایی

کناف سقف هال و پذیرایی سبک بوده و از این رو بار اضافی چندانی به سازه وارد نمی کند. تعمیر این نوع سقف کاذب بسیار آسان می باشد. سرعت اجرای انواع طرح کناف سقف سالن بالا بوده و نسبت به بسیاری از سقف های کاذب دیگر آسان تر است. کناف ها در انواع ضد رطوبت، ضد حریق و ... موجود بوده و عرضه می گردند، استفاده از این صفحات ایمنی سازه را در برابر نفوذ رطوبت و آتش افزایش می دهد. از دیگر مزایای انواع طرح کناف سقف پذیرایی ، رنگ پذیر بودن آن می باشد که به راحتی می توان آن را با توجه به سلیقه و دکوراسیون منزل، رنگ آمیزی کرد.