نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

نورپردازی سقف کاذب

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۵۷
ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نورپردازی سقف کاذب

استفاده از نورپردازی سقف کاذب می تواند انتخاب مناسبی برای اجرای نورپردازی داخلی منزل باشد. چرا که در سقف کاذب، امکان استفاده از انواع چراغ ها، لامپ ها و لوسترها وجود دارد. نورپردازي یکی از اصول اولیه و بسیار مهم در دکوراسیون داخلی می باشد که عدم توجه به جزئیات آن در طراحی و اجرا، می تواند از زیبایی محیط بکاهد.

چرا که نور نقش به سزایی در زیبایی شناسی محیط دارد. امروزه سقف کاذب به دلیل امکان ایجاد نورپردازي مخفی ، نقطه ای و متمرکز تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین طراحی و اجرای نورپردازی سقف کاذب از مسائل مهم در معماری و دکوراسیون داخلی است که باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود.

 

 

اصول نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب به روش صحیح، زیبایی بی نظیری به دکوراسیون داخلی می بخشد. متناسب با نوع فضا و دکوراسیون، نورپردازي تغییر می کند. علاوره بر آن طرح کناف انتخاب شده در نوع نورپردازی کناف نیز موثر خواهد بود. بنابراین باید به این نکته توجه شود که از یک طرح در نورپردازي و کناف سقف تمام فضاهای ساختمان استفاده نشود.

 

نمونه نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی خطی سقف کاذب

 

نوع فضا در نورپردازی سقف کاذب

پیش از انتخاب نوع سقف کاذب و چراغ های لازم جهت اجرای نورپردازی، باید نوع کناف و چراغ ها، متناسب با فضای در دسترس انتخاب شود. علاوه بر آن، توجه به دکوراسیون مورد نظر کاربر در فضای مانند اتاق خواب یا پذیرایی از دیگر عوامل تعیین کننده در انتخاب طرح کناف یا رابیتس است. در واقع می توان گفت که سبک دکوراسیون در انتخاب نوع چراغ ها و در نتیجه نورپردازی سقف کاذب تاثیرگذار است.

نورپردازی سقف
نورپردازی سقف با کناف

 

ارتفاع در نورپردازی سقف کاذب

ارتفاع سقف فضای مورد نظر از دیگر عوامل مهم در نورپردازی سقف کاذب است. چرا که سقف کاذب خود دارای ارتفاع کمی است. بنابراین استفاده از سقف کاذب در فضاهایی با ارتفاع کم انتخاب مناسبی نبوده و تنها باعث کوچک تر شدن فضا می شود. نورپردازی کناف معمولاً در سقف هایی با ارتفاع متوسط و بلند کاربرد زیادی دارد.

 

نورپردازی سقف با کناف

 

چراغ و لامپ مناسب در نورپردازی سقف کاذب

نورپردازی سقف کاذب علاوه بر نوع و ارتفاع فضا تا حد زیادی به نوع لامپ و چراغ مورد استفاده بستگی دارد. انواع مختلف چراغ ها و لامپ های موجود در بازار قابلیت استفاده دراین نوع نورپردازی را دارند. در این بین انواع ریسه های نوری برای نورپردازي مخفی، چراغ های ال ای دی، هالوژن و پنل های اس ام دی کاربرد زیادی دارند که انتخاب هر یک از این چراغ ها متناسب با نوع نورپردازی کناف صورت می گیرد.

 

نور مخفی کناف سقف

نورپدازی مخفی سقف اتاق نشیمن

 

رنگ نور در نورپردازی سقف کاذب

تناسب بین رنگ نور انتخاب شده و فضا، مهم ترین اصل در انتخاب چراغ برای نورپردازی کناف است. برای یک محیط با دکوراسیونی با رنگ روشن، بهتر است نورپردازی سقف کاذب ، دارای حداقل چراغ هایی با رنگ سفید باشد. چرا که نور سفید به دلیل انعکاس زیاد می توان موجب آزار چشم شود. با این حال انتخاب چراغ هایی با نور سفید، برای محیط هایی با طراحی و دکوراسیون تیره، باعث ایجاد هارمونی و تعادل میان اجزای مختلف فضا می شود. 

 

لامپ کناف
انواع لامپ در نورپردازی سقف کاذب

 

علاوه بر آن نور زرد در نورپردازی سقف کاذب برای چشم مناسب تر از نور سفید می باشد، ولی  استفاده از آن به تنهایی موجب می شود که رنگ دیوارها و لوازم موجود در فضا کمی تیره تر از رنگ اصلی به نظر برسند. در کنار آن نور سفید باعث می شود تا فضا بازتر و بزرگ تر جلوه دهد. با این حال استفاده از نور سفید به تنهایی می تواند کسل کننده و یکنواخت باشد.بنابراین ترکیب نور سفید و زرد برای یک فضا معمولی بدون محدودیت تیرگی و یا روشنی زیاد انتخاب بسیار مناسبی است.

 

هالوژن سقف کاذب

هالوژن سقف کاذب اتاق خواب

انواع نورپردازی سقف کاذب

همان طور که پیش تر گفته شد نورپردازی سقف کاذب کاملاً به کاربرد فضا وابسته بوده و متناسب با نوع چراغ ها و لامپ های مورد استفاده انواع مختلفی دارد که در ادامه شرح داده می شود.

نورپردازی مخفی سقف

نورپردازی مخفی سقف در سقف کاذب به صورت توکار بوده که در آن از چزاغ های غیرقابل رویت استفاده می شود. انواع چراغ ها در بخش های مختلف سقف کاذب باید به گونه ای انتخاب شوند که نه تنها نور را جهات مختلف در فضا پخش کنند، بلکه روشنایی کافی مورد نیاز را برآورده سازند. اجرای نور مخفی برای فضاهایی با سقف کوتاه کاربرد زیادی دارد. معمولاً برای  نورپردازی مخفی سقف از انواع ریسه های نوری ال ای دی استفاده می شود.

 

انواع نور مخفی کناف
نورپردازی مخفی سقف کاذب

 

نورپردازی نقطه ای در سقف کاذب

نورپردازی نقطه ای در حقیقت نوعی نورپردازي توکار می باشد که در آن انواع لامپ های فلورسنت و الی ای دی به صورت نقطه ای و یکی در میان نصب می شوند. این نوع از نورپردازی برای فضاهایی مانند اداره ها و آزمایشگاه ها کاربرد زیادی دارد.

 

انواع نور مخفی سقف

انواع نور مخفی سقف

نورپردازی متمرکز در سقف کاذب

در نورپردازی متمرکز سقف کاذب از چراغ های توکار با قابلیت تابش نور در جهات مختلف و یا تنظیم نور در نقاط خاص استفاده می شود. این نوع نورپردازی سقف کاذب در محل  هایی مانند آشپزخانه و یا کارگاه  های نقاشی که به نور فراوان در یک نقطه مشخص نیاز دارند، کاربرد دارد. انواع لامپ های مختلف ریلی، هالوژن و غیره برای این امر قابلیت استفاده دارند.

 

سقف کناف با نورپردای
سقف کاذب با نورپردای

 

هزینه نورپردازی سقف کاذب

هزینه نورپردازی سقف کاذب ، در مرحله اول به فضای مورد نظر مشتری و در مرحله دوم به طرح کناف انتخاب شده بستگی دارد. به طوری که متناسب با فضا، نوع چراغ ها و نورپردازی تعیین شده و براساس طرح کناف، نورپردازی سقف کاذب اجرا می شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ساسان داوری

سلام گروه ساختمانی سیمرغ که برای نورپردازی سقف معرفی کردید چند سال سابقه کار دارند و میشه آدرس دفتر یا شرکت رو هم داشته باشم؟!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما