رابیتس کاری

رابیتس کاری

دسته بندی

شاسی کشی نما

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

رابیتس کاری

دسته بندی
شاسی کشی نما
تعداد ارائه دهنده ها
9 ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


رابیتس کاری


عمران مدرن (مرکزی)
location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

خدمات ساختمانی مقیمی
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

استاد تیمور یارمرادی
phone

*******۰۹

location

همدان

قیمت:

نامشخص

ایران فلاشینگ
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

اجرای نما و رابیتس صبوری
phone

*******۰۹

location

مشهد

قیمت:

نامشخص

رابیتس کاری رحیمی
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

جوشکاری سعیدی فر
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

صنایع فلزی ملازهی
phone

*******۰۹

location

چهابهار

قیمت:

نامشخص

جوشکاری احمدی
phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

رابیتس کاری


phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

phone

*******۰۹

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


رابیتس کاری

رابیتس شبکه ای فلزی است که از نبشی های باریک گالوانیزه که با مفتول های گالوانیزه به هم بافته شده است، ساخته می شود. رابیتس بسته به نوع کاربرد در وزن های مختلف تولید می شود. ساختار رابیتس به گونه ای است که تعداد ستون ها و ضخامت نبشی به کار رفته در آن متغیر است و همین باعث ایجاد تنوع محصول جهت رابیتس کاری موارد مختلف می شود. سیستم رابیتس سقف که با عنوان راویز سقف نیز شناخته می شود، پیش از گچ کاری اجرا می گردد. در واقع می توان گفت رابیتس کاری زیرسازی گچ کاری محسوب می شود. به دلیل مشبک بودن سطح توری های رابیتس، مصالح ساختمانی همچون گچ و سیمان به خوبی به آن می چسبند.

رابيتس كاری سقف در اصلاح عامیانه با عنوان راویز کاری شناخته می شود. به عبارت دیگر منظور از راویز کاری سقف همان رابيتس كاری است که به اشتباه به این نام نیز بیان می گردد. رابیتس کاری نما و رابیتس کاری سقف از جمله رایج ترین کاربردهای رابیتس است. هدف از این کار، زیرسازی نما و سقف کاذب یا دور ستون قبل از عملیات نازک کاری است. سقف کاذب و نمای رومی که دارای فرم های منحنی است قبل از شروع به کار نیازمند ایجاد فرم و فراهم آوردن بستر مناسب است. با رابیتس کاری می توان انواع طرح ها و گچ بری ها را اجرایی نمود و استفاده از آن برای ایجاد نور مخفی در سقف ایده مناسبی است.

نمایی که رابیتس پذیرایی ایجاد می کند بسیار زیبا و کاملا منحصر به فرد است. در واقع مشتری جذب طرح های رابیتس کاری سقف پذیرایی می گردد. رابیتس کاری سقف آشپزخانه نیز از دیگر روش های زیباسازی منزل است.

 

رابیتس کاری سقف پذیرایی
طرح رابیتس کاری سقف پذیرایی

 

انواع رابیتس

رابیتس در ابعاد 60×240 سانتیمتر تولید می شود. وزن رابیتس های تولیدی متفاوت است و به ضخامت ورق نبشی (پل) و تعداد آنها بستگی دارد. از ورق های نازک تر رابیتس در سقف کاذب که نیازمند انعطاف بیشتر برای فرم بخشی به آن است، استفاده می شود. در رابیتس کاری نما باید دقت شود که از رابیتس هایی با ضخامت بالا استفاده شود، زیرا رابیتس وزن سنگ نما را تحمل خواهد کرد. رابیتس ها در انواع مختلف سبک، متوسط و سنگین تولید می شود.

 

رابیتس سقف
رابیتس

 

مزایای رابیتس کاری

از مزایای رابیتس کاری نما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش مصرف مصالح از جمله دوغاب
 •  استحکام و پیوستگی سنگ نما
 • کاهش زمان اجرا
 • امکان ایجاد طرح های پیچیده با راویز کاری ساختمان

 

کاربرد رابیتس کاری در ساختمان

در حال حاضر رابیتس کاری در ساختمان محدوده نسبتا گسترده ای دارد در ادامه به موارد کاربرد آن اشاره شده است.

 • گلویی سقف
 • آرک و اپن آشپرخانه
 • دیوار میز تلویزیون

 

راویز کاری
رابیتس کاری دیوار پشت تلویزیون

 

 • سقف شیروانی
 • آلاچیق
 • سقف کاذب

 

قیمت رابیتس کاری سقف
رابیتس کاری سقف

 

 • نور مخفی دیوار یا سقف
 • نماهای ترکیبی
 • نمای رومی اعم از نمای سیمانی و نمای سنگی
 • زیر کانال ها

 

رابیتس کاری
رابیتس کاری زیر کانال

 

 • ایجاد فرم پنجره
 • سردر ورودی و المان ورودی

 

قیمت رابیتس کاری
رابیتس کاری اپن آشپزخانه

 

هدف از رابیتس کاری

هدف از نصب رابیتس در ساختمان مختلف است که در ادامه بدان ها اشاره شده است.

 • ایجاد نمای یکدست
 • پیوستگی دیوار و سطح
 • جلوگیری از بروز ترک و شکاف پس از اجرا
 • ترمیم ترک های ساختمان
 • زیرسازی نما جهت نصب پانل های نما

 

ملزومات رابیتس کاری 

قبل از اقدام به اجرای رابیتس کاری نیازمند تامین نیروی کار ماهر است. بدین منظور حداقل به  چهار نفر نیروی کار نیاز است، مهارت های لازم به شرح زیر است.

 • جوشکار و کمک جوشکار جهت اجرای زیرسازی و نبشی کشی
 • رابیتس بند و دستیار رابیتس بند

 

جوشکاری رابیتس
جوشکاری رابیتس

 

بسته به پیچیدگی طرح مخصوصا در ایجاد سقف کاذب و یا بخش هایی از نمای رومی به مهارت بالای افراد در رابیتس کاری نیاز است.

برای نصب رابیتس به زیرسازی نیاز به سیم رابیتس بندی می باشد، ضخامت این مفتول ها کم و در حد 1 تا 2 میلیمتر است که به سیم رابیتس شناخته می شود. سیم رابیتس در دو نوع نرم و سخت و دو روش گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم تولید می شود.

 

مراحل رابیتس کاری نمای ساختمان

رابیتس کاری نما شامل مراحل مختلفی است که به بحث در مورد آنها پرداخته شده است:

 

رابیتس کاری نمای ساختمان
رابیتس کاری نمای ساختمان

 

اتصال نبشی یا قوطی به سازه

قبل از شروع رابیتس کاری باید ابتدا پایه ای جهت اتصال رابیتس به سطح مورد نظر فراهم شود. بدین منظور از پروفیل های فولادی نبشی یا قوطی استفاده می شود. بدین منظور صفحات فولادی در داخل بدنه سازه کار گذاشته می شود، تا پروفیل های راویز نمای ساختمان بدان جوش داده شود. برای اتصال صفحات فولادی می توان از انکر بولت و یا پیچ و مهره استفاده کرد. به منظور کار گذاشتن صفحات فولادی در سازه به نقشه های سازه باید توجه شود. فواصل پروفیل ها و نوع آنها در نقشه های ساختمان مشخص شده است. در نهایت پروفیل های رابیتس به صفحات پیش بینی شده جوشکاری می شود.

 

اتصال رابیتس به پروفیل های زیرسازی

پس از نبشی کشی و زیرسازی، راویز نمای ساختمان به پروفیل ها متصل می شوند. به طور کلی شبکه رابیتس با پیچ یا بولت به پروفیل متصل می شود. اتصال رابیتس از ناحیه ستون های رابیتس یا همان پل انجام می شود.

 

راویز کاری ساختمان
اتصال رابیتس به پروفیل زیرسازی

 

نماکاری روی رابیتس نما

پس از آماده سازی بستر مناسب، نوبت اجرای نما و نصب پانل های نماست. در اجرای نمای سنگی، نمای سیمانی، نمای چوبی، نمای کامپوزیت و نماهای ترکیبی می توان از رابیتس کاری استفاده کرد. از نماهای رایج نیازمند رابیتس، نمای رومی سنگی است و یا سیمانی است. ملات سیمانی بر روی سطح مورد نظر به خوبی اندود می شود و به آن فرم داده می شود. در ادامه به نکاتی در مورد اجرای رابیتس نما اشاره شده است.

 

رابیتس نما
نصب قطعات نما روی رابیتس

 

 • در نمای سیمانی بلافاصله پس از اجرای رابیتس ، ملات خمیری شامل سیمان و پودر سنگ جهت تامین چسبندگی کافی سیمان با رابیتس اجرا می شود. دقت شود این روش صراف مخصوص نمای سیمانی است و در صورت استفاده از آن در نمای سنگی باعث سقوط سنگ ها بر اثر مرور زمان خواهد شد.
 • در رابیتس کاری نمای سنگی، جوشکاری اهمیت بالایی دارد و باید به طور مرتب کنترل شود. زیرا قطعات سنگ نما نیروی زیادی بر زیرسازی وارد می کند و در صورت جوشکاری ضعیف باعث از هم گسیختن سطح و سقوط سنگ ها می شود.
 • شاسی کشی و رابیتس کاری نیازمند کنترل تراز است و زیرا در صورت ناشاقول بودن قسمتی از زیرسازی کل سطح ناشاقول شده و اصلاح عیوب آن زمانبر است.
 • دقت شود پس از نصب پروفیل های زیرسازی رابیتس از رنگ ضدزنگ استفاده شود. زیرا زنگ زدن پروفیل ها باعث سست شدن اتصالات و سقوط مصالح خواهد شد.

 

مراحل رابیتس کاری سقف

مراحل رابیتس کاری سقف نیز مانند نماست. ولی در مرحله اتصال پروفیل های فولادی اندکی تفاوت وجود دارد. در ادامه مراحل اجرای رابیتس سقف توضیح داده شده است.

 

راویز کاری سقف
اجرای رابیتس سقف

 

نصب میلگردهای آویز

نصب میلگردهای آویز به دو روش دفنی و جوشی انجام می شود. در روش دفنی در سقف اصلی دفن شده اند و در روش جوشی به تیرآهن سقف جوش داده می شود. میلگردها بار سقف کاذب را به سقف سازه ای منتقل می کند. رابيتس سقف به قسمتی از میلگردها که از سقف بیرون زده متصل می شوند. آنچه در مورد نصب میلگرد ضروری است رعایت فاصله استاندارد می باشد. حتی فاصله بین میلگردها عموما بین 30 تا 60 سانتیمتر در نظر گرفته می شود. در مواقعی که برای برخی انواع طراحی های پیچیده رابیتس پذیرایی نیاز به سقف های داشته باشید این فاصله تا 30 سانتی متر کاهش می یابد. پس از نصب میلگردها خط تراز یکدست شده و نبشی های حمال بدان ها جوش داده می شود. برای ایجاد فرم دلخواه میلگردها فرعی نمره پایین  در فواصل 15 تا 25 سانتیمتر جوش داده می شود.

 

رابیتس کاری سقف آشپزخانه
نصب میلگردهای آویز سقف

 

نصب رابیتس سقف

پس از زیرسازی، توری رابیتس سقف بر روی میلگردها نصب می شود. برای محکم کردن نیاز به جوشکاری رابیتس است. استفاده از سیم های گالوانیزه موسوم به سیم رابیتس بندی مناسب تر است، در محل به هم رسیدن رابیتس باید حدود 7 تا 10 سانتیمتر همپوشانی داشته باشند و محل هم پوشانی توسط سیم رابیتس محکم شود. کنترل تراز از مهمترین بخش های رابیتس کاری سقف است. در صورتی که فاصله میلگردها زیاد باشد، باید از رابیتس هایی با وزن بالا استفاده شود تا از شکم دادن رابیتس ها پس از نصب جلوگیری به عمل آید.

 

گچکاری روی رابیتس سقف

پس از تکمیل رابیتس کاری ، نوبت گچکاری روی رابیتس سقف است. در این مرحله توری فلزی با گچ سفید پر می شود به نحوی که کل توری کاملا پوشیده شود. سپس با ملات سیمان و پودر سنگ پوشش داده می شود. در مرحله پایانی با ملات سیمان به صورت آستر روی آن قرار می گیرد. سطح نهایی باید کاملا صاف و آماده گچ بری و گچ پرداخت باشد.

 

گچکاری روی رابیتس
گچکاری روی رابیتس

  

قیمت رابیتس کاری

قیمت رابیتس کاری وابسته به عوامل متعددی است. یکی از اولین عوامل موثر، محل اجرای آن می باشد. بدین معنی که قیمت رابیتس کاری سقف با قیمت رابیتس کاری نما یا دیوار متفاوت است. متراژ کار نیز تعیین کننده هزینه های تمام شده خواهد بود. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت رابیتس کاری سقف ، دستمزد استادکار است. با افزایش مهارت استادکار دستمزد وی نیز افزایش می یابد. در برآورد هزینه های رابیتس کاری باید طرح اجرایی را نیز مد نظر قرار داد. هرچه طرح پیچیده تر باشد، هزینه اجرای آن نیز بالاتر است. قیمت رابیتس کاری سقف یا نما بسته به مهارت رابیتس کار و پیچیدگی طرح متفاوت است. نوع رابیتس نیز در هزینه های تمام شده رابیتس موثر است. اگر بسته به نوع کار مانند نمای سنگی از رابیتس با وزن بالا استفاده شود، هزینه های خرید مصالح بیشتر خواهد بود.

نظرات کاربران