کاشت میلگرد و بولت

کاشت میلگرد و بولت

تعداد ارائه دهنده ها

۱۸ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت کاشت میلگرد در بتن به روش کاشت، حجم پروژه، عمق و شرایط کاشت آرماتور وابسته است. قیمت کاشت میلگرد با چسب، به نوع و میزان چسب کاشت مصرفی هم بستگی دارد. عمق کاشت میلگرد در فونداسیون ، بتن و ... از مهم ترین پارامترهایی است که باید مدنظر قرار گیرد. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات کاشت آرماتور با بهترین کیفیت و بهینه ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

کاشت میلگرد و بولت

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
کلینیک فنی تخصصی بتن ایران

کلینیک فنی تخصصی بتن ایران

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

آشیان پی

آشیان پی

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

خانه بتن

خانه بتن

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

مارین سازه

مارین سازه

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۴

بتن برش

بتن برش

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

سازه برش

سازه برش

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

ام اس دی کو

ام اس دی کو

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

مادوی

مادوی

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۱

پایاژیک

پایاژیک

۴

location

رشت

phone

******۰۱۳۳۳

گروه فنی و مقاوم سازی بتن لاتکس

گروه فنی و مقاوم سازی بتن لاتکس

۳

location

اهواز

phone

******۰۶۱۳۳

مقاوم سازی آرین تیس

مقاوم سازی آرین تیس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

آریا رپیتون

آریا رپیتون

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

آرمان سازان

آرمان سازان

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

فاطر سازه ایرانیان

فاطر سازه ایرانیان

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

کاشت میلگرد و بولت

کاشت میلگرد و بولت عملی است که به منظور تقویت سازه، تغییر در نقشه اجرایی، افزایش ابعاد عضو سازه و یا اضافه کردن عضو جدید انجام می شود. استفاده از این روش امکان اتصال عضو بتنی جدید به بتن قدیمی و یا حتی اتصال عضو فولادی به بتنی را فراهم می نماید. کاشت آرماتور از کاربردی ترین روش های مورد استفاده برای مقاوم سازی و تقویت سازه است. در واقع از کاشت آرماتور به منظور تقویت بتن، اصلاح ابعاد اجزای سازه و یا افزودن بخش جدیدی به سازه استفاده می گردد. آنچه که در کاشت میلگرد در بتن بسیار حائز اهمیت است، طراحی و اجرای کاشت به نحوی است که مقاومت کششی بیشتر از مقاومت کششی میلگرد و بولت باشد.

 

کاشت میلگرد
 کاشت میلگرد

 

قیمت کاشت میلگرد در بتن

پیش از آغاز عملیات به استعلام قیمت کاشت میلگرد در بتن نیاز است. روش کاشت از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت کاشت میلگرد در بتن می باشد. حجم پروژه، عمق و شرایط کاشت آرماتور نیز بر روی هزینه های تمام شده تاثیرگذار خواهند بود. در روش کاشت میلگرد و بولت با استفاده از چسب، برند و کیفیت چسب هم تعیین کننده قیمت کاشت می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی به راحتی و به صورت آنلاین می توان قیمت کاشت میلگرد در بتن را استعلام نمود.

 

کاربرد کاشت میلگرد در بتن

از مهم ترین کاربردهای کاشت میلگرد در بتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان ایجاد دیوارهای جدید و بزرگتر کردن فضا با استفاده از روش کاشت میلگرد در فونداسیون
  • امکان تغییر نوع فونداسیون از منفرد به نواری و یا نواری به گسترده
  • تقویت صفحه ستون
  • امکان احداث جانپناه یکپارچه در صورت کاشت آرماتور در بام
  • مقاوم سازی و تقویت اعضای بتنی

 

کاشت میلگرد در فونداسیون

مهمترین بخش یک سازه اجرای فونداسیون آن است. هر چه مقاومت این بخش سازه بالاتر باشد اجرای سایر اجزای سازه آسان تر بوده و به علاوه سازه مستحکم تر خواهد بود. انواع فونداسیون ها شامل فونداسیون سطحی، عمیق و ویژه می باشد. انتخاب نوع فونداسیون به کار رفته در ساختمان با توجه به نوع خاک و وزن حدودی سازه انجام می شود. در بیشتر ساختمان ها از انواع پی های سطحی که شامل پی منفرد، نواری، شبکه ای و .. استفاده می گردد. کاشت میلگرد در فونداسیون با توجه به آیین نامه کاشت میلگرد در بتن ایران و همچنین مبحث ۹ مقررات ملی ساختمان تعیین می شود. کاشت میلگرد در فونداسیون سبب جلوگیری از واژگونی سازه در هنگام وقوع زلزله می شود.

 

کاشت میلگرد در بتن به منظور مقاوم سازی

به طور کلی بتن در فشار مقاومت بالایی دارد اما در کشش به سرعت فرو می پاشد. در مقابل فولاد از مقاومت کششی بالایی برخوردار است. از این رو برای رفع این نقص در سازه های بتنی از فولاد در قالب میلگرد استفاده می شود تا مقاومت سازه های بتنی بالاتر رود. در نتیجه به طور کلی با کاشت آرماتور مقاومت ساختمان افزایش می یابد.

 

نحوه کاشت میلگرد در بتن

کاشت میلگرد و بولت در بتن به سه روش کاشت با استفاده از مواد پایه سیمانی ، کاشت آرماتور با استفاده از چسب کاشت و یا کاشت با استفاده از مهار مکانیکی قابل انجام است. در مراحل کاشت میلگرد باید به این نکته توجه داشت که سوراخ ها باید خالی از هر گونه ماده اضافی مانند ذرات گرد و غبار و یا پس مانده ی ذراتی که هنگام خالی کردن سوراخ در آن باقی مانده، باشد. در غیر این صورت بعد از تزریق ملات و ماده چسبنده گیرش میلگرد با اطراف به اندازه کافی نخواهد بود و سبب کاهش مقاومت می شود.

 

کاشت آرماتور با مواد پایه سیمانی

به منظور کاشت میلگرد با مواد پایه سیمانی، ابتدا حفره ای با عمق تعیین شده در نقشه های اجرایی و با قطری بزرگتر از قطر میلگرد مصرفی (حدود ۵ میلی متر بزرگتر) ایجاد می کنند. بدین منظور از دریل و یا دستگاه کرگیری استفاده می شود. پس از آن حفره را تمیز کرده و گرد و غبار درون آن را با استفاده از دمنده هوا (یا دستگاه مکنده) و فرچه خارج می کنند.

 

کاشت میلگرد در بتن
جاگذاری میلگرد در حفره های ایجاد شده

 

در مرحله بعد، دو سوم از عمق حفره ایجاد شده را با ملات پر می کنند. ملات مورد استفاده، دارای مواد منبسط شونده و روان کننده می باشد. پس از پر کردن سوراخ، میلگرد و یا بولت را با فشار وارد حفره می کنند. برای دستیابی به نتیجه مطلوب تر، بهتر است که از آرماتور یا بولت آجدار استفاده گردد. آخرین مرحله از این روش کاشت بولت و میلگرد ، عمل آوری ملات تا رسیدن به مقاومت مورد نظر می باشد.

 

کاشت میلگرد با چسب

در این روش پس از حفر سوراخ و تمیز کردن آن، چسب کاشت میلگرد ، تزریق می شود. بدین منظور غالبا از چسب هیلتی استفاده می گردد. پس از آن میلگرد یا بولت را به صورت دورانی وارد حفره می کنند. این کار برای اتصال بهتر چسب کاشت میلگرد و آرماتور انجام می شود. برای کاشت آرماتور با چسب رزینی می توان از نوع سه جزئی و یا دو جزئی آن استفاده نمود. لازم به ذکر است که مواد بیرون ریخته از دورن حفره ها باید با استفاده از کاردک و یا ابزار مناسب دیگر زدوده شود. در نهایت نیز با توجه به درجه حرارت محیط، عمل آوری انجام می شود.

 

چسب کاشت میلگرد
 میلگرد کاشته شده با چسب هیلتی

 

هنگام کاشت میلگرد باید توجه داشت که مقدار آب و چسب به کار رفته متناسب باشد. اگر مقدار آب کمتر یا بیشتر باشد چسبندگی به اندازه لازم نخواهد بود و سبب کاهش پیوند و شکستگی آن خواهد شد. پس از تزریق آب و چسب به مدت زمان ۲۴ الی ۴۸ ساعت اجازه گیرش داده می شود. توجه داشته باشید که میلگردها قبل از کاشته شدن باید با ضد زنگ پوشانده شوند.

 

کاشت آرماتور با استفاده از مهار مکانیکی

مراحل ابتدایی این روش کاشت آرماتور ، همانند کاشت با مواد پایه سیمانی و چسب کاشت است. با این تفاوت که در این روش قطر حفره ها کوچکتر از دو روش ذکر شده می باشد. قطر حفره های ایجاد شده باید در حدود ۲ تا ۳ میلی متر بزرگتر از قطر میلگرد و بولت باشد. در ادامه میلگرد یا بولت را با مهار مکانیکی وارد حفره می کنند. مهار مکانیکی ، وسیله ای مخروطی شکل با یک غلاف چاکدار است. با چرخاندن پیچ بالای میلگرد و بولت ، قسمت استوانه ای چاکدار باز شده و به جدار سوراخ می چسبند.

 

ضوابط کاشت میلگرد و بولت

در کاشت بولت و میلگرد رعایت ضوابط زیر الزامی است:

  • پیش از اقدام به کاشت آرماتور باید ابعاد مقطع بتنی، مقاومت فشاری بتن و نوع باربری آن از نظر فشاری یا کششی بودن بررسی شود.
  • بررسی بتن از نظر وجود ترک یا ریز ترک، بسیار حائز اهمیت است.
  • عمق کاشت میلگرد در فونداسیون و سایر اعضای بتنی ، با توجه به فواصل کاشت، قطر میلگرد و بولت ، ضوابط کاشت میلگرد در آیین نامه و ... تعیین گردد.
  • بتنی که قرار است عملیات کاشت در آن انجام شود، باید کاملا خشک باشد.
  • زمان عمل آوری با توجه به درجه حرارت محیط تعیین شده و بارگذاری باید پس از طی شدن این زمان صورت پذیرد.

 

کاشت بولت
 کاشت بولت

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

دارا ساوایی

سلام کاشت میلگرد و بولت در کدوم مرحله از ساختمان سازی انجام میشه ؟

دارا ساوایی

سلام کاشت میلگرد و بولت در کدوم مرحله از ساختمان سازی انجام میشه ؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما