نصب کلایمر (داربست معلق)

نصب کلایمر (داربست معلق)

دسته بندی

داربست

تعداد ارائه دهنده ها

۷ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

نصب کلایمر (داربست معلق)

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
شرکت نماشویی بهاری

شرکت نماشویی بهاری

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

ارتفاع نوردان ایران

ارتفاع نوردان ایران

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

سازه گستر سهند

سازه گستر سهند

۵

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۵

داتام کلایمر

داتام کلایمر

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۶

کلایمر

کلایمر

۴

location

کرج

phone

******۰۹۱۲۵

داربست چهل ستون

داربست چهل ستون

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

نصب کلایمر (داربست معلق)

کلایمر (Climber) یا داربست معلق نوعی از داربست است که برای دسترسی به ارتفاعات بالا به منظور انجام نماسازی ، شست و شوی نما ، تعمیر و ... مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه کلایمر در برج ها و ساختمان های بلند مرتبه کاربرد گسترده ای دارد. در واقع کلایمر جایگزین داربست های معمولی است. از مهم ترین مزایای نصب کلایمر ، می توان به سرعت و ایمنی بالای آن اشاره نمود.

به طور کلی کلایمر دارای یک کابین مدولار قابل تنظیم، دو عدد وینچ کشنده و ترمز می باشد. موتورهای وینچ به کمک سیم بکسل به پایه های نگهدارنده آن وصل می شوند. در مواقع اضطراری ترمز از سقوط دستگاه جلوگیری می نماید. 


انواع کلایمر

کلایمرها در ظرفیت ها و مدل های مختلفی عرضه می گردند. از انواع کلایمر می توان به کلایمر برقی و کلایمر دستی اشاره نمود. همچنین از نظر حرکتی به دو دسته کلایمر با حرکت عمودی و کلایمر با حرکت عمودی-جانبی تقسیم بندی می گردند. بنابراین به منظور استفاده از کلایمر ، می توان بر حسب نیاز اقدام به خرید و یا اجاره کلایمر نمود. در ادامه به معرفی انواع آن پرداخته شده است.


 نصب کلایمر
کلایمر با قابلیت حرکت افقی


کلایمر دستی

این نوع کلایمر مجهز به یک پدال دستی است که کارگران به منظور جابه جایی به کمک نیروی دست ان را به حرکت در می آورند. در صورت نصب کلایمر دستی ، سرعت جابه جایی نسبت به نوع برقی کاهش می یابد. همچنین از ظرفیت کمتری نیز برخوردار می باشند. اما هزینه آن کمتر از کلایمر برقی است. نصب کلایمر دستی غالبا در سازه های با ارتفاع کم (حدود ۴ طبقه) انجام می شود.

کلایمر برقی

کلایمر برقی مجهز به جعبه فرمان و تابلوی برق بوده و با فشردن یک دکمه شروع به حرکت می کند. در این نوع کلایمر از تابلو برق به منظور هدایت دستگاه و کنترل آن استفاده می گردد. در درون تابلو برق های دستگاه کلایمر از انواع سیستم های ایمنی و حفاظتی استفاده می شود. استفاده از کلایمرهای برقی از سهولت بیشتر برخوردار است و کار با آن بسیار راحت می باشد.

کلایمر با حرکت عمودی

همان طور که از نام این کلایمرها بر می آید؛ حرکت آنها تنها در جهت عمودی است. این دسته از کلایمرها خود به چند نوع تقسیم بندی می گردند. در نوع اول آن ، پایه های دستگاه در بالای ساختمان قرار می گیرد. این پایه ها به کمک سیم بکسل به موتور وینچی که در داخل سبد کلایمر تعبیه شده است، متصل می گردند. 

در نوع دوم از ریل هایی که به صورت عمودی بر روی زمین نصب شده است، بهره می جویند. این ریل ها به کمک مهارهایی بر روی بدنه سازه متصل می شوند. حرکت عمودی دستگاه به کمک این ریل ها امکان پذیر می گردد. 

کلایمر با حرکت عمودی-جانبی

به منظور فراهم نمودن حرکت عمودی-جانبی کلایمرها ، در قسمت بالای ساختمان ریلی تعبیه می گردد. از جمله مزیت های این نوع کلایمر نسبت به کلایمرهای با حرکت عمودی، قابلیت دسترسی بیشتر آن می باشد.


اجاره کلایمر
نصب ریل در قسمت بالای ساختمان


نکات نصب کلایمر و استفاده از آن

به منظور حفظ ایمنی کاملا کارگران و اشخاص استفاده کننده از کلایمر ، لازم است که بازدیدهای دوره ای از آن توسط کارشناسان مجرب صورت پذیرد. سرویس منظم و به موقع دستگاه کلایمر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام اجاره و یا خرید کلایمر ، توجه به سلامت قطعات مورد استفاده در نصب کلایمر بسیار مهم و ضروری می باشد.


مزایای نصب کلایمر

مهم ترین مزایای نصب کلایمر به شرح زیر می باشد:

  • ایمنی بسیار بالا
  • فراهم نمودن امکان جابه جایی تجهیزات و افراد به محل مورد نظر
  • سهولت در جابه جایی و دسترسی
  • کاربری آسان
  • افزایش سرعت انجام کار
  • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آسان
  • توجیه اقتصادی مناسب


انواع کلایمر
استفاده از کلایمر برای شست و شوی نمای شیشه ای ساختمان


قیمت کلایمر

قیمت کلایمر با توجه به نوع آن متفاوت است. بدیهی است که قیمت دستگاه کلایمر دستی با نوع برقی آن یکسان نخواهد بود و ارزان تر است. قیمت دستگاه کلایمر با توجه به نحوه حرکت آنها نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر این قیمت خرید کلایمر با اجاره آن نیز متفاوت است. بنابراین پیش از اقدام به خرید و یا اجاره کلایمر باید جوانب مختلف را از نظر صرفه اقتصادی سنجید و سپس اقدام به خرید و یا اجاره آن نمود. اما به طور کلی نصب کلایمر برای سازه های بلندمرتبه و برج ها ، نسبت به نصب داربست مقرون به صرفه تر می باشد. 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نوید احمدی

هزینه اجرای نصب کلایمر به چه عواملی بستگی داره آیا امکان اجاره این مدل داربست وجود داره؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما