نصب موکت

نصب موکت

دسته بندی
اجرای کفپوش
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب موکت

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

مشهد

******۰۹۱۵۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۰

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۵۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب موکت

موکت یکی از کفپوش های رایجی است که از قدیم در خانه ها مخصوصا اتق خواب استفاده می شود. نصب موکت فرایند ساده ای دارد، بنابراین می توان با آموزش اولیه خود به نصب موکت پرداخت. در هر صورت معمولا فروشندگان موکت ، خود نصابان ماهری دارند که می توان از آنها کمک گرفت. 

 

ویژگی های موکت

در فضاهایی که کف زمین سرد است موکت گزینه خوبی برای کفپوش است زیرا موکت کفپوش گرم محسوب می شود و مانند سرامیک و سنگ سطح سردی ندارد. یکی از مشکلاتی که موکت برای کاربران فضا ایجاد می کند، تشدید آلرژی است. زیرا گرد و خاک مابین پرزهای آن نفوذ کرده و هنگام راه رفتن در هوا پخش می شود. موکت از جمله کفپوش هایی است که راه رفتن بر روی آن باعث ایجاد آلودگی صوتی نمی شود. تمیز کردن موکت خود سختی هایی دارد و نسبت به سایر کفپوش ها زمان بر است. لکه های ایجاد شده روی موکت به سختی پاک می شوند. نصب موکت فرشی بر خانه هایی که کودکان و سالمندان در آن زندگی می کنند، مناسب است، زیرا عوارض زمین خوردن را کاهش می دهد.

 

انواع موکت

موکت ها از لحاظ کاربری فضا در دو دسته کلی موکت اداری و موکت معمولی مخصوص منازل مسکونی تولید می شوند. آنچه در این مطلب بدان پرداخته شده است، موکت معمولی منازل است.

 

دستمزد نصب موکت


انواع موکت، از راست: کبریتی، فرشی
 

 

از نظر نوع بافت موکت انواع مختلفی دارد که می توان به موکت تافتینگ (پرز بلند یا فرشی) و موکت نمدی و کبریتی اشاره کرد. موکت تافتینگ یا فرشی به دو صورت کات پایل یا پرزدار و لوپ تولید می شود که برش نوع لوپ بهتر است توسط نصاب ماهر انجام شود. زیرا در صورت برش غیرحرفه ای بافت موکت نخ کش شده و باعث ایجاد درز در موکت می شود. نصب موکت فرشی نسبت به نوع نمدی و کبریتی به دقت بالایی نیاز دارد. موکت فرشی به دلیل داشتن پرزهای بلند به حساسیت بیشتری در برش دارند. در روش نصب موکت بدون چسب، از موکت نمدی یا کبریتی استفاده می شود.

 

نصب موکت راه پله

نصب موکت راه پله به دو روش آبشاری و کلاه فرانسوی انجام می شود. در روش آبشاری که روش ساده ای نسبت به روش کلاه فرانسوی است، بدون در نظر گرفتن فرم پیش آمدگی گام پله ها موکت روی پله به صورت قائمه تا زده شده و نصب می شود. روش کلاه فرانسوی به دقت و مهارت بالا نیاز دارد و موکت با فرم پیش آمدگی لبه پله تا زده شده و نصب می شود.

 

قیمت نصب موکت


روش نصب موکت راه پله، از راست: آبشاری، کلاه فرنگی
 

برای نصب موکت راه پله ، بهتر است از موکت های ضخیم استفاده شود و موکت توسط چسب یا تسمه های فلزی بر روی پله ها ثابت شود. زیرا در صورت ثابت نبودن احتمال سرخوردگی و سقوط افراد وجود دارد. در ادامه با مراحل نصب موکت بیشتر آشنا می شویم:

 

هزینه نصب موکت پله


میله های نگهدارنده موکت پله

 

نحوه نصب موکت

نصب موکت در گوشه ها و کناره دیوار ها نیازمند دقت بالاست. اگر از موکت های ضخیم استفاده می شود، نیازی به چسباندن موکت بر روی زمین نیست و اگر از موکت های نازک استفاده می شود بهتر است روی زمین چسبانده شوند. اگر موکت در فضاهای پر تردد نصب می شود بهتر است روی کف چسبانده شود. 

 

نصل موکت راه پله


نحوه نصب موکت

 

مرحله اول- زیرسازی

قبل از اقدام به نصب موکت باید از تراز بودن سطح کار مطمئن بود. اگر سطح کار به هر دلیلی دارای پستی و بلندی است، باید به تراز کردن سطح پرداخت. برای زیرسازی موکت بهتر است از ترکیب سیمان، پودر سنگ و چسب بتن استفاده شود. این ترکیب را در آب شل کرده و در قیمت های ناهموار به کمک کاردک کشیده می شود. روش دیگری برای زیرسازی موکت وجود دارد. این روش بدین صورت است که ابتدا ناهمواره ها با ملات ماسه و سیمان پر می شود، سپس روی سطح با چسب چوب صاف و یکدست می شود. اگر کف کفپوش دیگری چون سرامیک دارد نیازی به زیرسازی نیست و باید مستقیما سراغ چسباندن آن رفت.

 

مرحله دوم- اندازه زدن موکت

پس از زیرسازی ابعاد فضا اندازه گیری می شود و بهتر است ابعاد کمی دست بالا در نظر گرفته شوند و مقدار اضافی آن را پس از پهن کردن و اندازه زدن برش داد.

 

مرحله سوم- چسب زدن

مرحله سوم چسب زدن روی سطح است. چسب فوری یا صنعتی به وسیله قلمو و یا کاردک، روی زمین پخش می شود. مدتی باید منتظر بود تا چسب کمی خشک شود. اگر نصب موکت با چسب فوری انجام می شود نکات ایمنی مربوط به آتش سوزی باید رعایت شود، زیرا این چسب ها بر پایه تینر هستند و به سادگی دچار آتش سوزی می شوند. 

 

نحوه نصب موکت


نصب موکت با چسب فوری
 

اگر نصب موکت توسط افراد مبتدی انجام می شود بهتر است با چسب دوطرفه دو یا پنج سانتی متری چسبانده شود.

 

انواع نصب موکت


نصب موکت با چسب دوطرفه
 

 

مرحله چهارم- پهن کردن موکت

در هنگام پهن کردن موکت ها دقت شود که جهت خواب قطعات یکی باشد و در جهت عمود بر هم نصب نشود. 

 

مرحله پنجم- چسباندن موکت

چسباندن موکت از لبه دیوار آغاز می شود. حساس ترین قسمت نصب موکت لبه های دیوارهاست. ابتدا باید لبه های دیوار را به چسب آغشته کرده و با اتو کمی چسب حرارت داده می شود. اندازه دقیق با گچ روی موکت مشخص می شود. سپس موکت ها در کناره دیوارها قرار داده شده و فشار داده می شود. برخی مواقع برای ثابت کردن موکت به لبه های دیوار از منگنه استفاده می شود. اگر عرض فضا به گونه ای است که از چند موکت کنار هم استفاده می شود لبه های دو موکت مجاور هم نیز باید به دقت به هم چسبانده شود.

 

نصب موکت پله


پخش چسب با قلمو جهت نصب موکت
 

 

مرحله ششم- برش مقدار اضافی موکت

بعد از چسباندن موکت مقدار اضافی آن با کاتر تیز برش داده می شود. دقت شود که بهتر است برش موکت از قسمت پشت انجام شود. 

 

نصب موکت


برش مقدار اضافی موکت با کاتر
 

 

هزینه نصب موکت

همان طور که پیشتر ذکر شد نصب موکت مراحل ساده ای دارد و تقریبا پایین ترین هزینه نسبت به کفپوش های دیگر دارد. با این حال اگر فضا نیازی به زیرسازی ندارد، به راحتی می توان خود اقدام به نصب موکت کرد. از موارد تاثیرگذار در دستمزد نصب موکت می توان به فرم گوشه ها، زمانبر بودن اندازه زدن و برش، زیرسازی کف و نوع چسب استفاده شده اشاره کرد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حسین شفیعی

سلام موادی که برای حالت گرفتن موکت به پشت موکت میزنن چیه؟

مردانیان

در نصب موکتبرای راه پله که با گیره هستش خیلی زود چسپ گیره ها کنده میشه شما روش بهتری سراغ دارید؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما