نصب لوستر

نصب لوستر

دسته بندی
نورپردازی داخلی
تعداد ارائه دهنده ها
۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

نصب لوستر

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب لوستر

لوستر از مهم ترین وسایل دکوراسیون ساختمان است که تنها وظیفه روشنایی فضا را بر عهده ندارد بلکه از اجزای مهم در زیبایی شناسی محیط به حساب می آید. بنابراین باید در انتخاب و نحوه نصب لوستر توجه کافی انجام شود تا از پرداخت هزینه بی مورد جلوگیری شود. 

 

 

عوامل زیادی مانند میزان نور، اندازه فضا و وسایل در انتخاب محل نصب لوستر تاثیرگذار است. انتخاب لوسترهای بزرگ برای فضاهای بسیار کوچک با ارتفاع کم و یا برعکس می تواند تا حد زیادی از زیبایی محیط بکاهد. علاوه بر آن محل قرارگیری آن باید متناسب با دکوراسیون منزل باشد. برای مثال در اتاق نشیمن دارای میز ناهارخوری، نصب لوستر بایستی در بالای میز انجام شود. لازم به ذکر است که سبک نورپردازی باید با سبک دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشد. 

 

 طریقه نصب لوستر
ارتفاع مناسب نصب لوستر سقفی در اتاق پذیرایی

 

نکته بسیار مهم پیش از نصب لوستر ، توجه به توانایی سقف در تحمل وزن آن است. به ویژه برای ساختمان هایی که سقف کاذب دارند. به طوری که حداکثر وزن مجاز برای آویز سقف کاذب حدود 10 کیلوگرم است لوسترهایی با وزن بیشتر، باید به سقف اصلی نصب شوند. چرا که عدم توجه به این نکته می تواند منجر به خسارت های جبران ناپذیری شود و هزینه زیادی به همراه داشته باشد. 

 

نصب لوستر سقفی

نصب لوستر سقفی متناسب با کابرد و اندازه فضا، در ارتفاع مختلف انجام می شود. به طوری که برای فضاهایی با ارتفاع مناسب این کار می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای تامین روشنایی و زیبایی باشد. نزدیک بودن بیش از حد لوستر به زمین یا سقف باعث می شود که پخش نور در فضا به خوبی انجام نشود. بنابراین ارتفاع مناسب نصب لوستر سقفی در بخش های مختلف ساختمان عبارت است از:

  • راهروی ورودی: حداقل ۲ متر تا کف. 
  • بالای میز غذاخوری: حدود ۷۵ تا ۸۵ سانتی متر تا میز.
  • سرویس بهداشتی: با ارتفاع حداقل یک متر از سرویس.
  • حمام: فاصله ای حدود ۲.۵ متر بالاتر از وان.

 

نصب لوستر دیواری

نصب انواع لوستر دیواری

 

طریقه نصب لوستر سقفی

سهل انگاری در نصب لوستر سقفی به دلیل سنگین بودن و همراه بودن آن با قطعات تیز و خطرناک می تواند خطر جانی و مالی به همراه داشته باشد. بنابراین لازم است تا این کار به صورت اصولی طبق مراحل زیر انجام شود. 

مرحله اول

اولین قدم سر هم بندی لوستر و کنار هم قرار دادن قطعات است. چرا که این کار پس از نصب، در بسیاری از موارد متناسب با نوع لوستر سخت و یا حتی غیرممکن است.

 

نصب لوستر سقفی
نصب لوستر سقفی

 

مرحله دوم

نصب لوستر سقفی به قلاب های مخصوص دارای چنگک انجام می شود. پیش از انجام نصب، طول زنجیر باید اندازه گیری شود. در صورتی که ارتفاع آن برای فضای مورد نظر زیاد باشد باید تعداد حلقه های زنجیر کم تری استفاده شود.

مرحله سوم

پس از اتصال لوستر به قلاب، نوبت به سیم کشی لوستر می رسد. با توجه به تک پل و دو پل بودن کلید، سیم کشی نیز متفاوت خواهد بود. برای نصب لوستر دو پل ، به سه ترمینال نیاز است که سه سیم برق شامل یک سیم نول و دو سیم فاز روی سقف وجود دارد. بنابراین کافی است تا سیم های فاز (قرمز رنگ) و نول موجود در سقف به سیم های فاز و نول لوستر متصل شوند. برای کلید تک پل به دو ترمینال فاز و نول نیاز است که در این حالت کافی است تا تنها سیم های فاز و نول به هم متصل شوند.

 

سیم کشی لوستر
سیم کشی لوستر سقفی

 

مرحله چهارم

در این مرحله سیم کشی لوستر در داخل زنبق قرار داده می شود تا زیبایی آن حفظ شود. توجه به محکم و چفت بودن چراغ در این مرحله بسیار اهمیت دارد.

طریقه نصب لوستر دیواری

نصب لوستر دیواری و دیوارکوب ها می توان انتخاب مناسبی برای دکوراسیون داخلی، راه رو ها و یا حتی راه پله ها باشد. این کار باید متناسب با ابعاد و نوع سقف انجام شود. در بسیاری از موارد کلید روشنایی و سیم کشی مربوط به آن از قبل در ساختمان کار گذاشته شده است. به همین دلیل توصیه می شود که در محل چراغ ها به دلخواه تغییر صورت نگیرد. با این حال در صورتی که روی دیوار قلاب مخصوص نصب لوستر دیواری تعبیه نشده باشد لازم است تا برای نصب، پس از سوراخ کردن دیوار با دریل، عملیات رول پلاک انجام شود. 

 

خرید دیوارکوب
نصب لوستر دیواری در نورپردازی

هزینه نصب لوستر

انتخاب نوع و سبک نورپردازی وابسته به نوع فضا و سلیقه افراد است. از طرفی همان طور که گفته شد نصب لوستر در دو نوع دیواری و سقفی انجام می شود که متناسب با آن هزینه نصب لوستر نیز متفاوت خواهد بود. چرا که این کار در انواع سقف ها و دیوارهای گچی یا بتنی نیاز به تخصص و توجه زیادی دارد.

 

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

امید عثمانی

سلام ، ارتفاع مناسب برای نصب لوستر سقفی در بخش های مختلف ساختمان رو از روی چه مقیاسی تعیین می‌کنند مثلا ذکر شده برای نصب لوستر در راهروی ورودی حداقل ارتفاع ۲ متر تا کف باید رعایت بشه؟؟

شیوا

نصب لوستر حداکثر تا چه ارتفاعی امکان دارد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما