نصب اسپیس فریم (نمایشگاهی)

نصب اسپیس فریم (نمایشگاهی)

دسته بندی
داربست
تعداد ارائه دهنده ها
۱۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت اسپیس فریم به متراژ کار، دستمزد نصاب، دوره نصب و خدمات پس از نصب وابسته است. نصب اسپیس فریم غالبا در نمایشگاه ها انجام شده و از این رو به آن اسپیس فریم نمایشگاهی نیز گفته می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات نصب و اجاره اسپیس فریم با بهینه ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب اسپیس فریم (نمایشگاهی)

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۵

location

تهران

******۰۹۳۷۱

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

کرج

******۰۹۱۲۰

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب اسپیس فریم

اسپیس فریم (Space Frame) نوعی داربست می باشد که غالبا به منظور ساخت غرفه و نمایشگاه در فضای آزاد مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو به آن داربست نمایشگاهی نیز گفته می شود. نصب اسپیس فریم به وسیله اتصالاتی به نام قفل یا بست اسپیسی صورت می پذیرد. به طور کلی از این نوع داربست در ساخت انواع سازه های موقت همچون نمایشگاه ها ، سوله های موقت ، استیج ، قاب نگهداری بنر و ... استفاده می گردد. نصب اسپیس فریم در عرض تا بیست متر و در طول بی نهایت امکان پذیر می باشد.

 

نصب اسپیس فریم
اسپیس فریم نمایشگاهی

 

قیمت اسپیس فریم

قیمت اسپیس فریم با توجه به کیفیت مواد اولیه ، نوع پوشش ، متراژ ، دستمزد نصب ، خدمات پس از نصب ، دوره زمانی و ... مشخص می گردد. به طور کلی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت اسپیس فریم قیمت روز آهن می باشد. همچنین هزینه حمل و نقل نیز از دیگر عوامل موثر بر هزینه نصب اسپیس فریم است.

 

انواع نصب اسپیس فریم از نظر نوع مصالح

برای ساخت اسپیس فریم می توان از لوله های آلومینیومی و سبک استفاده کرد. اما گاهی با توجه به قیمت بیشتر آلومینیوم، از آهن برای ساخت آن استفاده می گردد. در این حالت پس از برش لوله ها در ابعاد مورد نظر و اتصال لوله ها به یکدیگر، آنها را برای آبکاری به درون دیگ آبکاری انتقال می دهند. این امر در نهایت براق و صیقلی شدن سطح اسپیس را در پی دارد.

از آنجایی که مقاومت اسپیس فریم های آبکاری شده در برابر آب و هوا نسبت به نوع آلومینیومی آن بیشتر می باشد، لذا برای سازه هایی که مستقیما در معرض آب، باد و یا تابش نور خورشید قرار دارند، استفاده از این اسپیس فریم مناسب تر است. در مقابل، اسپیس فریم های آبکاری شده از وزن بیشتری نسبت به نوع آلومینیومی آن برخوردارند که این موضوع یکی از نقاط ضعف این دسته از اسپیس فریم ها محسوب می گردد. اما نوع آلومینیومی آن از وزن کمی برخوردار بوده و علاوه بر این ضد زنگ نیز می باشند.

 

نصب اسپیس فریم
اجرای اسپیس فریم به صورت کرو

 

مراحل نصب اسپیس فریم

به منظور نصب اسپیس فریم در محل، ابتدا طراحی اسپیس فریم انجام شده و سپس اقدام به اجرای آن می نمایند. شایان ذکر است که روش نصب اسپیس فریم با توجه به جزئیات استفاده از آن تعیین می گردد. بر این اساس روش های نصب اسپیس فریم شامل روش داربستی ، روش آسانسور ، روش مونتاژ بلوک و ... می باشد. 

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید، برای نصب اسپیس فریم از بست استفاده می گردد. از مهم ترین نکات در انتخاب اتصالات اسپیس فریم ، وزن سازه می باشد که بر اساس ارتفاع سقف ، متراژ و تعداد ستون ها تخمین زده می شود. در صورت جدا بودن سازه های ساخته شده با اسپیس فریم از یکدیگر ، باید آنها را با استفاده از اتصالات مناسب به زمین متصل نمود. همچنین در صورت بیشتر بودن ارتفاع سازه از حالت عادی می توان از طناب های پلاستیکی ، کنافی و یا فلزی به عنوان حامی استفاده کرده و از این طریق امنیت اسپیس فریم را بالا برد. 

در برخی پروژه ها از پوشش هایی همچون چادر ، ایرانیت و ... به عنوان پوشش نهایی در نصب اسپیس فریم استفاده می کنند.

 

نصب اسپیس فریم
نصب اسپیس فریم

 

مزایای نصب اسپیس فریم

مزایای نصب اسپیس فریم به شرح زیر می باشد:

  • سهولت نصب اسپیس فریم و همچنین باز کردن آسان آن
  • حمل و نقل آسان اسپیس فریم و عدم نیاز به جرثقیل و لیفتراک برای جا به جایی آن
  • امکان اجرا در اشکال گوناگون
  • وزن کم اسپیس فریم و قابلیت حمل توسط کارگران
  • ارزان تر بودن نصب اسپیس فریم نسبت به سایر روش های مشابه
  • بالا بودن استقامت و پایداری آن

 

نصب اسپیس
اجزای اسپیس فریم

 

خرید و اجاره اسپیس فریم

بین گزینه خرید و اجاره اسپیس فریم ، غالبا اجاره آن مقرون به صرفه تر می باشد. به ویژه در صورت نداشتن نیاز دائمی به سازه اسپیس فریم ، اجاره آن مناسب تر است. زیرا اسپیس فریم حجم بالایی داشته و تعبیه محل مناسب نگهداری آن نیز یکی دیگر از معضلات خرید اسپیس فریم محسوب می گردد. اما در صورت استفاده طولانی مدت از اسپیس فریم و یا استفاده مکرر از آن ، خرید اسپیس فریم مقرون به صرفه تر می باشد.

 

نصب اسپیس فریم
نصب اسپیس نمایشگاهی

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

کامران قادری

چه عواملی موجب به اختلال یا بروز مشکل در هنگام یا پس از نصب اسپیس فریم میشه؟

علی مرادی

نصب اسپیس فریم به صورت دائم هم امکان دارد؟

قبادی

هزینه اجاره و نصب اسپیس فریم (نمایشگاهی) برای یک هفته نمایشگاه چقدر است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما