آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای

دسته بندی
نصب آسانسور
تعداد ارائه دهنده ها
۷۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت آسانسور شیشه ای گرد پانوراما ، به ضخامت شیشه مورد استفاده و تعداد لایه‌ های آن، قدرت موتور و نوع سیستم محرک و نحوه اجرای آن بستگی دارد. به طور کلی قیمت آسانسور پانوراما شیشه اي به دلیل زیبایی خاص و تاثیر آن روی نمای ساختمان، نسبت به اسانسور های دیگر بیشتر است.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

نصب آسانسور شیشه ای پانورامیک

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

کرج

******۰۹۱۲۳

۵

location

یزد

******۰۳۵۳۵

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

کرج

******۰۹۱۲۵

۵

location

تهران

******۰۹۰۱۹

۵

location

ایلام

******۰۸۴۳۳

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۳

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای در انواع مدل های گرد و پانوراما از جذابیت بالایی برخوردار است و برخلاف ظاهر آن امنیت بالایی را نیز برای استفاده کنندگان فراهم می کند. در واقع مکانیزم آسانسور های شیشه ای پانوراما مشابه اسانسور های معمولی است. اما طراحی ویژه کابین این آسانسور ها چشم انداز مناسبی را برای استفاده کنندگان فراهم می سازد که واژه پانوراما نیز به این ویژگی اشاره دارد. همچنین آسانسور شیشه ای گرد پانوراما عمدتا در ساختمان های با ارتفاع متوسط، رستوران ها، مجتمع های تجاری، فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای خانگی نصب و اجرا می شود. قیمت آسانسور شیشه ای پانوراما متناسب با نوع شیشه مورد استفاده و همچنین ابعاد آن متغیر است. استفاده از آسانسور شیشه ای کوچک در بیرون ساختمان به دلیل داشتن نمای باز به محیط بیرون بسیار رایج است. در ادامه قیمت آسانسور شیشه ای گرد پانوراما و عوامل موثر بر آن مورد بررسی قرار گرفته است.

آسانسور شیشه ای گرد
آسانسور شیشه ای کوچک پانوراما

 

قیمت آسانسور شیشه ای

قیمت آسانسور شیشه ای گرد پانوراما ، به ضخامت شیشه لمینت مورد استفاده و تعداد لایه‌ های آن، قدرت موتور و نوع سیستم محرک و نحوه اجرای آن بستگی دارد. به طور کلی قیمت آسانسور پانوراما به دلیل زیبایی منحصر به‌ فرد و تاثیر آن بر روی نمای ساختمان، نسبت به آسانسور های معمولی بیش تر است. علاوه بر آن استفاده از آسانسورهای شیشه ای در بیرون ساختمان ها به ویژه ساختمان های قدیمی بسیار کاربردی است. چرا که در این حالت با توجه به ضرورت نصب اسانسور ، استفاده از نمونه شیشه اي گرد موجب زیبایی فضا می شود.

آسانسور شیشه ای و مراحل نصب

سیستم محرکه در آسانسور شیشه ای گرد پانوراما می تواند از نوع کششی و یا هیدرولیک باشد. البته در ساختمان های مرتفع که سرعت بالا مورد نیاز است، امکان نصب آسانسور پاناروما با استفاده از سیستم هیدرولیکی وجود نداشته و از سیستم های کششی استفاده می شود. اما استفاده از سیستم هیدرولیک در آسانسور شیشه ای ساختمان های کم ارتفاع با استقبال زیادی همراه شده است. چرا که سیستم‌ های هیدرولیک به سیم بکسل و وزنه تعادل نیاز ندارند و اصولا در آسانسور پانوراما همواره سعی می ‌گردد تا تجهیزات مکانیکی و برقی در معرض دید قرار نگیرند، لذا در این سیستم رعایت این نکته با سهولت بیش تری همراه است. در ادامه مراحل نصب آسانسورهای شیشه ای گرد بررسی می شود.

  • نصب ضربه گیر

اولین گام جهت اجرای آسانسور شیشه ای گرد پانوراما ، نصب ضربه گیر در کف چاله آسانسور است. ضربه گیر وسیله ‌ای ارتجاعی است که برای جلوگیری از برخورد کنترل نشده کابین یا وزنه تعادل به کف چاهک ، تعبیه می ‌شود. 

  •  آهن کشی

در گام بعدی آهن کشی دیواره اسانسور شیشه ای گرد و نصب ریل ها در دستور کار قرار می گیرد. البته لازم است دقت شود که ریل ها حساس ترین قطعات مکانیکی آسانسور هستند و چناچه دقت کافی در حمل و نقل، نصب و نگهداری آن ها لحاظ نگردد، کیفیت حرکت آسانسور به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. پس از آهن کشی آسانسور شیشه ای گرد پانوراما ایجاد حایل اطراف چاهک صورت می گیرد. اما برخلاف آسانسور های معمولی که اطراف چاه دیوار کشیده می شود، در آسانسور پاناروما عمدتا از شیشه جهت ایجاد نمای مناسب استفاده می شود. البته تعیین وجوهی از کابین که لازم است به صورت پانوراما باشد، کاملا بستگی به شرایط چاله آسانسور و پیشنهاد طراح دارد. 

آسانسور شیشه ای گرد و سیم کشی

گام بعدی نصب و اجرای آسانسور شیشه ای پانورامیک ، ساخت شاسی موتور و نصب آن در موتورخانه است. در نهایت نیز پس از سیم کشی آسانسور ، نصب تابلو فرمان، کابل کشی موتور آسانسور ، ساخت و نصب قفل های درب آسانسور ، نصب درب کابین و نصب شاسی داخل کابین ، نصب آسانسور شیشه ای گرد پانوراما به اتمام می رسد. همچنین پس اتمام فرآیند نصب ، لازم است صحت عملکرد اسانسورهای شیشه ای توسط تکنسین های مربوطه تایید گردد. همچنین با توجه به اینکه ظرافت در آسانسور پاناروما بسیار حائز اهمیت می باشد و به عبارتی در رده آسانسور های لوکس قرار می گیرد، بنابراین لازم است از در معرض دید قرار گرفتن قطعات برقی و مکانیکی تا حد امکان جلوگیری نمود. از طرفی در آسانسور های نصب شده در فضای آزاد که شرایط محیطی غیر عادی نظیر باد شدید، باران، برف و یا یخبندان قابل پیش بینی است، لازم است پوشش کامل برای آسانسور شیشه ای گرد منظور گردد.

 

آسانسور پاناروما نصب شده در نمای بیرونی ساختمان
آسانسور شیشه ای کوچک در بیرون ساختمان

آسانسور پانوراما

کابین آسانسور پانوراما عمدتا از جنس لمینت ساخته می شود. شیشه لمینت یکی از انواع شیشه های ایمنی می باشد که از کنار هم قرار گرفتن دو یا چند لایه شیشه تخت که توسط لایه میانی PVB به یکدیگر متصل شده اند، ساخته می شود. در این فرایند لایه PVB باعث پیوستگی شیمیایی و فیزیکی شیشه می گردد. به طوری که این لایه میانی، پیوستگی شیشه را در هنگام شکست حفظ نموده و در برابر صوت نقش عایق را ایفا می کند. همچنین با توجه به استاندارد ملی 1-6303 این شیشه مقاومت و استحکام لازم در برابر نیروی تنشی ۳۰۰ نیوتن به ازای هر ۵ سانتی متر مربع را دارا می باشد. 

در آسانسور شیشه ای گرد پانوراما ، کابین با توجه به ابعاد و شرایط آسانسور می تواند به صورت مربع، مستطیل، گرد و یا بیضی طراحی و ساخته شود. چنانچه کابین اسانسور از نوع شیشه اي گرد و یا بیضی ساخته شود با توجه به این که شیشه کابین نیز از حالت تخت خارج می شود، بنابراین لازم است تست آونگی شیشه ، توسط کارشناس استاندارد بررسی گردد. با توجه به تنوع طرح ها قیمت آسانسور شیشه ای گرد پانوراما کوچک بر اساس اندازه کابین و نوع شیشه مورد نظر مشخص می شود. 

آسانسور پانوراما
آسانسور پانوراما

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

تربیانی

نصب آسانسور شیشه ای پانورامیک برای آکواریوم هم اجرا میشه ؟

تربیانی

نصب آسانسور شیشه ای پانورامیک برای آکواریوم هم اجرا میشه ؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما