حیاط سازی

حیاط سازی

تعداد ارائه دهنده ها

۴۵ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه اجرای حیاط سازی به روش اجرای حیاط مانند حیاط سازی مدرن ، حیاط سازی سنتی ، حیاط سازی ساده و ... و قیمت دستمزد پیمانکاران و هزینه مصالح بستگی دارد. انواع خدمات حیاط سازی با کمترین هزینه مانند طراحی حیاط سازی ویلایی ، حیاط سازی باغ و مسکونی در عمران مدرن ارائه می شود.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید
jaccuzi_banner

محوطه سازی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۵۰۲۳۱۰۹
عمران تجارت تیوا

عمران تجارت تیوا

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

ابنیه طراحان نصر

ابنیه طراحان نصر

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

طراحان باغ پارسی

طراحان باغ پارسی

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ایوان

ایوان

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

معماری آرسس

معماری آرسس

۴

location

کرج

phone

******۰۲۶۴۴

سورن بام

سورن بام

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

نیروانا

نیروانا

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

ویرا طرح اسپرلوس

ویرا طرح اسپرلوس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

رضا طاهری

رضا طاهری

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

گلدن لوتوس

گلدن لوتوس

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

سیتاک

سیتاک

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۶

آبگون دیزاین

آبگون دیزاین

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

آرنی لند

آرنی لند

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

نگین آذین پارت

نگین آذین پارت

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

حیاط سازی

حیاط قلب تپنده هر خانه است. از همین رو اجرای حیاط سازی مدرن فاکتور بسیار مهمی در طراحی  یک ساختمان به شمار می رود. امروزه بسیاری از افراد برای زیباسازی محیط ساختمان خود دست به حیاط سازی خانه می زنند. اما طراحی حیاط سازی ویلایی یا باغ به همین سادگی نیست و دانش و تجربه خود را می طلبد. برای حیاط سازی منزل مسکونی یا حیاط سازی باغ باید با یک سری اصول و قوانین آشنا باشید تا بتوانید بهترین طراحی را برای حیاط منزل خود داشته باشید. 

 

حیاط سازی سنتی
طراحی حیاط سازی محوطه ویلا

 

امروزه مطابق با انواع سلایق طراحی های مختلفی مانند حیاط سازی مدرن ، حیاط سازی ساده ، حیاط سازی سنتی و ... وجود دارد. برای بررسی عناصر مختلف در این نوع حیاط سازي ها و قیمت اجرای آن ها ، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

هزینه اجرای حیاط سازی

هزینه اجرای حیاط سازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که می دانید شیوه های مختلفی برای حیاط سازي وجود دارد. هر کدام از این شیوه ها ملزم به رعایت یکی سری نکات و استفاده از یکی سری مصالح به خصوصی می باشد که در برآورد هزینه های حیاط سازی مدرن موثر هستند. در کل عواملی که بر قیمت حیاط سازی خانه تاثیر می گذارند شامل هزینه مصالح و مبلمان، هزینه های کفسازی، هزینه نورپردازی، هزینه های اجرا و دستمزد کارگران، هزینه های حمل و نقل و هم چنین هزینه های طراحی می شوند.

 

حیاط سازی با کمترین هزینه

برای اجرای حیاط سازی با کمترین هزینه باید در محاسبات و خرید مصالح دقت چند برابر داشت. برای حیاط سازی با کمترین هزینه باید از هزینه های جانبی و غیر ضروری پرهیز نموده و از متریال با کیفیت با قیمت به صرفه استفاده نمود. 

 

طراحی حیاط سازی ویلایی
حیاط سازي ویلایی

 

انواع حیاط سازي

انواع حیاط سازی در مدل های مختلفی طراحی و اجرا می شوند. در ادامه به بررسی انواع حیاط سازی مدرن ، ساده و سنتی پرداخته شده و عناصر مورد استفاده در هر مورد و نکاتی که باید در طراحی آن ها رعایت شود را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

حیاط سازی مدرن

حیاط سازی مدرن به مجموعه اقداماتی گفته می شود که جهت زیباسازی حیاط و محوطه انجام می شود. این اقدامات شامل مواردی همچون کاشت درخت و گل و آبیاری آن ها، ساخت استخر ، ساخت برکه ، اجرای آبنما ، اجرای دیوار سبز ، ساخت آلاچیق و … می باشد. در حیاط سازی مدرن از عناصر و چیدمان به روز استفاده می کنند. طراحانی که در زمینه طراحی حیاط سازي ویلایی مدرن فعالیت دارند باید با علم روز آشنا بوده و طبق آخرین استاندارد ها طراحی خود را انجام دهند.

 

حیاط سازی مدرن
آلاچیق در طراحی مدرن حیاط

 

بیشترین هزینه اجرای حیاط سازی مدرن صرف خرید مبلمان آن می شود زیرا مدرن بودن طراحی به آن ها وابسته است. به عنوان مثال امروزه انواع آبنما ها با متریال ها و تکنولوژی های به روز تولید و عرضه می شود و در رنج قیمت های مختلفی در بازار قابل عرضه هستند. برای کفسازی حیاط سازی مدرن می توان از متد ها روز دنیا استفاده کرد. در طراحی کفسازی حیاط سازی مدرن باید به همخوانی کف و مبلمان توجه داشت.

 

حیاط سازی ساده

در حیاط سازی ساده از طراحی های پیچیده و استفاده از عناصر متعدد معماری در اجرا پرهیز می کنند. برای طراحی حیاط سازی ساده شاید لازم نباشد هم از آبنما ها و هم از آلاچیق استفاده نمود. در بسیاری از موارد در حیاط سازی ساده تنها طراحی فضایی برای نشستن، و فضای سبز کوچک کافی است. این نوع طراحی یعنی حیاط سازی ساده بیشتر برای متراژ های پایین و حیاط های کوچک توصیه می شود زیرا خلوت بودن طراحی به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک می کند و با شلوغ کاری فضای کوچک را آشفته نشان نمی دهد.

 

حیاط سازی ساده
حیاط سازی ساده

 

حیاط سازی سنتی

همان طور که از نام حیاط سازی سنتی مشخص است، در طراحی و اجرای آن باید از عناصر معماری سنتی ایرانی استفاده کنیم. حیاط سازی سنتی یکی از سبک های محبوب افراد برای فضای حیاط رستوران ، سفره خانه و باغچه های سنتی ، طرح حیاط ویلا و حیاط سازی منزل مسکونی می باشد. در حیاط سازی سنتی انتخاب حوض و گیاهان رنگی ، کاشی های طرح دار نقش مهم و اساسی را ایفا می کند. در ادامه به بررسی و توضیح المان های حیاط سازی سنتی پرداخته می شود.

 

حیاط سازی سنتی
حیاط سازی سنتی

 

حوض در حیاط سازی سنتی

طراحی حوض می تواند نقطه عطفی در طراحی حیاط سازی سنتی باشد. به دلیل شرایط اقلیمی ایران در گذشته، در حیاط هر خانه ای حوض زیبایی وجود داشت. از عوامل مهم در طراحی حوض در حیاط سازی سنتی می توان به شکل حوض و کاشیکاری آن، ابعاد و اندازه و رنگ و جایگاه آن اشاره نمود.

 

حیاط سازی سنتی
طراحی حوض در حیاط سازی سنتی

 

تخت در حیاط سازی سنتی

یکی دیگر از عناصر حیاط سازی سنتی ، استفاده از تخت های چوبی به جای آلاچیق است. تخت های چوبی در هر جایی که قرار بگیرند، بسیار راحت جلوه سنتی را ایجاد خواهند کرد.

 

حیاط سازی سنتی
استفاده از تخت در حیاط سازی سنتی

 

گلدان سفالی در حیاط سازی سنتی

استفاده از گلدان های سفالی در حیاط سازی به علت متریال سفال و رنگ و شکلی که دارد، ظاهری سنتی در طراحی ما به وجود می آورد و استفاده از آن ها در حیاط سازی سنتی توصیه می شود.

 

متریال در حیاط سازی سنتی

برای حیاط سازی سنتی ، بهتر است از مصالحی مانند آجر، سنگ و چوب استفاده کرد. این مصالح به علت داشتن رنگ‌های گرم و تداعی معماری سنتی، دید کاملا سنتی به حیاط می دهند. 

 

حیاط سازی منزل مسکونی

حیاط سازی منزل مسکونی یکی از بهترین اقدامات برای اضافه کردن فضای سبز و محیطی برای استراحت و گذران وقت ساکنین است. اصول حیاط سازی منزل مسکونی نیز مانند دیگر انواع حیاط سازی خانه است. از آن جایی که امروزه حیاط ساختمان های مسکونی چندان بزرگ نیست و متراژ کمی دارد، می توان از اجرای مبلمانی مانند آلاچیق ها یا آبنما ها که در حیاط سازی باغ قابل اجرا هستند، چشم پوشی نمود. بهترین نوع اجرای حیاط سازی مسکونی ، اجرای حیاط سازی ساده است. استفاده از گیاهان خودرو، بوته های غیر مثمر، کفسازی های مقاوم و مناسب برای تردد زیاد و مبلمان ساده و کم جا از بهترین انتخاب ها برای طراحی حیاط سازی منزل مسکونی است.

 

حیاط سازی منزل مسکونی
حیاط سازی منزل مسکونی

 

حیاط سازی باغ

حیاط سازی باغ امروزه بحث داغ و پرطرفداری است. حیاط سازی باغ با فاکتورهای مختلفی همراه خواهد بود. این فاکتورها می تواند شامل نوع گل و گیاهان، آلاچیق، برکه، استخر، آبنما و … باشد. نکته اصلی در آن است که این فاکتورها را به شکلی به کار بروند تا در نهایت حیاط سازی ساده و شیک به دست بیاید.

 

حیاط سازی باغ
حیاط سازی باغ

 

یکی از گام های اصلی در حیاط سازی باغ ، مرزبندی بخش های مختلف باغ، به شکلی است که هر یک از بخش های آن به نوعی از کاشت گل و گیاهان اختصاص یافته باشد. مسیرچینی در حیاط سازی باغ باید امکان دسترسی به بخش های مختلف باغ را امکان پذیر کند. این مسیر به شکلی تعیین گردد که در تناسب کامل با حال و هوا و فضای باغ باشد.

 

طراحی حیاط سازی ویلایی

طراحی حیاط سازی ویلایی به عنوان زیرمجموعه ای از محوطه سازی ویلا در نظر گرفته می شود. ساخت ویلا اغلب در فضاهای طبیعی و باز خارج از شهرها صورت می گیرد. از همین رو داشتن حیاط هایی با متراژ بزرگ از ویژگی های اصلی ویلا می باشد. در طراحی حیاط سازی ویلایی باید از طراحان حرفه ای لنداسکیپ کمک گرفت. در کل باید این نکته را در نظر داشت که طراح حیاط ویلا به جهت هدف آن یعنی ارتباط بیشتر با طبیعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

طراحی حیاط سازی ویلایی
حیاط سازی ساختمان ویلایی

 

اصول حیاط سازی خانه

بعد از شناخت انواع حیاط سازی مدرن ، حیاط سازی سنتی ، حیاط سازی ساده و کاربرد های آن مانند حیاط سازی منزل مسکونی ، طراحی حیاط سازی ویلایی و حیاط سازی باغ و ... نوبت به بررسی اصول و قوانین حیاط سازي می رسد.

 

تاثیرات اقلیم بر حیاط سازی 

برای بررسی تاثیرات اقلیمی بر حیاط سازی می توان به جهت و میزان تابش نور خورشید، جهت وزش آب و به طور کلی هر اطلاعاتی که می تواند در رشد و نگهداری از گیاهان آن منطقه تاثیرگذار باشد، اشاره نمود. درخت ها، بوته ها و گل های مورد استفاده در حیاط سازی همگی بر همین اساس انتخاب شده اند. 

 

نقطه کانونی در حیاط سازی

در طراحی حیاط سازی همیشه باید یک نقطه کانونی را تعریف نمود. در این نقطه کانونی بیشترین رفت و آمد و بیشترین دید وجود دارد. 

 

مسیریابی در حیاط سازي ویلا

یکی دیگر از مسائلی که باید در حیاط سازی رعایت شود، تعریف درست مسیرهای رفت و آمد است. مسیر ها باید خوانایی کافی را داشته باشند و مخاطب در فضا گیج یا گم نشود و برای دسترسی به هر بخش به طور مجزا مسیری تعریف شده باشد. تعریف مسیر یابی و خوانایی بصری محیطی بیشتر در حیاط سازی باغ و یا طراحی حیاط سازی ویلایی مورد استفاده قرار می گیرد و در طراحی حیاط سازی ساده یا حیاط سازی منزل مسکونی چندان مهم نیست، زیرا متراژ فضا این الزام را ایجاب نمی کند.

 

حیاط سازی منزل مسکونی
مسیریابی در حیاط سازی

 

حیاط سازی خانه های کوچک

برای حیاط سازی خانه های کوچک می توان از سبک مینیمال پیروی کرد تا ساده سازی و خلوت بودن فضا، در بزرگ تر به نظر رسیدن حیاط کمک کند. حیاط سازی ویلا کوچک یا خانه ی کوچک باید به گونه ای باشد که استفاده از عناصر طراحی حیاط و محوطه سازی مانند آلاچیق ها یا آبنما ها باعث شلوغ به نظر رسیدن حیاط نشود.

 

عناصر حیاط سازي ويلا

پس از بررسی اصول نوبت به بررسی عناصری می رسد که در انتخاب و اجرای روش های مختلف حیاط سازي باید به آن ها توجه شود.

 

حیاط سازی
استفاده از عناصر مختلف در طراحی حیاط

 

مبلمان فضای باز

استفاده از مبلمان برای تعبیه جایی جهت نشستن و استراحت در همه انواع حیاط سازی وجود دارد. جنس این مبلمان و ابعاد و اندازه آن به متراژ فضا، میزان بودجه و نوع حیاط (مسکونی، باغ ویلا، رستوران و ... ) بستگی دارد.

 

آلاچیق

استفاده از آلاچیق بیشتر در حیاط سازی باغ ها و ویلاهای بزرگ صورت می گیرد. هم چنین برای طراحی حیاط سازی باغ رستوران ها نیز می توان از آلاچیق های چوبی یا شیشه ای و ... استفاده نمود.

 

طراحی حیاط سازی ویلایی
گیاهان در حیاط سازي 

 

گیاهان

گیاهان یکی از مهم ترین عناصر در طراحی حیاط سازی هستند. انواع گیاهان بوته ای ، درختچه ای یا حتی کاشت درختان بزرگ نیز می تواند گزینه مناسبی برای حیاط سازي باشد. 

 

حیاط سازی
عناصر مختلف نورپردازی در محوطه

نورپردازی

برای نورپردازی حیاط سازی می توان از اصول نورپرازی محوطه پیروی نمود. استفاده از عناصر نورپردازی دفنی، چراغ های ایستاده و یا روشنایی های دیواری نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

حیاط سازی ویلا در شمال

در نواحی شمالی کشور معمولا بارش باران و رطوبت الزاماتی را برای طراحی ایجاد می کند. برخی از فاکتور هایی که در حیاط سازی ویلا در شمال باید رعایت شود شامل موارد زیر است.

  • کفسازی: در کفسازی حیاطی که در نواحی پر بارش قرار دارد باید آبروهای مناسبی قرار داد تا آب های سطحی به درستی هدایت شوند. همچنین جنس کفسازی به گونه ای نباشد که به مرور زمان بر اثر رطوبت دچار فرسودگی شود.
  • گیاهان: انتخاب درست گیاهان و درختچه هایی که مناسب آب و هوای بارانی باشند نیز از جمله نکاتی است که در حياط سازي ويلا شمال باید رعایت شود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

آریو ضرغامی

سلام لطفا آدرس و شماره تماس شرکت عمران شریف آذربایجان رو برام قرار بدید برای کار محوطه سازی میخوام ممنونم!

آریو ضرغامی

سلام لطفا آدرس و شماره تماس شرکت عمران شریف آذربایجان رو برام قرار بدید برای کار محوطه سازی میخوام ممنونم!

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما