لوله کشی آب

لوله کشی آب

دسته بندی
لوله کشی آب و فاضلاب
تعداد ارائه دهنده ها
۸۷ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

لوله کشی آب

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۲

location

تهران

******۰۲۱۳۳

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۴

location

تهران

******۱

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۱

۴

location

ساری

******۰۱۱۳۴

۴

location

اراک

******۰۸۶۴۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

لوله کشی آب 

هدف از لوله کشی آب ، توزیع آب سرد و گرم از مبدا به سمت مقاصد مصرفی یعنی شیرآلات ساختمان می باشد. به عبارتی لوله کشی آب سرد و گرم در یک سیستم بسته تحت فشار از کنتور آب شهری، مخزن ذخیره آب و پمپ تحت فشار موتورخانه یا پکیج آغاز شده و به مصرف کننده های ساختمان متصل می شود. 

قبل از اجرای لوله کشی آب ، لازم است مسیرهای عبور لوله بر اساس نقشه لوله کشی آب ساختمان بررسی گردد تا پیش بینی های لازم جهت جلوگیری از تداخل لوله های بخش های مختلف تاسیسات ساختمان به عمل می آید.


 نقشه لوله کشی آب ساختمان
نقشه لوله کشی آب ساختمان


روش های اجرای لوله کشی آب ساختمان

به طور کلی روش های مختلفی برای اجرای لوله کشی آب ساختمان برحسب شرایط و دسترسی ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که لوله کشی آب براساس مکان قرار گیری لوله ها به دو صورت روکار و توکار انجام می گیرد. همچنین لوله کشی بر اساس نحوه توزیع به دو صورت انشعابی و کلکتوری اجرا می شود.


لوله کشی اب توکار

در این سیستم با توجه به نقشه لوله کشی آب ساختمان ، لوله ها در محل در نظر گرفته شده و در زیر مصالح دفن می شوند. عدم نمایش لوله ها از مزایای لوله کشی توکار می باشد. البته در این روش، دسترسی به لوله ها و انجام تعمیرات با دشواری بیش تری نسبت به لوله کشی روکار همراه است.


لوله کشی اب روکار 

در این روش لوله ها و اجزای آن از کنج دیوار با فواصل معین از هم اجرا می شوند. تخریب نکردن دیوارها و کف ساختمان و دسترسی آسان به لوله ها از مزایای لوله کشی روکار است. البته برای حفظ زیبایی ساختمان پس از انجام لوله کشی از داکت استفاده می شود.


لوله کشی آب سرد و گرم
لوله کشی آب سرد و گرم


لوله کشی انشعابی اب

در لوله کشی انشعابی ، لوله های آب در تمام ساختمان از رایزر اصلی منشعب می شود به طوری که در این روش، پس از این که لوله اصلی از داخل خیابان به محل ساختمان هدایت گردید، با نصب کنتور مستقیما در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. نحوه استفاده از رایزر اصلی آب در داخل ساختمان به این صورت است که برای هر محل مصرف یک انشعاب از سر لوله گرفته شده و در انتها کل مسیر لوله کشی به یک دیگر مرتبط می شوند. برای لوله کشی آب گرم نیز یک انشعاب از رایزر اصلی وارد وسیله حرارتی می شود. امروزه لوله کشی انشعابی عمدتا به وسیله لوله های پلیمری اجرا می گردد. اجرای سیستم لوله کشی انشعابی بر اساس ترتیب ارتفاعی اجرای لوله کشی طبقات، به دو صورت از بالا به پایین و بالعکس صورت می پذیرد.


لوله کشی آب ساختمان
لوله کشی اتصالات


لوله کشی اب از پایین به بالا

در این سیستم که لوله کشی آب ساختمان از پایین به بالا اجرا می ‌گردد، رایزر استفاده شده از نوع بالا رونده است. به طوری که بعد از گرفتن انشعاب اصلی از کنتور ، رایزر اصلی در طبقه همکف قرار می ‌گیرد و در هر طبقه بر اساس تعداد مصرف کننده ها، انشعاب‌ های مختلف از رایزر اصلی ایجاد می شود.


لوله کشی اب از بالا به پایین

در سیستم لوله کشی از بالا به پایین که روش جدیدی در لوله‌ کشی آب ساختمان است، بعد از اتصال رایزر به کنتور ، آب به صورت مستقیم و بدون انشعاب به پشت بام هدایت می ‌شود. پس از آن به کمک اتصالات عمدتا U شکل، آب از بالا به پایین و به تعداد مورد نیاز ، در طبقات ساختمان تقسیم می‌ گردد.


لوله کشی کلکتوری

در لوله کشی کلکتوری بدون بکار بردن هیچ اتصالی مستقیما از کلکتور به عنوان توزیع کننده جریان، به سمت محل نصب شیرآلات مصرف کننده، لوله کشی اجرا می شود. آب گرم نیز پس از عبور از مبدل حرارتی به وسیله کلکتور آب گرم توزیع می گردد. 

این کلکتور ها با توجه به نیاز هر واحد و بخش های مجزا در آن ساختمان می تواند بیش تر یا کم تر در نظر گرفته شود. از مزایای این سیستم می توان به حفظ تعادل فشار آب و امکان تفکیک آب مصرفی فضاهای مختلف نظیر آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و ... اشاره نمود.


لوله کشی کلکتوری
لوله کشی کلکتوری


تعمیر لوله کشی آب

پوسیدگی، نشتی و ترکیدگی لوله ها از متداول ترین نقص های ایجاد شده در تاسیسات لوله کشی ساختمان می باشد که در نتیجه استفاده طولانی مدت، لوله کشی غیر اصولی، یخ زدگی لوله ها، عدم عایق بندی مناسب و ... به وجود می آید. بنابراین لازم است تعمیرات لوله کشی ساختمان به صورت دوره ای و توسط متخصصان ماهر و زبردست انجام گیرد. 


قیمت لوله کشی آب 

از عمده ترین عوامل موثر بر قیمت لوله کشی اب سرد و گرم می توان به تعداد واحدهای ساختمان ، طول و متراژ لوله کشی و نوع سیستم لوله کشی اب اشاره کرد. به عنوان مثال اجرای لوله کشی اب توکار به نسبت روکار به دلیل نیاز به کنده کاری دیوار و کف ساختمان ، می تواند هزینه بیش تری را به همراه داشته باشد.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حداد عزتی

سلام ، ما یک ساختمان قدیمی داریم که لوله کشی آب در آن واحد است یعنی آب درون لوله کشی یا فقط سرد است یا فقط گرم که اگر منبع گرم کننده آب روشن باشد گرم و اگر خاموش باشد سرد است ، می خواهیم که این ساختمان رو بازسازی کنیم و تعمیرات انجام بدیم ، در مورد تعویض این سیستم لوله کشی آب و یا اضافه کردن یک جریان دیگه به همین لوله کشی که داره چکار باید بکنیم و چه نکاتی رو مد نظر قرار بدیم و قبل از عمل باید با کی در این زمینه مشورت کنیم، پیشاپیش از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم.

کبودی

لوله کشی آب در کنار لوله کشی فاضلاب است یا در دو مسیر جداگانه قرار دارند؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما