لایروبی چاه و کف تراشی

لایروبی چاه و کف تراشی

دسته بندی
حفاری، خاکبرداری
تعداد ارائه دهنده ها
۳۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

لایروبی چاه و کف تراشی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

مشهد

******۰۹۳۰۳

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۱

۲

location

تهران

******۰۹۳۶۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۸

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

لایروبی چاه و کف تراشی

گاهی به دلیل ورود مواد پلاستیکی، روغنی، مو و ... به درون چاه فاضلاب ، چاه دچار گرفتگی می شود. در واقع این مواد بر روی دیواره چاه انباشته شده و موجب عدم نفوذ آب به درون خاک دیواره چاه می گردد. این امر سبب باقی ماندن آب در درون چاه شده و به مرور زمان باعث پر شدن چاه می شود. یکی از راهکارهای رفع این مشکل، لایروبی چاه و کف تراشی می باشد. با کمک لایروبی چاه فاضلاب و کف تراشی آن، عملکرد چاه اصلاح گردیده و از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری می شود. همچنین موجب افزایش عمر چاه و جلوگیری از ریزش دیواره چاه نیز می گردد.

 

لایروبی چاه فاضلاب

گرفتگی سینک به دلیل عدم لایروبی به موقع چاه فاضلاب 

 

علائم لزوم لایروبی چاه فاضلاب

از مهم ترین علائمی که نشان از گرفتگی چاه فاضلاب می باشد و در اسرع وقت باید در جهت لایروبی چاه اقدام نمود به شرح زیر می باشد:

Ø      بالا زدن آب از چاه های توالت و حمام

Ø      پایین نرفتن آب از داخل چاه و پس زدن آب

Ø      بالا زدن آب و کف صابون از کفشوی حمام

Ø      بالا زدن بوی نامطبوع از محل قرارگیری کفشوی و سیفون توالت

 

روش لایروبی چاه فاضلاب

لایروبی چاه به خارج کردن هر آنچه که باعث بسته شدن چاه می شود، اطلاق می گردد. انتخاب روش لایروبی چاه وابسته به عمق چاه است. بدین منظور می توان از دستگاه های مخصوص حفاری و لایروبی و نیروهای انسانی استفاده نمود. روش لایروبی چاه فاضلاب بدین صورت است که پس از تخلیه چاه ، نیروی انسانی وارد چاه شده و اقدام به تراشیدن رسوب های دیواره و کف می نماید. تراشیدن دیواره و کف چاه تا نمایان شدن خاک ادامه می یابد. سپس رسوبات تراشیده شده به بیرون از چاه منتقل می گردد. با این عمل نفوذپذیری چاه به شدت افزایش یافته و کارایی چاه همانند روز اول می شود.

 

لایروبی چاه

 لایروبی چاه

 

علاوه بر لایروبی چاه های جذبی فاضلاب ، لایروبی و تخلیه سپتیک تانک نیز لازم است. بدین منظور ابتدا سپتیک تانک را به طور کامل تخلیه کرده و پس از باز کردن درب آن، نیروی کار وارد سپتیک تانک می شود. سپس با استفاده از لوازم مخصوص اقدام به تراشیدن لایه های فاضلاب می نماید. این کار سبب می گردد که سپتیک تانک فضای بیشتری برای دریافت فاضلاب ورودی داشته باشد.

 

روش لایروبی چاه آب

به منظور لایروبی چاه آب ، غالبا از دستگاه های ضربه ای ، تراکتوری و برقی استفاده می شود. این دستگاه ها با استفاده از مته مخصوص با استفاده از گل کش، گل و لای های موجود در چاه را بیرون می آورند و آن را لایروبی می کنند. از جمله مزایای لایروبی چاه آب می توان به افزایش آبدهی چاه اشاره نمود.

 

کف تراشی چاه

کف تراشی چاه ، بخشی از لایروبی چاه می باشد. به منظور کف تراشی ، پس از تخلیه چاه و برداشتن لجن های آن، شروع به کندن کف چاه و رسوب زدایی آن می نمایند. سپس تراشه های کنده شده را تخلیه می کنند.

 

کف تراشی چاه

 تخلیه و لایروبی چاه فاضلاب

 

هزینه لایروبی چاه

 

هزینه لایروبی چاه و کف تراشی آن وابسته به میزان گرفتگی چاه و مقدار لجن برداری و مواد برداشته شده از چاه می باشد. به طور کلی هزینه لایروبی چاه و کف تراشی بسیار مقرون به صرفه تر از حفر چاه جدید خواهد بود. آنچه که در لایروبی و کف تراشی چاه از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه می باشد. زیرا استفاده از نیروهای غیرمتخصص موجب تحمیل هزینه های چندباره برای لایروبی و کف تراشی چاه می گردد.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

سینا صلواتی

سلام لایروبی و کف تراشی چاه چه تفاوتی باهم دارند مگر نگفته شده که کف تراشی چاه ، بخشی از لایروبی چاه می باشد. به منظور کف تراشی ، پس از تخلیه چاه و برداشتن لجن های آن، شروع به کندن کف چاه و رسوب زدایی آن می نمایند. سپس تراشه های کنده شده را تخلیه می کنند خب چرا لایه روبی رو از کف تراشی جدا از هم انجام می‌دهند مگه هر دو یکی نیستند یعنی مگه هر دو باهم نیستند و اگر قرار باشه این کار انجام بشه باید هر دو اجرا بشن؟!

فردی

لایروبی چاه و کف تراشی در چاه های آب کشاورزی چگونه است؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما