عایق کاری حرارتی

عایق کاری حرارتی

دسته بندی
اجرای ایزوگام، قیرگونی و عایق کاری
تعداد ارائه دهنده ها
۹ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

عایق کاری حرارتی

فروشندهمحلشماره تماس

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۵

۵

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۲۰

۴

location

تهران

phone

******۰۹۳۹۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲
ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

عایق کاری حرارتی

عایق کاری حرارتی ساختمان به منظور گرم نگه داشتن ساختمان در فصول سرد و خنک نگه داشتن آن در فصل های گرم انجام می شود. به عبارت دیگر یکی از اهداف عایق کاری ، صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف آن است. آنچه که در انتخاب و اجرای عایق حرارتی باید مد نظر قرار داد، میزان مقاومت حرارتی عایق ها می باشد. هرچه مقاومت عایق بالاتر باشد میزان حرارت کمتری را از خود عبور می دهد. بالعکس با کاهش مقاومت عایق میزان حرارت عبوری افزایش می یابد.

به منظور عایق کاری حرارتی از مصالحی همچون پشم شیشه ، پشم سنگ ، پشم چوب ، پلی یورتان ، پلی استایرن و فایبرگلاس استفاده می گردد. این عایق ها انتقال حرارت از محلی به محل دیگر را به تاخیر انداخته و یا متوقف می نمایند. در ادامه به معرفی این مصالح مورد استفاده در عایق کاری حرارتی پرداخته شده است.


 عایق کاری با پلی استایرن
عایق کاری با پلی استایرن


عایق کاری حرارتی با پشم شیشه 

پشم شیشه از جمله مصالح مورد استفاده به منظور عایق کاری حرارتی است که از ذوب کردن شیشه و تبدیل آن به الیاف ریز تولید می گردد. این الیاف به صورت پانل ، رولی و یا لوله ای در بازار عرضه می شوند. از دیگر مواد تشکیل دهنده آن علاوه بر شیشه ، سیلیس ، ماسه و مواد معدنی دیگر می باشد.

نصب پشم شیشهموجب عایق شدن ساختمان در برابر حرارت و نیز صوت می شود. این امر کاهش هدر رفت انرژی ، صرفه جویی و نیز کاهش هزینه های مربوط به تامین انرژی را در پی دارد. استفاده از پشم شیشه در سطح جهانی به عنوان عایق به حدود ۷۰ سال پیش باز می گردد. این عایق در حدود ۴۰ سال است که در ایران تولید می شود. عایق کاری حرارتی با استفاده از پشم شیشه بسیار آسان بوده و می توان از آن برای عایق کاری دیوار ، سقف و لوله استفاده نمود.


عایق کاری حرارتی با پشم شیشه
عایق کاری حرارتی با پشم شیشه


عایق کاری حرارتی با پشم چوب

به منظور عایق کاری حرارتی با پشم چوب از دال پشم چوب و یا تخته نرم الیاف چوب استفاده می گردد. نوع اول از تراشه های چوب و چسباننده معدنی و فشردن این ترکیب تا ضخامت نهایی، ساخته می شود. در واقع از چسباننده به منظور چسباندن تراشه های بلند چوب به یکدیگر استفاده می گردد. تخته نرم الیاف چوب از الیاف چوب با یا بدون چسباننده ساخته می شود که به وسیله حرارت و یا بدون آن متراکم می گردد.


عایق کاری حرارتی با پشم سنگ

برای تولید پشم سنگ از سنگ آذرین دیاباز یا بازالت استفاده می گردد. این محصول غالبا متشکل از ۵ درصد سنگ های طبیعی بوده و باقی مانده آن را سرباره کوره بلند تشکیل می دهد. نصب پشم سنگ در سقف ، کف و دیوار انواع ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری ، سوله ها و ... امکان پذیر می باشد. همچنین می توان از آن برای عایق کاری حرارتی لوله ها ، مخازن آب گرم ، دیگ های بخار و ... نیز استفاده نمود.


عایق کاری حرارتی با پشم سنگ
عایق کاری حرارتی با پشم سنگ


عایق کاری حرارتی با پلی استایرن

پلی استایرن یا همان یونولیت از دیگر انواع عایق حرارتی مورد استفاده در ساختمان سازی می باشد. پلی استایرن از پلیمر استایرول و یا استایرن ساخته می شود. به طور کلی عایق پلی استایرن به دو نوع منبسط شده و اکسترود شده دسته بندی می گردد. قیمت و نیز ضریب عملکرد این دو نوع عایق با یکدیگر متفاوت است. این متریال در ضخامت های مختلف عرضه شده و به راحتی می توان از آن به منظور عایق کاری حرارتی کف ، دیوار و سقف ساختمان استفاده نمود.


عایق کاری حرارتی با پلی یورتان

پلی یورتان از دیگر متریال مورد استفاده به منظور عایق کاری حرارتی می باشد. این متریال قابل پرس شدن و نورد می باشد. پلی یورتان از قدرت چسبندگی بالایی برخوردار است. از این رو به راحتی می توان از آن برای عایق کاری حرارتی دیوار و سقف استفاده نمود.

برای عایق کاری حرارتی با این ماده، غالبا از فوم پاششی پلی یورتان استفاده می گردد. این ماده از ترکیب ایزوسیانات و پلی ال ساخته می شود. عایق کاری با این متریال به ویژه برای عایق کاری نقاط غیرقابل دسترس، بسیار کاربردی است. از دیگر مزایای عایق کاری حرارتی با پلی یورتان ، قابلیت انعطاف پذیری بالای آن می باشد. علاوه بر نوع پاششی ، عایق پلی یورتان به صورت تخته ای ، بلوکی و ... نیز مورد استفاده قرار می گیرد.


عایق کاری حرارتی با پلی یورتان
عایق کاری حرارتی با پلی یورتان


عایق کاری حرارتی با فایبرگلاس

در ساخت عایق های فایبرگلاس از فیبرهای شیشه ای در هم تنیده و بافته شده استفاده می شود. این فیبرها تحت فشار معین پرس شده و پس از آن در اندازه های مورد نیاز برش داده می شوند. لازم به ذکر است که خیس شدن فایبرگلاس موجب کاهش خواص عایق می گردد. عایق فایبرگلاس از جمله ارزان ترین عایق های مورد استفاده می باشد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما