رنگ کاری ضد زنگ

رنگ کاری ضد زنگ

رنگ کاری ضد زنگ

دسته بندی
اجرای پوشش ضد زنگ و ضد حریق
تعداد ارائه دهنده ها
۲ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

رنگ کاری ضد زنگ

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

رنگ کاری ضد زنگ

از رنگ کاری ضد زنگ به منظور پوشش انواع فلزات استفاده می شود. در واقع پوشاندن سطوح فلزی با ضد زنگ از پوسیدگی سازه های فلزی و درب و پنجره جلوگیری می نماید. از آنجایی که فلزات به شدت مستعد زنگ زدگی می باشند ، باید پیش از نصب سازه های فلزی و جوشکاری ، اقدام به رنگ کاری ضد زنگ نمود.


انواع ضد زنگ در تهران

ضد زنگ های موجود در بازار به دو دسته طوسی و قرمز تقسیم بندی می گردد. کارایی هر دو ضد زنگ ذکر شده یکسان می باشد، اما انتخاب آنها برای رنگ کاری ضد زنگ وابسته به رنگ آستری و نهایی سطح می باشد. به گونه ای که برای پوشش های نهایی با رنگ های قهوه ای و تیره ، از ضد زنگ های قرمز و برای رنگ های سفید و روشن از ضد زنگ های طوسی استفاده می گردد.


 رنگ ضد زنگ
ضد زنگ طوسی


مراحل رنگ کاری ضد زنگ

به منظور اجرای ضد زنگ بر روی سطوح فلزی ، در مرحله اول باید سطح مورد نظر از هر گونه آلودگی همچون زنگ زدگی ، براده ، چربی ، پوسته های رنگ های قدیمی ، گرد و خاک و آلودگی پاک گردد. به منظور تمیز کردن سطح از زنگ زدگی و رنگ های قدیمی می توان از سنباده یا سند بلاست استفاده نمود. بهتر است که در این مرحله از ماسک و عینک محافظ چشم استفاده شود. شایان ذکر است که به منظور سنباده زنی سطوح فلزی بهتر است که ابتدا از سنباده های زبرتر برای حذف رنگ ها و زنگ های ضخیم تر  استفاده نمود و سپس به کمک سنباده نرم تر کل سطح را کاملا صاف و هموار کرد. سنباده زنی درست ، علاوه بر ایجاد ظاهری بی نقص و صاف برای سطح فلزی پس از رنگ کاری ، موجب چسبندگی بهتر رنگ به سطح کار و در نتیجه افزایش عمر مفید رنگ می گردد.


رنگ کاری ضد زنگ
تمیز کردن سطح از زنگ


در مرحله بعد در یک ظرف مناسب ، رنگ ضد زنگ را با مقدار مشخصی تینر به تدریج رقیق می کنند. میزان رقیق بودن این مخلوط وابسته به عواملی همچون سطح زیر کار ، ابزار مورد استفاده در رنگ کاری ضد زنگ و... می باشد. سپس به کمک وسایلی همچون قلم مو ، پیستوله و یا غلتک اقدام به رنگ کاری ضد زنگ می نمایند. لازم به ذکر است که میزان تینر مصرفی در رنگ کاری ضد زنگ به کمک پیستوله ، بیشتر از قلم مو و غلتک می باشد. کمترین میزان تینر مورد نیاز برای رقیق سازی، در اجرای ضد زنگ با استفاده از غلتک است. پس از پایان کار وسایل ضد زنگ کاری را به کمک تینر تمیز می کنند.

بهتر است که رنگ کاری ضد زنگ دو بار تکرار گردد. بدین معنا که ابتدا یک لایه رنگ ضد زنگ زده شده و مهلت داده شود تا سطح کاملا خشک گردد. پس از خشک شدن کامل سطح، برای بار دوم بر روی آن ضد زنگ اجرا شود. حتی در صورت عدم تمایل به رنگ کاری ، اجرای ضد زنگ بر روی سازه و اجزای فلزی ساختمان لازم و ضروری است.

لازم به ذکر است که ظروف حاوی ضد زنگ باید در محیط خشک ، خنک ، دور از نور مستقیم و با تهویه مناسب نگهداری شوند. به هنگام استفاده از ضد زنگ در فضای بسته باید از تهویه مناسب استفاده نمود. بهترین زمان استفاده از ضد زنگ ها در صورت رعایت شرایط مناسب انبارداری تا دو سال پس از تولید می باشد.


رنگ کاری ضد زنگ
رنگ کاری ضد زنگ


هزینه رنگ کاری ضد زنگ

یکی از عوامل موثر بر هزینه رنگ کاری ضد زنگ ، اجرت نیروی کار می باشد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه آن می توان به قیمت روز ضد زنگ اشاره نمود. کیفیت و برند ضد زنگ مصرفی بر روی قیمت آن و در نهایت بر روی هزینه تمام شده رنگ کاری ضد زنگ موثر است. همچنین قیمت و میزان تینر مصرفی نیز از عوامل موثر بر هزینه رنگ کاری ضد زنگ محسوب می شود. به طور کلی می توان گفت اگرچه رنگ کاری ضد زنگ هزینه هایی را در بر دارد، اما به منظور حفاظت فلزات در برابر رطوبت و خوردگی ، یکی از مراحل ضروری پیش از آغاز رنگ کاری اسکلت و در و پنجره های فلزی و... اجرای ضد زنگ می باشد. رنگ کاری ضد زنگ موجب کاهش هزینه های مربوط به تعویض اجزای فلزی زنگ زده نیز می گردد.

Powered by Froala Editor

رنگ کاری ضد زنگ در تهران، رنگ کاری ضد زنگ در تهران - آفتاب، رنگ کاری ضد زنگ در تهران - بومهن، رنگ کاری ضد زنگ در تهران - پردیس، رنگ کاری ضد زنگ در تهران - کن، رنگ کاری ضد زنگ در اسلام شهر، رنگ کاری ضد زنگ در اسلام شهر - چهاردانگه، رنگ کاری ضد زنگ در پاکدشت، رنگ کاری ضد زنگ در پاکدشت - شریف آباد، رنگ کاری ضد زنگ در دماوند، رنگ کاری ضد زنگ در دماوند - رودهن، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم - بوستان، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم - پرند، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم - صالح آباد، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم - گلستان، رنگ کاری ضد زنگ در رباط کریم - نصیرآباد، رنگ کاری ضد زنگ در ری، رنگ کاری ضد زنگ در ری - حسن آباد، رنگ کاری ضد زنگ در ری - خاوران، رنگ کاری ضد زنگ در ری - کهریزک، رنگ کاری ضد زنگ در شهریار، رنگ کاری ضد زنگ در شهریار - اندیشه، رنگ کاری ضد زنگ در فيروزکوه، رنگ کاری ضد زنگ در فيروزکوه - ارجمند، رنگ کاری ضد زنگ در قدس، رنگ کاری ضد زنگ در لواسان، رنگ کاری ضد زنگ در لواسان - فشم، رنگ کاری ضد زنگ در ملارد، رنگ کاری ضد زنگ در ملارد - صفا دشت، رنگ کاری ضد زنگ در ورامین، رنگ کاری ضد زنگ در ورامین - پیشوا، رنگ کاری ضد زنگ در ورامین - جوادآباد، رنگ کاری ضد زنگ در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

علیرضا غیاثی

سلام رنگ مورد استفاده برای کار رنگ کاری ضد زنگ مخصوص این کار است یا تفاوتی ندارد که رنگ چه نوع رنگی باشد مثلا می شود از رنگ های پلی استری یا روغنی هم استفاده کرد؟!

بختیاری

رنگی داریم که هم رنگ باشه و هم ضد زنگ که کار رنگ کاری ضد زنگ رو راحتره کنه ؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما