خرده کاری بنایی

خرده کاری بنایی

دسته بندی
بنایی
تعداد ارائه دهنده ها
۲۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
هزینه خرده کاری بنایی ساختمان به نوع و حجم پروژه، تجهیزات و وسایل مورد نیاز، محل انجام پروژه و مهارت استادکار وابسته است. قیمت خرده کاری بنایی پس از بازدید از محل پروژه تعیین شده و غالبا به صورت روزمزد دریافت می شود.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

related-0گچ کاری و گچ بریrelated-1سنگ‌کاریrelated-2دیوارچینی

خرده کاری بنایی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۷

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۶

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۵

۳

location

کرج

******۰۲۶۳۲

۲

location

تهران

******۰۹۱۹۰

۳

location

تهران

******۰۹۱۹۴

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۸

۴

location

کرج

******۰۹۳۷۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۲

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

خرده کاری بنایی

بنایی از بخش های جدا نشدنی پروژه های ساختمان سازی است که در تعمیر ، بازسازی و ساخت سازه مورد استفاده قرار می گیرد. در بنایی ساختمان از مصالحی همچون گچ ، انواع آجر و بلوک ، سنگ های مختلف ، کاشی ، آهک و ... استفاده می شود. بر این اساس، بنایی ساختمان دارای شاخه های مختلف دیوارچینی ، کاشی کاری ، سنگ کاری ، سیمان کاری و ... است. بنابراین برای انجام هر بخش از کار بنایی باید از استادکار ماهر در همان زمینه استفاده کرد. زیرا به طور مثال ممکن است یک بنا در کار سنگ کاری مهارت بالایی داشته باشد اما همین استادکار نتواند کاشی کاری را به نحو احسن انجام دهد. 

به طور کلی بنایی به دو صورت خرده کاری بنایی (جزئی) و بنایی کلی انجام می گردد. خرده کاری بنایی ساختمان شامل کارهای جزئی تر همچون تعمیر سقف در مواقعی همچون ریزش گچ آن ، نصب و تعویض کاشی و سرامیک و موزاییک ، عایق بندی کردن ، محوطه سازی و ... می گردد. خرده کاری بنایی به نحوی زیر مجموعه بنایی کلی بوده و شامل ترمیم و بازسازی بخش های کوچک تری از ساختمان می باشند. بنایی کلی نیز شامل دیوارچینی ، سفت کاری ، سفید کاری ، کاشی کاری و ... است.

 

خرده کاری بنایی ساختمان
خرده کاری بنایی ساختمان

 

هزینه خرده کاری بنایی ساختمان

هزینه خرده کاری بنایی ساختمان وابسته به حجم کار ، وسایل مورد نیاز و محل انجام کار می باشد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه خرده کاری بنایی ساختمان مهارت بنا است که هرچه از مهارت بالاتری برخوردار باشد و کیفیت کار او بهتر باشد، دستمزد بنا و در نتیجه هزینه بنایی نیز افزایش می یابد. 

برای انجام کارهای تعمیراتی ، ابتدا از محل بازدید شده و با توجه به آسیب وارده و وسعت کار، قیمت گذاری انجام می شود. به طور کلی غالبا هزینه خرده کاری بنایی ساختمان به صورت روزمزدی تعیین می گردد. شایان ذکر است که قیمت بنایی در اغلب شهرهای ایران با یکدیگر متفاوت می باشد.

 

خرده کاری بنایی ساختمان
دیوارچینی داخلی

 

اهمیت کار بنایی ساختمان

اگرچه شاید به ظاهر بنایی کلی و خرده کاری بنایی ساختمان کاری ساده ، آسان و غیر تخصصی به نظر بیاید، اما در اصل اینطور نبوده و کاری مهم و با مشقت می باشد. به طور مثال عدم دیوارچینی صحیح ساختمان و عدم اجرای ضوابط فنی، موجب خسارت های جبران ناپذیری به هنگام وقوع زلزله می گردد. همچنین عدم توجه به همباد و ریسمانی بودن دیوارها و عدم شاقولی و گونیا بودن دیوار موجب بروز مشکلاتی همچون نازیبایی کار و افزایش هزینه ها می شود. و یا در مرحله اجرای لایه گچ و خاک مهارت بنا بسیار حائز اهمیت می باشد؛ زیرا نقایص احتمالی دیوارچینی همچون ناشاقولی و ناریسمانی ، باید در این مرحله برطرف گردد. در گچ کاری دیوار که قسمتی از نازک کاری محسوب می شود نیز صاف بودن و بدون اعوجاج بودن سطح نهایی کار بسیار حائز اهمیت است. 

از این رو باید نهایت دقت را در انتخاب بنا چه به منظور بنایی کلی و چه خرده کاری بنایی به خرج داد. بنای ساختمان یا همان استادکار باید از کثیف کاری، بی دقتی و اسراف بپرهیزد. بنا باید کاربلد، دقیق و با تجربه باشد. همچنین باید کار بنایی را با کیفیت بالا و در زمان تعیین شده به اتمام برساند. از آنجایی که سطوح بنایی در معرض دید قرار دارند، کیفیت کار بنا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع با به کارگیری استادکار کاربلد، ضمن افزایش زیبایی ساختمان ، از هزینه های دوباره کاری جلوگیری به عمل می آید.

 

خرده کاری بنایی
ترمیم سقف آسیب دیده

 

در حال حاضر شرکت های مختلفی وجود دارند که به ارائه خدمات بنایی ساختمان می پردازند. این شرکت ها در فضای مجازی به معرفی خدمات قابل ارائه خود پرداخته و شما می توانید با مراجعه به سایت آنها، از خدمات این شرکت ها بهره بگیرید. از مزیت های چنین شرکت هایی علاوه بر به کارگیری نیروهای متخصص، ارائه هزینه های انجام کار به صورت دسته بندی شده (کنترات ، روزمزد و یا حتی دستمزد کارگر ساده ساختمانی یا همان شاگرد بنا) می باشد. با بررسی قیمت های ارائه شده می توانید بهترین تصمیم را برای دریافت خدمات اتخاذ نمایید. این شرکت های خدماتی ، چه در زمینه خرده کاری بنایی ساختمان و چه در زمینه بنایی کلی ، به ارائه خدمت می پردازند. در واقع این شرکت ها مسیر انجام خدمات را کوتاه و هموار می نمایند.

 

خرده کاری بنایی ساختمان
تعویض کاشی آسیب دیده سرویس بهداشتی

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

امید رحیمی

خرده کاری بنای دارم یه اتاق بزرگ داریم که می‌خوام آن را به دو اتاق تبدیل کنم توی سنندج کسی بهم معرفی کنید

حسینی

هزینه خرده کاری بنایی چگونه محاسبه می شود؟

منصوری

هزینه خرده کاری بنایی در پروژه ها جز چه هزینه های به حساب می آید؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما