خاکبرداری

خاکبرداری

دسته بندی
حفاری، خاکبرداری
تعداد ارائه دهنده ها
۲۲ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۴۵,۰۰۰ تومان تا ۵۵,۰۰۰ تومان
توضیحات قیمت
هزینه خاکبرداری ساختمان به حجم خاکبردای ، نوع ماشین آلات مورد نیاز، محل پروژه و مسافت حمل تا محل دپو وابسته است. همچنین نوع خاک نیز تعیین کننده قیمت هر متر مکعب خاکبرداری می باشد. استعلام قیمت خاکبرداری با بیل مکانیکی ، هزینه خاکبرداری با لودر و سایر ماشین آلات در عمران مدرن امکان پذیر است.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

خاکبرداری

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۲

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۳

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۷۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۷۷

۴

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

******۰۲۱۳۳

۴

location

اصفهان

******۰۹۱۹۳

۴

location

اصفهان

******۰۳۱۳۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

ابتدا
۱
۲
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

خاکبرداری

خاکبرداری از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد. استفاده از نیروهای متخصص برای خاکبرداری ، از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت عمران مدرن ، حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در این زمینه را به شما کاربران گرامی معرفی می نماید. شما عزیزان می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران خاکبرداری تماس گرفته و یا اینکه معرفی آنها را به عمران مدرن بسپارید.

شرکت عمران مدرن با توجه به محل و شرایط پروژه، نزدیک ترین و در عین حال حرفه ای ترین پیمانکار را به شما معرفی می نماید تا به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت، پروژه شما اجرا گردد. با توجه به فضای رقابتی بین پیمانکاران، کمترین قیمت خاکبرداری با بهترین کیفیت، به شما پیشنهاد می شود.

 

خاکبردای ساختمان
خاکبردای ساختمان

 

خاکبرداری از اولین مراحل در ساختمان سازی است که به معنی برداشتن هرگونه مصالح و مواد همچون قلوه سنگ ، مصالح سنگی ریزشی و لغزشی ، خاک و ... به منظور ایجاد سطحی یکنواخت ،‌شیب بندی و آماده سازی محل پی ساختمان می باشد. خاکبرداری جزء عملیات خاکی خطرناکی است که هر ساله موجب بروز حوادث ناگواری می گردد. از این رو، رعایت حداکثر ایمنی و اتخاذ تصمیمات صحیح در خاکبرداری و گودبرداری از نکات ضروری است. موارد ایمنی مربوط به خاکبرداری و گودبرداری ساختمان را می توان به سه دسته ایمنی افراد داخل و اطراف گود ، خطر آسیب دیدگی و تخریب ساختمان های مجاور ، خطر آسیب دیدگی تاسیسات و شریان های شهری طبقه بندی نمود. 

به طور کلی با توجه به توصیه ها و الزامات مبحث ۷ مقررات ملی ساختمان مواردی همچون ضعیف و یا حساس بودن ساختمان مجاور، ضعیف بودن خاک، عمیق بودن گود، افزایش زمان باز ماندن گود، بالا بودن سطح آب های زیرزمینی و نیز وجود جریان آب های سطحی از جمله علائم خطرناک بودن یک گود می باشد.

پیمانکار خاکبرداری ساختمان از تجهیزات و ماشین آلات مخصوص خاکبرداری استفاده می کنند که یکی از آنها خاکبرداری با لودر می باشد. بدین منظور طی کردن گام به گام و اصولی مراحل امری حائز اهمیت می باشد. در ادامه به معرفی مراحل خاکبرداری ساختمان پرداخته شده است.

 

قیمت خاکبرداری

قیمت خاکبرداری غالبا بر اساس هزینه هر مترمکعب خاکبرداری برآورد می شود. یکی از عوامل موثر بر قیمت خاکبرداری ساختمان ، ماشین آلات مورد استفاده می باشد. به طور مثال قیمت خاکبرداری با بیل مکانیکی با هزینه خاکبرداری با لودر متفاوت است. محل پروژه و نیز مسافت حمل نخاله تا محل دپو نیز بر روی قیمت خاکبرداری موثر است. از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت هر متر مکعب خاکبرداری می توان به حجم خاکبرداری اشاره نمود. همچنین نوع خاک نیز از دیگر عوامل موثر بر هزینه خاکبرداری محسوب می گردد.

 

قیمت خاکبرداری با بیل مکانیکی
ماشین آلات مورد استفاده در خاکبرداری

 

استعلام قیمت خاکبرداری

پیش از آغاز پروژه می توان با استعلام قیمت خاکبرداری و تهیه لیست قیمت خاکبرداری ، بهترین گزینه را انتخاب نمود. در بالا شماره تماس شرکت های مختلف به منظور استعلام قیمت خاکبرداری و اطمینان از تخصص و کیفیت اجرا ارائه شده است. همچنین برای استعلام قیمت خاکبرداری می توانید با شرکت عمران مدرن تماس بگیرید.

 

مراحل خاکبرداری ساختمان

مراحل خاکبرداری ساختمان شامل نقشه برداری ، تحقیقات ژئوتکنیک و مهندسی ، تایید ساختمان ، پاکسازی سایت پروژه ، درجه بندی ، نشانه گذاری و در نهایت خاکبرداری می باشد. اولین مرحله در خاکبرداری ساختمان ، نقشه برداری می باشد. از اصلی ترین دلایل نیاز به نقشه برداری ، وجود اختلاف ارتفاع در ملک است. تعیین وضعیت ساختمان های مجاور ، نوع خاک و عمق گودبرداری نیز از اولین مراحل گودبرداری می باشند.

تحقیقات ژئوتکنیک عمق و میزان تقویت مورد نیاز برای بنیاد ساختمان ، دسترسی جاده ها و نیز نصب و راه اندازی تجهیزات را تعیین می کند. پس از مراحل ذکر شده، نوبت به تایید نهایی طرح و ساختار ساختمان برای شروع خاکبرداری با نظارت افراد متخصص می رسد. در ادامه محل پروژه برای آغاز عملیات خاکبرداری ساختمان باید از هر گونه گیاه و سنگ موجود بر روی زمین عاری گردد.

مراحل بعدی شامل درجه بندی خاک و نصب نشانه های استاندارد می باشد. پس از آن عملیات خاکبرداری ساختمان با توجه به نقشه های تعیین شده انجام می شود. لازم به ذکر است که پس از انجام مراحل خاکبرداری ساختمان ، باید زمین های باقی مانده اطراف را با استفاده از خاک مناسب پر نمود.

 

استعلام قیمت خاکبرداری
فرو ریختن ساختمان در اثر خاکبرداری غیر اصولی ملک مجاور

 

نکات لازم برای کاهش خطرات خاکبرداری و گودبرداری ساختمان

  • تعیین زمانبندی مشخص باز بودن گود (زمان شروع گودبرداری ، زمان برپایی سازه نگهبان ، زمان خاتمه گودبرداری)
  • نظارت کافی مهندس ناظر و نماینده شرکت مکانیک خاک (در صورت لزوم) بر روند عملیات گودبرداری
  • رعایت کلیه اصول فنی در گودبرداری مطابق با نقشه ها و مشخصات اجرایی
  • رعایت حداقل فاصله ۱/۵-۱ متری از ملک مجاور در خاکبرداری به صورت شیبدار در خاک های ریزشی
  • جلوگیری از دپوی مصالح در لبه های گود و پیشگیری از ایجاد ارتعاش در نواحی گودبرداری
  • اجتناب از ورود به گود با نشانه های تجمع آب
  • متوقف کردن کلیه عملیات اجرایی بر روی دیوارها و سطوح مشرف به گود در صورت حضور افراد در داخل گود
  • مورد بررسی قرار دادن هرگونه ترک، صدای غیرعادی، نشانه های نشست ساختمان مجاور و ... و انجام اقداماتی همچون تخلیه فوری ساختمان یا انعکاس موضوع به مسئولین پروژه و شهرداری جهت انجام اقدامات اصلاحی
  • استفاده از پوشش های براق و شبرنگ و علائم هشدار دهنده در محل پروژه در صورت مواجهه با ترافیک عبوری

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ساسان شریعتی

سلام و عرض ادب در ابتدای مطلب نوشته شده است که خاکبرداری از جمله خدمات شرکت عمران مدرن می باشد، آیا شرکت شما در همه ی شهرهای کشور خاکبرداری رو انجام میده یا فعالیت شرکت به شهرهای خاصی محدود میشه؟

شریفی

خاکبرداری در پروژه های انتقال آب مثل کانال ها باید از چه فهرست بهایی استفاده شود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما