ترمیم چاه ریزشی

ترمیم چاه ریزشی

دسته بندی
حفاری، خاکبرداری
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

ترمیم چاه ریزشی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۴

location

تهران

******۰۹۱۹۸

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۱

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ترمیم چاه ریزشی

دیواره چاه های قدیمی و کهنه پس از گذشت زمان زیاد، دچار ریزش شده و عملا چاه بلااستفاده می شود. از این رو ترمیم چاه ریزشی ، لازم و ضروری است. در چاه های فاضلاب نیز استفاده مداوم از چاه موجب پر شدن چاه شده و اگر به موقع اقدام به تخلیه آن نگردد، دیواره های چاه شسته شده و دچار ریزش می گردد. از آنجایی که عمر چاه ها بسیار زیاد است، در نتیجه با تعمیر و ترمیم چاه امکان استفاده دوباره از آن فراهم شده و از هزینه های مربوط به حفر دوباره چاه جلوگیری به عمل می آید. این عملیات غالبا توسط شرکت های تخلیه چاه انجام می شود.

شایان ذکر است که علائمی همچون پر شدن مکرر چاه فاضلاب ، بالا زدن بوی بد فاضلاب ، گرفتگی لوله ها ، بالا زدن آب و کف صابون از کفشوی حمام و موارد این چنینی نشان از گرفتگی چاه داشته و در اسرع وقت باید نسبت به لایروبی آن اقدام نمود تا از ریزش چاه جلوگیری به عمل آید.

 

ترمیم چاه ریزشی

 ریزش چاه فاضلاب

 

نحوه ترمیم چاه ریزشی

یکی از راه های ترمیم چاه ریزشی ، کول گذاری می باشد. کول به دو صورت گرد برای میله چاه و تخم مرغی برای انباری چاه مورد استفاده قرار گرفته و موجب تقویت سقف و دیواره می گردد. کول گرد میله چاه به قطرهای خارجی ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ و ۱۰۰،‌ ارتفاع ۲۵ و ضخامت ۳ تا ۴ سانتی متر تولید می شود. کول های انباری نیز معمولا با ارتفاع ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰ و ۱۲۰ و عرض ۵۰، ۵۵ و ۷۰ سانتی متر تولید می شوند.

 

ترمیم چاه ریزشی

 ترمیم چاه ریزشی با کول گذاری

 

به طور کلی برای ترمیم چاه ریزشی جذبی ، ابتدا درب چاه و طوقه چاه فاضلاب را برداشته و در ادامه خاک، کلوخ و سنگ ریخته شده در درون چاه را از آن خارج می کنند. پس از آن اقدام به تراشیدن دیواره چاه می نمایند تا منافذ جذبی چاه باز گردد. سپس از آن کول گذاری انجام می شود. در انتها نیز طوقه چینی چاه صورت می پذیرد.

 

نکات ضروری برای جلوگیری از ریزش چاه

رعایت موارد زیر برای جلوگیری از ریزش چاه در حین حفاری ، ضروری است:

Ø      با پیشرفت کار حفاری چاه ، به ویژه در مواقع بارندگی، جهت اطمینان از عدم ریزش باید دیواره های چاه به وسیله مقنی مورد بازدید قرار گیرد.

Ø      در صورت حفر چاه جدید در نزدیکی چاه قدیمی فاصله آنها باید به اندازه ای باشد که خطر ریزش و مرتبط شدن خود به خود دو چاه وجود نداشته باشد.

 

ترمیم چاه ریزشی

 بالا زدن آب سینک در اثر ریزش دیواره چاه فاضلاب

 

Ø      سقف انباری چاه باید به صورت قوسی حفر شود تا احتمال ریزش دیواره ها و طاق ها وجود نداشته باشد.

Ø      نحوه استقرار لوله فاضلاب در درون چاه و همین طور مصالح مورد استفاده در این قسمت باید به صورتی باشد که ریزش فاضلاب به دیواره چاه صدمه نزند. ترجیحا باید از گلدانی پلاستیکی به منظور انتقال فاضلاب به مرکز چاه استفاده گردد.

Ø      شناسایی خاک محل پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که خاک محل حفاری خاک سست و دستی باشد، در ابتدا باید مقاوم سازی انجام شده و سپس اقدام به حفر چاه گردد.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

حامد

سلام ترمیم چاه ریزشی باعث کاهش ابدی دیواره چاه نمیشود؟

مهدی احمدی

چاه کشاورزی ما ریزش کرده برای ترمیم ریزش چاه باید به کجا مراجعه کنم عزیزش چقدر میشه

جابری

ترمیم چاه ریزشی شامل کف زنی هم می شود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما