بازسازی تاسیسات

بازسازی تاسیسات

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

هزینه بازسازی تاسیسات ساختمان به عمق تعمیرات و بازسازی ، قیمت متریال و تجهیزات جدید و هزینه دستمزد نصابان بستگی دارد. بازسازی تاسیسات ساختمان به دو دسته تاسیسات مکانیکی و الکتریکی تقسیم بندی می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمانی است.
intro
comment
bookmark
share

شهر

شهر را مشخص کنید

بازسازی تاسیسات

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۶۲۹۹۹۶۷۵
فراز

فراز

۵

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بازسازی تاسیسات

وضعیت سلامت تاسیسات در بازسازی بسیار حائز اهمیت است. برای بازسازی تاسیسات باید با کمک متخصص تمام اشکالات و معایب تاسیساتی ساختمان چه از لحاظ مکانیکی و چه الکتریکی بررسی شده و تصمیم جدی برای بازسازی تاسیسات گرفته شود. بازسازی تاسیسات ساختمان اولین و ابتدایی ترین گام برای بازسازی کل خانه است. هر کدام از بخش های یک ساختمان که نیاز به بازسازی داشته باشد، ابتدا باید تاسیسات همان بخش بررسی شود زیرا بازسازی تاسیسات عمقی ترین لایه در بازسازی می باشد.

 

بازسازی تاسیسات
تعمیر و بازسازی تاسیسات ساختمانی

 

هزینه بازسازی تاسیسات

هزینه بازسازی تاسیسات به عواملی مانند میزان و عمق خرابی، کیفیت و قیمت متریال استفاده شده در بازسازی تاسیسات ، هزینه استادکاران و کارگران و ... وابسته است. برای محاسبه هزینه بازسازی تاسیسات پیش از شروع هرکاری لازم است با مشاورین و متخصصین در این زمینه مشورت کنید و سپس یک برآورد کلی از هزینه بازسازی تاسیسات داشته باشید و آن را با بودجه خود تطبیق دهید.

 

بازسازی تاسیسات
بازسازی تاسیسات برقی و الکتریکی

 

انواع بازسازی تاسیسات

برای بازسازی تاسیسات نیز مراحل و روش های مختلفی وجود دارد. بازسازی تاسیسات به چند روش بازسازی تاسیسات مکانیکی و بازسازی تاسیسات الکتریکی قابل انجام است. 

 

بازسازی تاسیسات مکانیکی

هر مکانی برای آن که قابل سکونت و پویا باشد باید حتما تاسیسات مکانیکی آن سالم و به روز باشد. بازسازی تاسیسات مکانیکی یکی از مهم ترین گام ها در بازسازی ساختمان است. اما بازسازی تاسیسات مکانیکی نیز خود در چند دسته بندی مختلف قابل بررسی است.

 

بازسازی تاسیسات
بازسازی و نوسازی تاسیسات مکانیکی

 

بازسازی تاسیسات گرمایشی 

امروزه اکثر خانه ها به پکیج و سیستم های حرارت مرکزی مجهز است. یکی از مهم ترین اهداف در بازسازی تاسیسات گرمایشی ، مجهز کردن ساختمان ها به آخرین سیستم ها و تجهیزات است. برای ترمیم و بازسازی تاسیسات گرمایشی نیز هر چقدر زودتر اقدام شود، هزینه هایی که در آینده متوجه ساختمان خواهد شد، کمتر می شود. مهم ترین گام در بازسازی تاسیسات گرمایشی شناسایی ایرادات و اشکالات سیستم و تعویض و ترمیم آن ها است.

 

بازسازی تاسیسات سرمایشی

امروزه برای بازسازی تاسیسات سرمایشی از تجهیزات به روز مانند فن کوئل ها ، چیلر و کولر گازی استفاده می کنند. برای ترمیم تاسیسات قدیمی نیز ابتدا میزان و عمق خرابی ها مشخص شده و سپس نسبت به ترمیم و بازسازی اقدام می شود.

 

بازسازی تاسیسات بهداشتی

منظور از بازسازی تاسیسات بهداشتی همان شبکه آبرسانی به ساختمان و شبکه دفع آب های خاکستری است که در حوزه تاسیسات ساختمانی این دو شبکه، سیستم لوله کشی آب و سیستم لوله کشی فاضلاب نام دارند. بازسازی تاسیسات بهداشتی ساختمان یکی از مهم ترین بخش های بازسازی تاسیسات مکانیکی است

بازسازی تاسیسات
اجراو بازسازی لوله کشی 

 

مراحل بازسازی تاسیسات مکانیکی

برای بازسازی تاسیسات مکانیکی لازم است مراحل مختلفی طی شوند. ترتیب این مراحل و میزان اهمیت اجرای آن ها در ادامه بررسی شده است.

  • در مرحله اول بازسازی تاسیسات مکانیکی باید ابتدا عیب یابی شود. اگر سیستم فعلی با تعمیر می تواند پاسخگوی مجموعه باشد، به سراغ عملیات ترمیم می رویم. در غیر این صورت باید تمامی تاسیسات بهداشتی و گرمایشی و سرمایشی مجموعه جمع آوری شود.
  • برای بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان در مرحله دوم باید لوله کشی های جدید طبق نقشه از پیش تهیه شده انجام بگیرد. برای بازسازی لوله کشی ساختمان مهم است که از چه متریال و با چه کیفیتی استفاده شود. هزینه های انجام شده در بازسازی تاسیسات ساختمان هرچقدر هم که زیاد و گران باشد، کاملا به صرفه است زیرا هزینه های آینده را تا حد خوبی کاهش می دهد.
  • آخرین مرحله بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان ، بازسازی نصبیات است. نصبیات به معنی نصب شیرآلات، رادیاتور ها، فن کوئل و ... می باشد.

 

بازسازی تاسیسات
تعمیرات تاسیسات ساختمانی

 

بازسازی تاسیسات الکتریکی

بازسازی تاسیسات الکتریکی شاید در ابتدا امری ساده و صرفا تعویض سیم کشی به نظر بیاید اما باید بدانید دقت و مهارت و شیوه انجام بازسازی تاسیسات الکتریکی از اهمیت بالایی برخوردار است. بازسازی تاسیسات الکتریکی از تاسیسات برقی تا تجهیزات نورپردازی را شامل می شود.

استفاده از تجهیزات مناسب و مرغوب در بازسازی تاسیسات الکتریکی ساختمان از مهم ترین پارارمتر ها می باشد که دقت و رعایت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. رعایت نکردن این مسئله و استفاده از تجهیزات نامرغوب و نامناسب برای بازسازی تاسیسات الکتریکی منجر به از بین رفتن تاسیسات برقی کل مجموعه و به وجود آوردن هزینه های بیشتر در آینده می شود.

 

خدمات بازسازی تاسیسات الکتریکی

برای بازسازی تاسیسات الکتریکی ساختمان اقدامات گوناگونی وجود دارد.

  • نصب کردن کلید و پریزها
  • سیم کشی و کابل کشی‌ها
  • نصب تجهیزاتی که مربوط به روشنایی هستن
  • نصب دوربین‌های مدار بسته، اطفاء حریق و دزدگیر
  • نصب و کنترل سیستم‌های صوتی مثل تلفن، آنتن مرکزی و ..

 

مزایای بازسازی تاسیسات ساختمان

  • از مهم ترین مزایای بازسازی تاسیسات ساختمان صرفه جویی در هزینه ها می باشد. شاید در ابتدا هزینه های بازسازی تاسیسات به نظر زیاد و گران بیاید اما باید بدانید هر چه زودتر نسبت به بازسازی تاسیسات ساختمان اقدام کنید، هزینه هایی که در آینده باید برای آن ها پرداخت کنید کمتر خواهد بود.
  • بهبود عملکرد سیستم های سرمایشی و گرمایشی یکی از محسوس ترین مزایای بازسازی تاسیسات به شمار می رود. طبعا نمی توان سیستم گرمایشی بخاری را با سیستمی مانند حرارت مرکزی مقایسه نمود. بنابراین تعویض و بازسازی تاسیسات مکانیکی تاثیر زیادی در بهبود شرایط زندگی در ساختمان ها دارد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما